Trasa alternatywna (kontynuacja z bety)

  • 8 Odpowiedzi
  • 15055 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Trasa alternatywna (kontynuacja z bety)
« dnia: Maj 28, 2019, 22:23:42 »
Pisał o tym Rukat w wątku http://pdaclub.pl/forum/betatesty/aam-5-4-4-beta/.
Pojawiło się w końcu u mnie (bo nie chciało).
Przy trasie bezpiecznej miałem najpierw propozycję:

Skorzystałem z propozycji i po kilkudziesięciu metrach aAM przeliczyła trasę.
Być może na szybkość przeliczenia wpływ miało, że trasa bardzo krótka (kilka km "po mieście").

Potem (zapuściłem sobie demo) i gdy aAM pojechała wg trasy to propozycja była taka:


Nie wiem po co taka propozycja.  :mrgreen:

Przy trasie optymalnej (przy szybkiej zresztą też) propozycja alternatywy była taka:


Też się zastanawiam po co?  :shock:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Trasa alternatywna (kontynuacja z bety)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2019, 10:30:24 »
Kiedyś dawniej była opcja objazdu z wybraniem jego długości. Pojawiała się po tapnięciu w ekran  jako jeden z wyborów podczas nawigowania. Dla ostatnich wersji aAM nie udaje mi się tego tak wywołać. Zauważyłem natomiast, że jest taki przycisk jak wyznaczę trasę bez GPS i przejdę do jej oglądania. Ktoś wie, czy ta opcja jest dalej dostępna w trybie nawigacji, a tylko ja nie wiem jak wywołać?

Może ten najnowszy wynalazek oferowania alternatywnej trasy "na bieżąco" ma służyć udoskonaleniu/zastąpieniu poprzedniej opcji oferując propozycje objazdu (jak już zobaczy się korek, a Traffic LiveDrive jeszcze tego jeszcze "nie wykrył)?

Oznacza to wprawdzie używanie dodatkowej mocy obliczeniowej w tle - moja poprzednia komórka mogłaby mieć problemy - już bez tego wynalazku potrafiła wyłączyć doładowywanie baterii w trakcie nawigowania, gdy była w pełnym słońcu na przedniej szybie, a w bardzo dużym mieście ze dwa razy się zresetowała. Z nową nie ma takich problemów.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Trasa alternatywna (kontynuacja z bety)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2019, 19:57:37 »
Też to zauważyłem, że w czasie jazdy nie ma jak zaznaczyć korka i jego długości, żeby wymusić objazd. A szkoda bo to bardzo fajna funkcja. Dwa razy z niej skorzystałem.
Nie sądzę, żeby alternatywna trasa była jakimś ekwiwalentem (że tak się wyrażę) funkcji objazd, bo ta ostatnia działa niezależnie od trafiku.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Trasa alternatywna (kontynuacja z bety)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2019, 20:18:43 »
To musi być jakiś błąd . Ja z objazdów korzystam baaaaaaaardzo rzadko. Ostatnio też nie mogłem znaleźć ale w czasie jazdy nie "walczyłem"  . Potem na demo sprawdziłem i było OK. więc uznałem że to był mój błąd ale widzę że jest z tym jakiś problem. Trzeba zgłosić.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Trasa alternatywna (kontynuacja z bety)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2019, 20:37:47 »
Sprawdziłem na demo. Pojawia się tylko na początku, podczas prezentacji trasy. Potem już trzeba przesunąć palcem w górę ekranu. Wszystko fajnie ale mapa też się przesuwa i nie widać gdzie się jest.  :grin:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Trasa alternatywna (kontynuacja z bety)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2019, 09:47:46 »
Dla aAM 5.4.10 sprawdziłem trasy alternatywne w miejscowości mającej dość rozwiniętą siatkę ulic i skrzyżowań, więc można wybierać różne drogi, a przez którą jeżdżę dość często. aAM radziła sobie dobrze z propozycjami dróg alternatywnych m. in. proponując takie, z których sam korzystam. Ogromną zaletą jest to, że od razu zmienia trasę na alternatywną, mając ją wcześniej przeliczoną, bez komunikatu o zjechaniu z trasy.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Trasa alternatywna (kontynuacja z bety)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2019, 23:29:31 »
W mieście może i od razu zmienia ale na trasie już niekoniecznie. Skorzystałem ostatnio z trasy alternatywnej i kilka razy usłyszałem "zawróć w lewo".
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Trasa alternatywna (kontynuacja z bety)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2019, 09:27:39 »
Dokładnie. Jak objazd jest króciutki to wygląda jak by od razu przełączyło ale na ogół jest "zawróć" albo przelicza i ciągnie do poprzedniej trasy i tak 2-3x a potem wylicza nową i nie koniecznie jest taka jak Alternatywna pokazywana przed chwilą. Ja te alternatywne traktuję jako podpowiedź że tam też można pojechać jak nie podoba Mi się wyznaczona trasa
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Trasa alternatywna (kontynuacja z bety)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2019, 18:05:13 »
Generalnie funkcja spoko.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .