Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.

  • 41 Odpowiedzi
  • 20089 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« dnia: Lipiec 16, 2019, 21:48:42 »
Koledzy czy Wy też zauważyliście różnicę w ilości podawanych kilometrów pomiędzy AM a Google Maps ? Oczywiście mowa o tej samej trasie.  Google 408 km Automapa 413 km. Trasa identyczna co do centymetra.

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2019, 10:50:33 »
Jednak faktycznie to forum umiera śmiercią naturalną.

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2019, 15:58:24 »
Bo nikomu nie chciało się sprawdzać 4 km różnicy między mapami? AM liczy po osi a Google po krawężnikach więc na zakrętach wychodzi krócej  :D

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2019, 18:04:53 »
Brawo Ty. No comments.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2019, 18:25:28 »
A może jakiś przykład żebym mógł zobaczyć? Ciężko to zauważyć (jeśli jest) bo zawsze trasy różnią się zwłaszcza jak mają po 400 km.


Ps. Z tym liczeniem po krawędziach to może być blisko prawdy. Jak łuk uprościmy do np, pięciu odcinków to będzie bliżej prawdy niż gdy uprościmy do trzech a jednocześnie suma pięciu będzie trochę większa niż suma trzech a więc ,,, jeśli w tym leży problem to by wynikało że mapy AM są dokładniejsze niż googla a raczej składają się z większej ilości odcinków/km .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2019, 18:39:04 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2019, 19:34:29 »
Np 08-110 Siedlce ul. Poniatowskiego 3 i koniec trasy to Sopot ul. Aleja Niepodległości 791.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2019, 20:41:57 »
I jesteś pewny że trasy są takie same???  Jeszce całej nie przejrzałem ale już w Węgrowie jest inaczej . AM jedzie obwodnicą (dalej) a google jedzie przez środek . Można dyskutować jak lepiej ale na pewno nie jest tak samo.

Dalej AM w Pułtusku na Ciechanów Google na Pszasnysz ....i tyle w temacie takie same trasy.   
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2019, 20:47:55 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2019, 08:44:13 »
Tak trasy były sprawdzone i celowo ustawiłem taką samą trasę  w Google Maps żeby była identyczna jak w AM. Z Pułtuska na np na Ciechanów i Mławę. Dalej S7. Ale to tylko przykład. Na innych trasach też jest różnica w KM i to dość "duża". Zastanawiam się z czego to wynika i komu wierzyć.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2019, 15:45:53 »
Ja ustawiłem Twoją trasę i wyszły mi różnice . Trasa od AM była o kilka KM dłuższa tak jak u Ciebie ale znalazłem też Różnice w przebiegu trasy. w oddaleniu wyglądała podobnie ale jak patrzyłem kilometr po kilometrze to były różnice i to jest wg. mnie powód . Ty twierdzisz że Twoje trasy są identyczne i różnią się tylko długością. Nie chce mi się w to wierzyć a jeszcze bardziej nie chce mi się tego sprawdzać bo to by było kupę roboty żeby wymusić u mnie dwie identyczne trasy więc przyjmijmy że masz rację. Wtedy zostaje to moje wcześniejsze wytłumaczenie o większej precyzji map AM bo przecież punkty start i cel są na obu mapach przesunięte najwyżej o parę metrów a nie KM
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 24, 2019, 15:49:58 »
O boszzz. Rece opadają. Przecież to jest chwila roboty jak już. A tym bardziej na komputerze np. Szkoda ze Ci się nie chce wierzyć :-)
Ps. Słowo klucz "identyczne".

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2019, 17:18:59 »
Jaka chwila??? trzeba przepatrzeć każdy z 400 km . Np. pierwsze co u mnie było inaczej w Twojej trasie to przejazd przez Węgrów.  na oddaleniu nie widać a z bliska 0.5-1 km różnicy  i tak trzeba każdy km sprawdzić 2x bo i na AM i na google. A jeszcze jak znajdę różnicę to trzeba postawić via i jeszcze raz sprawdzić A ja jestem leń i mi się nie chce dlatego napisałem że są dwie możliwości . Albo nie zauważyłeś jakiejś różnicy albo AM ma mapę z większej ilości odcinków więc dokładniejszą.

no dobra zmobilizowałeś mnie dziś sprawdzę całą

Ps. Jednak nie, wymiękłem  po 25 minutach  Nie wiem jak to zrobiłeś że po "chwili" miałeś dwie identyczne trasy . Wg mnie jest to bardzo trudne. po wstawieniu kolejnego via trasa była przeliczana i oprócz dopasowania jednego kawałka powstawały nowe różnice. 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2019, 17:50:08 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2019, 19:32:27 »
No RUKAT Ty teraz serio  :) ?
Przecież ta trasa tak naprawdę przebiega tylko przez kilka miast. Większość odcinków to prosta trasa. Jedynie w zasadzie do Mławy występują jakieś tam różnice a później na obwodnicy Gdańska. Ale spoko nikogo przecież nie zmuszam. Mi to zajęło może max 10min.

Ps. Dzisiaj zauważyłem też ciekawe zjawisko w aAM. Jadąc autem ze stałą prędkością - np 100 km/h w aAM prędkość na pilocie potrafi skakać od wartości 89 do 95 km/h i tak non stop się waha.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2019, 19:42:35 »
Ale robisz zbliżenia??   Mi co kawałek Google jedzie przez miasto a AM  je omija . dopóki nie przybliżę to jest ok. Np. obie idą przez Przasnysz , dopiero jak przybliżę obraz to widać że Google dokładnie przez centrum a AM skrajem miasta,. i tak  co chwilę. Naprawdę co poprawiłem jedno to zaraz następna różnica lub całkiem się trasa zmieniała po poprawce. Jeszce raz : widok całej trasy to rzeczywiście jest prosty ale szczegóły inne.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2019, 19:49:07 »
Tak, oczywiście ze robię. Bez robienia przybliżeń byłbym gołosłowny w tym co piszę.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 25, 2019, 00:18:02 »
Żeby nie było wiele roboty najlepiej wyznaczyć punkty trasy na tej samej autostradzie, szansa na różne trasy będzie niewielka ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 25, 2019, 19:34:47 »
Ok zrobiłem po autostradzie i rzeczywiście  Świecko-Konotopa  3km na "korzyść" AM :E Więc albo AM ma dokładniejsze odwzorowanie łuków albo właśnie mniej dokładne poprowadzenie dróg (bardziej zygzakują) :mysli:  To drugie by wyjaśniało skłonność AM  do przeliczania trasy.

Ps Ciekawe  że miałem taki problem z ustawieniem takiej samej trasy jak Google a  kwojtow nie   :shock:
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 25, 2019, 20:00:00 »
Jeśli mam być precyzyjny to zdecydowanie szybciej i łatwiej jest ustawiać trasę w Google Maps względem tej z AM.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 25, 2019, 22:50:22 »
W sumie to można by nie gdybać tylko zapytać u źródła skąd ta różnica . Jak się będę nudził to zapytam AM
Ps. skłaniam się coraz bardziej do tego że mapa AM jest dokładna ale mało precyzyjna czyli z grubsza mówiąc zygzakuje . Raz ulica jest trochę na lewo raz na prawo . Widzę to na przykład tu:  https://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,17,21.0899421,52.0780082?l=0525448dc9745082   .  Długa na skrzyżowaniu ze Słowiczą ma uskok . W realu jest idealnie prosta . W kierunku zachodnim wije się jak wąż a cały czas jest prosta . Jeśli jest tak wszędzie to mamy wytłumaczenie różnic w długości trasy
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2019, 23:07:14 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 26, 2019, 07:08:10 »
Być może znalazłeś rozwiązanie tej zagadki RUKAT.

*

Offline starstruck

  • ***
  • 261
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 26, 2019, 10:52:39 »
W sumie to można by nie gdybać tylko zapytać u źródła skąd ta różnica .
Zapewne stąd
https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalizacja_mapy

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 26, 2019, 10:57:18 »
O proszę. Ciekawe.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 27, 2019, 10:11:51 »
  To co mówi Wiki to jest to co "gdybałem"  o uproszczeniu łuku drogi do  kilku odcinków  :proud: ale Ja myślałem raczej o spytaniu Aqrat   B)
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 29, 2019, 22:53:12 »
Wy naprawdę myślicie, że ktokolwiek przejechał wszystkie odcinki dróg wraz z podziałem na skrzyżowania, adresy, punkty POI, itd.
Dane pobierane są z kilometrażu, a gdzie go brak wylicza się z mapy. Gdzie miałyby być zaszyte dane odnośnie odległości między każdymi dwoma adresami?

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 30, 2019, 15:22:21 »
Dlaczego przejechał? Od tego są zdjęcia lotnicze/satelitarne . A w ogóle to taki sam zarzut można by dać mapom papierowym Ktoś to przejechał ? a mapa jest i kilometry ma podane
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 30, 2019, 18:00:23 »
Ale, czy te różnice w kilometrażu w poszczególnych aplikacjach są takie ważne i warto nimi zaprzątać sobie głowę? :D
Ja od nawigacji oczekuję aby doprowadziła mnie do celu w jak najkrótszym czasie, omijając korki i prowadząc po drogach, które nie wymagają podróżowania... pojazdami pancernymi ;)

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 30, 2019, 21:40:31 »
Ależ oczywiście! Ani AM Ani google to nie są aplikacje geodezyjne i robią to co do nich należy a ten 1% różnicy nic w tym działaniu istotnego dla zwykłego użytkownika nie zmienia Amen. Tyle że na tym forum to są raczej maniacy (Przynajmniej Ci co się zwykle odzywają)  i szukanie dziury w całym to jest to co lubią najbardziej  :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2019, 21:42:39 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 31, 2019, 07:34:16 »
To nie chodzi w zasadzie o różnice stricte między aplikacjami. Ja np chciałbym wiedzieć czasami (może i raz na rok) czy trasa którą jadę będzie miała np 470 km czy 510 km powiedzmy, już nie wnikając w szczegóły dlaczego.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 31, 2019, 17:39:58 »
Ale obserwujesz różnicę 10% ? 470 vs 510 to już muszą być różne trasy. Ja widziałem na poziomie1% co jest pomijalne jeśli chodzi o skutki 
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 01, 2019, 20:41:09 »
Wczoraj dojechałem do Karpacza. AM wyliczyła trasę 361 km i czas przejazdu 6h10m. Licznik w samochodzie pokazał 363km, a rzeczywisty czas przejazdu 5h40m (z przerwą na tankowanie). Dlatego wydaje mi się, że błąd pomiaru odległości jest pomijalny :)

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Różnica w długości trasy AM vs Google Maps.
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 01, 2019, 21:56:54 »
Bo żeś się nie zatrzymał na półgodzinny odpoczynek  5h40' +30' = 6h10'  :E
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)