Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...

  • 18 Odpowiedzi
  • 10002 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« dnia: Czerwiec 30, 2013, 00:38:06 »
Napiszę krótko. Bardzo mnie cieszy, że sposób licencjonowania AM pod Androidem jest o wiele sensowniejszy niż pod WM. Tak więc nie mam oporów, żeby kupić np. tygodniową, czy (tak jak ostatnio) 3-miesięczną licencję na Europę. Akurat na wakacje. Jednak na własnej skórze przekonałem się, że jako legalny użytkownik traktowany jestem gorzej, niż złodziej. Złodziej nie płaci, krakuje soft, używa bez problemu i się cieszy. Legalny użytkownik płaci, po czym... właśnie wylądowałem, z bagażami, dziećmi itp. itd. dotarłem wreszcie do wypożyczonego auta. Odpalam nawigację. WTF?!!! Aplikacja wymaga połączenia z siecią celem weryfikacji licencji. Pech jest taki, że nie ma w okolicy żadnego darmowego WiFi (ani nawet płatnego) i nie mam też akurat roamingu w tel. Bo i po co? No tak, AM potrzebuje!!! Wściekły dzwonię do supportu. Najpierw przez długie minuty słucham, że konsultanci (czyli ten jeden) są zajęci. Potem dowiaduję się, że nic się nie da zrobić, po prostu aplikacja od czasu do czasu musi sobie sprawdzić. Musi, bo się "udusi". Myślałem, że mnie szlag trafi. Przecież ZAPŁACIŁEM, używałem dzień wcześniej, czemu do k... MUSI akurat za granicą naciągać mnie na koszty i kłopoty? Policzyłem do 10... znalazłem sposób. Innym smartfonem podpiąłem się pod sieć. Uff... no to już za chwilę po problemie. Ale co to? "Twoja licencja wygasła"... WTF??!!!!! Kolejny telefon do supportu. Pan pierdzistołek, z niewzruszonym spokojem zapytuje co mam pod ID licencji (a mam "trial")... hm... widocznie "aplikacja sobie zgubiła to id". Dyktuje mi więc numer, ja go wklepuję, i "już jest dobrze". Ale czy na pewno? Na telefon do supportu wydałem 1/3 tego co na całą licencję. A co jeśli naprawdę byłbym w jakiejś dziurze, bez zasięgu i "aplikacji zachciałoby się"...?!!! To jest dla mnie niepojęte, jak można traktować klienta. Teraz już wiem, po co się crackuje AM. Nie po to, żeby mieć ją za darmo, tylko PO TO, ŻEBY W OGÓLE DZIAŁAŁA !!!!!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2013, 00:39:51 wysłana przez man4business »

Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2013, 02:47:39 »
No i o to chodzi co byś nie miał za łatwo,bo automapa to niby najlepsza aplikacja he he.Kup sygic i zapomnisz o jakiś połączeniach.wszystko tam sobie ustawisz jak chcesz.Chcesz to się łącz nie chcesz to się nie łącz,a automapa to przereklamowany chłam.Mam ich dość i używam Sygic i pora,żeby odczuli oddech konkurencji,która wcale nie jest gorsza,a nie raz i lepsza.

*

Offline WWoytek

  • ***
  • 329
  • TomTom Go Mobile Android
  • Sprzęt: Xiaomi Redmi Note 4X
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2013, 07:15:02 »
hehehe, a ja polecam TOMTOM Europe na Android i zero problemów :-) będziesz Pan zadowolony :-)
->>>----TomTom-Go-Mobile---->

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2013, 18:42:07 »
Na Europę też polecam TomTom-a
Stabliny soft -może i ma trochę błędów wieku dziecięcego ale aAM to absolutna beta przy Tomtom-ie.

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2013, 20:31:27 »
Kupowanie AM do wyjazdów za granice to nie obrażając oczywiście nikogo głupota.
Dostępny jest obecnie w promocji (oraz z dodatkowym kodem rabatowym 25%) Sygic z mapą całej europy za raptem 110 zł z dożywotnią aktualizacją i fotoradarami (trochę mało aktualnymi ale jest ich raczej więcej niż mniej). No ale z drugiej strony kto się przejmuje fotoradarami za granicą? Tam za zwyczaj jeździmy bardzo przepisowo?
Jeśli zależy nam jeszcze bardziej na aktualnych mapach to kupujemy TomToma również dożywotniego tyle że trochę droższego. Ma bardzo sympatyczny głos Katarzyny :-)
aAm nadaje się jedynie do jazdy po Polsce.

A do porządnej nawigacji niestety android się nie nadaje - trzeba kupić urządzenie na windowsie i na nim zainstalować Autmapę, która jest świetna.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2013, 22:12:29 »
Napiszę krótko. Bardzo mnie cieszy, że sposób licencjonowania AM pod Androidem jest o wiele sensowniejszy niż pod WM. Tak więc nie mam oporów, żeby kupić np. tygodniową, czy (tak jak ostatnio) 3-miesięczną licencję na Europę. Akurat na wakacje. Jednak na własnej skórze przekonałem się, że jako legalny użytkownik traktowany jestem gorzej, niż złodziej. Złodziej nie płaci, krakuje soft, używa bez problemu i się cieszy. Legalny użytkownik płaci, po czym...
Napisałeś do supportu po powrocie, opisując swój problem?
Poza tym użytkownikom "zwitaminizowanych" wersji też nie wszystko działa, o czym świadczą docierający ze swoimi problemami nawet tutaj.


A do porządnej nawigacji niestety android się nie nadaje - trzeba kupić urządzenie na windowsie i na nim zainstalować Autmapę, która jest świetna.
Przejechałem ostatnio ponad 400km z Sygiciem i choć mapa byla trochę słabsza niż w aAM, to tam, gdzie najbardziej potrzebowałem nawigacji (przysłowiowy "ostatni km" podróży) oba programy prowadziły bardzo podobnie.


Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2013, 22:16:28 wysłana przez lola »

*

Offline grzesk

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG A5(2016)
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2013, 01:03:58 »
Kupowanie AM do wyjazdów za granice to nie obrażając oczywiście nikogo głupota.
....
aAm nadaje się jedynie do jazdy po Polsce.

A do porządnej nawigacji niestety android się nie nadaje - trzeba kupić urządzenie na windowsie i na nim zainstalować Autmapę, która jest świetna.

Dlaczego AM na Europę się nie nadaje ?
Mam promocyjny okres na aAM, jeździłem z nią po Słowacji oraz z Windows AM EU po Czechach (nie miałem jeszcze wtedy aAM EU) i problemów nie miałem z programem jak i z mapami. Dotarłem tam gdzie chciałem.
Chyba, że w innych krajach są problemy ?

A czy Android czy Windows wg. mnie jednakowo chodzą nawigacje. Na jednym jak i na drugim mają swoje bolączki. Fakt AM na Androida jest jeszcze "wykastrowana"

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2013, 10:37:37 »
Jeśli aplikacja androidowa używa serwera licencji Google Play, to jest "mała" pułapka powodująca, że aplikacja płatna może nam przestać działać przy braku połączenia z Internetem, a darmowa - paradoksalnie - nie. Każda Apka, która korzysta z serwera licencji Google Play łaczy się z nim co pewien czas, by potwierdzić licencję, nawet wtedy, gdy jest ona bezterminowa  :evil:. W odpowiedzi serwer licencji zwraca "losowo" wartość ważności tejże licencji (ponoć zwykle parę dni - a nie pełen wykupiony czas). Po upływie tego czasu apka znowu pyta. Jeśli jest darmowa, to od razu dostaje maksymalny możliwy czas i nie musi więcej pytać.

Co apka zrobi w przypadku braku łączności z serwerem licencji, to kwestia programisty. aAM nie powinna robić takich numerów - szczególnie w roamingu!

Jeśli zgubiła numer licencji, to jest to błąd aAM. Zgłoś to do supportu jako dwa oddzielne błędy.

Powyższy opis nie dotyczy wersji Windowsowej, która pamięta licencję lokalnie i z niczym się nie musi łączyć. aAM pewnie pamięta w sposób "mieszany".
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2013, 10:39:10 wysłana przez wsz »

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2013, 20:56:57 »
A to jakoś potwierdzone?
Wielu aplikacjom od razu blokowalem net po instalacji - żadna nie miała pretensji.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2013, 09:55:38 »
Jeśli blokowałeś darmowe to nie ma problemu Co do płatnych to przecież o tym jest ten wątek opisujący dla aAM, że tak się stało. Na sieci są też opisy developerów. U jednego z nich, który wyjaśniał sprawę jedemu z użytkowników jego płatnej apki dlaczego przestał mieć on coś za co zapłacił znalazłem ten link:
http://developer.android.com/google/play/licensing/licensing-reference.html
to jest to z czego mogą korzystać programiści. Jak to zrobią to ich sprawa. W przypadku nawigacji taki numer jak się zdarzył jest niemalże blokujący. Jakiś czas temu byłem w Czarnogórze, to pominąwszy stawki roamingowe, mieli na wybrzeżu nawet 3G ale bez transmisji danych (przynajmniej w roamingu)! Sprawdziłem wszystkie dostępne tam sieci 2G i 3G. Z Androidową AM mogłoby być po wszystkim, jeśli uparłaby się skorzystać z serwera licencji Google Play. Wersja Windows AM nic nie nie zauważyła.

Tak więc stara komórka z wAM ląduje w bagażniku jako rezerwa.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2013, 10:00:56 wysłana przez wsz »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2013, 11:53:48 »
Jakiś czas temu byłem w Czarnogórze, to pominąwszy stawki roamingowe, mieli na wybrzeżu nawet 3G ale bez transmisji danych (przynajmniej w roamingu)! Sprawdziłem wszystkie dostępne tam sieci 2G i 3G.

Inne kraje bałkańskie tez tak mają. Na takie same problemy trafiłem w Bośni i Hercegowinie, oraz Serbii. Pomogło kupienie przedpłatowej karty chorwackiego operatora VIP.

Do puki producent AM nie zmieni swojej bezmyślnej polityki w tej kwestii nie przesiądę się na aAm żeby była nawet za darmo.

*

Offline Adamela

  • **
  • 124
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2013, 12:14:02 »
".......Ale co to? "Twoja licencja wygasła"... WTF??!!!!! Kolejny telefon do supportu. Pan pierdzistołek, z niewzruszonym spokojem zapytuje co mam pod ID licencji (a mam "trial")... hm... widocznie "aplikacja sobie zgubiła to id". Dyktuje mi więc numer, ja go wklepuję, i "już jest dobrze". Ale czy na pewno? "....

Też tak miałem.
Od tej pory zawsze robię zrzut ekranowy z numerem licencji i trzymam na karcie pamięci.
 Internet zawsze się gdzieś znajdzie a numer masz wtedy pod ręką.

 Jak dla mnie jest to totalnie skopane. Nie może być tak, że pojawia się aktualizacja i aAM już nie chce działać, dopóki jej nie zainstaluje.
To użytkownik powinien decydować czy chce aktualizować w danej chwili.

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2013, 13:10:06 »
Tu opisujesz inny kolejny przypadek kiedy twórca aplikacji może zablokować używanie starszej wersji po pewnym czasie. Z developerskiego linku z mojego postu powyżej: jeśli aplikacja otrzyma kod "LICENSED_OLD_KEY" z "UT" zawierającą datę publikacji aktualizacji, to można sobie zaprogramować, że np. 10 dni od czasu podanego w "UT" aplikacja nie działa bez upgrade.

To wszystko przy założeniu, że aAM korzysta z licencji serwera Google, bo mogą mieć własne wynalazki - widział ktoś jakiś opis, co ma zapewnić użytkownik do działania aAM, albo, że ma obowiązek aktualizacji w ciągu X dni od daty pojawienia się nowej wersji? Czy w umowie licencyjnej jest obowiązek zapewnienia komunikacji z Internetem przy użytkowaniu aAM?

Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 03, 2013, 15:10:53 »
Napiszę krótko. Bardzo mnie cieszy, że sposób licencjonowania AM pod Androidem jest o wiele sensowniejszy niż pod WM.
Jak widać po twoim przypadku bardzo sensowniejszy  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sposób licencjonowania dla Androida jest dla frajerów. Trzeba było kupić program z normalną licencją, a nie teraz biadolić na swoją głupotę  :evil:

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 04, 2013, 10:03:42 »
To jest generalny problem obsługi licencji w Androidzie z użyciem serwerów Google Play. Konflikt praw producenta i legalnego użytkownika jest tu wyraźny, jeśli ten drugi, w pewnych sytuacjach, może nie móc użyć czegoś co legalnie kupił i musi ponosić dodatkowe koszty by przywrócić swoje prawa. Jeśli w następnych wersjach aAM problem pozostanie, a konkurencja będzie od nich wolna (bo mogą mieć tak samo), to następną licencję aAM kupię na Polskę, a produkt konkurencji na zagranicę zamiast aAM EU (a to są inne pieniądze w porównaniu do PL, które do nich już nie trafią).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2013, 10:05:31 wysłana przez wsz »

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 04, 2013, 11:15:14 »
Czy licencję aAM napewno obsługuje google? A co jak ja kupiłem AM tu na pdaclub ??? Google play nawet nie wie że mam aAM
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 04, 2013, 11:25:42 »
Dobra uwaga. Czyli jeśli znajdziesz Automapę w Google Play, to podaje, że nie masz jej zainstalowanej i oferuje instalację?

Nie sądzę by mieli dwie wersje apek. Więc może mają własne wynalazki, ale skutek jak widać podobny. Albo jakaś mieszanka? W każdym razie zwykły legalny użytkownik oberwał.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 04, 2013, 17:32:52 »
Jednak google wie wszystko :E. pokazuje że AM zainstalowano.
Myślałem że nie bo po instalacji triala i tak trzeba kupować starter bo google nie wie że program już jest
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: Legalny użytkownik traktowany gorzej niż...
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 05, 2013, 09:30:41 »
My za to wiemy bardzo mało - stąd niespodzianki - ale w tej chwili trochę więcej. Czyli doświadczenia innych z płatnymi apkami androidowymi przenoszą się też jakoś na aAM. Zgłaszajcie do supportu każdy taki przypadek jak opisane w tym wątku, bo to od programistów zależy kiedy apka "się wyłączy". Nawigacja jest czymś innym niż gra.