iAM + LiveDrive - pobiera nieprzyzwoicie dużo danych

  • 0 Odpowiedzi
  • 7190 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Skrobel

  • Ekspert HTC Rhodium
  • *****
  • 1996
  • Płeć: Mężczyzna
iAM + LiveDrive - pobiera nieprzyzwoicie dużo danych
« dnia: Lipiec 08, 2012, 15:07:08 »
Cześć,
Pomimo tego, że w tym dziale jestem prawie nieaktywny w porównaniu z moim "macierzystym" Rhodium, nie znaczy to, że go nie czytam. Miewam pytania na temat iOS, a to jest właśnie jedno z nich.

Chciałbym spytać ile danych tak naprawdę powinna pobierać iAM z włączonym LD.
U siebie zauważyłem niepokojącą właściwość, że iAM potrafi w trakcie powiedzmy 200 km pobrać/wysłać 20-30 MB. Wystarczy wyłączyć LD w ustawieniach trasy i pobieranie ustaje (przetestowałem na kilku trasach), a pomiar ilości danych z podziałem na aplikacje realizuję przy pomocy My Data Manager.
Zresztą robiłem też inne testy, np. 100 km trasy z wyłączonymi wszystkimi usługami 'internetowymi' jakie tylko udało mi się wyłączyć i wszystkimi programami z wyjątkiem iAM. I znów ilość danych zrobiła się spora (np. 8 MB). Normalnie mój i4 dziennie pobiera ok. 600-800 kB, bo nie lubię jak urządzenie bez mojej wiedzy zaciąga hektolitry niepotrzebnych mi danych marnując pakiet i baterię.

To jest tym dziwniejsze, że ilość danych w logu usługi Traffic jest zupełnie inna (np. teraz pokazuje, że w tym miesiącu wysłano 11 KB, a odebrano 267 KB).

Trochę to wszystko dziwne, bo nawet taki Yanosik w trakcie nawigacji pobiera mniej danych (średnio 5-6 MB / 100 km) mimo, że musi pobrać mapy i jeszcze traffic i inne zdarzenia. Wiem, że mało kto teraz zwraca uwagę na takie pierdoły jak 20 MB pakietu, ale pytam z ciekawości.