Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"

  • 143 Odpowiedzi
  • 83967 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 05, 2012, 21:58:57 »
A poza tym miało być o brakach a nie o bykach.  :P
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 06, 2012, 17:24:20 »
A poza tym miało być o brakach a nie o bykach.  :P
I jest o brakach - brakach w logicznym myśleniu i nazewnictwie bo według Aquratu radar przenośny to tzw. suszarka a taki wynoszony i ustawiany na trójnogu to już nie i jest w innej kategorii.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2012, 15:56:51 wysłana przez ycbo »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 08, 2012, 16:44:10 »
I jest o brakach - brakach w logicznym myśleniu i nazewnictwie bo według Aquratu radar przenośny to tzw. suszarka a taki wynoszony i ustawiany na trójnogu to już nie i jest w innej kategorii.
Zawsze były to odrębne kategorie...
Ja nie mam problemów z ich zidentyfikowaniem.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 08, 2012, 23:02:50 »
Może wiesz jeszcze dlaczego to są oddzielne kategorie, widziałem jak policja przenosi jeden i drugi model a przypadkowość miejsca pomiaru jest tak samo przypadkowa dla jednych i drugich i ma niewiele wspólnego z miejscami zaznaczonymi w AutoMapie - oświeć proszę.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 08, 2012, 23:31:09 »
taki na trójnogu musi być poprzedzony znakiem "kontrola radarowa prędkości", ręczny nie
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -\"wersja finalna\"
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 08, 2012, 23:56:54 »
Może wiesz jeszcze dlaczego to są oddzielne kategorie,
  • jeden radar robi ładne zdjęcia - drugi nie
  • przy fotce z fotoradaru nie musisz być od razu ukarany - przy suszarce tak.

widziałem jak policja przenosi jeden i drugi model a przypadkowość miejsca pomiaru jest tak samo przypadkowa dla jednych i drugich i ma niewiele wspólnego z miejscami zaznaczonymi w AutoMapie - oświeć proszę.
Nie przesadzaj.
Policja - wiadomo - zmienia miejsca (zarówno w przypadku jednej, jak i drugiej kategorii) zanim się opatrzą ale przez jakiś czas są one w dużej mierze stałe.
Np. na ulicy Przemysłowej w Kraśniku Straż Miejska wystawia "śmietnik" od pół roku zawsze w tym samym miejscu.

Połączone: Wrzesień 09, 2012, 00:02:51
taki na trójnogu musi być poprzedzony znakiem "kontrola radarowa prędkości", ręczny nie
Gdzieś to wyczytał?
Jeśli w ostatnio zmienionych (bodajże rok temu) przepisach to tyczyło się to chyba fotoradarów na słupie i na zastosowanie się do tych przepisów jest chyba jeszcze rok z górką.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2012, 00:02:51 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 09, 2012, 12:52:23 »
Niepojętą różnicę dla tych radarów mających wspólny komunikat "Możliwy radar" odkryłem sam i już wiem które wyłączać.
Wyłączam je tylko dla tego że są koszmarnie nie aktualne, jest takie miejsce obok mojego domu gdzie kilkanaście lat temu była zatoczka a w niej bardzo często ustawiał się radiowóz i policjanci łapali na przenośny radar tzw. suszarkę.
Po przebudowie drogi od kilkunastu lat zatoczki już nie ma a ikonka i komunikat w AM dalej ma się dobrze, winne jest prawdopodobnie Miplo i jego społeczne działanie i brak aktualizacji bo kto ma niby zgłaszać brak radarów w miejscach gdzie ich od dawna nie ma a kiedyś były a może kiedyś znowu będą. Teraz wystarczył by komunikat "Możliwy radar na całym terenie kraju" zaraz po wyznaczeniu trasy.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 09, 2012, 13:28:42 »
W tym konkretnym przypadku to Ty jesteś winien, bo zamiast zgłosić ten POI do usunięcia wolisz się wymądrzać na forum.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 09, 2012, 14:18:59 »
wolisz się wymądrzać na forum.
W pokazywaniu konkretnych błędów nie ma żadnego wymądrzania - radar przenośny to radar przenośny którego miejsce ustawienia jest zmienne i basta.
Jestem przeciwny działaniom społecznym bo to działa tak jak działa niech to zgłasza ten co ten radar na mapie umieścił, dlatego niczego nie będę zgłaszał do komercyjnego programu bo to tylko jeden krok do społecznego odśnieżania ulic dla dobra innych. Bardzo chciał bym podać Ci miejsce występowania tych nie istniejących radarów abyś sam mógł je zgłosić ale producent aAM zapomniał w finalnym, płatnym programie o funkcji określenia punktu po współrzędnych więc mogę tylko napisać że to przy tym białym domu z zielonym dachem. Ja tę funkcję informacji wyłączyłem i zapominam o problemie i nie wiele dającej dyskusji na ten temat.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:59:31 »
Cytat: ycbo
Jestem przeciwny działaniom społecznym bo to działa tak jak działa niech to zgłasza ten co ten radar na mapie umieścił
Cóż, postawy aspołeczne stają się powoli 'normą', wymagać jest łatwiej, udawać że się jest obcym, że nic się nie widziało ...
niczego nie będę zgłaszał do komercyjnego programu bo to tylko jeden krok do społecznego odśnieżania ulic dla dobra innych.
W drugą stronę to też tylko jeden krok do np. nieudzielenia pomocy potrzebującemu.
Cytat: ycbo
Bardzo chciał bym podać Ci miejsce występowania tych nie istniejących radarów abyś sam mógł je zgłosić ale producent aAM ...
Gdybyś tylko chciał, nawet nie aż 'bardzo', z łatwością znalazłbyś sposób.
Tobie jednak wcale się nie chce, więc wymyślasz takie beznadziejne wymówki.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline jetsf

  • ***
  • 365
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2,WM6.5, AM6.12.EU, BT-Q1000XT, GS2 ws 4.0.4
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 09, 2012, 21:44:06 »
wolisz się wymądrzać na forum.
W pokazywaniu konkretnych błędów nie ma żadnego wymądrzania - radar przenośny to radar przenośny którego miejsce ustawienia jest zmienne i basta.
Jestem przeciwny działaniom społecznym bo to działa tak jak działa niech to zgłasza ten co ten radar na mapie umieścił, dlatego niczego nie będę zgłaszał do komercyjnego programu bo to tylko jeden krok do społecznego odśnieżania ulic dla dobra innych. Bardzo chciał bym podać Ci miejsce występowania tych nie istniejących radarów abyś sam mógł je zgłosić ale producent aAM zapomniał w finalnym, płatnym programie o funkcji określenia punktu po współrzędnych więc mogę tylko napisać że to przy tym białym domu z zielonym dachem. Ja tę funkcję informacji wyłączyłem i zapominam o problemie i nie wiele dającej dyskusji na ten temat.
Trochę się pogubiłeś. Jak sobie wyobrażasz możliwość zgłoszenia do usunięcia punktu przez zgłaszającego. Przecież kilka lat temu przejeżdżając tamtędy natrafił na radar więc go zgłosił, aby inni mieli informację. Skąd ma wiedzieć, że punkt już nie istnieje. Może już do końca życia tamtędy nie przejeżdżać. Ty wiesz, bo mieszkasz w pobliżu, a nawet nie chce Ci się podać współrzędnych, aby ktoś bardziej uczynny mógł to zrobić. Twoja sprawa.

Trochę mnie poniosło. Zapomniałem o temacie tego wątku. Przepraszam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2012, 21:52:50 wysłana przez jetsf »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 09, 2012, 22:17:02 »
W tym konkretnym przypadku to Ty jesteś winien, bo zamiast zgłosić ten POI do usunięcia wolisz się wymądrzać na forum.
Tylko, że w przypadku aAM zgłaszający usunięcie nawet na tym nie skorzysta.
Co więcej - pradwdopodobnie ten (jak i wiele suszarek i przenośnych fotoradarów w aAM) jest już dawno na Miplo zaznaczony jako nieaktualny i w windowsowej AM go nie zobaczysz.
Co gorsza!  :terrified:
Są przypadki POI, których na Miplo już w ogóle nie zobaczysz a są w aAM.
Np. fotoradar 50km/h przy skrzyżowaniu Al.Kraśnickich i ul.Zwyciezkiej w Lublinie.
Na Miplo go nie ma a w aAM jak najbardziej.  :kill: :mad:

Do aAM wrzucili wszystko co mieli w bazie POI - nie patrząc czy są to aktualne (foto)radary czy nie.
Niestety aAM nie obsługuje synchronizacji POI i dopóki Aqurat (z Javartem do spółki) nie poprawią tego syfu, który jest w aAM albo nie umożliwią aAM synchronizacji POI (jaka jest w windowsowej AM) to takich kwiatków będzie sporo.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2012, 22:21:02 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 09, 2012, 23:13:02 »
I to jest właściwa reakcja i właściwe wnioski. Zgłaszanie błędów i propozycji poprawek musi mieć jakiś odzew ze strony firmy.
Kolega Smerfik pisze o zgłaszaniu kilku błędów do Aquratu i nic z tego nie wynika w każdej następnej wersji są dalej i nikt z firmy się tym nie przejmuje.
Koledze nocnemuMarkowi dziękuję za wykład o stosunkach międzyludzkich i obowiązkach obywatelskich, czasy kiedy żyliśmy w jednej szczęśliwej rodzinie już minęły, teraz za każdego odpowiada odpowiedni urzędnik darmozjad i nie w głowie mi przejmowanie się cierpiącymi bo to nie moja sprawa, nie po to naród popierał solidarność i zmiany na "lepsze".
Nie w głowie mi też pomoc i społeczne poprawianie programu bo to nie jest produkt wspólny i społeczny i nie mam wpływu na to ile zarabia piarowiec idiota który twierdzi że program nie tylko jest wystarczająco dobry, ba nawet doskonały o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia.

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 10, 2012, 06:36:24 »
popieram obu przedmówców. To jest płatne oprogramowanie za chorą cenę, więc tym bardziej trzeba wymagać porządku w bazach, nie od siebie, lecz od producenta, bo to jego zas...y obowiązek pilnować aktualności baz. Bylejakość w tym programie ulewa się prawie na każdym kroku i dlatego ocena 3,4 na guglu plej jest jak najbardziej optymalną oceną i w pełni oddaje wartość produktu. To jest uczciwa ocena, też bym osobiście taką wystawił.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2012, 07:29:43 wysłana przez SpokoKoko »
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -\\\\\\\"wersja finalna\\\\\\\"
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 10, 2012, 21:06:01 »
Jeśli w ostatnio zmienionych (bodajże rok temu) przepisach to tyczyło się to chyba fotoradarów na słupie i na zastosowanie się do tych przepisów jest chyba jeszcze rok z górką.

Dotyczy też przenośnych.


Połączone: [time]Wrzesień 10, 2012, 21:09:59[/time]
W tym konkretnym przypadku to Ty jesteś winien, bo zamiast zgłosić ten POI do usunięcia wolisz się wymądrzać na forum.

W aAM nie działa synchronizacja z miplo, więc dla użytkownika aAM to i tak nic nie zmienia. Dodatkowo po 300 kilometrowej trasie to ja nie wiem co mam zgłosić, bo po prostu zapominam. Robię zrzuty ekranowe w tych miejscach, ale i tak nie wiem potem o co chodzi.


Połączone: Wrzesień 10, 2012, 21:13:52
popieram obu przedmówców. To jest płatne oprogramowanie za chorą cenę, więc tym bardziej trzeba wymagać porządku w bazach, nie od siebie, lecz od producenta, bo to jego zas...y obowiązek pilnować aktualności baz.

Pisałem o tym już dawno. AM chwali się ilością POI, tylko nie do końca idzie to z jakością. Czasami te same punkty są w kilku kategoriach, podublowane, czasami nawet potrojone. Jakby się komuś (producentowi) chciało to poprawić, to pewnie ilość punktów POI spadłaby o 1/3. Ale po co, "mamy fafnaście milionów punktów POI".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2012, 21:13:52 wysłana przez jerzu »
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 - wersja finalna
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 10, 2012, 23:06:36 »
W aAM nie działa synchronizacja z miplo, więc dla użytkownika aAM to i tak nic nie zmienia.
Ycbo połowę postów na tym forum napisał w dziale wAM, więc zakładam że jej też używa(ł).

To jest płatne oprogramowanie za chorą cenę, więc tym bardziej trzeba wymagać porządku w bazach, nie od siebie, lecz od producenta, bo to jego zas...y obowiązek pilnować aktualności baz.
Wszysko zależy co rozumiesz pod pojęciem pilnowania aktualności bazy, bo jeśli masz na myśli
że producent będzie na bieżąco sprawdzał aktualność każdego POI, prawidłowość opisu,
aktualny numer telefonu, albo 'czy nadal tam stoją i suszą' to trudno to nazwać inaczej
jak naiwnością do potęgi.
Ale jeśli myślisz o tym, o czym 3 posty wyżaj napisał ochkarol, to trudno się z tym nie zgodzić.

AM chwali się ilością POI, tylko nie do końca idzie to z jakością. Czasami te same punkty są w kilku kategoriach, podublowane, czasami nawet potrojone...
Bywa że jest to celowy zabieg nie tylko marketingowy. Ten sam POI w kilku kategoriach
może znacząco ułatwić wyszukiwanie, weźmy dla przykładu jeden z zabytków
ze światowej listy UNESCO w Polsce - drewniany kościół z 1520 roku w Sękowej,
w Miplo jest on powtórzony aż 4 razy, występuje jako:
- ciekawe miejsce
- zabytek architektury drewnianej
- zabytek sakralny
- kosciół rzymskokatolicki
I w każdej z tych kategorii jego istnienie jest uzasadnione.
A gdyby na Miplo powstała kolejna kategoria - zabytki z listy UNESCO,
to piąty 'dubel' byłby również w pełni zasadny.
Ideałem byłaby tu relacyjna baza danych, ale takiej nie ma chyba w żadnym
z programów nawigacyjnych, więc redundantne punkty będą się zdarzały.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 12, 2012, 11:48:37 »
Dla mnie brakuje map Europy...
Wiadomo cokolwiek o zapowiedzi wydania wersji EU?

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 12, 2012, 15:49:18 »
Kolego producent ma zasadę nie informowania o niczym przed wejściem nowości "na produkcję" , tak więc nic nie wiadomo.
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline puker

  • **
  • 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P550, GSMART S1205, SGN,
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 12, 2012, 22:10:40 »
...Wiadomo cokolwiek o zapowiedzi wydania wersji EU?
Bardzo "rzeczowa i merytoryczna" odpowiedź.
To tak jak oczekiwałbym od koguta by zniósł królicze jajo.

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 13, 2012, 07:06:20 »
Producent nie udziela żadnych wiążących informacji, tylko same ogólniki i to też nie zawsze. Ja już od dawna nie zadaję żadnych pytań, ale za to  oceniam rozwiązania na forach internetowych z nieukrywaną przyjemnością :)
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline niezawodny

  • ****
  • 793
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG Note II, Nokia E52
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 13, 2012, 17:03:57 »
Bardzo "rzeczowa i merytoryczna" odpowiedź.
To tak jak oczekiwałbym od koguta by zniósł królicze jajo.
Czyli będzie - dobra wiadomość  :ok: Choć trochę lajkoniczna :wink:

*

Offline bryko

  • 29
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 13, 2012, 17:55:19 »
Czego mi brakuje:
- brak exportu/importu/modyfikacji POI
- brak nawigacji przy skończonej licencji
- brak pikietażu w widoku pionowym
- brak integracji z Miplo
- brak wygaszania niepotrzebnych liter na klawiaturze w trakcie wprowadzania nazw
- fatalna obsługa komunikatów i wyświetlania POI
- brak trasy bezpiecznej
- po wybraniu rozmowy w czasie pracy nawigacji wywala mi AM i trzeba ją do nowa uruchomić
- brak nawigacji do współrzędnych

Dla mnie ta aAM to płatna Beta, droższa niż dopracowana wAM
Palmax>P550>X800>HD2>Galaxy S3

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:23:37 »
Z racji niewielkich zmian w stosunku do 1.4.1, wpisuję brak 1.4.2 w tym wątku:

Po jednym tapie [=dotknięciu (?)] w ikonkę najbliższego manewru wyświetla się od razu cała trasa, bez pośredniego widoku (ok. 20km (?) na ekranie), jak to ma miejsce w wAM.

W ten sposób np. przy jeździe z Wawy do Poznania, za żadne skarby się nie dowiem od aAM, którędy po Warszawie chce mnie prowadzić Automapa. Widzę tylko, że początek trasy jest w Warszawie, która jest małą kropką, potem 300km drogi, potem jest kropka zwana Poznaniem :)

Zgłoszone do supportu.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 04, 2012, 21:26:01 »
Cytat: spinnek
za żadne skarby się nie dowiem od aAM, którędy po Warszawie chce mnie prowadzić
Ale suwak skali w aAM chyba jest? :ohreally:
Czyli nie musisz żadnych skarbów oddawać, tylko uzyć suwaka. B)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:17:11 »
A działa powiększanie widoku dwoma palcami działa?
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:44:28 »
Działa.
Przynajmniej u mnie  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:47:13 »
@nocnyMarek, rgr

Koledzy, czy Wy naprawdę sądzicie, że ja prowadząc auto mam czas na grzebanie w skalach lub odwalanie multi-toucha?

Dwa szybkie dotknięcia to jeszcze jest ok, by zobaczyć drogę w najbliższej okolicy to jest ok, ale odrywanie oczu od drogi? Szczególnie w Wawie, gdzie się jedzie nieraz zderzak w zderzak? :) Słaby pomysł. Nie przekonaliście mnie. :)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 05, 2012, 00:15:49 »
Ależ ja wcale nie miałem takiego zamiaru, za żadne skarby to za żadne skarby,
gdybyś nie pisał, że sie nie da, to bym się wcale nie odzywał ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Smerfik

Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 05, 2012, 03:22:35 »
Dwa szybkie dotknięcia to jeszcze jest ok, by zobaczyć drogę w najbliższej okolicy to jest ok,
Skokowej zmiany skali (kółeczko/drzewka/trapez) nie możesz sobie odpowiednio ustawić ?:shock:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2012, 03:57:53 wysłana przez Smerfik »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Czego brak w AM 1.4.1 -"wersja finalna"
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 05, 2012, 08:52:40 »
Skokowej zmiany skali (kółeczko/drzewka/trapez) nie możesz sobie odpowiednio ustawić ?:shock:
To rozwiązanie ma dwie wady. Nie przedstawia mapy z północą na górze i musisz dodatkowo się przełączyć w widok 2D.
A tylko takie spojrzenie na mapę, do oceny trasy jest ok.
Bo jeśli będziesz chilowo jechał na południe, to będziesz miał mapę do góry nogami.

Nie ulega wątpliwości, że ta funkcjonalność w postaci takiej, jaka jest w wersji windowsowej jest pożądana i bardzo pomocna. Wszelkie inne rozwiązania to tylko półśrodki (lepsze, lub gorsze)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .