6.2.0 i total lipa

  • 25 Odpowiedzi
  • 12110 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kierowca77

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Wszystkich
6.2.0 i total lipa
« dnia: Kwiecień 17, 2010, 16:15:01 »
dług mnie tutaj ni było ale jestem.  z automapą już chyba 3 lata ale takiej tragedi jak najnowsza wersja to nie było. Stoję sobie normalnie w korku a tu komunikat, jesteś poza trasą, a jak wyznacze jakieś 3 może 4 punkty przez, to załamka całkowita, gubi sygnał nie może sie znaleść. Najlepsza wersja jak dla mnie to 5.5.3 W Berlinie to samo. Dziękuje.
Nokia N500 <- MODECOM FreeWay MX3HD<- Samsung Galaxy S4 @ 4.3

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2010, 18:36:08 »
dług mnie tutaj ni było ale jestem.  z automapą już chyba 3 lata ale takiej tragedi jak najnowsza wersja to nie było. Stoję sobie normalnie w korku a tu komunikat, jesteś poza trasą, a jak wyznacze jakieś 3 może 4 punkty przez, to załamka całkowita, gubi sygnał nie może sie znaleść. Najlepsza wersja jak dla mnie to 5.5.3 W Berlinie to samo. Dziękuje.


Super, skarga przyjęta.
A ja jestem zadowolony i działa mi całkiem przyzwoicie.

A możesz więcej szczegółów ?? Podaj punkty start, koniec i pośrednie gdzie wyrzuca Ci błędy, niech inni sprawdzą.

*

Offline mas0n

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2010, 18:56:40 »
wprowadzałem już po 4 punkty przez plus start i koniec, z trasami po >100km. wszystko fajnie chodzi.
Pytanie standard: Jaką witaminke użyłeś?

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2010, 19:07:35 »
Naprawdę chce się Wam pisać?
ISTQB Certified Tester

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2010, 19:41:28 »
wprowadzałem już po 4 punkty przez plus start i koniec, z trasami po >100km. wszystko fajnie chodzi.


W piątek wracałem z tygodniowej delegacji - trasa ponad 450 km, a w ciągu 4 dni przejechałem 1700 km .
W piątek z pod Wałcza do Warszawy - 6 punktów pośrednich: w Wałczu, Szczecinku, 3 w Chojnicach i Rypinie. W międzyczasie zjeżdżałem ze trzy razy z trasy, a to w Tucholi przejechałem przez miasto i wstąpiłem do spożywczaka, a to na kawkę,  a to na obiadek.

Całą trasa wyznaczona bezbłędnie, przy przeliczaniu szybko i sprawnie ustalana nowa  :ok:
Kurcze, naprawdę żadnych problemów a sprzęt też nie jakiś najnowszy. A należę raczej do aktywnych użytkowników, każdego dnia synchronizacja miplo więc karta nadpisywana setki razy i tylko sporadycznie pojawiają się jakieś problemy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2010, 19:43:12 wysłana przez Dolek »

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2010, 01:39:43 »
Zgodnie z wpisem kol. masOn musisz mieć lepszą witaminkę od innych.
Parafrazujac stare powiedzenie i w odpowiedzi na wpis kol. masOn ośmielam się twierdzić : Na złodzieju czapka karakułowa.
Czasami warto się zastanowić przed tak głupim stwierdzeniem o nieuczciwości innych i popatrzeć wokół siebie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 02:38:09 wysłana przez ycbo »

*

Offline alojzy

  • 17
  • Sprzęt: Asus 696
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2010, 07:01:09 »
Co ma AM do gubienia sygnału??

