Starter aAM

  • 21 Odpowiedzi
  • 9259 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline masad

  • 43
  • Sprzęt: P990i; HTC HD; HTC HD2
Starter aAM
« dnia: Grudzień 28, 2012, 17:16:20 »
Witam
Zakupiłem licencję aAM na Europę na 366 dni przez nasz portal. Ściągnąłem plik po weryfikacji numerem licencji. Otwarcie tego pliku generuje komunikat "plik został już pobrany". Sądząc że jest to tylko plik z licencją próbowałem ściągnąć sam program ze sklepu Google.  Tam niestety jest dostępna tylko wersja na 7 dni za 3, 99 zł.  Czy mając licencję roczną musze kupić dodatkowo program z licencją na 7 dni?
Pozdrawiam
Marek

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2012, 18:14:08 »
Starter aAM mozesz pobrac odplatnie z Google Play lub bezplatnie z serwisu AutoMapa.

http://w3.automapa.pl/?PEI=254265&lng=PL

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2012, 18:21:17 »
@masad

Jeśli dobrze rozumiem licencjonowanie aAM, NIEZALEŻNIE od wykupionych licencji terminowych (na tydzień, na miesiąc, na rok), MUSISZ zapłacić za starter (3.99PLN) w Google Play, żeby Google Play dowiedział się, że masz zainstalowaną Automapę. Dokładnie tak, jak opisuję, stało się w przypadku zakupu  przeze mnie licencji na rok na Polskę - pobrano mi najpierw kasę za starter (3.99PLN), potem dopiero za roczną licencję.

http://www.automapa.pl/?PEI=251976&lng=PL

Niestety, nie znam dokładnie zasad zakupu przez "nasz" sklep - rozumiem, że chodzi Ci o ten powiązany z PDACLUB. Jesli jednak działanie tego sklepu opiera się o opłaceniu przez Ciebie rocznej ważności licencji, to po zakupie startera aAM w Google Play, przechodzisz do Trybiki (dwa kółeczka w prawym dolnym rogu)/Ogólne => tam wpisujesz w pole "numer licencji" swoją licencję, być może też jeszcze trzeba podać maila, ale u mnie nie było to konieczne, i po tej operacji program automatycznie (bądź podłączony do internetu) rozpoznał moją licencję z prawidłowym okresem jej ważności.

Połączone: Grudzień 28, 2012, 18:28:23
@tesbor

Tyle, że zapomniałeś napisać, że "starter" [piszę w cudzysłowiu, bo ten plik na stronie Automapy tylko mąci i trudniej się z nim połapać] ze strony automapa.pl w żaden sposób nie powoduje, że sklep Google Play orientuje się, że masz zainstalowaną Automapę. Szkoda na niego czasu.

@masad
Starter aAM (bez cudzysłowia tym razem) to kupowany za 3.99PLN produkt na Google Play, poo którym tenże Google Play orientuje się, że zainstalowałeś Automapę w systemie Android, bedzie ją automatycznie aktualizował (samą aplikację, nie mapy) jesli tego chcesz itd.. By wprowadzić już totalne zamieszanie, starter z Google Play wyczuwa, że już wgrałeś "starter" ze strony Automapa.pl, i nie da Ci pojeździć za te 3.99PLN ani dnia więcej, niż 7 dni. Czyli jeśli pojeździsz 7 dni na "starterze" ze strony automapa.pl, nie pojeździsz już ani dnia, mimo wydania 3.99PLN.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2012, 18:28:23 wysłana przez spinnek »

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2012, 18:48:55 »
@spinek, fakt "starter" ze strony AM lepiej sobie podarowac - trzeba "zabulic" w Google Play - dobrze, ze to kwota do przelkniecia ;-)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2012, 20:03:54 »
Jeśli chcesz aktualizować aAM przez GP lub tam wykupować dalasze licencje to za starter trzeba zapłacić - jeżeli sam zadbasz o aktualizacje to niby czemu starter ze strony AutoMapy się nie nadaje?
Licencji terminowych nie można kupić poza GP?

