Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.

  • 41 Odpowiedzi
  • 20112 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 02, 2019, 23:23:18 »
Rukat :ok:  :grin: Ale faktycznie nie wziąłem pod uwagę tego, że używając LiveDrive trasa jest zmieniana w czasie jazdy i odległość może się zmieniać :)
Dzisiaj wracałem z Karpacza i przejechany dystans był o 8km krótszy od wyznaczonego, natomiast czas dojazdu różnił się o 5 minut z zakładanym przez AM.
Żeby sprawdzić rozbieżność dystansu pomiędzy licznikiem kilometrów a wyliczonym z AM, trzeba by było wyłączyć LD :)
Odbiegając od tematu dlaczego AM pokazuje alternatywne trasy, które są 5, 12, 15 minut czasowo dłuższe ???
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2019, 23:33:13 wysłana przez lemur36 »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 03, 2019, 07:28:19 »
Alternatywne są po to żebyś mógł wybrać a parametr "czas" nie zawsze jest najistotniejszy. Często też ludzie nie planują dokładnie trasy np. nie wstawią jakiegoś VIA bo wiedzą gdzie to jest a przecież Navi przeliczy jak zjadą i tu już widzą że alternatywna jest bliżej tego niewpisanego VIA i choć jest 10min dłuższa to jest lepsza.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2019, 07:30:28 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 03, 2019, 17:44:49 »
Niby tak, ale te alternatywne odcinki zmieniają przebieg tylko na bardzo małym fragmencie całej trasy. Nie znając terenu ciężko stwierdzić, czy nowy wariant będzie lepszy, a tym bardziej zdecydować się na niego jeżeli wydłuży całą trasę.
Wolałbym, żeby tak jak w mapach Google, od razu wyświetlały się trzy warianty trasy z podanymi czasami i odległościami.


*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 03, 2019, 18:32:29 »
To jest inaczej niż w googlu . Tam są "trasy alternatywne" ,tu w AM są "Alternatywne trasy lokalne" . To jednak nie to samo, W googlu wybierasz 1z3 na początku a potem już nie masz podpowiedzi  ze można inaczej, dokładnie odwrotnie  niż w AM . Obydwa rozwiązanie mają "zady i walety"  :E i tak naprawdę robią co innego.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline yanes

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636 +Nokia E51+Samsung S8
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 03, 2019, 18:55:36 »
A google pomimo wybranie tej jednej z trzech tras i tak ją zmieni w trakcie nawigowania kierując na drogi trzeciej kategorii i każe jechać po zadupiach bo sobie wyliczyło, że tak będzie o minutę szybciej.Opcja w AM jest zdecydowanie lepsza bo tylko sugeruje, że mogę coś sam zmienić a jeśli nie jestem pewny to jedziemy tak jak wybrałem w domu.

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 04, 2019, 19:04:39 »
Aż dziwne że tak Ci się pokryło wskazanie licznika vs AM. A tym bardziej na tak długiej trasie. Takie różnice potrafiłem mieć kiedyś mając Opla na odcinku 30 km !

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 04, 2019, 21:24:38 »
Nie uwarzcie że porównywanie wskazań GPS z licznikiem samochodowym to jest trochę bez sensu ?  Dokładność liczników samochodowych nie powala na kolana. 
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 04, 2019, 22:16:05 »
Oczywiście że bez sensu. Zawsze będzie różnica minimum 3-4 km/h.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 05, 2019, 15:03:07 »
Liczniki w samochodzie z definicji zaniżają prędkość a więc można domniemywać, że odległość również.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 05, 2019, 22:32:47 »
W środę jadę w trasę i skonfrontuję wskazania AM z wyłączonym LD (żeby nie zmieniała trasy w czasie jazdy) ze wskazaniem licznika i odległością z zapisu śladu, z turystycznego odbiornika GPS  :grin:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 11, 2019, 09:50:28 »
Ze względu na ograniczoną dokładność lokalizacji zapis śladu zawsze da nieco wyższy wynik od rzeczywistego.
Można to zauważyć zwłaszcza przy zmianach kierunku. A jak się trafi na jakiś tunel który skręca to różnice mogą być całkiem spore (powrót śladu z przewidywanej pozycji na rzeczywistą).
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 12, 2019, 19:50:26 »
Porównałem jeszcze raz odległość wyliczoną z mapy, licznika samochodowego i zapisanego śladu trasy (odbiornik turystyczny garmin). Trasa wyliczona przez AM 389km, licznik pokazał 380km, ślad z Garmina 381.5km.