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2010, 13:32:05 »
Oczywiście ze ma, a właściwie jej ustawienia. AM jest instalowana na wielu różnych urządzeniach i na wielu bez dopasowania ustawień nie działa poprawnie. Wystarczy przeczytać instrukcję, warto też czytać różne fora i zmienić niektóre parametry i wtedy AM działa prawidłowo.
Po gołym zainstalowaniu na wielu urządzeniach jest nie do użytku, podobnie jest z innymi programami nawigacyjnymi, podobnie jest z kupnem nowego auta - też trzeba ustawić lusterka, fotele, zagłówki i kilka innych i nikt nie pisze że Ford Fokus jest do niczego bo nie widzi się co jest z tyłu i że siedzi się za nisko.
Oczywiście są błędy w AM ale nie tylko w niej, w Toyotach zacina się pedał gazu i nikt nie wypłakuje się na forum miłośników Toyot bo tu nikt niezadowolonym nie zwróci  pieniędzy, właściwym miejscem skarg i roszczeń jest producent i sprzedawca.
Jest taki żałosny temat pt. "Co powinni zmienić w nowej wersji", propozycje powinny być wysyłane do Aquartu a jak firma nie spełnia oczekiwań to w wolnym handlu są produkty konkurencji (też nie doskonałe). Na forum jest pełno nieszczęśliwych, ale niewielu dzielących się własnymi doświadczeniami w poprawnym konfigurowaniu tego programu, rozwiązanie mojego problemu z wyrzucaniem mojej pozycji poza trasę znalazłem właśnie na tym forum.
Wpisy : Buty Baty są do niczego bo mnie uwierają w mały palec lewej nogi są poprostu śmieszne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 14:57:29 wysłana przez ycbo »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 18, 2010, 15:06:44 »
Oczywiście ze ma, a właściwie jej ustawienia. ... Wystarczy .... zmienić niektóre parametry i wtedy AM działa prawidłowo.
Jak dla mnie ustawienia w AM mogą wpłynąć na "widoczność" przez nią danych z odbiornika GPS lub nie.
Ale na to, że sygnał słaby lub się gubi to chciałbym poznać uzasadnienie takiej tezy. :-?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 18, 2010, 19:00:16 »
Np. w Lark-u wystarczy zaznaczyć "Synchronizuj czas z GPS" i co kilkanaście sekund szuka na nowo sygnału.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 18, 2010, 19:15:47 »
Np. w Lark-u wystarczy zaznaczyć "Synchronizuj czas z GPS" i co kilkanaście sekund szuka na nowo sygnału.
W każdym Larku? Bo jakoś na tym forum nie widać specjalnie narzekań.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2010, 20:07:59 »
Tak w każdym Larku i nie tylko w Larkach to występuje.
Są setki wpisów na ten temat na innym forum, problem jest ogólnie znany i popularny, tak do końca to nie wiadomo dlaczego po zaznaczeniu tego ustawienia AutoMapa tak się zachowuje bo inne programy np. MapaMap, iGO, Mio, TomTom tego problemu nie znają.
Innym znanym problemem jest "Kompensuj opóźnienie sygnału" oraz zaznaczenie "Uwzględnij pokazując pozycję" jak jest niewłaściwa wartość to kursor na AM jedzie podwórkami równolegle do drogi którą jedzie prawdziwe auto.
Lark za sprawą ceny, wykonania i Telekomunikacji Polskiej która to dodawała go do umów na Neostradę stał się bardzo popularny, ja mam trzeciego i jestem zadowolony, z 50.2 przejechałem tysiące kilometrów i cały czas trafiam tam gdzie potrzebuję i wracam do domu, z AutoMapą też problemów nie mam a może jestem mniej wymagający i zdaje sobie sprawę z tego że kiedy korzystałem z papierowej pomocy to też wiedziałem że to ja muszę wiedzieć czego chcę.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 18, 2010, 20:18:24 »
Są setki wpisów na ten temat na innym forum,
Skąd domyślam się na jakim?  :evil:
Tak, jak wspomniałem - na tym forum jakoś nie rzuca się w oczy.  :P
Nie budujmy opinii o sofcie na podstawie crackowanego oprogramowania. Przez dekompilację i przeróbki można uwalić niechcący wszystko. To co wyprawiają formumowicze z tamtąd przyprawia czasem o pomstę do nieba (np. stosowanie witaminek z jednej wersji do innych wersji). Potem nie dziwne, że coś nie hula  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 18, 2010, 20:28:30 »
Nie obchodzi mnie to co tam się dzieje i czy tam są instrukcje jak crakować programy nawigacyjne (nie jestem strażnikiem moralności ani kontroli interesów firmy Aquart, przynajmniej nikt do tej pory nie proponował mi za to wynagrodzenia.
Zachęcam jednak goraco do czytania tego i tamtego forum oraz wielu innych bo wiele można się nauczyć, po za sposobami nie uczciwymi jest tam bardzo wiele przydatnych wskazówek dotyczących eksploatacji i ust awień programów np ten temat jest bardzo przytatny i bardzo wiele wyjaśnia [PIRACTWO]/viewtopic.php?t=5659]http://www.[PIRACTWO]/viewtopic.php?t=5659[/url]
Zresztą nie tylko ja tam zaglądam, spotykam tam wielu znanych mi z tego forum.

Edycja : automat uznał że to forum jest całe nie przydatne dla myślących i całe forum ocenzurował - słusznie towarzysze tak trzymać, walka musi trwać, obojętnie jakie są jej formy, nawet gdy są śmieszne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 20:36:26 wysłana przez ycbo »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 18, 2010, 20:40:39 »
Nie obchodzi mnie to co tam się dzieje i czy tam są instrukcje jak crakować programy nawigacyjne
Nie o tym mowa.
Mowa o tym, że to tam forumowicze skarżą na dużo więcej usterek niż tu, bo korzystają z crackowanych wersji. Ot cała filozofia. :sleepy:
Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz wątek w którym sam doświadczony cukiernik przyznał się do zepsucia wersji 5.5.1 (bodajże) swoją działalnością. :P
A jaki mogą być skutki, skoro teraz za witamizinowanie wzięli się newbie.  :O
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Bilunia

Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 18, 2010, 20:50:35 »
Np. w Lark-u wystarczy zaznaczyć "Synchronizuj czas z GPS" i co kilkanaście sekund szuka na nowo sygnału.
W każdym Larku? Bo jakoś na tym forum nie widać specjalnie narzekań.
Nie tylko na Larku. Temat jest ogólnie znany. Dlaczego tutaj nie ma narzekań? Bo tutaj wszyscy o tym wiedzą i dawno synchronizację czasu z GPS wyłączyli. Nie tylko z w/w powodu, ale by im nie przestawiało na urządzeniu czasu o godzinę. :P
Temat jest tak stary i oczywisty, że nikt już o nim nie wspomina. Ale jak widać, ktoś nawet na tym zacnym i krystalicznym forum, ten temat przespał :proud:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2010, 20:53:40 wysłana przez Bilunia »

*

Offline kierowca77

  • **
  • 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Wszystkich
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 18, 2010, 21:02:56 »
No witam ja pracuję na oryginalnym sprzęcie posiadam nokie n500 no i oczywiście oryginał mapkę. wszystkim tym ktorym automapa działa bez problemu, gratuluje. tak na marginesie to tez robie troszkę km dziennie, tez synchronizuje miplo raz dziennie. Nie wiem co mam robić?
Nokia N500 <- MODECOM FreeWay MX3HD<- Samsung Galaxy S4 @ 4.3

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 18, 2010, 21:09:06 »
...posiadam nokie n500 ... wszystkim tym ktorym automapa działa bez problemu, gratuluje....
Przyjmuję gratulacje (30 kkm rocznie). :wink: :ok:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Bilunia

Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 18, 2010, 21:17:36 »
No witam ja pracuję na oryginalnym sprzęcie posiadam nokie n500 no i oczywiście oryginał mapkę. wszystkim tym ktorym automapa działa bez problemu, gratuluje. tak na marginesie to tez robie troszkę km dziennie, tez synchronizuje miplo raz dziennie. Nie wiem co mam robić?
Wyłącz Traffic'a, wyłącz synchronizację czasu z GPS, ustaw kompensację opóźnienia sygnału GPS na 1,2 sek, jednak obok wyłącz kwadracik uwzględnij pokazując pozycję. No i ignorowanie odchyleń ustaw na średnie, lub duże.
To moim zdaniem kanony w tym temacie. Zaznaczam - moim zdaniem. :proud:
Daj znać o efektach

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 18, 2010, 21:23:28 »
Wyłącz Traffic'a, wyłącz synchronizację czasu z GPS, ustaw kompensację opóźnienia sygnału GPS na 1,2 sek, jednak obok wyłącz kwadracik uwzględnij pokazując pozycję. No i ignorowanie odchyleń ustaw na średnie, lub duże....
Ja traffic'a mam włączonego, synchronizację mam włączoną, kompensację ustawiłem na 0,8 sek, uwzględniaj pokazując pozycję mam zaznaczone, ignorowanie odchyleń mam średnie.
Wszystko działa pięknie - nawet wersja 5.1 działała dobrze (choć niby nie miała prawa  :) )
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Bilunia

Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 18, 2010, 21:33:28 »
Kolega prosił o radę, więc mu jej udzieliłem. Nie interesują mnie Twoje ustawienia, więc nie wiem dlaczego je podpinasz do mojej wypowiedzi. Natomiast jeżeli chciałeś pomóc, to mogłeś to zrobić dawno, zamiast się bawić w policjantów i złodziei. Taka postawa trochę do Ciebie nie pasuje. Czyżby to wpływ zmiany avatara ? :P
AM czasami dziwnie się zachowuje w określonych rejonach, o czym zapewne dobrze wiesz.
Widać, kolega częściej na takie punkty trafia.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 18, 2010, 21:49:06 »
... Nie interesują mnie Twoje ustawienia, więc nie wiem dlaczego je podpinasz do mojej wypowiedzi.
Bikoz z moimi ustawieniami działa dobrze również w różnych regionach kraju (Lubelskie, Świętokrzyskie, Mazowieckie, Poznańskie, Wielkopolskie, Warmińsko-mazurskie, Pomorskie). Ale spróbować Twoich ustawień nie zaszkodzi oczywiście. :ok:
Natomiast jeżeli chciałeś pomóc, to mogłeś to zrobić dawno...
nie znalazłem u popełniającego wątek prośby o pomoc tylko ... sam widzisz co.
... zamiast się bawić w policjantów i złodziei.
Nie bawię się - staram się ważyć argumenty.
... AM czasami dziwnie się zachowuje w określonych rejonach, o czym zapewne dobrze wiesz.
Widać, kolega częściej na takie punkty trafia.
No to faktycznie PJCH  :wink:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 19, 2010, 00:35:40 »
Ja traffic'a mam włączonego, synchronizację mam włączoną, kompensację ustawiłem na 0,8 sek, uwzględniaj pokazując pozycję mam zaznaczone, ignorowanie odchyleń mam średnie.

Dokładnie tak mam ustawione (tylko kompensacja 1,3s) i żadnych problemów nie doświadczam. Mało tego na moim Larku też nigdy nie było z tym żadnych problemów. Podobnie u kolegów z Larkami 35.0 i 35.3. Czyli nieprawdą jest, że dotyczy to wszystkich Larków. Jedynie jak używałem jeszcze Acera do nawigacji, to za czasów wersji 5.0.5, rzeczywiście był problem przy włączonej synchronizacji czasu. Ale to już prehistoria, błąd był komentowany na forum i szybko usunięty (2 tygodnie). Natomiast wśród piratów błąd pewnie funkcjonuje do dzisiaj, bo była to przez długi czas jedyna dostępna scrackowana wersja  :evil:

*

Bilunia

Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 19, 2010, 01:00:04 »
Bikoz z moimi ustawieniami działa dobrze również w różnych regionach kraju (Lubelskie, Świętokrzyskie, Mazowieckie, Poznańskie, Wielkopolskie, Warmińsko-mazurskie, Pomorskie). Ale spróbować Twoich ustawień nie zaszkodzi oczywiście.
To nie są moje ustawienia. Podałem je tylko po to, by podpowiedzieć koledze, gdzie należy szukać rozwiązania opisywanego problemu :). Co do sporadycznego "kręcenia" mapą na światłach, to skorzystałem z sugestii NM (gdzieś na forum o tym pisał - naszym oczywiście) i wyłączyłem kwadracik by nie uwzględniał wyprzedzenia do pokazywania pozycji. Od tego czasu ani razu nie spotkałem tego niuansu. Aczkolwiek wcześniej może z raz, lub dwa się z tym spotkałem, więc jest to drobiazg nie wart uwagi.
Pozdrawiam

*

FISHBONE89

Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 19, 2010, 08:31:17 »
Nie mam pojęcia co wy chcecie od tych Larków. Sam posiadałem model 50.1 z rzekomym Win CE 6.0. W tej wersji po wyłączeniu urządzenia nawigacja pamiętała datę i godzinę. Błąd był w sofcie nawigacji, bo ja się ustawiło ręcznie datę i godzinę to owszem pamiętał ale wtedy po ponownym włączeniu urządzenie strasznie zamulało. Wtedy pomagał tylko reset i... włączenie AutoMapy. Wtedy czas się zsynchronizował z GPS i była aktualna data i godzina (nie przesunięta o godzinę) w urządzeniu i po ponownym włączeniu nic nie zamulało. Opcję w AM o synchronizacji miałem cały czas włączoną (tzn. było domyślnie po instalacji) i nigdy mi nie zgubił sygnału GPS!

*

Bilunia

Odp: 6.2.0 i total lipa
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 19, 2010, 12:49:27 »
Też nie kumam, dlaczego koledzy uwzięli się na Larki. Przecież problem opisywany przez "kierowca77" dot. Nokii 500. Dotyczył też na pewno wersji AM nowszej niż 5.5.3, a tutaj widzę wycieczki pod 5.0.5. Zrobił się z tego ping-pong, tyle że poza stołem.
Natomiast mam pytanko do znawców. Czy Waszym zdaniem czas planowanych tras z wykorzystaniem Traffic Off i włączonym profilem prędkości jest prawidłowy ?
Moim zdaniem prędkości w profilach są za wysokie, przez co jest podawany zbyt krótki czas.
Jak wyznaczyłem trasę Poznań (okolice) - Cieplice (Jelenia Góra), wyszło mi 242 km i niecałe 3h 40min. Nie wiem, czy komuś uda się w realu pokonać tą traskę poniżej 4 godz.
Poznań-Kórnik-Śrem-Gostyń-Rawicz-Ścinawa-Legnica-Złotoryja-Świerzawa-Cieplice.
Dla testu, do drogi powrotnej zmniejszyłem prędkości w profilu, dla używanych kat. dróg o 10 km/h. Wyszedł mi czas ok. 4h 15 min. Z trudem się zmieściłem. :proud:
Ten teścik jest lepszy niż dyskusja o Larkach. :wink:
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2010, 12:57:38 wysłana przez Bilunia »