Nie wyznacza tras, brak opcji blokady

  • 25 Odpowiedzi
  • 24301 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« dnia: Październik 06, 2012, 09:25:34 »
Jesli to bylo juz walkowane to przepraszam ale wszytkie watki sa nazwane wersjami a nie problemami i ciezko cos poszukac.
Mam AM 1.4.1 (0178) Polska 1209. Dziala na HTC ONE S stockowym romie.
Automapa generalnie działa ale problem jest ze (wyboldowalem to co klikam):
- jeśli klikne trasa, wprowadze CEL, gotowe gotowe i na konkcu startuj nawigacje to mimo ze mam sygnal GPS to nawigacja nie startuje. Dopiero ponowne klikniecie trasa-gotowe-pokaz trase powduje wlaczenie nawigacji. Jest to bardzo uciazliwe. Jest na to jakies rozwiazanie?
- jeśli jade wyznacozna trasa i zle skrece to trasa nie jest na nowo wyznaczana tak jak to miało miejsce na Windows Mobile. Jak to zrobić by byla automatycznie wyznaczana?
- ostanio jechalem przez Kalisz i pojawil sie roboty drogowe. No i zonk bo nie znalazlem opcji blokada tak jak to bylo w WM. Pozostalo zapytac miejscowego ;(

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2012, 11:33:45 »
- jeśli klikne trasa, wprowadze CEL, gotowe gotowe i na konkcu startuj nawigacje to mimo ze mam sygnal GPS to nawigacja nie startuje. Dopiero ponowne klikniecie trasa-gotowe-pokaz trase powduje wlaczenie nawigacji. Jest to bardzo uciazliwe. Jest na to jakies rozwiazanie?
Ja do wyboru trasy (celu) wybieram przycisk lupy > wpisuję adres > klikam gotowe i prowadź do.
Z wyznaczaniem nowej trasy po zjechaniu z wyznaczonej nie mam najmniejszego problemu - nową wylicza błyskawicznie.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2012, 11:36:51 wysłana przez ycbo »

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2012, 13:38:13 »
OK dowiedzialem sie od supportu AM ze jest to wina ONE S oraz taki problem dotyczy SE Xperia S :( probuja to rozwiazac.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2012, 14:13:01 »
- jeśli jade wyznacozna trasa i zle skrece to trasa nie jest na nowo wyznaczana tak jak to miało miejsce na Windows Mobile. Jak to zrobić by byla automatycznie wyznaczana?
Możesz sobie poradzić tak:
Przesuń mapę palcem na ekranie i kliknij strzałkę nawigacji (nie kursor).

- ostanio jechalem przez Kalisz i pojawil sie roboty drogowe. No i zonk bo nie znalazlem opcji blokada tak jak to bylo w WM. Pozostalo zapytac miejscowego ;(
Trzeba było po prostu gdzieś skręcić.
Wszyscy ubolewamy nad brakiem tej funkcjonalności.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Androider

Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2012, 14:19:15 »
OK dowiedzialem sie od supportu AM ze jest to wina ONE S oraz taki problem dotyczy SE Xperia S :( probuja to rozwiazac.
No to mamy winnego :E , choć z drugiej strony skoro to winny telefon, a nie program, to chyba HTC powinno się tym zająć, a Ty napisałeś, że producent AM próbuje to rozwiązać. Porządna to jednak firma, że błędy producenta smartphonu bierze na siebie ;-)

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2012, 15:25:29 »
OK dowiedzialem sie od supportu AM ze jest to wina ONE S oraz taki problem dotyczy SE Xperia S :( probuja to rozwiazac.
No to mamy winnego :E , choć z drugiej strony skoro to winny telefon, a nie program, to chyba HTC powinno się tym zająć, a Ty napisałeś, że producent AM próbuje to rozwiązać. Porządna to jednak firma, że błędy producenta smartphonu bierze na siebie ;-)

Wiesz kolego jesli juz chcesz obwiniac kogokolwiek na 100% to raczej wina systemu :P Tak samo TT nie dziala na niestandardowych rozdzialkach i to przeciez nie wina producentow ze robi cos powyzej standardu? Mysle ze tu AM cos zle zrobila ale jestem daleki od takcih wnioskow jak Twoje

Połączone: [time]Październik 06, 2012, 15:26:16[/time]
- jeśli jade wyznacozna trasa i zle skrece to trasa nie jest na nowo wyznaczana tak jak to miało miejsce na Windows Mobile. Jak to zrobić by byla automatycznie wyznaczana?
Możesz sobie poradzić tak:
Przesuń mapę palcem na ekranie i kliknij strzałkę nawigacji (nie kursor).

- ostanio jechalem przez Kalisz i pojawil sie roboty drogowe. No i zonk bo nie znalazlem opcji blokada tak jak to bylo w WM. Pozostalo zapytac miejscowego ;(
Trzeba było po prostu gdzieś skręcić.
Wszyscy ubolewamy nad brakiem tej funkcjonalności.

Wiesz ale za chwile moze mnie znowu "targac" ta sama droga wiec srednie rozwiazanie ktore czesto zwyczajnie nie zadziala.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2012, 15:28:40 wysłana przez noise »

*

Androider

Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2012, 15:36:50 »
Wiesz kolego jesli juz chcesz obwiniac kogokolwiek na 100% to raczej wina systemu :P Tak samo TT nie dziala na niestandardowych rozdzialkach i to przeciez nie wina producentow ze robi cos powyzej standardu? Mysle ze tu AM cos zle zrobila ale jestem daleki od takcih wnioskow jak Twoje
A w którym miejscu ja obwiniłem producenta AM. Więcej , nawet napisałem, że to porządna firma :P Oczywiście, że winny jest system HTC ;-)

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2012, 16:43:01 »
Przeczytaj co napisalem. Chodzilo mi o to ze obwiniasz HTC a ja wcale nie bylbym taki pewny. Nawet powiem ze w to watpie aby to byla akurat wina htc. A ja tez mysle ze AM jest porzadna - poprostu nie ma idelnie napisanych programow itd. Zreszta nie moja sprawa - ma dzialac :)

*

Androider

Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2012, 17:15:05 »
Zreszta nie moja sprawa - ma dzialac :)
Dokładnie tak :) zwłaszcza, że notowania na google play spadają tej aplikacji. Ocena 3,3 za tak wyczekiwany produkt to porażka na całej linii. Ale sam program w pełni zasłużył na tę ocenę. Uważam, że w pełni odzwierciedla nastroje jakie przeważają czytając opinie klientów.

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2012, 18:18:28 »
Wiesz produkt moze nie idelny ale w sumie najlepszy na rynku. AM raczkuje w Androidzie i to pewnie tego wina.  Spojrz na wieksza firme czyli TT ktora ma tez jeszcze wiekszy problem by dostosowac produkty do rozdzielczosci.

Swoja droga to dziwne ze EU nie ma dla AM w Google play/

*

Androider

Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2012, 18:47:41 »
Wiesz produkt moze nie idelny ale w sumie najlepszy na rynku.
to niestety problem naszego rynku, że nawet tak słaby produkt jakim jest na razie aAM wymiata nasz rynek w pozytywnym słowa znaczeniu.

Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 27, 2012, 11:33:17 »
Witam

Niestety nadal nie rozwiązano problemu z wyznaczaniem tras na Sony Xperia S i ONE S, choć problem znają co najmniej od wakacji (w/g dziadka Googla).
Ciekawe, że nie informują o tym przy zakupie licencji, Nawet wersja TRIAL jest płatna...

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 13, 2012, 10:33:34 »
Ale za to Tomtom dostosowal swoj soft do wiekszych rozdzielczosci :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline WWoytek

  • ***
  • 329
  • TomTom Go Mobile Android
  • Sprzęt: Xiaomi Redmi Note 4X
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 14, 2012, 20:41:47 »
Ale za to Tomtom dostosowal swoj soft do wiekszych rozdzielczosci :)

I co najważniejsze TomTom działa bez problemu na LG-P970, co do aAM pierwsza wersja (1.4.1 działa dobrze a nowa 1.4.2 kiszka... problem z dźwiękami ech....)
->>>----TomTom-Go-Mobile---->

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 14, 2012, 21:50:22 »
Ale za to Tomtom dostosowal swoj soft do wiekszych rozdzielczosci :)
Za to do mniejszych nie ma zamiaru.

Z postu lukasis6 z innego forum (pisownia oryginalna ;) ):
Cytuj
Wysłałem meila do firmy tomtom z zapytaniem o aplikacje na rozdzielczość 480x 320. Dostałem taką oto odpowiedź:

"W odpowiedzi na otrzymaną wiadomość uprzejmie informuję, iż w chwilie obecnej producent planuje tylko wydanie nowej aplikacji na Android dla tabletów. Pańskie zapytanie zostało przekazane bezpośrednio do producenta więc istnieje możliwość, iż w przypadku dużej ilości zgłoszeń taka aplikacja również się pojawi dla ekranów o mniejszej rozdzielczości."

Gdyby takie coś wysmarował Aqurat to by się dopiero zaczęło...  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2012, 22:14:12 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 14, 2012, 22:10:08 »
Skad takie informacje ze nie ma zamiaru? zadna zlosliwosc. pytam bo mam kilka urzadzen

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 14, 2012, 22:22:31 »
Gdyby takie coś wysmarował Aqurat to by się dopiero zaczęło...  :mrgreen:
Gdyby takie coś napisał Aqurat to ja bym pomyślał że albo piszący spadł ze schodów albo zaczęli normalnie traktować klienta.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 15, 2012, 00:01:00 »
Tak, jakbym nie znał co poniektórych...  :mrgreen:
Proszę Cię...  :lol: ;D

Kończmy tego OT (albo niech ktoś wycinkę zrobi  przeniesie do działu TT).
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline noise

  • ***
  • 383
    • VirtualStudy.pl
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 01, 2013, 14:43:26 »
Witam

Niestety nadal nie rozwiązano problemu z wyznaczaniem tras na Sony Xperia S i ONE S, choć problem znają co najmniej od wakacji (w/g dziadka Googla).
Ciekawe, że nie informują o tym przy zakupie licencji, Nawet wersja TRIAL jest płatna...

Dopytywalem. Maja ONE S i Xperie i pracuja ale nie maja zielonego pojecia kiedy uporaja sie z problemem na tych 2 modelach :(

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2013, 20:23:23 »
Aż sobie z ciekawości sprawdziłem dzisiaj na moim One S (mam wersję S4). Wszystko działa normalnie, tylko głośnik harczy przy komunikatach, nieważne którego lektora wybierzemy.
Z tym, że na moim One S jest CM10 a nie android od HTC  :proud:

Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2013, 16:15:45 »
- jeśli klikne trasa, wprowadze CEL, gotowe gotowe i na konkcu startuj nawigacje to mimo ze mam sygnal GPS to nawigacja nie startuje. Dopiero ponowne klikniecie trasa-gotowe-pokaz trase powduje wlaczenie nawigacji. Jest to bardzo uciazliwe. Jest na to jakies rozwiazanie?
- jeśli jade wyznacozna trasa i zle skrece to trasa nie jest na nowo wyznaczana tak jak to miało miejsce na Windows Mobile. Jak to zrobić by byla automatycznie wyznaczana?

Witam,
Odświeżam wątek, bo mam identyczne problemy na swojej Xperii T i właśnie (10 stycznia) dostałem odpowiedź z supportu AM:

"Na wybranych modelach telefonow taki problem sie zdarza.
W najblizszej aktualizacji AutoMapy (wersja 1.5) problemu juz nie bedzie.
Prosze oczekiwac na aktualizacje w ciagu najblizszych 2-3 tygodni.
Problem zwiazany jest z obsluga systemu satetarnego Glonass przez odbiorniki GPS w tych telefonach"

Zdrówko,
Miszel



*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 24, 2013, 10:23:45 »
A ja muszę odszczekać to, co napisałem wcześniej o działaniu na One S. Po którejś aktualizacji CM w ogóle nie chce nawigować, nawet po zastosowaniu "sztuczki", o której pisał kolega noise.

*

Offline DJ82

  • 46
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 28, 2013, 21:45:09 »
Dalej nie ma rozwiązania żeby AM działała na ONE S??

Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 22, 2015, 17:34:01 »
Witam serdecznie, odświeżę temat bo mam identyczny problem choć wersja już 1.7.1 Otóż na moim chińskim telefonie DooGee Voyager2 również AM nie przelicza nowej trasy po zjechaniu z wcześniej wytyczonej. Czy coś można zaradzić, czy po prostu ten telefon nie współgra?

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 22, 2015, 21:01:37 »
Można zaradzić, zainstalować (już) 1.7.3 lub 1.7.4 Beta.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2015, 21:03:34 wysłana przez JD-MM »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Nie wyznacza tras, brak opcji blokady
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 22, 2015, 21:09:37 »
Ten problem występuje na którejś, kradzionej wersji.
Najlepiej to kupić i mieć problem z głowy.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .