Co robić z aAutoMapą

  • 107 Odpowiedzi
  • 40764 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 06, 2013, 21:18:42 »
Zarówno aTT jak i aAM są w fazie wczesnej bety
Zważywszy, że od premiery pierwszej bety aAM minął prawie rok, a owa "wczesna beta" kosztuje ponad stówkę na rok, to gratuluję wyboru profesjonalnej nawigacji  :cool:

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 07, 2013, 12:47:15 »
@meszugga

Kurcze, no daj zarobić Polakom ;)

Jak już aAM Cię wnerwia, to może NE wypróbuj chociaż, zanim Holendrom nabijesz kabzę? ;)

Finansowanie Polskich firm tylko dlatego że są Polskie jest uzasadnione tak samo jak wyrzucanie pieniędzy do śmietnika i tu przykłady nie działających poprawnie i olewanych przez producenta programów nawigacyjnych, pasów startowych, autostrad, poczty polskiej, przedsiębiorstwa LOT, PKP itd.
Samograj w zarabianiu przez amatorów musi się skończyć plajtą, niech zarabiają solidniejsi którzy potrafią robić to za co biorą pieniądze.
Ja zakładając ten temat miałem ten sam problem co meszugga i niestety wykupiłem licencję na kolejny rok do listopada 2013 teraz widzę że zrobiłem błąd bo kilka firm pracujących nad tym programem (Polskich) nie radzi sobie z tym tematem i aAM nie jest rozwijana i aktualizowana.
Dzisiaj kupiłem TomToma i mam nadzieję być zadowolonym a przynajmniej nie czuć się oszukanym, niestety pieniądze za dziewięć miesięcy szlag trafił a złość powodowana polityką i możliwościami firmy nie pozwoli dać się oszukać kolejny raz.

*

Offline WWoytek

  • ***
  • 329
  • TomTom Go Mobile Android
  • Sprzęt: Xiaomi Redmi Note 4X
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 07, 2013, 13:23:24 »
I dobry wybór Kolego jeszcze kup sobie HD Traffic, nom np. na miesiąc zobaczysz jak działa rewelacyjnie ostrzeganie o korkach, wypadkach i takich tam innych utrudnieniach na drodze. Polecam.
Pozdrawiam
->>>----TomTom-Go-Mobile---->

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 07, 2013, 13:51:48 »
Ycbo, jak potestujesz TT to daj sprawozdanie :ok: Ja nie przedłużam licencji na AM /sądząc po podpisach w odpowiedziach supportu, to nie polska firma/ i też chyba przesiądę się na Androida.  pozdr

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 07, 2013, 16:02:03 »
Finansowanie Polskich firm tylko dlatego że są Polskie jest uzasadnione tak samo jak wyrzucanie pieniędzy do śmietnika i tu
Ale jeśli polska firma ma dobry produkt, to na pewno warto ją wspierać. I do tego właśnie zachęcał spinnek - aby sprawdzić NE. Z takim podejściem do patriotyzmu ekonomicznego nie sposób się nie zgodzić :).


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 07, 2013, 16:20:01 »
Trzeba mieć dobre oczy albo b.duży ekran, żeby czytać ikonki i napisy na dolnej i górnej belce. To chyba pomyłka z tymi danymi, no i trafieniem rysikiem w ekran podczas jazdy. Chyba też przesiądę się na TT lub inną na andka. Szkoda, bo AM ma dobre adresy, nic poza tym.
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 08, 2013, 17:14:29 »
Finansowanie Polskich firm tylko dlatego że są Polskie jest uzasadnione tak samo jak wyrzucanie pieniędzy do śmietnika i tu przykłady nie działających poprawnie i olewanych przez producenta programów nawigacyjnych, pasów startowych, autostrad, poczty polskiej, przedsiębiorstwa LOT, PKP itd.
Samograj w zarabianiu przez amatorów musi się skończyć plajtą, niech zarabiają solidniejsi którzy potrafią robić to za co biorą pieniądze.

Nie chodzi o to, że polskie, tylko że polskie i dobre.
Ja przesiadłem się na NE i mam nawet b. dobrą mapę (Emapa poczyniła radykalne postępy, zresztą na Igo ta mapa chyba funkcjonuje bez blokad i stąd kwiatki), błyskawicznie aktualizowaną (w pracy zgłaszam poprawkę, a wracam już z zaktualizowaną mapą), najlepszy traffic w PL (a w porównaniu do traffica TT to są lata świetlne) i przystępną cenę (na allegro są licencje roczne bodajże za 30-40zł).

Licencja na dożywotnią aktualizację map na TT oznacza tylko tyle, że dożywotnio będziecie mieć nieaktualne mapy.
Ja przesiałbym się na TT, gdyby mi za to dosyć dobrze płacono -- nawet za darmo nie chcę.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 08, 2013, 18:19:58 »
Jedź sobie za granice z NE. Życzę powodzenia przy tych stawkach za roaming.
Z TT nie mam problemu jechać nawet do Portugalii. Zapłaciłem raz za całą Europę i jestem zadowolony. Jak będę potrzebował radary albo korki to sobie wykupię na jeden miesiąc za parę złotych.
Oczywiście rozumiem pewne mankamenty TT ale jest to bardzo młody produkt więc trzeba im dać trochę czasu. Trzeba być wyrozumiałym .... do pewnego czasu. aAM przegina.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 08, 2013, 18:33:58 »
Jedź sobie za granice z NE. Życzę powodzenia przy tych stawkach za roaming.
Z TT nie mam problemu jechać nawet do Portugalii. Zapłaciłem raz za całą Europę i jestem zadowolony. Jak będę potrzebował radary albo korki to sobie wykupię na jeden miesiąc za parę złotych.
A jak HD Traffic będzie działał za granicą? Nie przez GPRS-a?


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 09, 2013, 10:06:11 »
Ale bez HDTraffic dojedziesz a NE ciągnie mapy i bez neta nawigacji nima .
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Qbek

  • **
  • 129
  • Sprzęt: N8, Omnia_1
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 09, 2013, 10:45:08 »
RUKAT a co Ty za bzdury wypisujesz? Litości...
Jak wyznaczysz sobie trasę np. przed przekroczeniem granicy i wyłączysz autoprzeliczanie, NE ani grama nowej trasy Ci nie ściągnie.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 09, 2013, 10:56:50 »
Tylko ciekawe co zrobisz, jak będziesz musiał z wytyczonej trasy zjechać...
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 09, 2013, 11:05:31 »
Jedź sobie za granice z NE. Życzę powodzenia przy tych stawkach za roaming.
Jeśli mówimy tylko o dojeździe do/z miejsca pobytu, to wcale nie musi być drogo - http://www.orange.pl/binaries/o/map/ak/html/roaming/internet-za-granica.html.

Ale bez HDTraffic dojedziesz a NE ciągnie mapy i bez neta nawigacji nima .
Nie no, to jasne. Ale jak rozumiem TT bez HD Traffic to mniej niż NE z Traffikiem.

Jak wyznaczysz sobie trasę np. przed przekroczeniem granicy i wyłączysz autoprzeliczanie, NE ani grama nowej trasy Ci nie ściągnie.
Nie no, umówmy się - o ile użycie GPRS-a nie dyskwalifikuje nawigacji, o tyle brak możliwości przeliczenia trasy już tak. Zwłaszcza jak jedziesz daleko w całkowicie nieznany teren, gdzie nie wiadomo co będzie się działo.


Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2013, 11:09:33 wysłana przez lola »

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 09, 2013, 11:27:40 »
Mi na urlopie HD traffic nie jest potrzebny. Tragedii nie będzie jak wpakuję się w korek na autostradzie ... bo one tam tworzą się jedynie przy wielkich aglomeracjach lub w razie nagłego wypadku, co w przypadku nawigacji i tak niewiele da bo tak szybko te "trafiki" zazwyczaj nie działają.
W przypadku TT jest to nawigacja offline więc robisz co chcesz z trasą. Jeśli chodzi o NE to tutaj jest kłopot bo przy zjechani z trasy jest kisza - musi zaciągnąć nowe mapy więc po wyznaczeniu trasy wyłączenie transmisji na niewiele się zda.
Co do cennika to nie wygląda to tak różowo - za 2mb - 4zł. Tylko trzeba pamiętać żeby wszystko inne powyłączać żeby przypadkiem ci coś nie zassało z netu :-) np maila albo jakaś inna aktualizację.
HDtraffic z TT to śladowe ilości danych w porównaniu z NE (mapy + traffic)

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 09, 2013, 12:18:51 »
... Ale jak rozumiem TT bez HD Traffic to mniej niż NE z Traffikiem.

W Polsce na razie tak ale bez przesady - problemem TT w Polsce jest czas wprowadzania aktualizacji do map, natomiast HD traffic powinien być coraz lepszy - jest coraz więcej źródeł i TT ma więcej doświadczenia w przetwarzaniu tych danych. Za to za granicą mapy są praktycznie te same, za to NE jak i AM nie mają tam żadnego traffika.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 09, 2013, 13:41:23 »
Co do cennika to nie wygląda to tak różowo - za 2mb - 4zł. Tylko trzeba pamiętać żeby wszystko inne powyłączać żeby przypadkiem ci coś nie zassało z netu :-) np maila albo jakaś inna aktualizację.
Oczywiście, trzeba ograniczyć korzystanie z Internetu wyłącznie do nawigacji.
Zgadzam się że 4PLN za 2MB to w porównaniu do cen Internetu mobilnego w Polsce dość sporo, ale w kosztach zagranicznego wyjazdu wakacyjnego w zasadzie nie istnieje.

HDtraffic z TT to śladowe ilości danych w porównaniu z NE (mapy + traffic)
Moje doświadczenie z NE jest takie, że takie 2MB spokojnie wystarczy do całodziennej jazdy, szczególnie jeśli trasę zaplanujesz i pobierzesz wcześniej.

W Polsce na razie tak ale bez przesady (...) Za to za granicą mapy są praktycznie te same, za to NE jak i AM nie mają tam żadnego traffika.
Dziękuję za wyjaśnienie.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 13, 2013, 11:48:35 »
Tylko ciekawe co zrobisz, jak będziesz musiał z wytyczonej trasy zjechać...
Można na chwilę włączyć transfer, choć w moim przypadku jest to kosztowne (2zł/100kB) :D.
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline sp2sci

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S I9100, N7000, N7100, N8000, I9505, N9005,Gear
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 14, 2013, 12:59:18 »
A ja sobie kupiłem i zbieram błędy.
Po czym napiszę i... jeśli nie poprawią każe zwrócić kaskę ze względu na złe działanie oprogramowania.
To dla nich będzie dużo większy kłopot niż niekupowanie  :ok:
Na dodatek mam zakup zrobiony na firmę więc dochodzą jeszcze refaktury.
Albo się wezmą za robotę, albo...

Pzdr
Ludzie marzą o aniołach, ja miałem jednego w ramionach...

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 14, 2013, 13:52:22 »
Czuję przez klawiaturę, jak im się trzęsą nogi ze strachu :E  pozdr

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 14, 2013, 14:32:09 »
To nie ze strachu tylko ze smiechu  :E :E :E
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Yankee

  • ***
  • 256
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II N7100
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 03, 2013, 13:41:15 »
Rozumiem, że projekt pod nazwą aAM umarł śmiercią naturalną? Zero aktualizacji, zero aktywności użytkowników .... mija właśnie kwartał od wydania wersji 1.4.2 i co ? ..... i g....o.

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 03, 2013, 13:53:58 »
Rozumiem, że projekt pod nazwą aAM umarł śmiercią naturalną? Zero aktualizacji, zero aktywności użytkowników .... mija właśnie kwartał od wydania wersji 1.4.2 i co ? ..... i g....o.
Niedawno, po roku wyszla nowa wersja wAM (aktualizacji wylacznie map nie licze). Stawialbym, ze teraz (zaraz?) dostaniemy pierwsze mapy z 2013, i dopiero pewnie wtedy nowe wersje na wszystkie platformy.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 03, 2013, 18:31:40 »
Jest szansa. :)
Tym bardziej, że komuś w mailu, na początku stycznia obiecali kilka tygodni  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline grzesk

  • *
  • 69
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG A5(2016)
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 03, 2013, 20:38:36 »
Jakoś tydzień czy dwa temu dali jakiegoś newsa na swoim profilu na FB i zadałem pytanie w komentarzu kiedy coś nowego na Androida, to odpowiedzieli,  że już nie długo, "już bliżej niż dalej", więc kazali czekać.
Może nie dosłownie ale coś w tym stylu, musiałbym znaleźć u nich te wpis.

PS. Znalazłem, odpowiedzieli tak: "... prace są już mocno zaawansowane. Bliżej niż dalej ;)"

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2013, 20:41:10 wysłana przez grzesk »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 03, 2013, 20:58:51 »
aAM 1.4.2 ma już 3 miesiące
iAM 3.6 za chwilę będzie miała 3 miesiące,
wAM 6.12 ma raptem miesiąc

zapewne testy ruszą niebawem...

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 03, 2013, 22:18:20 »
odpowiedzieli tak: "... prace są już mocno zaawansowane. Bliżej niż dalej ;)"
To jeszcze mniej konkretnie niż te kilka tygodni, które i tak okazały się bzdurą...
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 03, 2013, 22:21:26 »
To jeszcze mniej konkretnie niż te kilka tygodni, które i tak okazały się bzdurą...
Jeszcze nie wyczerpali pojemności terminu "kilka tygodni od początków stycznia", choć niewątpliwie są blisko ;).


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 03, 2013, 23:00:23 »
No tak  :mrgreen: 9 to też kilka  :E :ok:
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2013, 23:02:44 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline d@r

  • *
  • 88
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 16, 2013, 22:06:47 »
Minęło 20 tygodni od 1 stycznia..

HD2 padł (twardy był, 3,5 roku wytrzymał ze mną :D ), kupiłem andka i starter aAM na testy. Widzę, że nie ma sensu - w takiej sytuacji - kupować pełnej licencji.
Pozdrawiam, Darek

*

Offline twinsen

  • ****
  • 528
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: FS Pocket Loox n560, Samsung i9000 Galaxy S
Odp: Co robić z aAutoMapą
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 22, 2013, 03:38:24 »
A ja mam pełnopłatną betę 1.5.0 i jest OK. Oczywiście brak funkcji wypadek/objazd, ale to pikuś. Nadal smuci technologia AM,
że by ktoś dostał ostrzeżenie o korku, jeden jeleń musi w ten korek wjechać :/ No ale AM nadal ma najlepsze mapy Polski, a trasę
jak wyliczy bez sensu to olewam i jadę po swojemu, a 70% Polski znam na pamięć. Potem po prostu przelicza i tyle. Warto trzymać
się podstawowej zasady przy nawigacji tego typu. To ma tylko pomagać, a nie zastępować myślenie.
--
twinsen