Co robić z aAutoMapą

  • 107 Odpowiedzi
  • 40765 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Co robić z aAutoMapą
« dnia: Listopad 21, 2012, 12:53:13 »
Kończy się 90 dniowa licencja tak zwanej wersji finalnej, niewiele się przez te trzy miesiące zmieniło.
Producent nie poprawił błędów w programie, nie aktualizuje map, nie daje możliwości wymiany danych SR.
Program stoi w miejscu i nie widać nadziei że kiedykolwiek zbliży się do funkcjonalności wAM.
Roczna licencja to 120 PLN, czy warto płacić dalej za coś takiego, wybór jest niewielki bo nie wyobrażam sobie powrotu do WM.
Może macie jakieś doświadczenia i propozycje na inny program pod Androida, wiele osób z tego forum wysyła zgłoszenia do wAM, czy ktoś pisał zapytanie o aAM, ja wysłałem zapytanie - Co dalej i zostałem olany w stylu Aquratu - Pozdrawiamy serdecznie itd.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2012, 13:02:35 »
Jeżeli chodzi o SR to chyba to zostało zabite. Na śmierć. Nawet do wAM przestali publikować. Nie masz neta w nawigacji lub nie chcesz LD to masz przechlapane. Czekaj na nowe mapy.

Twoje pytanie dotyczy chyba wszystkich wersji AM, szczególnie dla nie korzystających z LD.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2012, 13:02:54 »
PnP - Płacz&Płać ;)?.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline jetsf

  • ***
  • 365
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia 2,WM6.5, AM6.12.EU, BT-Q1000XT, GS2 ws 4.0.4
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2012, 17:00:34 »
Ja mam zamiar pokazać producentowi aAM "gest Kozakiewicza". 
Są to jawne kpiny z Użytkowników. Nawet mapy nie chcą zaktualizować.
Wracam do Omni 2 i wAM. Zamiast karty SIM operatora telefonii komórkowej - włożyłem kartę Areo2 i będę całość traktował jako urządzenie nawigacyjne.
Sądzę, że to jedyna droga, aby zmusić producenta do działań. Nie wierzę jednak w to, że jesteśmy na tyle solidarni, aby zebrać znaczącą liczbę protestujących. Producent nadal będzie wykorzystywał brak prawdziwie konkurencyjnych programów nawigacyjnych pod Androida. Sprawdziłem kilka i według mnie pseudo finalna wersja aAM jest najlepsza. Nie znaczy to jednak, że nadal mam zamiar pozwalać robić z siebie "jelenia".

*

Androider

Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2012, 17:30:02 »
zobaczycie, że aktualizacja tego badziewia nastąpi po 23 stycznia 2013, bo wtedy wygasną ostatnie masowe wykupy licencji 2x90 dni, które miały miejsce po okazyjnej cenie. Ja jestem jednym z takich frajerów, który już dawno przestał używać tego programu, bo nie nadaje się do tzw profesjonalnego wykorzystywania. Powróciłem do wAM na HD2 i to mi wystarcza całkowicie. Pewnie będę miał ten programik stale na androidzie, ale już tylko jako wersja wiecznie testowa do wiecznego nieużywania :)

*

Offline yarocz

  • **
  • 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.mobilni.cba.pl
  • Sprzęt: HP 114,HOLUX 240,Goclever:T76 GPS TV i Phone 500
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2012, 18:32:41 »
Korzystam z AutoMapy EU na Win CE.
Ostatnio zakupiłem tablet GoClever T76 GPS TV i zainstalowałem na nim kilku dniową wersję AM i 14-to dniową wersję Navmax.
Po kilku trasach zdecydowałem się na zakup tej drugiej.
Za niecałe 150 zł mam mapy europy z bezterminowymi aktualizacjami.
http://navmax.com.pl/products/android

Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2012, 03:04:00 »
Jeżeli chodzi o SR to chyba to zostało zabite. Na śmierć.
No to teraz wystarczy zabić na śmierć LD i znów będziemy mieli pewny i niezawodny program nawigacyjny :D

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2012, 14:01:20 »
Mam dwa wyjścia - mogę powrócić do WM i wAM lub pozostać na Androidzie z aAM, jedno i drugie ma duże minusy.
WM mnie ogranicza (brak nowych aplikacji) a Android nie ma działającej aAM, najbardziej brakuje mi trasy "Bezpiecznej".
Zapoznałem się z ofertą NAVMAX, ale do kiedy nie sprawdzę wersji testowej to mapy od emapa ćwiczyłem na Primo i były żałosne.
Dzwoniłem też do Aquratu i próbowałem się czegoś dowiedzieć o przyszłości aAM, niestety nie mam psychiatrycznego przygotowania i nic z tego nie wyszło.

