PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => AutoMapa => AutoMapa Android => Wątek zaczęty przez: VanB w Październik 20, 2015, 12:47:34
-
Czy ktoś mi może odpowiedzieć po co zmieniono ikonki POI? Źle było? I nie chodzi mi o ich wygląd tylko o to że teraz jest JEDEN wzór na wszystkie stacje benzynowe, JEDEN wzór na restauracje i nie wiesz z poziomu mapy czy przed sobą masz Orlen czy BP lub jakiej sieci FastFood. Cud normalnie że fotoradary mają po staremu 10, 20, 30 itd. czyżby przez niedopatrzenie?
-
Pytanie do Aquratu.
Ale jak najbardziej zasadne.
-
Przyznaję, że poszli ostro po bandzie ... bardzo bym się wkurzył gdybym używał aAM na codzień.
-
Cichaczem beta stała się stabilną. Wersja kompilacji taka sama, ale plik instalatora różny.
-
Nowe ikonki POI to usprawnienie na miarę kafelków w Windows 8: krawiec, fryzjer, pralnia, ... i toaleta publiczna Toi Toi mają tą samą ikonkę z jakimś kluczem do przykręcania śrub :evil: Pogratulować projektantowi i tym co akceptowali zmiany. Było dobrze, to zmienili nie wiadomo po co. Może mniejsza liczba ikonek ma zaoszczędzić pamięć? No ale nie kosztem czytelności! Ja zostaję przy wersji 3.0.0 dopóki się da. U mnie działa dobrze na sprzęcie, którym nawiguję.
-
Było dobrze, to zmienili nie wiadomo po co.
Tal samo, jak z komunikatami w czasie rozmowy telefonicznej.
Kiedyś nie było ich w ogóle i był spokój a jak zaczeli kombinować to do dziś nie potrafią tego zrobić dobrze.
-
Czy zwija Wam się Toolbar opcji i trasy po "kliknięciu" w trzy pionowe kropki poniżej trybików? W 3.0.0 mi działa, a w 3.0.1 już nie.
-
Jesli chodzi o opcje trasy to tak - zwija sie i rozwija.
-
Chodzi mi o Toolbar z obrazkami: Lupa, Trasa, "koniczynka", Opcje, "Trybiki". Mi to nie działa na Android 4.1 i 4.2.2. Dla 3.0.0 działało. Na Android 4.3 nie będę tej wersji instalował póki co.
-
Nie zwija się. Android 5.1.1
-
Dzisiaj wywaliło mi wszystkie punkty ulubione, a mam ich ponad 1000. Całe szczęście, że jest kopia zapasowa pliku.
Chyba wrócę do poprzedniej wersji.
Połączone: Listopad 03, 2015, 22:39:31
Czy przybliża wam pozycję po uruchomieniu? U mnie zazwyczaj wyświetla na ekranie obszar który był przed ostatnim zamknięciem, a podczas pierwszego uruchomienia pokazało mi cały obszar Polski.
-
Jakis czas temu tez mi nie przyblizalo. Ale teraz juz jest ok i pokazuje ostatnia aktualna pozycje.
-
Jakis czas temu tez mi nie przyblizalo. Ale teraz juz jest ok i pokazuje ostatnia aktualna pozycje.
Nie wiem jak mam to rozumieć. Jaki czas temu i w której wersji.
U mnie jest tak po świeżej instalacji https://www.youtube.com/watch?v=hRaVrrTKPw0 (https://www.youtube.com/watch?v=hRaVrrTKPw0)
A tak po następnym uruchomieniu https://www.youtube.com/watch?v=xS2snH8WlE4 (https://www.youtube.com/watch?v=xS2snH8WlE4)
A tak jest w wersji 3.0.0 https://www.youtube.com/watch?v=OboNx_9_oUc (https://www.youtube.com/watch?v=OboNx_9_oUc)
Jak widać jest różnica na niekorzyść 3.0.1
Trochę słaby sygnał bo wewnątrz budynku, na zewnątrz widzi 18 i łączu się z 12 dokładność 3m.
-
To moze tak ... w jednej z ostatnio wersji 3.0.0 było zle. A teraz w wersji 3.0.1 jest juz poprawnie. Jak dla mnie jest odwrotnie i różnica jest na korzyść.
-
U mnie zazwyczaj wyświetla na ekranie obszar który był przed ostatnim zamknięciem
No i jak dla mnie to tak ma być, IMO nie ma lepszej opcji.
a podczas pierwszego uruchomienia pokazało mi cały obszar Polski.
OIP, zawsze każde pierwsze uruchomienie nowej mapy tak wygląda, na Windows również.
-
AM zapisuje sobie w plikach położenie mapy na ekranie, te pliki mają nazwy bodajże zaczynające się od znaku podkreślenia (czy jakoś tak). A że nazwy tych plików są zbieżne z nazwą mapy, to po każdej aktualizacji mapy pliki te są tworzone od nowa. Stąd każde pierwsze uruchomienie nowej mapy daje "obraz całości".
-
@kalisz1 - zgłoś do supportu z tym filmikiem. To jest coś, co ja zgłosiłem dla Xperia L (Android 4.2.2) dla wersji 3.0.0 i niestety ponownie dla 3.0.1, gdzie miało być poprawione - ciekawe, że w wersjach 3.0.0 beta i 3.0.1 beta działało poprawnie na tym samym sprzęcie!
w 25 sekundzie Twojego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=hRaVrrTKPw0 (https://www.youtube.com/watch?v=hRaVrrTKPw0)
pojawia Ci się kursor pozycji, ale nie przełącza w tryb 3D i nie przesuwa mapy, by kursor pozycji był na środku w dole. Tak mam dla Xperia L. Bywa też tak, że Twoja pozycja jest poza wyświetlanym obszarem i wtedy nie wiesz, gdzie jesteś. Natomiast dla Xperia SP (Android 4.3) jest zawsze dobrze - przechodzi w 3D i pokazuje kursor pozycji. Dla Xperia L i wersji aAM 1.7.x też było zawsze dobrze. Wygląda to być może na jakiś hazard czasowy (Xperia L łapie mi fix GPSa kilka razy szybciej niż Xperia SP - zaleta "czysto" plastikowej obudowy? ) lub różnice w Androidach.
Drugi temat:
Co do pokazywania poprzednio wybranego obszaru mapy po restarcie (bez fixa GPS), to dla 3.0.0 i 3 urządzeń z Androidem miałem z reguły różnice w pozycji kursora i skali mapy w stosunku do tego jak było przy zamykaniu aAM. Zgłosiłem to do supportu- miało być poprawione w 3.0.1 - i według mnie poprawili.
-
Zgłosiłem, ale jak to suport poprosił o przesłanie śladu i w odpowiedzi zwalił winę na słabą jakość sygnału ( mimo że fiksa na zewnątrz łapie w 3 s), więc podałem linki do filmów i czekam na odpowiedź.
Najczęstsza odpowiedź suportu mimo że parę dni wcześniej zgłaszałem ten problem to "to pierwsze takie zgłoszenie", więc nie może być pierwszym zgłoszeniem. Wypieranie się własnych błędów przez suport jest normą.
Na razie jeżdżę na 3.0.0, bo wersja 3.0.1 nic dobrego nie wniosła, a tylko utrudniła nawigowanie.
-
No cóż, znam to - chyba dostałeś "Odpowiedź standardową numer ...". Problem w tym, że dla wersji produkcyjnej raczej żaden ślad/log nie powstaje na etapie startu aAM i pierwszego łapania fixa. Ja dostawałem betę, która więcej logowała - a w niej, akurat to co zgłaszałem, działało.
-
Dostałem odpowiedź od suportu.
"Prosze pobrac i zainstalowac tzw. wersje z logowaniem. Link do tej wersji:
cn.w1.automapa.pl/aAM/aAM.3.0.1.0968_RC2.apk
Po zainstalowaniu i wystapieniu bledu, prosze przeslac do nas spakowany
katalog AquratLog, ktory powinien utworzyc sie w pamieci urzadzenia albo na
karcie pamieci w tym urzadzeniu, wraz ze sladem GPS i godzina wystapienia
bledu.
Pliki przekazemy do naszych programistow, a ci postaraja sie przygotowac
poprawke dla Pana urzadzenia w mozliwie najkrotszym terminie.
Do tego czasu polecam korzystanie z wersji 3.0.0.
Mam nadzieje ze udalo mi sie pomoc,"
Prawdę mówiąc wcale mi nie pilno do nowej wersji, chyba że, będzie tak użyteczna jak AM na windows.
-
A mi trochę doskwiera nie "trzymanie" kierunku północnego przy przeglądaniu mapy w 2D. Występuje to dla większych zoom'ów.
Od pewnego już północ jest na górze. W przypadku gdy używam "szczypania" do zmiany zoom mapa się obraca i czasami trudno się zorientować.
-
Wtedy naciskaj kompas, który spowoduje, że północ znowu będzie na górze, szczyp i obracaj dalej...
-
Bardziej mi pasowało jak w poprzedniej wersji.
-
Zobaczcie jak automapa inteligentnie wyznaczyła mi manewr skrętu w prawo w najbliższą ulicę. Tylko chyba AM potrafi tak wykombinować trasę. Przepraszam za kiepską jakość zdjęcia, ale nie wiem jak się robi zrzut ekranu w wersji aam, więc zrobiłem zdjęcie mojej nawigacji gównianym smartphonem nokii. Jechałem w Łodzi ulicą Włókniarzy i zbliżałem się do skrętu w prawo. Acha, jechałem trasą "bezpieczną".
-
Zrzut ekranu w Samsungu S4
Wciśnij jednocześnie i przytrzymaj klawisz Home (umiejscowiony na dole ekranu) oraz przycisk zasilania (znajdujący się na prawym boku telefonu).
Usłyszysz dźwięk powiadamiający Cię o tym, że zrzut został wykonany.
Wykonany przez Ciebie zrzut ekranu znajdzie się w folderze Pictures > Screenshots.
-
Drugi sposób, tylko dla AM:
2x lewy klawisz, jest komunikat gdzie jest zapisany zrzut.
-
Dziękuję, obie rady działają bez zarzutu. Oczywiście podczas jazdy opcja wbudowana w am jest bezpieczniejsza. Następnym razem kwiatki nawigacyjne będą w jakości HD ☺
-
Zobaczcie jak automapa inteligentnie wyznaczyła mi manewr skrętu w prawo w najbliższą ulicę. [...ciach...] Acha, jechałem trasą "bezpieczną".
I jeszcze się dziwisz... :D
-
Może powodem takiego wyznaczania jest aAM lub zamiłowanie do tzw. (ustawiania pod siebie).
Zaciekawiło mnie jak będzie na iAM i wAM i trasę wyznaczyło tak jak na obrazkach, aAM nie mam i nie mogę sprawdzić może ktoś inny zobaczy czy dla androida są specjalne wersje wytyczania tras.
-
Założę się że w aAM też będzie wszystko OK.
IMO to jednorazowy błąd, którego nie sposób będzie 'na sucho' powtórzyć.
-
Prawda, że jednorazowy, ale... Powtarza się dość często.
W różnych miejscach, czasie, ale jednak. Jadąc znaną (choć trochę) trasą takie byczki się wyłapuje. Niestety na nieznanej jest gorzej. Oczywiście taki oczywisty błąd widać od razu, ale np. skręt w prawo, zawrócenie o kilkuset metrach i skręt w prawo już nie. Całość nie mieści się na ekranie.
Inna sprawa, gdy jest komunikat nic nie informujący o utrudnieniach w ruchu. Wtedy skręt może np. omijać korek. Ale najczęściej prowadzi na manowce.
-
Monster... a wiesz co, w iAM jeszcze czegoś takiego nie widziałem :mrgreen:
-
Prawda, że jednorazowy, ale... Powtarza się dość często.
Często to kwestia względna, trafiam na podobne kwiatki ze 2-3 razy do roku,
fakt że to o te 2-3 razy za dużo ...
-
Pewnie masz rację, wrzuciłem to jako ciekawostkę. Nie miałem zamiaru pastwić się nad. programem, przez lata chyba już nabrałem do tego dystansu lub starzeje się :D
-
nM,
może mam pecha, ale trafia około raz na tydzień. Choć i bywa kilka razy na trasie.
Co dziwniejsze są punkty w których to zdarza się często. Np. w Łodzi jadąc ul. Kolumny na zachód potrzebuję skręcić w prawo w Zygmunta. aAM każe przejechać skrzyżowanie zawrócić w lewo i skręcić w lewo. Ostatnio wracając późnym wieczorem z A2 przez węzeł w Sosnowcu, na granicy Łodzi kazał skręcić w lewo na pętlę autobusową zawrócić i skręcić w lewo. Na polski to było jedź prosto. Tam (na Strykowskiej) są często wypadki i korki i myślałem, że tak się zdarzyło. Na szczęście cały manewr był na ekranie...
-
Dokładnie tak jak pisze nM
Widziałem kilka razy takie "oberki" ale zawsze jednorazowo w danym miejscu i nie do powtórzenia. Zdażało się to też na wAm . Może ma to związek z danymi SR i dany układ powodujący błąd jest tylko przez parę minut.
-
Przypomina mi się, ż kiedyś, kiedy była tylko wAM też były takie numery, jak objazdy przez stacje benzynowe, parkingi osiedlowe. Poradzili sobie z tym. Może teraz LD! jest zbyt czułe na zachowania kierowców i jeżeli ktoś celowo pojedzie inną drogą, to system rejestruje to jako utrudnienie. Faktem jest, że nie jest to w SR i pojawia się po pobraniu danych i przeliczeniu trasy.
-
Dzisiaj wywaliło mi wszystkie punkty ulubione, a mam ich ponad 1000. Całe szczęście, że jest kopia zapasowa pliku.
wowo to tyle można mieć i nie zamula? U mnie na AM na WINCE pryz kilkunastu proces wyszukiwania sta si tak uciążliwy że musiałem założyć własne kategorie POI
-
U mnie na AM na WINCE pryz kilkunastu proces wyszukiwania sta si tak uciążliwy że musiałem założyć własne kategorie POI
Miałem na WAM ten sam problem, ale rozwiązałem w nieco inny sposób. Utworzyłem oddzielne Profile wg rejonów lub tematycznie. Wprawdzie punkty niekiedy się powtarzają i zabiera to pamięć karty, ale jest dosyć szybko. Dodatkowo utworzyłem dodatkowy Profil o nazwie Adresy w zasadzie bez POI użytkownika dla bardzo szybkiego wytyczania trasy. Do tej pory (od około pół roku) sprawdza się bez zastrzeżeń na sucho i w trasie, jak również przy zamykaniu (dochodziło już do przeszło 3 minut).