[wydzielony] o płatnych i bezpłatnych autostradach w Słowenii

  • 38 Odpowiedzi
  • 17259 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline szymon189

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia M4 Aqua
Odp: [wydzielony] o płatnych i bezpłatnych autostradach w Słowenii
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 27, 2013, 11:52:26 »
Gdybyś jeszcze to przetłumaczył, to będzie dobrze.
Dostałem nawet odpowiedź z DARSa.
Cytuj
For local and public roads you don't need a vignette.

 

Nonetheless, in the framework of the Pesnica roundabout, use of toll road in continuation and toll road prior to the Pesnica roundabout entry, respectively, is subject to surveillance by DARS d.d. toll supervisors. Therefore, DARS d.d. toll supervisors do not perform toll control at the Pesnica roundabout itself – from the point of view of providing traffic safety. Toll supervisors penalise perpetrators of the offence who come to the roundabout on the toll road and leave it on the non-toll road or who drive through the roundabout from the non-toll road to the toll road. Officialy you do need a vignette for rounddabout Pesnica, but our supervisors don't punish drivers who come from non-toll road 437 to the non-toll road 449.

 

So, in your case our supervisors won't stop you.  But we must inform you once again, that apart from toll roads supervisors, additional control is carried out also by the police, the Transport Inspectorate of the Republic of Slovenia and the Customs Administration of the Republic of Slovenia.

With best regards!

Tak z grubsza, to tam masz:

Dla lokalnych i pblicznych drog nie potrzebujesz vignette (nie wiem czy tu chodzi o jakis znaczek na przejazdy)

Jednakze w obrebie ronda Pesnica uzycie drogi platnej jako kontunuowania, jak i przed wjazdem odpowiednio, podlega obserwacji przez zarzadcow (kontrolerow) oplat DARS.  Tym niemniej zarzadcy DARS nie robia kontroli oplat na rondzie Pesnica - z punktu widzenia bezpieczenstwa publicznego. Zarzadcy oplat karaja sprawcow wykroczenia, ktorzy przyjechali do ronda po drodze platnej i oposcili je na droge darmowa lub ktorzy przejechali rondo z darmowej do platnej.
Oficjalnie potrzebujesz vignette aby przejechac przez rondo Pesnica, ale nasi  zarzadcy nie karaja kierowcow, ktorzy przyjada z bezplatnej drogi 437 do bezplatnej 449.


A wiec w twoim przypadku kontrolerzy nie zatrzymaja ciebie. Ale musimy cie takze poinformowac , ze poza naszymi kontrolerami dodatkowa kontrola jest takze  robiona przez policje, zarzad transportu republiki slowenia i celnikow republiki slowienia.

Z najleszymi pozdrowieniami!

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: [wydzielony] o płatnych i bezpłatnych autostradach w Słowenii
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 19, 2013, 23:16:28 »
Twierdzisz, że żeby zjechać z drogi 437 na drogę nr 3 trzeba mieć winietę do przejechania ronda Pesnica?
Którą drogę masz na myśli pisząć nr 3? Jedyna poza A1 i H2 droga lokalna jaką tam widzę (i jaka jest wspomnaina w wyjaśnieniu DARS cytowanym niżej) jest 449. Jeśli wierzyć GM, można przejechać z 449 na 437 używając czegoś co wygląda jak droga "lokalna", oznaczona jako Pekel.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: [wydzielony] o płatnych i bezpłatnych autostradach w Słowenii
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 20, 2013, 00:53:23 »
To jest jakaś droga serwisowa, albo dla traktorów. Nieprzejezdna.

Ps.  Autostrada słoweńska kończy się na zjeździe na Ptuj. Automapa ma błąd w mapie.  Za zjazdem nie ma ani kawałka autostrady. Sprawdzone.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: [wydzielony] o płatnych i bezpłatnych autostradach w Słowenii
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 20, 2013, 20:01:27 »
A ten PS. to chyba w innej sprawie, nie ronda? Nb. u mnie AM EU 6.14 pokazuje koniec autostrady zaraz za (południowym) zjazdem na Ptuj. Więc jaki błąd?

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: [wydzielony] o płatnych i bezpłatnych autostradach w Słowenii
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 22, 2013, 01:07:39 »
Twoja AM pokazuje jeszcze ok.  200m autostrady za zjazdem. Na dodatek oznaczonej jako płatna.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: [wydzielony] o płatnych i bezpłatnych autostradach w Słowenii
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 28, 2013, 20:40:03 »
Autostrady, rozumianej jako dwie rozdzielone jezdnie, tam jest pewnie nawet 300m, co łatwo zobaczyć na GM Sattelite. Płatność pewnie jest rzeczywiście błędem, choć skoro Słoweńcy wymagają winiety na słynnym rondzie, to może i tam :) Ale się nie upieram. Street View brak, więc trudno przesądzić.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: [wydzielony] o płatnych i bezpłatnych autostradach w Słowenii
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 30, 2013, 17:56:57 »
Zapewniam Ciebie, że tam jest droga dwujezdniowa, ale nie ma żadnych znaków autostrady ani hitrej cesty. Jechałem od Ptuja do Chorwacji, to i widziałem.
SV tam nie ma, Słowenia (i Austria) nie wyraziły zgody za streetviewowanie ich ulic :) .
Tylko mapy OSM pokazują Słowenię poprawnie, Navteq jest "lekko" w tyle. W Chorwacji zresztą też, ma zaległości nawet w krajówkach (np. D306).
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: [wydzielony] o płatnych i bezpłatnych autostradach w Słowenii
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 01, 2013, 15:58:26 »
Kilka dni temu wróciłem z wypoczynku w Chorwacji i dwukrotnie przejeżdżałem przez Rondo Pesnica. Potwierdzić muszę smutną wiadomość - zarówno przy wjeździe na rondo z drogi 437 jak i 449 ustawione są znaki, na których widnieje rysunek winiety oraz pod nim jest jedna lub dwie linie tekstu, którego w trakcie jazdy nie zdołałem przeczytać, dostrzegłem tylko "3,5 t".

Trochę poszukałem w Google i znalazłem:



Napis "vinjeta", poniżej logo, na poniżej loga napis "vozila do 3,5 t NDM"



Co do rzekomej autostrady za Ptujem, polecam wyskoczenie na drogę nr 9 dopiero w Trżec/Jurovci (9-10 km do granicy). Cisza i spokój podczas gdy na 9 sznurek aut i na 100%, na razie, nie wpakujemy się na autostradę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2013, 20:51:12 wysłana przez Trolu »

*

Offline Wojteksw49

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom FreeWAY MX2, GMS 6501 AMEU
Odp: [wydzielony] o płatnych i bezpłatnych autostradach w Słowenii
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 03, 2013, 18:56:41 »
Popieram, ja zawsze jadę starym mostem, następnie bocznymi i dopiero przy restauracji wjeżdżam na główną, do granicy tylko 10 km. Co ciekawe w tym roku na drodze głównej był korek od samej autostrady, ja natomiast przejechałem bardzo spokojnie.