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2012, 15:43:35 »
Im więcej osób przestanie płacić - tym szybciej Aquart weźmie się do roboty.
Po co chłopaki mają się spinać, jak i tak każdy rzucony ochłap jest łykany przez stado wniebowziętych użytkowników.   :E
A nowa wersja pojawi się pewnie jak skończy się 90 dniowy okres licencji. :evil:
Po co wypuszczać wcześniej wersję, jak można dodatkowo na tym zarobić ...
Pewnie dużo osób skusi się po raz drugi z ciekawości ...
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2012, 15:49:50 wysłana przez Darkph »

*

Androider

Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2012, 16:06:25 »
A nowa wersja pojawi się pewnie jak skończy się 90 dniowy okres licencji. :evil:
Myślę, że się pomyliłeś, nie po 90 dniowym okresie licencji, tylko 180 dniowym okresie. Gdyby to miało być już po 90 dniach, to @ycbo byłby zadowolony, bo aktualizację miałby już za chwilę. Podejrzewam jednak, że mnóstwo osób skorzystało z dobrej ceny promocyjnej i kupiło od razu dwa pakiety po 90 dni (jak ja np) , tak więc aktualizacja będzie raczej po 23 stycznia 2013, o czym już pisałem. Chodzi o to, żeby lemingi nie dostały "za friko" aktualizacji programu w ramach wykupionej licencji, tylko po jej wygaśnięciu wyskoczyły z kasy ponownie. No może się mylę, ale to wyjdzie dopiero po "najbliższej" aktualizacji samego programu.

*

Offline ererce

  • **
  • 175
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2012, 23:00:58 »
Pomimo, ze bylem wiernym użytkownikiem AM od Planu Warszawy w przypadku aAM i finalnej wersji beta, ktora zostala pierwsza platna wersja beta zaglosowalem nogami i przestalem oplacac wersje Windows Mobile oraz postanowilem, ze nie zblize sie do aAM. Nie musze miec obrysow budynkow z numeracja. Garmin lub Google maps wystarczaja.
Szkoda, ze produkt z takimi mapami konczy w ten sposob.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2012, 23:09:23 »
WM mnie ogranicza (brak nowych aplikacji) a Android nie ma działającej aAM, najbardziej brakuje mi trasy "Bezpiecznej".
Kiedyś były wątki - czego jeszcze nie ma na Androida. Teraz trzeba zacząć pisać - czego już nie ma na WinMo ;).


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 23, 2012, 08:37:53 »
Ja wczoraj kupiłem licencję na rok, bo ukradli mi HD2 z wAM. To był jedyny powód :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 23, 2012, 09:10:21 »
Ja się już chwaliłem wczoraj w innym wątku, że wziąłem ostateczny rozwód z tym bublem. Też mi się kończy licencja 90dniowa, a nowej nie mam zamiaru kupować. Czara goryczy przelała się we wtorek, jak ten bubel próbował mnie zaprowadzić z Będzina do Gliwic jakimiś debilnymi objazdami omijając nie-wiadomo-co, którego nie było. Mam dość walki z debilnym programem, który robi błędy skutkujące nadkładaniem czasu i drogi.

Zaparłem się i znalazłem skin do mojego starego, ukochanego iGo, który działa na ekranach HD. W mapach nie mam 2 nowych mostów w moim mieście (i pewnie jakiś numerków ulic) ale mam to gdzieś, przynajmniej dojadę tam gdzie chcę dojechać szybko, a nie klucząc po jakiś zadupiach omijając korki/wypadki/blokady, których nie ma.

Good bye (i fuck off) Automapo, żegnaj na długo, być może na zawsze.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 23, 2012, 09:24:45 »
Odkąd program na to pozwala jeżdżę z Google Maps. Czasem brak jakiegoś adresu, ale jak już się trafi na ulicę to i numer się znajdzie zazwyczaj wyglądając przez okno albo pytając miejscowego.

AM podziękowałem żegnając się z WM, czyli dość dawno. Potem pobrałem wersję testową na Andka. I się wielce rozczarowałem. Za kolejną wersję testową już nie zapłaciłem. Pamiętam jednak ten huraoptymizm po jej opublikowaniu w Google Play. I pamiętam swoje z tego podśmiewywanie. Z perspektywy czasu uważam, że słuszne.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 23, 2012, 09:30:18 »
Ja też szydziłem z pierwszej aAM i deklarowałem się, że jej nie kupię. Ale się złamałem i wziąłem na 90 dni. Żałuję  :mrgreen:

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 23, 2012, 10:11:08 »
Ostatnio próbowałem jechać na Google Maps po Szczecinie i była niezła wtopa :) Prowadziła pod prąd "w okolice" miejsca docelowego :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 23, 2012, 10:37:47 »
Wersji aAM nie przedłużyłem, bo uznałem, że cena ma się nijak do jakości.
Mam jeszcze ważną licencję do grudnia (ale też nie przedłużę) na WinMo, której używam sporadycznie na PNA - zazwyczaj tylko podczas dalszej podróży. PNA nie ma LD, więc zbytnich problemów nie ma, a szczegółowość map się przydaje gdy jadę w nieznane :)

Na Androidzie używam Naviexperta - do jazdy po Warszawie i omijania korków jest, przynajmniej dla mnie, idealny. Owszem ma braki w mapach, ale jego "pomysłowość" w objazdach mnie zaskakuje, na razie pozytywnie. I cena do jakości jest również w porządku.

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 23, 2012, 10:59:52 »
Fakt, cena wysoka, a jakosc produktu kiepska.

Mam jeszcze czas na zastanowienie sie co dalej zrobic.
Ale na dzien dzisiejszy wiecej jest na "NIE" niz na "TAK"  - w temacie przedluzenia subskrypcji.


*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 23, 2012, 19:43:31 »
@ vonski - LiveDrive można wyłączyć.
Widzisz - Ty omijałeś nieistniejące korki a ja ich dziś w Warszawie i Kołbieli (trasa Poznań-Lublin) dzięki LD uniknąłem.

Drogo, to fakt. Sam się biję z myślami co zrobić w styczniu bo skończy mi się licencja.
Ale pewnie zapłacę, bo konkurencji nie widzę. Chcę mieć program z trafikiem.
Myślałem, że NE będzie jakąś ale tam nawet nie słyszę co ta śliczna pani do mnie mówi (o innych rzeczach nie wspomnę).
TT odpada ze względu na mapy i kursor na pół ekranu (dosłownie).
Googla nawigacja każe mi skakać z wiaduktu a Igo musiałbym ukraść (bo kupić nie ma gdzie).
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 23, 2012, 20:48:51 »
....Ale pewnie zapłacę, bo konkurencji nie widzę. Chcę mieć program z trafikiem.
Zrobię pewnie to samo.

*

Androider

Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 23, 2012, 22:16:09 »
....Ale pewnie zapłacę, bo konkurencji nie widzę. Chcę mieć program z trafikiem.
Zrobię pewnie to samo.
Te dwa cytaty to jeden z wielu dowodów na to z jaką "klątwą" od lat funkcjonuje producent automapy na naszym rynku, który dzięki takim właśnie postawom jak zacytowane (które rozumiem, żeby była jasność) nie ma najmniejszej motywacji do tego, żeby swoje produkty rozwijać. Ta klątwa nazywa się bylejakość. Spokojnie aqu może kosić kasę za miernotę jaką jest androidowy program, bo uczciwi ludzie to łykną, bo nie mają innej alternatywy. Przykre to niezmiernie :( Kiedy ta demoralizująca passa się skończy ?

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 23, 2012, 22:19:45 »
Zmieniłem AM na Naviexperta. Po kilku miesiącach jazd nie widzę możliwości powrotu do AM. NE jest po prostu szalenie wygodny i traffic działa w nim o dwie klasy lepiej.


Połączone: Listopad 23, 2012, 22:23:19
Ps. Dodam, że gdy w NE zgłosiłem złą kategoryzacje drogi, która uniemożliwiła poprawny routing, to po kilku dniach droga na mapie była już poprawiona.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2012, 22:23:19 wysłana przez rgr »
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 23, 2012, 22:37:08 »
... bo nie mają innej alternatywy. [...] Kiedy ta demoralizująca passa się skończy ?
Sam sobie odpowiedziałeś...
Jak będzie rozsądna alternatywa, to i Aqurat będzie się musiał postarać.
A tak, pomimo tego, że funkcjonalnie od wersji windowsowej androidowa odstaje sporo, to od reszty softu na androida już nie - a wręcz przeciwnie.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 23, 2012, 22:54:13 »
Te dwa cytaty to jeden z wielu dowodów na to z jaką "klątwą" od lat funkcjonuje producent automapy na naszym rynku, który dzięki takim właśnie postawom jak zacytowane (które rozumiem, żeby była jasność) nie ma najmniejszej motywacji do tego, żeby swoje produkty rozwijać. Ta klątwa nazywa się bylejakość. Spokojnie aqu może kosić kasę za miernotę jaką jest androidowy program, bo uczciwi ludzie to łykną, bo nie mają innej alternatywy. Przykre to niezmiernie :( Kiedy ta demoralizująca passa się skończy ?
To trochę tak jak ze Śląskiem Wrocław w ubiegłym sezonie ligi piłki kopanej, o którym mówiono, że to nie mistrz dzięki swojej sile, ale dzięki słabości rywali. Na Śląsk kryska już przyszła, na Aqurat pewnie też nadejdzie.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Androider

Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 23, 2012, 23:17:15 »
Na Śląsk kryska już przyszła, na Aqurat pewnie też nadejdzie.
Oby jak najszybciej, dla dobra automapy oczywiście i zadowolenia jej klientów :)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 24, 2012, 09:28:55 »
@ vonski - LiveDrive można wyłączyć.
Widzisz - Ty omijałeś nieistniejące korki a ja ich dziś w Warszawie i Kołbieli (trasa Poznań-Lublin) dzięki LD uniknąłem.

Drogo, to fakt. Sam się biję z myślami co zrobić w styczniu bo skończy mi się licencja.
Ale pewnie zapłacę, bo konkurencji nie widzę. Chcę mieć program z trafikiem.

Taki trafik jak jest w AM, to ja mam głęboko w 4 literach. Porządny trafik to był w Tomtomie jak z nim po Włoszech jeździłem.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 24, 2012, 09:54:56 »
Ale piszemy o PL i tutaj z trafikiem TomToma już nie jest tak różowo.
Z tego co czytam gdzieniegdzie to owszem - pokazuje rózne rzeczy ale na routing te dane wpływają bardzo rzadko.

Zresztą, żeby traffic i routing był ok to mapa musi być aktualna.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 24, 2012, 12:35:59 »
A co mapa ma do trafficu ?
Jak nie ma drogi na mapie , to przecież nie jest ona widziana przez agorytm.
Po za tym z mapami nie jest aż tak źle jak niektórzy narzekają na tym forum.
Trzeba jedynie pamiętać , że cykl produkcyjny mapy wynosi około sześć miesięcy.
Od jakiegoś czasu można też zgłaszać błędy mapy na naszym forum.

Jeżeli zaś chodzi o symulacje trasy na stronie internetowej TomTom to nie należy się nią specjalnie sugerować. To nie uwzględnia restrykcji, Które ustawia się w PNA .
Jedynie możemy zobaczyć, czy zdarzenie jest widziane przez system, czy nie .

« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2012, 12:49:04 wysłana przez Darkph »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 24, 2012, 15:32:39 »
A co mapa ma do trafficu ?
Jak nie ma drogi na mapie , to przecież nie jest ona widziana przez agorytm.
No właśnie to chciałem powiedzieć.

Po za tym z mapami nie jest aż tak źle jak niektórzy narzekają na tym forum.
Nie tylko tu narzekają.
I wcale się nie dziwię patrząc czego jeszcze nie ma na mapach TA w Lublinie.

Jeżeli zaś chodzi o symulacje trasy na stronie internetowej TomTom to nie należy się nią specjalnie sugerować. To nie uwzględnia restrykcji, Które ustawia się w PNA .
Piszę nie na podstawie tego co zobaczyłem na stronie (choć brak restrykcji nie powinien skutkować brakiem reakcji na korek) lecz na podstawie tego co można przeczytać to i tam.
Na PdaClubie świat się nie kończy ;)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .