PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => AutoMapa => AutoMapa Android => Wątek zaczęty przez: kwojtow w Marzec 17, 2015, 23:38:11
-
Sa juz do pobrania obie wersje map w wersji final dla Androida.
Połączone: Czerwiec 03, 2015, 15:06:38
Na stronie producenta.
-
Czy ktoś mi wytłumaczy te durnotę z tym "zarostem" na mapie od numeracji budynków, co już mi trasę zasłaniało.
Komu pasuje taki bubel? Ja rozumiem jakby numeracja pokazywała się na mapie na jakieś 300 m przed celem podróży, bo to miałoby sens. A tak pokazywanie tego bałaganu w trakcie nawigacji, w każdym większym skupisku budynków, jest pozbawione kompletnie logicznego uzasadnienia.
-
Próbowałem ze dwadzieścia min. żeby coś takiego uzyskać i niestety :S
Przede wszystkim u mnie przy skali 500m już numerów nie ma. Po drugie nawet jak ustawiłem wielkość czcionek na "olbrzymie" to i tak były ~2x mniejsze niż u Ciebie
-
Potwierdzam, 'zjeździłem' cały Ursus, Włochy, Opacz ale takich kwiatków nie udało mi się uzyskać.
-
U mnie też czegoś takiego nie ma i nie widziałem.
-
No to znaczy, że problem raczej nie istnieje, skoro u was jest ok. Wina leży w mojej instalacji aam najwidoczniej i w rzadko spotykanym telefonie Samsung Galaxy S4.
-
RZadko spotykany fakt ;)
-
@ MonsterLolek
Tak masz na domyślnych ustawieniach czy nakombinowałeś? :mysli:
-
Ja mam podobnie jak MonsterLolek na ustawieniach fabrycznych (jedynie wielkość czcionki Wielka)
-
Zawsze mi się wydawało że ustawienia są po, to żeby sobie wybrać takie, jakie komu odpowiadają.
To że te same ustawienia będą się różnie prezentować w różnych rozdzielczościach ekranu
jest chyba oczywiste. Więc mając do wyboru szeroki wachlarz ustawień, od ogromnych
po maluteńkie, można sobie wybrać jakieś wartości skrajne i 'chwalić się' jakie to głupie,
albo wybrać takie, z których korzystać się będzie wygodnie.
(Nie mam w tej chwili pod ręką tableta, więc ilustracje są z PC.)
-
@ MonsterLolek
Tak masz na domyślnych ustawieniach czy nakombinowałeś? :mysli:
Nie nic nie kombinowałem, jedynie czcionkę dałem na "bardzo dużą". Może zmniejszyć, bo może to faktycznie ten parametr powoduje ten mój efekt.
-
To nie to. Tak jak pisałem, u mnie nawet czcionka "olbrzymia" nie daje tego efektu
-
Ale my nie mamy rozdzielczości FHD jak w One+ (a Note 4 altrocha ma jeszcze większą)
Dla dużych rozdzielczości musi działać jakiś 'pomnażacz' wymiarów. U mnie (aAM 3.0)
czcionka 'malutka' ma ok. 1 mm wysokości a 'ogromna' zaledwie ok. 2 mm.
(no i numeracja znika już przy podziałce 580m)
To co pokazał lolek jest skutkiem zmiany rozmiaru czcionki na ekranie rozdzielczości FHD,
tam bez przeskalowania numerację czy nazwy ulic musiałbyś czytać przez lupę.
Poza tym, na ile pamiętam, to wprowadzenie OGL (bety3) spowodowało u mnie
zauważalną zmianę rozmiarów czcionek (zmalały), a Lolek pewnie jeszcze używa aAM bez OGL.
-
no tak i rozczarowałem się .Niewiedzieć czemu myślałem że mam w telefonie Full HD :mrgreen:
-
Ale my nie mamy rozdzielczości FHD jak w One+ (a Note 4 altrocha ma jeszcze większą)
To co pokazał lolek jest skutkiem zmiany rozmiaru czcionki na ekranie rozdzielczości FHD,
tam bez przeskalowania numerację czy nazwy ulic musiałbyś czytać przez lupę.
Ja wcześniej napisałem, że ten problem mam na samsung galaxy S4, ale na One+ tez miałem podobnie. Zapomniałem poprawić swój sprzęt w opisie profilu forum, one plusa już sprzedałem i wróciłem do SG S4
-
Model nie ma znaczenia liczy się rozdzielczość, a S4, OIW też ma FHD.
-
To prawda. Jeszcze nie dodałem, że masz rację, używam wersji oficjalnej, czyli bety nie instalowałem. Jaki zatem wniosek ? Jak mam full HD, to na razie muszę z tym żyć?
-
Skoro koniecznie musisz używać tego rozmiaru czcionki ...
-
W sumie nie muszę. ustawiłem tak dlatego, żeby lepiej widzieć nazwy ulic i miejscowości na mapie. Zmniejszę je i potestuję.