6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych

  • 19 Odpowiedzi
  • 6426 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Bilunia

Zauważyłem, że o ile nie ma problemu z wyznaczaniem tras z włączonym SmartRoutes, to jeżeli ktoś go wyłączy, takie problemy mogą mu się przytrafić. Dla przykładu:
Trasa: Poznań - Hel,
optymalna, oba suwaczki w środku,
profil prędkości włączony (130-100-73-68-50-45-40 ... dalej bez zmian) - ustawione prędkości nie mają wpływu na opisaną poniżej sytuację)

Trasa zostaje wyznaczona przez Wągrowiec, Margonin, Sępólno Kraj.
Biorąc pod uwagę fakt, że ten odcinek jest nie najlepszym rozwiązaniem (znam go), wstawiłem "Przez - punkt"  na drodze 241 bezpośrednio przed wjazdem do m. Nakło n.Notecią.
I od tego momentu uwaga.
Jeżeli mamy włączony SmartRoutes, nie ma żadnych problemów - nawet trasę wyznaczy dokładnie przez nasz punkt "Przez", który wcześniej wstawiliśmy.
Po wyłączeniu SmartRoutes, wyskoczy nam komunikat o "Niezgodności danych" i trasa nie zostanie wyznaczona, dopóki nie usuniemy punktu "Przez - punkt" w Nakle, jednak wtedy jesteśmy skazani na w/w odcinek.
Identyczny komunikat otrzymamy, jeżeli w/w trasę od początku planujemy bez SmartRoutes.
Dlaczego w/w "Przez - punkt" jest akceptowany przy włączonym SmartRoutes (i leży dokładnie na wyznaczonej trasie), natomiast z wyłączonym - już nie ?

Takich sytuacji znalazłem więcej, więc nie jest to tylko kwestia wyłącznie tej trasy.

Generalnie rzecz biorąc, jestem pozytywnie zaskoczony trajektorią wyznaczania tras, tak krótkich, optymalnych, czy szybkich, zarówno z wykorzystaniem SmartRoutes (Off-Line), jak i bez niego. Gdyby nie wyżej opisany niuans, który może utrudniać życie tym, którzy nie korzystają z SmartRoutes.
Pozdrawiam

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2010, 16:31:00 »
U mnie jest OK przy liczeniu Twojego przykładu dla ustawień domyślnych po instalacji co oznacza:
1. Nie są włączone profile prędkości
2. Suwak liczenia drogi optymalnej jest "o oczko" w stronę szybkiej w stosunku do środka suwaka

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2010, 16:31:49 »
Dla tych warunków wyznacza mi trasę optymalną.

*

Bilunia

Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2010, 16:50:26 »
U mnie jest OK przy liczeniu Twojego przykładu dla ustawień domyślnych po instalacji co oznacza:
1. Nie są włączone profile prędkości
2. Suwak liczenia drogi optymalnej jest "o oczko" w stronę szybkiej w stosunku do środka suwaka

Ja nie piszę o ustawieniach domyślnych, tylko konkretnych.

Dla tych warunków wyznacza mi trasę optymalną.
Adam. Ty jak zwykle, pewnie czegoś zapomniałeś. Wyłącz z łaski swojej SmartRoutes.
I przeskocz tą rzeczkę na północ, chociaż to bez znaczenia, bo jak ustawiłem przed chwilą "Przez - punkt" jeszcze niżej niż u Ciebie, to też zobaczyłem "złowrogi napis"

A może tylko mnie AM nie lubi ? :(
Edit. Pogrubiłem "Przez - punkt", by Adam nie używał "Przez - okolicę"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 17:39:07 wysłana przez Bilunia »

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2010, 16:54:53 »
Tym razem pamiętałem.
Może problem jest w ustawieniach Trasa-wyznaczanie.
Na pewno przez punkt i optymalna.
Jest= jedno kliknięcie w stronę krótka.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 17:47:25 wysłana przez AdamMie »

*

Bilunia

Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2010, 18:16:42 »
A mówiłem -  oba suwaczki w środku (czyli 5 klików od lewej, lub prawej).
Przy czym u mnie przy podanych ustawieniach, trasę optymalną wyznacza tylko na 3 położeniach z lewej i na max z prawej (mowa o dolnym suwaczku) :wink:.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 18:24:39 wysłana przez Bilunia »

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2010, 18:20:03 »
Nie mam lupki..

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2010, 19:37:17 »
Zauważyłem, że o ile nie ma problemu z wyznaczaniem tras z włączonym SmartRoutes, to jeżeli ktoś go wyłączy, takie problemy mogą mu się przytrafić. Dla przykładu:
Trasa: Poznań - Hel,

Przy warunkach, ktore podajesz trasa sie "wysypuje". Jest jeszcze mozliwosc podrozowania platna austosrada, ale jak rozumiem z gory to odrzucasz (nie sprawdzalem Twojego profilu predkosci), wtedy trase wyznaczy.


Dlaczego w/w "Przez - punkt" jest akceptowany przy włączonym SmartRoutes (i leży dokładnie na wyznaczonej trasie), natomiast z wyłączonym - już nie ?


Tego to pewnie nawet support AM nie wie... no ale maja zadanie, bo cos jest na rzeczy. Ja nie odczuwam problemu, bo korzystam ze SmartRoutes.

*

Bilunia

Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2010, 20:19:57 »

Przy warunkach, ktore podajesz trasa sie "wysypuje". Jest jeszcze mozliwosc podrozowania platna austosrada, ale jak rozumiem z gory to odrzucasz (nie sprawdzalem Twojego profilu predkosci), wtedy trase wyznaczy.

Płatne mam wyłączone, natomiast autostrady włączone. Tyle tylko, że na tej trasie (optymalna), nie ma autostrad. A profil ustawiłem dlatego, by czas planowany był zbliżony do realnego w czasie jazdy. Nawiasem mówiąc, włączenie, czy wyłączenie profilu niczego nie zmieniało w opisanym przypadku.


Tego to pewnie nawet support AM nie wie... no ale maja zadanie, bo cos jest na rzeczy. Ja nie odczuwam problemu, bo korzystam ze SmartRoutes.
Trudno powiedzieć, czy rzeczywiście to nie ma wpływu na SmartRoutes. Przecież to nie są oddzielne i niezależne elementy, tylko w jakiś tam sposób ze sobą współgrają.
Ta wersja elegancko wyznacza wszystkie trasy (przynajmniej wg. mnie) nawet bez Smarta. W najgorszym przypadku wystarczy jeden "Przez", ale to już jest kwestia indywidualnych preferencji i nie ma tu znaczenia, czy włączymy Smarta, czy nie. Problemem są odosobnione przypadki, jak opisany na wstępie.
Natomiast jak czytam, ile problemów mają fani Smarta, to wolę go wyłączyć.
Moje urządzonko ma 64 Mb RAM i jak dotychczas nie wiem, co to zwiecha AM, czego niestety wielu użytkowników SR już doświadczyło.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 20:22:20 wysłana przez Bilunia »

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2010, 20:31:42 »
optymalna, oba suwaczki w środku,

Po co to ruszasz?
ISTQB Certified Tester

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2010, 20:39:54 »

Przy warunkach, ktore podajesz trasa sie "wysypuje". Jest jeszcze mozliwosc podrozowania platna austosrada, ale jak rozumiem z gory to odrzucasz (nie sprawdzalem Twojego profilu predkosci), wtedy trase wyznaczy.

Płatne mam wyłączone, natomiast autostrady włączone. Tyle tylko, że na tej trasie (optymalna), nie ma autostrad. A profil ustawiłem dlatego, by czas planowany był zbliżony do realnego w czasie jazdy. Nawiasem mówiąc, włączenie, czy wyłączenie profilu niczego nie zmieniało w opisanym przypadku.
Nie znam tej drogi, w zyciu tam nie jechalem. Pisalem tylko jak AM wyznacza trase. Platne autostrady mam ustawione na "Pytaj". Gdy ustawilem wszystko jak okresliles, ale bez profilu predkosci, to zadaje to pytanie. Bez platnych sie wysypuje, z platnymi jak w zalaczniku.

Tego to pewnie nawet support AM nie wie... no ale maja zadanie, bo cos jest na rzeczy. Ja nie odczuwam problemu, bo korzystam ze SmartRoutes.
Trudno powiedzieć, czy rzeczywiście to nie ma wpływu na SmartRoutes. Przecież to nie są oddzielne i niezależne elementy, tylko w jakiś tam sposób ze sobą współgrają.
[...]
Natomiast jak czytam, ile problemów mają fani Smarta, to wolę go wyłączyć.
Moje urządzonko ma 64 Mb RAM i jak dotychczas nie wiem, co to zwiecha AM, czego niestety wielu użytkowników SR już doświadczyło.

Z wlaczonym SmartRoutes nie mialem jeszcze problemu z niespojnoscia danych.

Dlatego mamy wybor, nie chcesz nie korzystasz. W Xperii mam do dyspozycji ponad 120MB RAMu, dlatego zero problemow z tym zwiazanych.

*

Bilunia

Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 15, 2010, 20:40:18 »
optymalna, oba suwaczki w środku,

Po co to ruszasz?
Za chwilę ktoś zapyta, po co włączyłem AutoMapę, skoro tą trasę znam lepiej od własnej kieszeni. :wink:
Natomiast odpowiadając na Twoje pytanie, ruszam po to, by korzystać z funkcji, jakie mi udostępniono. Nawiasem mówiąc, niczego nie ruszałem - te ustawienia mam od dawna. Tylko niestety od wprowadzenia 6.5 pojawił się opisywany problem.
W naszym (użytkowników) interesie, jest chyba błędy wyłapywać, by w następnej wersji ich nie było.

Nie znam tej drogi, w zyciu tam nie jechalem. Pisalem tylko jak AM wyznacza trase. Platne autostrady mam ustawione na "Pytaj". Gdy ustawilem wszystko jak okresliles, ale bez profilu predkosci, to zadaje to pytanie. Bez platnych sie wysypuje, z platnymi jak w zalaczniku.
Niestety kolego. Przy ustawieniach jakie podałem wcześniej, za Twoją radą - wyłączyłem profil, włączyłem "Płatne" na pytaj i efekt jak opisany na wstępie. Szybką wyznaczył, ale optymalnej nie. Bez SR, nie da rady.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 20:52:21 wysłana przez Bilunia »

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2010, 20:46:36 »
Tylko tak pytałem ....bez złej woli....
ISTQB Certified Tester

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 15, 2010, 21:19:55 »

Nie znam tej drogi, w zyciu tam nie jechalem. Pisalem tylko jak AM wyznacza trase. Platne autostrady mam ustawione na "Pytaj". Gdy ustawilem wszystko jak okresliles, ale bez profilu predkosci, to zadaje to pytanie. Bez platnych sie wysypuje, z platnymi jak w zalaczniku.
Niestety kolego. Przy ustawieniach jakie podałem wcześniej, za Twoją radą - wyłączyłem profil, włączyłem "Płatne" na pytaj i efekt jak opisany na wstępie. Szybką wyznaczył, ale optymalnej nie. Bez SR, nie da rady.

Stety lub niestety. Uwierz, ze bez SR na optymalnej tez czasami (jak teraz sprawdzilem) wyznacza, bo tu dochodzi jeszcze kwestia dokladnego miejsca punktu przez. Zaczalem nim manewrowac ale "minimetrami", niewielkimi kawalkami, ale wciaz tuz przed Naklo nad Notecia. W pewnym momencie wywalal niezgodnosc danych, zeby za moment jednak wyliczyc. Pozniej ten "przez" dalem znow w miejsce gdzie wczesniej nie chcial wyznaczyc trasy, a tym razem jednak wyznaczyl. Dziwne, ale tak czy siak, nie korzystajac z platnych drog, chyba zawsze sie wysypuje, z platnymi czasami pojdzie.

*

Bilunia

Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 15, 2010, 21:31:47 »
Dziwne, ale tak czy siak, nie korzystajac z platnych drog, chyba zawsze sie wysypuje, z platnymi czasami pojdzie.
Co tu mają płatne drogi do rzeczy ?
Ustaw sobie przy moich ustawieniach dolny suwak (ustawień optymalnej) w którejś z trzech pozycji z lewej, lub max z prawej. Pójdzie wtedy zawsze, bez klikania o którym piszesz.
Ja naprawdę odrobiłem lekcje, zanim ten temat zacząłem.
Opisałem konkretny przypadek, który nie powinien mieć miejsca i który jest ewidentnym babolem. Z tym się chyba trudno nie zgodzić.

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 15, 2010, 21:50:10 »
Dziwne, ale tak czy siak, nie korzystajac z platnych drog, chyba zawsze sie wysypuje, z platnymi czasami pojdzie.
Co tu mają płatne drogi do rzeczy ?
Ustaw sobie przy moich ustawieniach dolny suwak (ustawień optymalnej) w którejś z trzech pozycji z lewej, lub max z prawej. Pójdzie wtedy zawsze, bez klikania o którym piszesz.
Ja naprawdę odrobiłem lekcje, zanim ten temat zacząłem.
Opisałem konkretny przypadek, który nie powinien mieć miejsca i który jest ewidentnym babolem. Z tym się chyba trudno nie zgodzić.

Kolego... czytaj co napisalem. Sprawdzilem Twoje ustawienia i podalem rozne wyniki. Drogi platne maja to do tego, ze skoro AM mi je proponuje na tej trasie, to sprawdzilem obie mozliwosci. Masz do mnie pretensje, ze MI ta trase, PRZY TWOICH ustawieniach i trasie z drogami platnymi, jednak niekiedy wyznacza? W pierwszm poscie nie pisales, ze masz wylaczone drogi platne, po drugie nie podales dokladne miejsce punktu przez, a jak widac, ma ona jakies tam znaczenie. Wiec chyba jednak tej lekcji dobrze nie odrobiles.

Poza tym... potwierdzilem problem, troche go poszerzylem, napisalem o niekiedy innych wynikach, ale sam problem istnieje, a ostatnie zdanie formulujesz tak, jakbym zaprzeczal, ze babol istnieje... Mysle, ze wszystkiego na obecna pogode nie da sie zrzucic.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 21:57:06 wysłana przez Miedzio »

*

Bilunia

Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 15, 2010, 22:20:56 »
Nie obraź się Miedzio, ale odnoszę nieodparte wrażenie, że od tego, co piszesz zależy Twoja premia.
Nie wszyscy muszą kupować Xperię i nie wszyscy muszą korzystać z Smarta. Po to są w AM opcje do ustawienia, po to są suwaczki, by z nich skorzystać. Opisałem ustawienia, przy których AM się wywala - i tyle. Fakt jest faktem i nie rozumiem, po co ta dyskusja.
 Jak się tym odcinkiem przejedziesz (drogi miejscami tak wąskie, że mijające się osobówki zwalniają, bo mają wątpliwości, czy lusterkami się zmieszczą, to może sam zdecydujesz się wyłączyć Smarta i sam zdecydujesz, którędy lepiej pojechać. A jak go wyłączysz, to wtedy odkryjesz to, o czym piszę. Tylko wtedy będzie trochę za późno na szukanie rozwiązań.
Na tym kończę tego "ping-ponga" z Tobą
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2010, 22:23:43 wysłana przez Bilunia »

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 15, 2010, 22:56:51 »
Nie obraź się Miedzio, ale odnoszę nieodparte wrażenie, że od tego, co piszesz zależy Twoja premia.

Hmm... zawsze bylby to jakis dodatkowy zarobek, ale niestety. Chociaz jestem przekonany, ze i tak nie uwierzysz.

Nie wszyscy muszą kupować Xperię i nie wszyscy muszą korzystać z Smarta.

Xperie juz nie jest produkowana, wiec od kogo mialbym ta premie dostac..., chyba nieopacznie zrozumiales moja wypowiedz, a zeby bylo smieszniej do konca i tak z tego PDA nie jestem zadowolony, ale niewazne, co do drugiej czesci zdania, to cytujac sam siebie napisalem:

"Dlatego mamy wybor, nie chcesz nie korzystasz.[...]"

Wiec o co chodzi? Kazalem komus korzystac z SR?


Po to są w AM opcje do ustawienia, po to są suwaczki, by z nich skorzystać. Opisałem ustawienia, przy których AM się wywala - i tyle. Fakt jest faktem i nie rozumiem, po co ta dyskusja.

Czy ja Ci bronie uzywac "suwaczkow"? Sam z nich korzystam i cenie za to AM, bo moge sobie ustawic program pod siebie. Napisales o problemie, chcialem go sprawdzic, zmienilem wszystkie dane na te co podales (rowniez wylaczenie SR). Potwierdzilem problem i dopisalem, ze mi rowniez proponuje trase drogami platnymi i wtedy sie niekiedy nie wywala. Ani tej trasy nie zachwalalem, ani potepialem, podszedlem sucho do tematu testujac program i podajac wyniki.

Czy tylko mi przy ustawieniach Biluni z pierwszego postu (optymalna, suwaczki po srodku, profil predkosci i wylaczony SR), proponuje rowniez przejazd autostrada platna?

Jak się tym odcinkiem przejedziesz (drogi miejscami tak wąskie, że mijające się osobówki zwalniają, bo mają wątpliwości, czy lusterkami się zmieszczą, to może sam zdecydujesz się wyłączyć Smarta i sam zdecydujesz, którędy lepiej pojechać. A jak go wyłączysz, to wtedy odkryjesz to, o czym piszę. Tylko wtedy będzie trochę za późno na szukanie rozwiązań.

Jak wyzej, rozmowa W TYM WATKU byla o bledzie automapy, a nie o samych drogach. Od razu pisalem, ze nie znam tej trasy i ani jedno moje zdanie nie bylo skierowane na to, zeby kogos przekonywac, badz nie do SR, zwlaszcza na tej drodze. Co mnie obchodza Twoje ustawienia, tylko nie rozumiem czemu ten temat nagle schodzi na to czy wlaczac czy nie SR. Ja do tego nie przekonywalem, Ty mi wrozysz, ze moge zalowac, ze mam wlaczony. Ta czesc dyskusji jest rzeczywiscie bezsensowna.

Na tym kończę tego "ping-ponga" z Tobą

Szkoda... a moze partyjka "ping-ponga" rozstrzygnelaby spor? :P
Ewentualna kontynuacja chyba rzeczywiscie lepiej na privie.

*

Offline wadolek

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lark 35.7 , Acer e310
Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 15, 2010, 23:29:17 »
a ja mysle, ze i im wiecej kolejnych literek przy tym programie i jego wersji  tym jest on bardziej do d...y.
Dobranoc

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6.5.0d z mapą PL 1006a - wyznaczanie tras i niespójność danych
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 16, 2010, 00:03:51 »
Pierwszą - d - i ostatnią - a - już mamy, czekamy na kolejne.