iAM 3.4

  • 16 Odpowiedzi
  • 11654 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
iAM 3.4
« dnia: Listopad 02, 2012, 23:14:50 »
Pojawiła się nowa iAM

 What's New in Version 3.4
Mapy:

✓ nowe mapy Polski (1209) a w nich m.in:
• ponad 664 tys. dróg wszystkich kategorii
• informacja o mieliznach wodnych i szczytach
• kompleksowa aktualizacja organizacji ruchu w Tarnobrzegu, Ostrołęce i Płocku
• dodany pikietaż na drogach wojewódzkich w woj. opolskim
• gotowe do odblokowania poprzez technologię LiveDrive! obwodnice Frampola, Kurozwęk, Rawicza oraz północna obwodnica Poznania i południowa obwodnica Powiatu Pilskiego.

Program:

✓ dodana obsługa iPhone 5
✓ obsługa Gestów podczas nawigacji
✓ po przełączeniu w trybie Gestów - aktywacja zegara pokazującego czas do przełączenia się w tryb 3D
✓ po przełączeniu w trybie Gestów na widok 2D - blokada powrotu do nawigacji 3D gdy wciśnięta jest pinezka (po kliknięciu zegara)
✓ połączenie elementów ustawień dostępnych do tej pory w menu "i" z elementami menu "opcje". Kliknięcie "i" wyświetla od tej pory informację o licencji, identyfikator urządzenia oraz informacje o programie. Pozostałe ustawienia dostępne są w menu "Opcje"
✓ możliwość wprowadzenia/skasowania objazdu
✓ możliwość blokady odcinków oraz dodawanie parametrów blokady (blokady punktowe)
✓ pobieranie danych SmartRoutes z poziomu programu
✓ synchronizacja ustawień i tras z Dropbox.
✓ dodana funkcja "Ustaw jako" w dialogu Trasa
✓ dodanie prowadzenia do punktu via w menu Szukaj
✓ możliwość ustawienia punku via okolica
✓ nawigacja w tle (m.in wznowienie nawigacji po np. rozmowie telefonicznej i komunikaty w trakcie rozmowy a także przy uruchomionym na ekranie innym programie)
✓ szczegółowe informacje o POI po "tapnięciu" w dymek w trybie nawigacji
✓ możliwość wysłania własnej pozycji na adres e-mail
✓ możliwość rejestracji AutoMapy dla własnego adresu e-mail
✓ zmiana skórki i kolorystyki menu
✓ historia komunikatów LiveDrive! dostępna w menu Opcje/ Trasy/ Traffic/ Log/ Historia komunikatów
✓ możliwość wprowadzania współrzędnych GPS w formatach DMS, DM i DD
✓ poprawki i usprawnienia w funkcjonowaniu programu

[mod]Do kompletu dodałem opis interfejsu.[/mod]





« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2012, 19:02:54 wysłana przez nocnyMarek »

*

Androider

Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2012, 09:10:26 »
Brzmi nieźle, o ile funkcje dodane faktycznie działają, co jak doskonale wiemy wcale nie musi być takie oczywiste. Zastanawia mnie tylko, kiedy ajfonowcy zobaczą mapę 1210 jak w listopadzie mają dostarczoną mapę 1209. Chyba co najmniej na Święta lub Nowy Rok ? :E Nie ma się co śmiać, bo i tak to co wyszło wczoraj to wypas przy wersji androidowej, a za cenę porównywalną z aAM. 

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2012, 12:38:42 »
wszystko działa jak trzeba  :ok:

a tak to wygląda :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2012, 12:44:46 wysłana przez jachraniak »

*

Androider

Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2012, 12:44:41 »
Szacun za te pobieranie danych SR via iAM. Wiesz ja nie kumam za grosz tej polityki utrzymywania różnych platform. Jak oni to ogarniają jak co platforma to inny interfejs, różne funkcjonalności . Że oni się w tym nie pogubią, no chyba, że już się pogubili :)

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2012, 20:06:50 »
Dobry wieczór,
akurat mi się dzisiaj trafiła trasa prawie 500 km, którą przejechałem na iAM 3.4. Wszystko ładnie działa, ale nadal braki są spore. Bardzo dobrym udogodnieniem jest funkcja pracy w tle. Sprawia ona, że po zakończonej rozmowie telefonicznej AM automatycznie pojawia się na pierwszym planie. Dodatkowo - co już niestety trudno nazwać udogodnieniem - nie da się iAM...... wyłączyć  :mrgreen: Po naciśnięciu przycisku home AM nadal działa w tle, łapie namiar, zużywa baterię i gada. Nie ma w programie żadnego guzika wyłączającego program. Jedyne co działa, to ponowne wejście w opcje i wyłączenie pracy w tle.
Gest do objazdu fajnoski. Pozostałe nowości również OK, ale nadal brakuje mi importu/eksportu ulubionych oraz odblokowywania fabrycznie zablokowanych odcinków. Mówię tu oczywiście tylko o tych funkcjach, których brakuje w iOS pomimo ich obecności w wersji na windowsa.
pozdrawiam serdecznie
2f

*

Offline Alwarez

  • **
  • 239
  • iPhone 4S
Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2012, 20:30:11 »
Witam, import i eksport ulubionych na dropbox-a jest i dział OK.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2012, 20:56:24 »
nadal brakuje ... odblokowywania fabrycznie zablokowanych odcinków
Dodali blokowanie odcinków, a odblokowywania już nie? :ohreally:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2012, 09:59:16 »
Miła niespodzianka z tym zaciąganiem danych SR z poziomu aplikacji iAM, pod warunkiem, że działa. :)

Dlatego miła, bo nareszcie w iAM (lub w aAM) jest funkcja, której nie ma w wAM. Już nie mogę się doczekać, kiedy aAM (lub ostatecznie iAM) będą produktami flagowymi (tam będą wszystkie funkcje, a nie podzbiór tylko), a nie przestarzały wAM. Tym bardziej, że w tzw. międzyczasie nawet taki nieruchawy kolos jak Tomtom jest obecny na Androidzie.

*

Androider

Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2012, 10:15:00 »
.. a nie przestarzały wAM.
rozumiem, ze pisząc przestarzały program miałeś na myśli przestarzałą platformę systemową ? Pytam, bo jak patrzę na aAM, cz nadal jeszcze na iAM, to wAM to "full wypas technologiczny" przy tamtych produktach.

*

Offline PiotrWu

  • 33
  • iPAQ 6515d, HTC Diamond, HTC HD2, iPhone4S
Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2012, 11:20:32 »
Dodali blokowanie odcinków, a odblokowywania już nie?

Odblokowywanie jest, tylko trudno znaleźć.  Jeśli ustawimy pozycję (kursor) na zablokowanym odcinku, pukniemy w "niebieskie kółko", a następnie, w prawym górnym rogu ekranu w ikonkę ze "strzałką w prostokącie" to w moim przypadku pojawia się nowe menu z opcją "Odblokuj odcinek".

Sprawdziłem w kilku przypadkach - działa :ok:

pzdr

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2012, 11:37:23 »
Miła niespodzianka z tym zaciąganiem danych SR z poziomu aplikacji iAM, pod warunkiem, że działa. :)


Aktualizacja Smartów z poziomu programu działa bardzo ładnie. Jestem po zabiegu. Pozostaje kwestia opracowania trasy referencyjnej do sprawdzania jakości smartów :grin:

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2012, 11:44:57 »
@Androider

Exactly, pisząc "przestarzały wAM" miałem na myśli przestarzałą platformę systemową Windows Mobile . Sorry, niedzielny poranek. :)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2012, 12:20:12 »
Cytat: PiotrWu
Odblokowywanie jest,
Tak właśnie myslałem, dlztego się zdziwiłem, bo w wAM to w zasadzie ta sama funkcja,
jak jej użyć na zablokowanym odcinku to go odblokuje, jak na przejezdnym to zablokuje.

Cytat: PiotrWu
tylko trudno znaleźć.  Jeśli ustawimy pozycję (kursor) na zablokowanym odcinku ...
A jeśli na niezablokowanym to pojawi się 'zablokuj odcinek'? IMO to jedyny sensowny sposób.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline PiotrWu

  • 33
  • iPAQ 6515d, HTC Diamond, HTC HD2, iPhone4S
Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2012, 12:41:12 »
Tak dokładnie to działa.

Wielka szkoda, że iAM nie posiada (poza jednym opisem ekranu głównego) ŻADNEJ :S dokumentacji. Wszystkiego trzeba się albo domyślać, prowadzić eksperymenty albo pozostaje forum  :ok:

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co oznacza dokładnie opcja z "kamerą filmową" na dole ekranu po wybraniu "Trasa" z głównego ekranu?

pzdr

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2012, 16:54:37 »
kamerka odpala demo trasy...

Gesty...
Gesty w trybie nawigacji pozwalają na wykonanie trzech akcji: dodaj objazd/ widok 2D traffic/ widok 2D. Ich aktywacja następuje poprzez dotknięcie ekranu a następnie, po pojawieniu się dodatkowego menu, wybraniu jednej z dostępnych funkcji programu. Istnieje również szybszy sposób wybrania określonej akcji - poprzez dotknięcie ekranu i przesunięcie palca w konkretnym kierunku:
- do góry -> aktywacja funkcji "dodaj objazd"
- w lewo -> aktywacja opcji "widok 2D Traffic"
- w prawo -> aktywacja opcji "podgląd w widoku 2D"
W dwóch ostatnich przypadkach możliwe jest wówczas przesuwanie mapy, które jest domyślnie zablokowane.
Funkcja gestów jest domyślnie włączona. Zaawansowani użytkownicy mogą ją zmienić jej działanie poprzez aktywację opcji "Przesuwanie i gesty" w zakładce Opcje/ Interfejs Program pozwoli wówczas na obsługę gestów, ale wyłącznie poprzez dotknięcie ekranu i wybór odpowiedniej opcji z wyświetlonego menu. Przesunięcia palcem ekranie skutkować będą przesunięciami mapy. Dodaktowo - możliwe będzie przełączanie mapy pomiędzy trybami 2D i 3D poprzez przycisk ekranowy znany z poprzednich wersji programu.

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 05, 2012, 13:51:42 »
Odblokowywanie jest, tylko trudno znaleźć.
Faktycznie jest i faktycznie trudno znaleźć. Wielkie dzięki za wskazówki!  :ok:
2f

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: iAM 3.4
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 06, 2012, 19:41:51 »
Czy ktoś może mi podpowiedzieć co oznacza dokładnie opcja z "kamerą filmową" na dole ekranu po wybraniu "Trasa" z głównego ekranu?
Przycisk z kamerą włącza prezentację trasy. Jeżeli w momencie jego wciśnięcia żadna trasa nie jest wyznaczona, następuje prezentacja trasy "demonstracyjnej".
pozdra

Połączone: Listopad 07, 2012, 14:20:44
Witam, import i eksport ulubionych na dropbox-a jest i dział OK.
Fakt, synchronizacja z Dropboxem jest i działa OK, ale jednak nadal nie ma możliwości zaimportowania ulubionych z innego pliku fav tak jak w AM po WM. Oczywiście mogę sobie ręcznie wrzucić ulubione w edytorze, poprawić numerację i licznik i będzie działać, ale to nie jest takie wygodne jak import.

Dodatkowo - czy komuś udało się zmusić iAM 3.4 do wyłączenia się, jeżeli opcja pracy w tle jest włączona? Może jest jakiś ukryty myk?
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2012, 14:20:45 wysłana przez ffreeze »
2f