Ustawienie trasy w AutoMapa

  • 21 Odpowiedzi
  • 22061 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ustawienie trasy w AutoMapa
« dnia: Lipiec 14, 2016, 13:53:20 »
Witam wszystkich użytkowników forum i AutoMapa na system Android
Posiadam samochodową nawigacje gps (nie będę podawał jej nazwy) z systemem Android 4.4 KitKat.Mam zainstalowaną aAM 3.0.2 i mam takie pytanie:
W AutoMapa na Windows CE 6.0 można było ustawić punkt startowy jako Dom,dzięki czemu po dojechaniu do punktu końcowego ustawionej trasy,można było wracając z miejsca do którego się dojechało w AutoMapa w menu wybrać: Menu/Trasa/Prowadź do../Dom 
Czy w AM 3.0.2 dla Android da się ustawić punkt początkowy trasy(aktualna pozycja lub adres) jako Dom,tak by po dojechaniu do punktu końcowego trasy(miejsce docelowe),gdy będzie się wracać w menu AM wybrać by AM prowadziła do punktu Dom po trasie jaką przyjechaliśmy(tym razem trasa odwrotna),czy niestety wracając z miejsca docelowego do domu muszę na nowo ustawiać trasę podając miasto/ulice i numer gdzie mam dojechać???
Proszę o bardzo dokładną  odpowiedź  Dzięki

Do posta: Jeśli taki wątek był już na forum to przepraszam i proszę o wyrozumiałość i odpowiedzi na post
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 13:55:04 wysłana przez lukcio33 »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2016, 14:33:09 »
Można ustawić początek trasy jako "Dom". Można też później trasę odwrócić ale... Prościej zrobić :szukaj/ulubione/dom,  efekt będzie ten sam bo odwrócenie trasy robi to samo tzn. Ustawia dom jako  koniec a trasa i tak jest liczona od nowa.  Jak masz punty via i wyłączone auto sortowanie to oczywiście zaliczysz je w odwrotnej kolejności ale pomiędzy nimi trasa może być inna niż pierwotnie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 17:26:12 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2016, 19:08:43 »
To jak teraz ustawić punkt początkowy jako "Dom" oraz  trasę powrotną tak by prowadziła do "Dom" z punktu końcowego.
Proszę o podanie krok po kroku jak to wszystko ustawić w aAM 3.0.2,bo jestem początkujący i dopiero co oswajam się z nawigacją AutoMapa??

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2016, 23:07:10 »
Trochę wysiłku nie zaszkodzi.

Podam ci początek. Przytrzymujesz wybrany punkt na mapie aż pojawi się okienko. Dalej pozostawiam tobie.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2016, 06:30:42 »
Oczywiście. Tak jest najlepiej się nauczyć. Pobaw się poklikaj we wszysko, zobacz co się wtedy dzieje. Podpowiem tylko że ustawianie punktu "Start" ma sens tylko gdy chcesz obejżeć trasę "na sucho" w domu. Gdy wystartujesz nawigację ta i tak wystartuje z punktu gdzie jesteś, trasa będzie przeliczona a punkt "start" zignorowany.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2016, 08:48:39 »
Kolega chyba chce przy każdej trasie ustawiać Dom jako punkt startowy trasy, tzn. punkt Dom będzie się zmieniał przy każdej trasie.
To nie tablica ogłoszeń !

Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:10:20 »
Dokładnie chodzi mi o to,by miejsce startowe(adres/ulica/numer,czyli moja pozycja po złapaniu sygnału gps lub miejsce z którego wyruszam w trasę) ustawione było jako "Dom" i w drodze powrotnej AM prowadziła po odwróconej trasie do punktu ustawionego jako "Dom" czyli do miejsca z którego wyjechałem.Chodzi mi dokładnie o to co napisałem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 11:02:12 wysłana przez lukcio33 »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2016, 10:56:28 »
Bardzo to ciekawe co kolega sobie wycwancykował.  :mrgreen:
Po pierwsze dodajesz dom do ulubionych.

Trasa. Masz trzy pola: Start, Via i Cel. Cel - wybierasz „dom" z ulubionych. Via - ustawiasz miejsce gdzie tam sobie jedziesz. Prowadź  :)

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2016, 11:39:08 »
Trochę zamieszania wprowadziło użycie słowa dom. Chodzi najwyraźniej o powrót do punktu start.   B) Tak jak pisałem do tego służy funkcja odwracania tasy.  Aby tego użyć trzeba wyłączyć kasowanie trasy po dotarciu do celu albo odwrócić  trasę tuż przed osiągnięciem celu.  Tu jest jednak  haczyk, AM często przelicza trasę co wiąże się ze zmianą punktu start na obecną pzycję. Aby tego uniknąć można trasę zapisać i odwracać zapisaną. Ma to sens gdy trasa ma punkty via bo trasa tak na prawdę  nie jest zapisywana a tylko punkty start/via/cel. Można jeszcze kombinować z zapisem śladu ale chyba najprościej po wyznaceniy trasy zapisać pozycję startową jako punkt w ulubionych i potem zrobić "prowadź do" tego punktu
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2016, 11:41:55 »
Punkt startowy czyli: miasto/ulica i numer udało mi się ustawić jako "Dom"
Mam teraz takie pytanie:
Czy po wybraniu zapisanej trasy,gdy urządzenie znajdzie sygnał gps punkt początkowy(punkt startowy) ustawionej wcześniej i zapisanej trasy nie zmieni się,czy dobrze ustawiam trasę powrotną: Trasa potem te trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu obok strzałki skierowanej w lewo i wybieram Odwróć i AutoMapa prowadzi mnie do punktu Końcowego(w ulubionych ustawiony jako dom) po odwróconej trasie?
Do posta Jak poprawnie przy tworzeniu trasy w AM wpisać taki adres:
27-225 Pawłów k/Starachowic
Kałków-Godów 84 A

tak by utworzona została trasa do tego adresu??
Proszę o bardzo dokładną odpowiedź na pytania  Dzięki

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2016, 12:47:00 »
Jak masz jakąś częstą nazwę (np.  Zalesie  :E )  to trzeba sprawdzić powiat /województwo ale jak masz kod to no problem.  Wpisujesz kod wybierasz ulicę (jak nie widać to pierwsze litery) wybierasz nr. I już :ok:
A jeszcze jedno. Jak wiocha ma tylko drogę bez nazwy i numery to zamiast ulicy trzeba wpisać jeszcze raz nazwę miejscowości
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 15, 2016, 15:16:02 »
Jak poprawnie przy tworzeniu trasy w AM wpisać taki adres:
27-225 Pawłów k/Starachowic
Kałków-Godów 84 A
Nie da sie poprawnie wpisać niepoprawnego adresu, właściwy adres to:
27-225 Pawłów
Godów 84a

Jak masz problem z adresem, a nie wybierasz się do czyjegoś prywatnego domu/mieszkania
zawsze możesz spróbować poszukać POI. w tym  przypadku możesz szukać np.
kościoła św. Maksymiliana Kolbe, sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, pomnika tupolewa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 15:24:24 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2016, 16:34:19 »
Rzeczywiście Kałków AM nie zna bo to pewnie jakaś stara tradycyjna nazwa używana lokalnie a nie obecna administracyjna. Dokładnie tak jest u mnie jak byłem mały to mieszkałem w Chylice-Letnisko teraz mieszkam w Konstancin-Jez. a Chylice-letnisko nie istnieją a cały czas mieszkam w tym samym domu  :ohreally:


ten adres:
 27-225 Pawłów k/Starachowic
Kałków-Godów 84 A
znajdujemy tak:
 w kody wpisujemy  27 225  wybieramy Pawłów  ulice wpisujemy Godów i potem nr. 84a
albo:
  miasto wpisujemy Godów  potem ulica Godów i nr. 84a
albo gdy wiemy gdzie to jest przytrzymujemy palcem na mapie i wciskamy "prowadź do"
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 15, 2016, 19:35:09 »
Jeśli szukać ten adres czyli wpisać:
27-225 Pawłów 
Godów 84a

i dajmy na to AM wyszuka podany adres to jak w AM wybrać szukanie po punktach POI dla podanego adresu(chodzi o miejsce lub dany obiekt)???

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 15, 2016, 19:55:06 »
Albo ja Ciebie nie rozumiem albo Ty nie zrozumiałeś co napisał nocnyMarek  :P
Chodziło o to że jeśli nie znasz dokładnego adresu albo po prostu w mapie AM nie ma tego konkretnego punktu adresowego a wiesz że w pobliżu szukanego miejsca jest : kościół , knajpa, stacja benzynowa itp. to możesz to wykorzystać aby AM doprowadziła Cię w pobliże . Np. szukaj/POI/ zaznaczasz "w pobliżu miejscowości" i wybierasz np. Pcim Górny/kategoria kościół  /i wybierasz najbliższy     - w ten sposób AM doprowadzi w pobliże potrzebnego miejsca którego adresu nie znasz Ty lub AM
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 15, 2016, 21:39:48 »
Dzięki wszystkim za pomoc już mniej więcej wiem co i jak z tym wyszukaniem konkretnego adresu o jaki zapytałem w jednym z postów.Jeśli będę miał jakieś pytania odezwę się na forum.
Proszę moderację o nie zamykanie tego tematu

Odnowię temat
Niestety mam nowy problem odnośnie tworzenia trasy i wyszukiwania  po punktach POI.Chodzi o to,że zaznaczyłem w AM wszystkie kategorie POI,by łatwiej było szukać miejsca(szukanie dla adresu o jaki pytałem w jednym z postów i otrzymałem odpowiedź od @nocnyMarek jak poprawnie wypisać ten adres i szukać po punktach POI) przy tworzeniu trasy(nie wiem czy wyświetlanie punktów POI ze wszystkich kategorii jest dobrym rozwiązaniem). Niestety po zaznaczenie wszystkich kategorii POI jak wybieram by pokazywane były wszystkie punkty POI(zielony zapis o pokazywaniu wszystkich POI) nic się nie dzieje,nie wyświetlają mi się na mapie punkty POI ze wszystkich kategorii.
Co zrobić lub ustawić,by bez problemu AM wyświetlała na mapie punkty POI ze wszystkich zaznaczonych kategorii???
Proszę o bardzo dokładną odpowiedź  Dzięki
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2016, 21:33:26 wysłana przez lukcio33 »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 18, 2016, 16:52:22 »
Może masz za mało powiększoną mapę . poi są wyświetlane tylko od pewnego powiększenia.

Moim zdaniem wyświetlanie wszystkich poi to nie jest dobry pomysł . Jak już Ci się wyświetlą to zasłonią mapę tak że nic nie będzie widać a kamery monitoringu i skrzynki pocztowe i tak w niczym Ci nie pomogą .
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 18, 2016, 18:43:03 »
Ale już Panie tak.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 18, 2016, 21:56:48 »
"Panie" pomogą ale nie koniecznie w trafieniu do celu  :E
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 19, 2016, 08:32:03 »
"Panie" pomogą ale nie koniecznie w trafieniu do celu  :E
Zależy co będzie celem.  :E

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 19, 2016, 12:04:39 »
Raptem są trzy podstawowe cele, reszta to dewiacje.

Odp: Ustawienie trasy w AutoMapa
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 22, 2016, 11:35:32 »
Doszedłem jak szukać celu trasy po punktach POI mając konkretny adres(adres o jaki pytałem w jednym z postów). Wystarczy po podaniu adresu celu trasy,wybrać i dotknąć symbol lupy,a następnie wybrać wyszukiwanie w okolicy i trzeba jeszcze wybrać kategorię POI dla jakiej szuka się danego punktu POI,a po jego wyszukaniu wybrać by AM prowadziła do tego punktu POI.
Mam jeszcze pytanie: Czy tak ma być,że wyszukany punkt POI z danej kategorii(punkt końcowy dla danej trasy) nie wyświetla się na mapie(wyświetla się taka jakby czerwona kropka obok flagi z celem trasy po przybliżeniu mapy w miejscu celu trasy),a może trzeba coś ustawić w ustawieniach AM tak by wyszukany punkt POI ustawiony jako cel trasy wyświetlił się na mapie???
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2016, 11:41:40 wysłana przez lukcio33 »