iAM 5.3

  • 16 Odpowiedzi
  • 19532 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
iAM 5.3
« dnia: Wrzesień 25, 2015, 00:37:43 »
No to się doczekaliśmy ;)

Changelog
Cytuj
Wsparcie dla systemu iOS9
Nowe ikony POI HD
Poprawki błędów
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2016, 09:33:09 wysłana przez jachraniak »

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: 5.3
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2015, 07:52:11 »
Na plus:
- działa na iOS 9
- nie trzeba ponownie pobierać mapy tak jak przy aktualizacji na 5.2 (przy okazji - pojawiła się 1509 ale to osobny temat)

Na minus:
- wciąło ulubione i wywala się import ulubionych z Dropboksa. Import ustawień działa

pozdrawiam

EDYTA: Znalazłem sposób na import ulubionych. Po prostu teraz iAM osobno trzyma ulubione dla mapy EU. Plik default.fav zapisuje się w Dropboksie w podkatalogu: Aplikacje\AutoMapa\FavouritesEU a nie jak do tej pory w Aplikacje\AutoMapa\Favourites
Nie czaję tej koncepcji, ale nic to, ważne, że jest workaround...
Powiedzmy, że ktoś używa na codzień mapy PL ale wyjeżdżając z kraju kupił sobie licencję na EU na tydzień i po załadowaniu mapy EU wsiorbie mu wszystkie polskie ulubione? To by było słabe dość.......
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2015, 08:23:44 wysłana przez ffreeze »
2f

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.3
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2015, 09:09:00 »
Nie mam problemu z synchonizacją dropboxa, w tym ulubionych, ale nie korzystam z EU. Być może tu jest problem. Zachowanie jakie opisujesz wyglada mi na błąd i trzeba zgłosić to do beta.
O konieczności pobrania mapy przy okazji update z 5.1 do 5.2 pisaliśmy w tamtym okresie i przekaz z supportu był jasny - wymusiła to zmiana silnika.

Spodziewałem się wydania umożliwiającego jedynie korzystanie pod iOS 9, a tu dostaliśmy jeszcze drobny ficzerek w postaci ikon POI. Najszczęśliwszy z tego tytułu nie jestem, bo miałem swoje ikony synchronizowane z miplo, ale wygląda to nieźle...

Piszę z iPhone'a i nie wiedzieć czemu nie wchodzi mi zrzut ekranu...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2015, 09:37:16 wysłana przez jachraniak »

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: 5.3
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2015, 10:47:44 »
Zgłosiłem do supportu.
pozdrawiam
2f

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: 5.3
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2015, 10:47:58 »
tak przy okazji pliku default.fav spytam, czy wiecie może , czy ten plik można spokojnie przenieść z wersji aAM do iAM ? Naklepałem trochę tych ulubionych w androidzie i nie bardzo chce mi się od nowa to przepisywać do wersji na ios.

I jeszcze jedno pytanie, domyślam się, że nowy 5s po wyjęciu z pudełka ma zainstalowany ios w w wersji 7. Czy będzie jeszcze możliwy legalny upgrade do wersji bodajże 8.4.1 . Na razie 9-tka mnie nie interesuje, zaczekam jeszcze z aktualizacją jak się całkowicie ustabilizuje. Czy zatem jest możliwy jeszcze taki OTA upgrade z 7 do wersji 8.x ?

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: 5.3
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2015, 11:03:16 »
tak przy okazji pliku default.fav spytam, czy wiecie może , czy ten plik można spokojnie przenieść z wersji aAM do iAM ? Naklepałem trochę tych ulubionych w androidzie i nie bardzo chce mi się od nowa to przepisywać do wersji na ios.
Czy można bezpośrednio przenieść, tego nie wiem, ale z pewnością da się jakoś skonwertować. Możesz wkleić kawałek pliku androidowego tutaj to porównamy?
Cytuj
I jeszcze jedno pytanie, domyślam się, że nowy 5s po wyjęciu z pudełka ma zainstalowany ios w w wersji 7. Czy będzie jeszcze możliwy legalny upgrade do wersji bodajże 8.4.1
Nie. Albo zostajesz przy tym co jest, albo aktualizujesz do najnowszej dostępnej wersji (aktualnie 9.0.1).
pozdrawiam
2f

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: 5.3
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2015, 11:16:28 »
dzięki za odpowiedzi. Podejrzewam, że default.fav z androida da się przeczytać w ios, tak jak daje się przeczytać ten plik z wAM na aAM (lepiej gorzej, ale się da, z tego co pamiętam oczywiście, bo to dawno było). Bardziej mnie interesowało, czy da się skopiować taki plik z komputera do katalogu z automapą na iphonie bez jailbreaka.

