Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)

  • 28 Odpowiedzi
  • 9830 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« dnia: Listopad 28, 2012, 10:08:14 »
Historia jakich wiele pewnie, umarł mi sprzęt do wAM (HTC HD2, na kilka miesięcy po gwarancji), toteż (jak na razie, bez specjalnego żalu, nawet z zadowoleniem) przesiadłem się w całości na aAM. W sobotę pierwsza trasa :) Więc się będę mógł wypowiedzieć wreszcie, jak to jest z nawigowaniem przez tą aplikację.

Od razu komentarz: zachwycanie się, jak to fajnie działa wAM w stosunku, jest możliwe tylko wtedy, kiedy ma się sprzet do obsługi tej wersji. W momencie, kiedy on się skiepści, wątpię, by naturalnym odruchem była chęć odkupienia sobie czegoś z Windows Mobile. Moim zdaniem, nie ma sensu inwestować w tę przestarzałą platformę i takiż sprzęt do niej. Byle dziadowski Android (ja np. mam teraz ex-telefon córki, Samsung Galaxy 3, 667Mhz [poprawka - Spinnek], 256MB RAM) ma lepsze parametry, niż chyba z 90% sprzętu z wAM na pokładzie. Jak czytam w 2012 roku, że "AutoMapa działa poprawnie na urządzeniach wyposażonych w 64MB pamięci RAM", to mnie dreszcz przechodzi. Tyle to teraz chyba golarki mają, i elektryczne szczoteczki do zębów. ;)

Ponadto, zweryfikuję chłodnym okiem katastroficzne wpisy, jakoby ten produkt praktycznie nie działał i nie ma co na nim polegać. Szczególnie po wątku, że oto kończą się 90dniowe okresy licencyjne i co dalej.

Wydawało mi się, że bardzo brakować mi będzie profili prędkości, ale widzę, że np. ostatnie dane (w becie 1.4.2) na przykładzie jazdy Poznań=>Warszawa zapewniają ETA na poziomie ponad 3 godzin, a nie 2,5 godziny, jak to było ostatnio, więc ten czas się już zbliżył do mojego tempa jazdy (+10km/h od limitu, max 120km/h licznikowo).

Jak się nie zrobi aktualizacja POI, to najprawdopodobniej nie umrę.

Aktualizacji danych SR z poziomu telefonu nie mogę się doczekać, ale sądzę, że z perspektywy końca listopada 2012 jest szansa na jej szybkie (kwartał?) pojawienie się w aAM , szczególnie po uruchomieniu tej funkcjonalności z poziomu aplikacji jako pierwszej na platformie innej niż wAM (mowa iAM).
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2012, 10:51:27 wysłana przez spinnek »

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2012, 13:04:11 »
Ponadto, zweryfikuję chłodnym okiem katastroficzne wpisy, jakoby ten produkt praktycznie nie działał i nie ma co na nim polegać. Szczególnie po wątku, że oto kończą się 90dniowe okresy licencyjne i co dalej.
Ja w tym temacie się katastrofy nie dopatruję a jedynie żal na obojętne traktowanie tej wersji przez producenta, nawet w nowej becie wymienił tylko mapy a program olał i nie wprowadził żadnej poprawki.
Ja poruszam się na aAM od ponad trzech miesięcy (wykupiłem nie dawno kolejny rok) zainstalowanej na HD2 z Androidem w Nand i z obecnej prostoty i braku wielu bajerów jestem zadowolony, brakuje mi trasy bezpiecznej którą lubiłem w wAM oraz wymiany danych przez program - przyciski są tylko po to aby było wszystkiego dużo.
Co robić z subskrypcją wWM ważną do czerwca 2013, bo ja do Windowsów już nie wrócę - sprzedać? - komu?

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2012, 13:16:53 »
@ycbo

Ja mam do kwietnia 2013 subskrybcję na wAM :))) Wg mojej wiedzy mogę się nią pozachwycać, ale nie mogę jej sprzedać...

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2012, 14:03:16 »
Teoretycznie jak ją przekaże z kartą i wszystkimi papierami (nie są imienne) np. sąsiadowi i poproszę o uwolnienie licencji to on ją zainstaluje na swoim urządzeniu i poda w czasie instalacji nr licencji i swój adres mailowy to ją zarejestruje i będzie używał.

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2012, 14:08:21 »
Teoretycznie jak ją przekaże z kartą i wszystkimi papierami (nie są imienne) np. sąsiadowi i poproszę o uwolnienie licencji to on ją zainstaluje na swoim urządzeniu i poda w czasie instalacji nr licencji i swój adres mailowy to ją zarejestruje i będzie używał.
nie teoretycznie.....tak się to robi praktycznie
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Androider

Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2012, 17:34:07 »
a ja napiszę w drugą stronę. Właśnie dziś kurier dostarczył mi nowiutki i prościutki w obsłudze Navroad Enovo  S , na którym niezwłocznie postawiłem wAM na karcie micro sd i program śmiga i jak dla mnie nie ma porównania do tej wersji androidowej.
Kupiłem to pewnej osobie na prezent i jestem przekonany, że będzie zadowolona (po cyklu szkoleń z obsługi programu oczywiście :E )

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2012, 18:18:11 »
Ponadto, zweryfikuję chłodnym okiem katastroficzne wpisy, jakoby ten produkt praktycznie nie działał i nie ma co na nim polegać.
Jeżdżę na aAM od czasu wydania bety2 i nie jest źle jakby wskazywały te posty, o których piszesz.

Wydawało mi się, że bardzo brakować mi będzie profili prędkości
Ja już dawno (na wAM) przestałem się nimi bawić, bo co aktualizacja danych SR trzeba było je dopasowywać, żeby ETA i routing był z sensem a z czasem dane te nabrały sensu (jak są zawyżone, to po prostu o tym pamiętam a tendencji wielkich do zjeżdżania na wiochy nie zauważam)

Jak się nie zrobi aktualizacja POI, to najprawdopodobniej nie umrę.
Aktualizacji danych SR z poziomu telefonu nie mogę się doczekać...
Pewnie, że brakuje pewnych funkcjonalności, do których przyzwyczailiśmy się przy wAM (i to głównie jest podnoszone jako wady a nie faktyczne usterki w obrębie samej aAM).
Myślę również, że prędzej czy później (choć wolałbym oczywiście, żeby wcześniej ;) ) doczekamy się kolejnych funkcjonalności.
Choć jak dla mnie nie wszystkie z wAM muszą do aAM trafić (np. profile)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2012, 13:12:57 »
Czy u kogoś stan tego obrazka się zmienia czy jakość sygnału nic nie zmienia.
Chodzi o nawigację w pionie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 12:26:14 wysłana przez ycbo »

*

Androider

Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2012, 14:02:13 »
Jeżdżę na aAM od czasu wydania bety2 i nie jest źle...
Czy mógłbyś wkleić chociaż jeden screen ze swojego urządzenia, na którym widać program w trakcie np demo jakiejkolwiek trasy ?
Interesuje mnie widok mapy w porównaniu do tego jak ja to widzę u siebie.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2012, 14:42:05 »
Tak to wygląda na HTC Leo.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2012, 15:12:25 »
Sprawdziłem dziś, na pohybel niedowiarkom - telefon Samsung Galaxy 3 (i5800), który używany kosztuje na Allegro ok. 200PLN, spokojnie wystarczy do aAM.

Nie odczułem wcale, że aAM to produkt drugiej kategorii.

Czyli za jakieś 200PLN na start+120PLN/rok [za licencję]+120PLN/rok za transfer danych (szacunek) można mieć Automapę z LD. Skąd te lamenty o drożyźnie, to ja nie wiem.

Nie widzę też sensu pakowania się wAM - szkoda prądu.

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2012, 17:35:27 »
Przed zakupem proponuję jednak obejrzeć jak to cudo wyświetla mapę.
Rozdzielczość wyświetlacza 240 x 400 px i wielkość ekranu 3,2" - to może być za mało.
Poza tym dokładność odbiornika GPS może być nieporównywalnie gorsza w stosunku do  PNA.


*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2012, 18:21:30 »
Mam już swoje lata i 240x320 3cale (używam na codzień) daje radę.
Dla porównania 600x1240(zmniejszony na 50%) 7cali (używam od święta :E). Na obydwu odbiorniki GPS na 5+.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2012, 20:21:41 »
@Darkph

Nie chodzi mi o to, że Samsung Galaxy 3 (256MB RAM, 667Mhz procek) to wystarczający model.  Korzystam z niego dlatego, że dopiero przede mną jest zakup docelowego modelu.

Chodziło mi o co innego - tanie (200-400PLN, mowa o używanych) modele smartfonów z Androidem, byleby tylko miały GPS, wydają się na chwilę obecną zupełnie wystarczające na potrzeby Automapy i to z LD. Zastanawiam się, co pcha ludzi w kierunku takich truposzy, jak sprzęt z Windows Mobile.

Co do wyświetlacza - ja ostatnie 3 lata miałem wyświetlacz 480*800 i do takiego się przyzwyczaiłem. Niemniej, jeśli bardziej miałby to być smartfon do nawigacji, a nie do przeglądania stron www, to po dzisiejszej jeździe powiem, że spokojnie te 240*400 wystarczy do nawigacji dla niewybrednych użytkowników.

Co do czułości GPS - jak na razie, Galaxy 3 (i5800) [to ten używany za ok. 200PLN] daje radę u mnie w Fordzie Focusie III z szybą podgrzewaną (czyli z wtopionymi drucikami), będąc przymocowanym do środokowego wiatraka - już gorsze warunki pracy GPS trudno sobie wyobrazić.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2012, 23:17:09 »
A ja nie wiem co ludzi pcha w aam.Mam porównywalny sprzęt do aam i wam (wam bez ld). I wolę wam. I co?
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 29, 2012, 23:25:05 »
I właśnie dlatego że nam wolno wybierać to mamy kolorowe auta, jeden ma zielone inny czerwone a znam faceta co ma brązowe, podobnie postępujemy z kobietami.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 30, 2012, 11:44:02 »
A ja nie wiem co ludzi pcha w aam. [ciach]

Mistrzu, odpowiedź na Twoje pytanie w moim przekonaniu zawarta jest w tytule wątku. Innymi słowy - zdechła mi platforma Windows Mobile.

W tym wątku włąśnie taki powód rozstania z wAM opisuję, wraz z przedstawieniem swojego zdania, że nie warto w razie awarii platformy Windows Mobile 6.X/WCE wracać do niej, oraz argumentami na poparcie tej tezy.

Prawdopodobieństwo psucia się sprzetu z czasem wzrasta - w końcu i Ty staniesz przed podobnym dylematem.

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2012, 11:58:07 »
Dokładnie tak. Mi w zeszłym roku padł HD2 i nie było rozsądnej alternatywy poza Androidem.

*

Androider

Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 30, 2012, 12:39:57 »
I właśnie na podstawie chociażby tego, co napisał mój przedmówca nie rozumiem kompletnie, dlaczego producent tak bagatelizuje rozwój swojego produktu na tej platformie, a woli dopieszczać / rozwijać niszowego w tym zestawieniu iphona. Mówiąc w przenośni producent cały czas pokazuje środkowy palec swoim klientom oraz tym potencjalnym, ktorzy widzą, że program stoi w miejscu, więc nie chcą czegoś takiego kupować. No i nie wspomnę, że cena jest praktycznie nie do zaakceptowania, no może poza jednym tutaj kolegą, który innymi słowy napisał, że kasa wylewa mu się z kieszeni i nie widzi problemu płacić za taką miernotę taką kwotę. Mimo tego w sumie ciekawego stanowiska uważam, że program jest za drogi przy swoich aktualnych możliwościach. Może ja nierynkowy jestem i nie znam się na robieniu pieniędzy, ale przecież dopieszczanie aAM, to żyła złota dla producenta automapy. Nie rozumiem tego za cholerę. :(

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 30, 2012, 13:30:28 »
A ja nie wiem co ludzi pcha w aam. [ciach]
Mistrzu, odpowiedź na Twoje pytanie w moim przekonaniu zawarta jest w tytule wątku.
Mistrzu, a ironii nie zrozumiał?
Gdyby mi padło moje PDA to ja np. rozejrzałbym się za nowym PDA z Win i być może LD.
Na andka to mam NE i jestem zadowolony i do nawigacji "telefonicznej" na chwilę obecną lepiej mnie zadowala niż aAM.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 30, 2012, 16:18:45 »
I właśnie na podstawie chociażby tego, co napisał mój przedmówca nie rozumiem kompletnie, dlaczego producent tak bagatelizuje rozwój swojego produktu na tej platformie, a woli dopieszczać / rozwijać niszowego w tym zestawieniu iphona.
Z bardzo prostego powodu: $$

:)

Znalezienie pirackiej aAM to 5 sek w google, a jej zainstalowanie wymaga przestawienia jednej opcji w systemie.
Dla iOS musisz mieć JB, którego ajfoniarze w 90% przypadków boją się jak ognia. Więc kupują, a nie kradną. Kogo Twoim zdaniem (z marketingowego punktu widzenia) powinien wspierać Aqurat? Androida, gdzie podobno na 1 licencję przypada 20 piratów, czy iOS, gdzie proporcje są pewnie odwrotne?
Ja tam się wcale nie dziwię takiemu a nie innemu podejściu.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 30, 2012, 17:00:47 »
Z bardzo prostego powodu: $$
Znalezienie pirackiej aAM to 5 sek w google, a jej zainstalowanie wymaga przestawienia jednej opcji w systemie.
Nie żeby inaczej było z wAM, a trzymali/trzymają się tej platformy jak pijany płotu.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 30, 2012, 18:17:44 »
Osobiście mam wrażenie, że klientela WM byla trochę bardziej dojrzała i mniej skora do piractwa niż te chmary gimbusow z androidami :)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 30, 2012, 20:54:09 »
Osobiście mam wrażenie, że klientela WM byla trochę bardziej dojrzała i mniej skora do piractwa niż te chmary gimbusow z androidami :)
Oj - na wieczór się uśmiałem...  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 01, 2012, 00:49:07 »
Może i proporcje są takie, choć myślę, że przesadziłeś nieco. Ale chyba bardziej się liczy ilość kupionych licencji. Co z tego że iAM całe 100 licencji jest kupionych, gdy w aAM 10% z 100010000 daje 1000 licencji. Ale jak tak dalej będą kształtować moralność klientów nie dbając o własne grzeszki to zostaną z niczym.

Dobra i niedroga wersja na robota na pewno zwiększyła by wpływy. Cena to jak akcyza na alkohol. Za duża zwiększa tylko nielegalny rynek. Wpływy spadają.

Edit: down, dzięki, za mało zer.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2012, 19:58:37 wysłana przez izaw »

*

Offline klasyczny

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note, aAM 1.4.1 (1209 PL)
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 01, 2012, 08:05:31 »
gdy w aAM 10% z 1000 daje 1000 licencji.

hmmmm...a od kiedy to nastapiły takie rewolucyjne zmiany w matematyce??? :E  :D

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 01, 2012, 09:56:14 »
Dobra i niedroga wersja na robota na pewno zwiększyła by wpływy. Cena to jak akcyza na alkohol. Za duża zwiększa tylko nielegalny rynek. Wpływy spadają.
Tutaj bym tak daleko nie szedł (choć w części zgodzę się z Tobą).
Musiałaby 10zł kosztować a i wtedy znalazłaby się spora część takich, co wolą ukraść niż kupić.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 01, 2012, 20:03:50 »
Tak kradną i coś wartego 1 zł, ale przy cenach niższych niż wAM, bo to przecież beta, a i funkcji brak sprzedaż by wzrosła. Ja na razie zostaję na wAM, ale śledzę co się dzieje. Gdy jakość dorówna cenie, to na pewno przejdę. Na razie nie będę karpiem głosującym za przyspieszeniem świąt.

Zostaję przy stwierdzeniu, że dla producenta liczy się suma wpływów, a nie procent piracenia. Oczywiście w pewnych granicach. Nawet M$ nie do końca walczy z tym, tylko chce utrzymać w dopuszczalnym dla niego poziomie. Pójście na całość generuje koszty większe od zysków.

*

Offline sierek

  • ****
  • 568
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OnePlus9, Surface Pro 7
Odp: Umarł król (=sprzęt do wAM), niech żyje król (aAM) :)
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 03, 2012, 12:33:28 »
Dla M$ i pewnie dla Aqurat piracenie daje niemały zastrzyk marketingu. Produkty stają się standardem i piraci zaczynają dojrzewać do kupna. Swego czasu rozpoczął  w Polsce Novell a cały czas M$ prowadzi akcje abolicji i legalizacji czarnych czy szarych kopii.