Tyle, że [...ciach...] "starter" [piszę w cudzysłowiu, bo ten plik na stronie Automapy tylko mąci i trudniej się z nim połapać] ze strony automapa.pl w żaden sposób nie powoduje, że sklep Google Play orientuje się, że masz zainstalowaną Automapę. Szkoda na niego czasu.
Jeśli nie jesteś w stanie sam aktualizować aAM pobierając aktualną wersję ze strony Aquratu to tak.
Ale jeżeli jesteś w stanie to zrobić, to nie ma konieczności bulenia 3zł za starter.
Starter (ze strony AutoMapy) = aktualna wersja aAM.
To tylko instalka.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2012, 20:08:03 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2012, 20:59:36 »
@ochkarol

Żartobliwie odpowiem: jeśli można jeść obiad rękami, a przecież można, to po co kupować sztućce? Przecież to zbędny wydatek. :) Nie widzę lepszego porównania.

Znaczy się, by uniknąć zapłaty 3.99PLN (taniej niż 1 piwo) proponować komuś, by omijał system automatycznych aktualizacji i możliwość kupowania z wewnątrz aplikacji, możliwość oceny produktu, za to kazać tej osobie czytać instrukcje, specjalne przeznaczone dla osób, którzy aktualizują się poza Google Play... Jak dla mnie to niepojęte :) Normalnie perwersja :)

Tak, wiem, śledzenie naszego forum z wypiekami, na przemian ze stroną automapa.pl, by dowiedzieć się, czy właśnie nie wydano nowej wersji aAM napędza nam czytelników, ale czy na pewno tak ich chcemy pozyskiwać? ;)

Czy chcemy zrażać użytkowników jakimiś skomplikowanymi zajęciami, czy też chcemy ich zachęcać do skorzystania z mechanizmu, z którego umie skorzystać choćby mój kilkuletni syn => wskazanie aplikacji [pomijam aspekt płatności]), wciśnięcie przycisku Instaluj - i to wszystko  (nie licząc zaciągania map, wspólnego dla obu sposobów instalacji Automapy, via Google Play i spoza Google Play)?

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2012, 21:46:35 »
Żartobliwie odpowiem: jeśli można jeść obiad rękami, a przecież można, to po co kupować sztućce? Przecież to zbędny wydatek. :) Nie widzę lepszego porównania.
Jak dla mnie porównanie niespecjalnie trafione.

Żadna perwersja.
Przypomnę, że jak jedyną możliwością korzystania z aAM było nabycie startera w GP za kilka złotych to były lamenty i żale, że jak to? Aqurat nawet za starter bierze kasę i nie ma innej możliwości. Że z GP cieżko wyszarpać fakturę itd.
Że do kitu, że Aqurat jest świnią i krwiożerczym kapitalistą, żeryjącym niczym hiena na swojej pozycji dominującej pozycji (przepraszam poniosło mnie ;) ).

Jak teraz każdy, komu solą w oku jest te 3zł oraz/lub* nie chce się szarpać z wydębieniem faktury z GP może starter pobrać za darmo ze stron Aquratu u dystrybutorów kupić/przedłużyć licencję (tak, jak było i jest w przypadku wAM)  to też źle.

Masz wybór - jak Ci nie pasi pobierać startera/aktualizacji ze strony Aquratu - nie musisz. Możesz kupić starter za 3zł w GP i tam będziesz mógł kupować przedłużenie licencji.
Na stronie pobierania jest wyraźnie napisane jaki są skutki niekupowania startera w GP.
Nie wiem czego się czepiać.

* - niepotrzebne skreślić.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2012, 21:54:47 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2012, 22:23:53 »
@ochkarol

Popraw mnie, jeśli się mylę - kupienie z własnej kasy za 3.99PLN (czyli ok. 1EUR) startera Automapy w Google Play nie przekreśla możliwości zakupu lub wydłużania licencji w aAM poza Google Play po to m.in., by otrzymywać faktury, np. w "naszym" sklepie http://androidautomapa.eu/.

Jeśli się nie mylę, to o to mi właśnie chodzi - nawet Ci, którzy kupują/wydłużają sobie licencje POZA Google Play (np. ze wgzlędu na faktury) powinni nabyć starter w Google Play, ze względu choćby na automatyczne aktualizacje produktu.

Mam znowu dziwne wrażenie, że to jest tak, jak z blokadami MiploTraffic i programem MiploSync a LD - kurcze, znowu są dwie równoległe drogi, znowu możliwość nieporozumień, po raz kolejny przeciętny użytkownik się zastanawia, co wybrać, co instalować pierwsz, a co będzie, jak już zainstalował drugi starter, a chce pierwszy itd... Nie rozumiem takiego podejścia, w którym starter aAM na automapa.pl jest dostępny dla wszystkich, zamiast wymagania 3-krotnej zgody po trzykrotnym uprzedzeniu, że to jest tylko dla bardzo zaawansowanych użytkowników Android, którzy wiedzą, co czynią... Chyba takie "zasieki" zasugeruję supportowi.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2012, 23:48:53 »
Odpowiedz mi na pytanie.
W czym Ci przeszkadza, że można pobrać starter/aktualizację (bo to może być i jedno i drugie) ze strony Aquratu?
Bo pojąc tego nie mogę.

Niektórzy "dla zasady" nie chcą wydać tych 3 zł i mieć dzięki temu (za te 3zł) automatycznych aktualizacji.
Wolą to zrobić sami. Sami pobrać instalkę ze strony AutoMapy i samodzielnie zaktualizować program.
I ja to rozumiem. Sam tak nie robię - ale rozumiem.

Onegdaj zanim aktualizacja pojawiła się w GP już była dostępna na stronach AutoMapy. I dzięki informacji na forum zaktualizowałem sobie program wcześniej samodzielnie.

Bardzo dobrze, że są dwie możliwości, bo jest wybór i nikt nie psioczy, że musi wydać 3zł żeby aAM potestować przez 7 dni.
Teraz moda na psioczenie, że jest wybór...  :-|

Przykład z MiploTraffic nie jest zbyt dobry, bo MT został uruchomiony na długo zanim był LD i sporo osób, które do LD nie mają dostępu mogą w ten sposób jego namiastkę mieć.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2012, 00:09:13 »
A czy nie jest tak że pobierając bezpłatny starter i kupując licencję u  dystrybutora omijamy taki problem jak nie posiadanie "wypukłej " karty płatniczej :-?
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2012, 00:32:14 »
Też :)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2012, 18:27:55 »
Wystarczy płaska karta :-) Wypukłych funkcji karty się praktycznie już nie używa nigdzie - przynajmniej ja się z tym już nie spotykam.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2012, 18:38:14 »
To taki skrót myślowy.
"Płaskie" karty to karty debetowe. W zdecydowanej większości nie można nimi płacić w internecie.
Karty "wypukłe" to w zdecydowanej większości karty kredytowe (choć ja mam wypukłą debetową) i umożliwiają one płatności internetowe.
Są jeszcze e-karty ale to już inna bajka.

Chodzi o to, że aby móc kupować w GP zwykła karta debetowa (bankomatowa) nie wystarczy.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2012, 21:14:12 »
Chodzi o to, że aby móc kupować w GP zwykła karta debetowa (bankomatowa) nie wystarczy.

Jak to jest karta "bankomatowa"? Jakiś przykład może?
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2012, 21:56:44 »
Czy starter że strony AM w jakiś sposób ogranicza autoaktualizację? W NE nie, program ściągnięty że strony (a nie z GP) sam się aktualizuje.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2012, 21:58:16 »
Wystarczy.

Ps. A ja mam m.in. płaską kredytowke.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2012, 22:00:52 wysłana przez rgr »
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2012, 23:18:56 »
Nie ma się co licytować którą kartą można a którą nie płacić w internecie . Tu istotne jest że nie każdy rodzaj karty jest akceptowany w GP i są dwa, dla aAM, wyjścia: wyrobić stosowną kartę albo..  darmowy "starter" i licencja u dystrybutora .  Palenie albo zdrowie -wybór należy do Ciebie :E
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 29, 2012, 23:33:05 »
Jak to jest karta "bankomatowa"? Jakiś przykład może?
No weź - skrót myślowy  :mrgreen:
Debetowa="bankomatowa"

Lepiej? ;)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 29, 2012, 23:35:27 »
Tak. Sam musisz aktualizować program.
Jeśli dla danej wersji będzie nowa mapa, program jest w stanie samą mapę zaktualizować.
Ale sam siebie - nie.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 29, 2012, 23:40:40 »
A jakiś komunikat o nowej wersji jest chociaż?
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 29, 2012, 23:59:21 »
Nie ma...

No chyba, że czegoś nie wiem.  :-?
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline masad

  • 43
  • Sprzęt: P990i; HTC HD; HTC HD2
Odp: Starter aAM
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 30, 2012, 14:58:03 »
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.  Wybieram opcję z GP. Jestem zbyt słabo konsekwentny, żeby pilnować aktualizacji.  Dzięki Wam wiem jaki mam wybór.
Pozdrawiam
Marek