Niedokładna i wolna Automapa. Jaka przyczyna?

  • 9 Odpowiedzi
  • 9541 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Niedokładna i wolna Automapa. Jaka przyczyna?
« dnia: Grudzień 23, 2012, 14:54:34 »
Witam wsyzstkich,

Mam ostatnio pewien problem z moją nawigacją, ale od początku:
Zainstalowałem sobie ostatnio na moim HTC LEO Androida przez clk, wersja ROM
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=769026
System działa bardzo dobrze, wszystko co działać miało, działa (no może zasięg jest trochę słabszy, ale to akurat mniejszy problem), tylko z tą automapą pozostał problem. Mianowicie kiedy używam nawigacji często "przeskakuje" między ulicami oddalonymi od siebie o dobre kilkadziesiąt metrów. Wygląda to tak, że kiedy jadę prosto, on potrafi wrzucić mnie na drogą 50m dalej. Albo inaczej, kiedy dojeżdzam do skrzyżowania i mam skręcić w prawo i oczywiście to robię, moja ikonka dalej posuwa się prosto, jakieś 50m dalej. Dopiero za sek-dwie wskakuje na moją obecną pozycję. Mam też wrażenie, że samo odświeżanie pozycji jest strasznie wolne.

Najlepsze jest to, że nawigacja google działa dość dobrze jeśli chodzi o ustalanie pozycji (bo mapy to ma fatalne), nie ma żadnych zwiech czy przeskakiwania między ulicami. No a to znaczy, że to coś z automapą.

Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?
Pozdawiam, sebasqqq

*

Androider

Odp: Niedokładna i wolna Automapa. Jaka przyczyna?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2012, 15:24:16 »
Kolego, to wszystko co napisałeś jest prawdą, bo dokładnie tak się zachowuje aAM na LEO. Być może, że to kwestia radia, czy samego ROM-u lub modułu gps jaki ma Twój egzemplarz HD2. Ja u siebie przerabiałem dokładnie to samo, zarówno na wersi windowsowej jak i na wersji androidowej. Z tym, że wersję windowsową leczy specjalny cabik napisany przez jednego z tutejszych forumowiczów, natomiast na aAM jedynym na razie lekarstwem jest zewnętrzny gps, który idealnie leczy ten program. Niestety dla mnie to było zbyt wiele, bo jakoś nie widzialo mi się nosić dwa urządzenia, więc powróciłem do wersji windowsowej, która w dużym skrócie działa dobrze. Pewnie, jeżeli ktokolwiek ci jeszcze na twój problem odpisze, to zapewne powie, że nie zgłaszaj takich uwag do programu , jeżeli masz nieoryginalny ROM (HD2 nie ma dedykowanego androida). Co prawda pewnie nie napisze, że jedynie aAM wariuje, a np NE działa dobrze. Automapa od zawsze była bardzo kapryśnym oprogramowaniem i nic na to nie poradzimy.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Niedokładna i wolna Automapa. Jaka przyczyna?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2012, 18:18:13 »
To ja chętnie odpisze, mam aAM na Leo i nie spotkałem się z bieganiem kursora po bocznych uliczkach - mam zmienione w ustawieniach po próbach "Ignoruj odchylenia GPS - Duże" i "Poziom kompensacji - 1.0s".
aAM działa dobrze i przejechałem z nią wiele kilometrów, prostota i brak wielu funkcji w obecnej wersji bardzo mi odpowiada bo z tych brakujących i tak nie korzystałem.
Spotkałem się natomiast z resetem Leo tylko przy działającej aAM na innych testowanych programach tego nie doświadczyłem, zdarza się to czasami po trzech minutach a czasami po trzech godzinach a najczęściej wcale.
Zauważyłem że jest tak jak pisze Androider problem z sygnałem GPS a właściwie z jego odbiorem bo reset jeżeli występuje to przy czerwonym kursorze, ale nie zawsze.
Czytałem też o restartach na Leo z wAM więc coś jest nie tak gospodarowaniem sygnałem GPS na AutoMapach.
Dodam że ja mam rom NexusHD2-Gingerbread V3.2a (na 3.3a) są problemy z przełączaniem między WiFi a Gsm.
https://sites.google.com/site/nexushd2android/nexushd2-gingerbread/v3-2
Zainstaluj i sprawdź, może będziesz zadowolony.
Wesołych Świąt.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2012, 18:25:28 wysłana przez ycbo »

*

Androider

Odp: Niedokładna i wolna Automapa. Jaka przyczyna?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2012, 19:40:23 »
@ycbo, proszę uzupełnij też wiedzę kolegi i napisz, o ile oczywiście testowałeś, jak sygnałem gps gospodarowały na Twoim Leo takie programy jak NE, czy Sygic w porównaniu do aAM.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Niedokładna i wolna Automapa. Jaka przyczyna?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2012, 20:57:11 »
Na innych programach ten problem nie występuje, napisano na tym forum już tyle na ten temat.
AutoMapa ma z tym problem i zwala winę na odbiornik a dla IGO, MapaMap, TomTom, NE i wszystkich innych odbiornik jest wystarczający.

Odp: Niedokładna i wolna Automapa. Jaka przyczyna?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2012, 01:22:37 »
Dzięki wielkie za odpowiedź;

Próbowałem już tego Romu, ale bardziej odpowiada mi ten, który mam aktualnie zainstalowany. Skoro AM ma takie problemy (bo oczywiście NE działa bez zarzutów), będę musiał to przetrzymać. Nie spotkałem się z lepszą nawigacją, więc AM jest warta zachodu:). Myślałem na początku, że tylko ja mam taki problem, ale skoro nie, to spróbuję wykorzystać ustawienia o któych napisał ycbo, może to pomoże.

Swoją drogą, może kiedyś doczekamy się aktualizacji AM która coś z tym zrobi?

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Niedokładna i wolna Automapa. Jaka przyczyna?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2012, 01:28:53 »
Jesli nie powstanie aktualizacja nieoficjalna, to się nie doczekasz. Na współpracę HD2 z Automapą skarżyli się ludzie i na WM i na Andku. Co najmniej na kręcenie kursorem w trakcie postoju.

Prawdopodobnie trzeba z tym żyć. Chociaż mi to nie przeszkadzało.

*

Androider

Odp: Niedokładna i wolna Automapa. Jaka przyczyna?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 25, 2012, 09:06:45 »
Jesli nie powstanie aktualizacja nieoficjalna, to się nie doczekasz. Na współpracę HD2 z Automapą skarżyli się ludzie i na WM
dokładnie, z pewnością sie nie doczekamy żadnej oficjalnej aktualizacji, po pierwsze HD2 to nie android, więc tu aqurat ma sprawę pozamiataną, natomiast ciekawe jest, że Hd2 w przypadku wAM jest na oficjalnej liście sprzętu kompatybilnego z tą wersją automapy. Trochę to naciągane, ale może marketing uznał, że jednak warto to wpisać, bo te 3 lata temu był to bardzo sprzedajny sprzęt, a że jest to bardzo dobry telefon świadczy do dziś utrzymująca się wysoka cena za nowy sprzęt. Chyba setki postów na temat złej współpracy wAM z tym modelem zostało napisanych i producent nic z tym nie zrobił. Na szczęście z internetu korzystają też naprawdę mądrzy ludzie i pomogli skutecznie.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Niedokładna i wolna Automapa. Jaka przyczyna?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2012, 10:33:37 »
... natomiast na aAM jedynym na razie lekarstwem jest zewnętrzny gps, który idealnie leczy ten program. Niestety dla mnie to było zbyt wiele, bo jakoś nie widzialo mi się nosić dwa urządzenia...
A po co nosiłeś zewnetrzny odbiornik ze sobą?
U mnie - Nokia LD-4W - lezy w schowku, w samochodzie, na stałe podpieta jest do ładowania i nie noszę jej ze sobą.

Zresztą, jakby mi się zachciało nawigacji pieszej to odbiornik jest niewielki i cienki - tak, że nie przeszkadzałby w kieszeni.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Niedokładna i wolna Automapa. Jaka przyczyna?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 25, 2012, 16:27:57 »
Na współpracę HD2 z Automapą skarżyli się ludzie i na WM i na Andku.
Nie tylko na HD2, na innych smartfonach z Androidem również jest nie najlepiej np. Xperia też ma problemy i podobnych przykładów jest więcej.
Przerobienie programu z Win CE na Androida nie wyszło najlepiej i trzeba się przyzwyczaić do powstających w tym kraju namiastek.