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: 5.3
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2015, 11:19:30 »
Bezpośrednio na telefon pliku wkopiować się nie da, ale możesz go wrzucić na Dropboksa i zaimportować w aplikacji. Ja tak przerzuciłem swoje ulubione z wAM dawno temu, gdy zmigrowałem na iAM. To znaczy, nie od razu gdy zmigrowałem, tylko gdy pojawiła się obsługa Dropboksa w iAM ;)
pozdrawiam
2f

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.3
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2015, 12:11:35 »
1) Małe miki z tymi ulubionymi. Musisz jedynie użyć dropboxa do tego zabiegu. Wystarczy, że w lokalizacji dropbox/apps/automapa/favorites (te foldery musi utworzyć iAM) podmienisz plik default.fav, potem wystarczy wczytać go w iAM.
Takie rzeczy w porównaniu do modyfikacji na wAM czy aAM to pestka...
2) Nie wiem czy Apple jeszcze podpisuje 8.4.1, bardzo możliwe, że tak. Nie wyczytałem, żeby zaprzestali, a fakt taki zawsze jest odnotowany.Tak jak w linku poniżej.
http://onetech.pl/apple-przestalo-podpisywac-ios-8-4/
Jeżeli podpisuje to możesz pobrać z internetu 8.4.1 i zainstalować z poziomu iTunes.
Ale nie panikuj z tym iOS9. Jedyną dolegliwością jaka mnie dopadała, to niedziałająca przez kilka dni iAM. Wszystko już wróciło do normy. Poza tym mamy już za sobą pierwszą łatkę 9.0.1
Ja nawet nie pomyślałem nad powrotem do 8.4.1. Czekałem tylko na iAM  :police:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2015, 12:45:13 wysłana przez jachraniak »

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: 5.3
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2015, 13:58:47 »
dzięki za te informacje. Podejrzewam, że za nim dostanę ten telefon (idzie gdzieś z Singapuru), to już wyjdą ze 3 łatki więcej na iosa 9 i wtedy spokojnie zrobię upgrade, o ile telefon nie okaże się fejkiem. Wszystko się wyjaśni jak go odpalę, jak będzie ładował ios to spoko, a jak androida to mam problem :) Ale to już inna bajka i moje ryzyko. Na szczęście ze sprzedawcą (patrz pośrednikiem zapewne) jest kontakt, a to dobry objaw :)

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.3
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2015, 08:44:47 »

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: 5.3
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2015, 09:38:03 »
Czy to oznacza, że nawet jak pobiorę z internetu paczkę 8.4.1 , to nie zrobię już wymiany ios-a z 7-ki na 8.4.1 przez iTunes ?

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: 5.3
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2015, 10:10:10 »
Dokładnie tak.
No ale mamy już 9.0.2 także spokojnie. Wszystko pod kontrolą

Połączone: Październik 01, 2015, 10:16:20
trzeba było brać krajowego :)
coś długo idzie Ci ta maszyna pod Automapę  :O

Połączone: Październik 06, 2015, 23:11:00
(...) Podejrzewam, że za nim dostanę ten telefon (idzie gdzieś z Singapuru), to już wyjdą ze 3 łatki więcej na iosa 9 i wtedy spokojnie zrobię upgrade, o ile telefon nie okaże się fejkiem. Wszystko się wyjaśni jak go odpalę, jak będzie ładował ios to spoko, a jak androida to mam problem :)

No i jak? Załadował się zielony robocik?
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2015, 23:11:00 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: 5.3
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 18, 2015, 12:21:51 »
Ciekawość wygrywa z obojętnością. Co z tym iPhone MonsterLolka, dojechał i iAM działa bez zarzutu powoduje brak wpisów czy dalej paczka jest w drodze.

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: 5.3
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 18, 2015, 21:40:25 »
iphone dojechał, pobawiłem się nim ze 3 dni, nerwowo nie dawałem rady (ios / itunes na pc nie jest dla mnie bez wszczynania fanboyowej dyskusji) i szybko telefon sprzedałem na allegro. Przy tej okazji przestrzegam przed kupowaniem telefonów w Chinach.
Oczywiście nie to było powodem decyzji o sprzedaży, decyzja to głównie ios oraz za mały jednak ekran dla mnie. Bez okularów nie byłem w stanie czytać tego co jest na ekranie, no chyba, że odjechałem jak najdalej z telefonem od oczu  :wink:
Wróciłem do samsunga s4 ale w jego najmocniejszej odsłonie z louncherem , który z samsungowego touch wiza robi interfejs ios-a, bo to akurat bardzo mi odpowiada. Nie odpowiada mi idea zamkniętego systemu, ja jestem geekiem na punkcie personalizacji i teraz mam androida jak ios, nawet pasek góerny mam z iphona, rozwijane powiadomienia z góry jak z appla, wysuwany pasek z dołu z przełącznikami jak ios , lockscreen , program do sms-ów identyczny jak w ios i to mi pasuje.
Podsumowując, spróbowałem, nie pasowało mi i sprzedałem. Moim zdaniem w filozofii ios odnajdzie się najlepiej ktoś, kto po pierwsze używa telefonu tylko do podstawowych czynności i dwa niedajboże nie łączy go z pctem, a wszystko ciągnie z internetu i dane też przechowuje w icloud itp wynalazkach.

@ycbo, a tak z ciekawości spytam, czemu sobie wymienileś telefon na bardzo porównywalny, mam na myśli przejście z wersji 6 na 6s. Nie wierzę, że tak cię urzekło to 3D touch, czy twardsza obudowa, bo to jedyne zmiany na plus(no dobra, odrobinę szybsze touch ID), za to duży jest minus - mniejsza bateria. Wszędzie gdzie czytam odradzają taką zamianę dla kogoś kto ma wersję 6.
Jedyne co mnie przekona to jak napiszesz, że masz taki fun , kaprys, żeby być zawsze na topie i mieć flagowca z Copertino, to będzie jedyne racjonalne wytłumaczenie chyba  :ohreally:
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2015, 23:35:59 wysłana przez MonsterLolek »

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: 5.3
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2015, 12:54:42 »
No to szkoda bo była okazja do używania czegoś doskonałego bez tych wszystkich okazji do naprawiania i grzebania w systemie.
Zmiana Samsunga w coś podobnego do wyglądu iPhone też jest chyba bez sensu jak zakładanie atrapy Mercedesa do Opla.
Ja po zmianie na iPhone i MacBooka Pro przestałem się interesować dostosowywaniem do czegoś użytecznego - włączam - używam i wszystko działa jak powinno.
iPhone zmieniłem na 6S bo to nie tylko te zmiany o których piszesz a również inny procesor, inna pamięć i dla wyznawcy tego logo również literka S.
Zmiany są faktycznie niewielkie i kilka całkowicie nie zrozumiałych jak np. ta twarda (podobno) obudowa, komu ona jest potrzebna bo mnie nie a kilku moich znajomych i tak da jej radę bo im ciągle iPhone wypada na chodnik, wpada do sedesu lub zalewa się kawą.
Tak czy owak iAM działa na 6 i na 6S normalnie, po prostu działa.

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: 5.3
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 19, 2015, 13:46:02 »
Zmiana Samsunga w coś podobnego do wyglądu iPhone też jest chyba bez sensu jak zakładanie atrapy Mercedesa do Opla.
Nie zrozumiałeś do końca co miałem na myśli. Mi bardzo odpowiada design Ios-a, w tym ta płaska struktura ikon. I to własnie zaimplementowałem do swojego samsunga , wszystko działa super. Nie odpowiada mi natomiast sama filozofia tego systemu od Apple. A co mi nie odpowiada już napisałem w poprzednim poście. Tak więc wygląd IOS dla mnie TAK, ale filozofia, jego możliwosci personalizacji zdecydowane NIE. Może gdyby IoS był moim pierwszym systemem to kto wie, ale ja jestem skażony androidem i jego możliwości bardzo do mnie przemawiają, zwłaszcza, że ja lubię sobie ustawiać system pod siebie, a to oferuje tylko android. Ja swojego androida zrootowałem, przez co wywaliłem wszystko co zbędne i system mam teraz w sumie lekki, więc tzw lagowanie występuje rzadko i to nawet nie na flagowcu jakim jest S4  :wink: