Witam,
Czy inni uczestnicy wycieczki też mają problem z mapami EU 1412 na aAM?
U mnie zaraz po pojawieniu się map był problem aby w ogóle pobrać mapy w aplikacji. Najczęściej wywalało błąd niepoprawnego rozmiaru lub sumy kontrolnej na plikach H.* lub D.*.
Po zgłoszeniu do supportu zostałem poproszony o podanie operatora internetowego i zasugerowano mi aby pobrać mapy na komputer i wg. podanej na stronie instrukcji przeprowadzić aktualizację.
Zrobiłem to, oczywiście nie przebiegła jak w instrukcji i na dodatek po aktualizacji map i uruchomieniu programu dostałem komunikat, że nie ma mapy lub jest uszkodzona i pytanie czy ściągnąć ją jeszcze raz.
Pomyślałem, że spróbuję jeszcze raz. Tym razem pobrało bez problemu już w samej aplikacji ale po ponownym uruchomieniu aplikacja sama się zamyka na oknie startowym przy komunikacie "Ładowanie map..."
Usuwałem aplikację, czyściłem dane, ręcznie usuwałem pozostałości od nowa ze sklepu ją zaciągałem i tylko raz mi się program uruchomił poprawnie z widokiem na całą europę i nawet nie wiem ale jakimś udem pamiętał licencję. Po zbliżeniu mapy do obszaru Polski a konkretnie okolic gdzie mieszkam i zamknięciu aplikacji już jej nie mogę włączyć. Znów się sama zamyka podczas startu.
Też tak macie a jeśli ktoś miał jak sobie z problemem poradził. Support milczy po wysłaniu zgłoszenia o podobnej treści.
aAM zainstalowana na Samsung Galaxy S2 ze stockowym Androidem 4.1.2 bez modów, rootów i innych wynalazków.
Pozdrawiam
Połączone: [time]Styczeń 02, 2015, 17:03:26[/time]
Dostałem przed chwilą odpowiedź z Supportu:
"Prosze o ponowna probe pobrania aktualizacji. Przed chwila wprowadzilismy poprawke, ktora eliminuje ten blad. Przepraszamy za utrudnienia.
Przed ponowna proba prosze recznie usunac folder AutoMapa/Maps. Natepnie uruchomic AutoMape ponownie."
Zrobię jak piszą i sprawdzę. Jak zadziała temat będzie do zamknięcia.
Połączone: Styczeń 02, 2015, 23:37:41
Sprawdziłem, działa.
Można by było zamykać ale chciałbym jeszcze jedno pytanie zadać w związku z nowymi mapami terenów poza Polską.
Czym takim ważnym różnią się mapy HERE od poprzednich? Jest więcej dróg czy może coś innego?
Ja mam tylko wrażenie, że jest mniej punktów adresowych w miastach, niby nazwy ulic są ale brak numeracji budynków np. Berlin ale to może mi się wydaje i też tak było poprzednio