Automapa w Orange

  • 24 Odpowiedzi
  • 12956 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Automapa w Orange
« dnia: Wrzesień 16, 2013, 13:55:00 »
http://www.automapa.pl/?PEI=10866&article_id=261179

Cytuj
Klienci Orange mogą od dziś korzystać ze specjalnej oferty najpopularniejszego polskiego programu do nawigacji GPS - AutoMapa. Dzięki niej, przez 14 dni mogą testować go bezpłatnie, a następnie skorzystać z atrakcyjnej oferty abonamentu miesięcznego. Oprócz stale aktualizowanych map, otrzymają w nim bezpłatny transfer umożliwiający programowi pobieranie aktualnych informacji o sytuacji drogowej oraz wyznaczanie najlepszych tras dojazdu.

AutoMapa Polska jest dostępna dla wszystkich klientów usług mobilnych Orange, posiadających smartfony i tablety z systemem Android. Wystarczy pobrać i zainstalować aplikacje mobilną AutoMapa, dostępną bezpłatnie w Orange Apps Center oraz na stronie www.AutoMapa.pl lub odpłatnie - za 3,99 zł (z VAT), ze sklepu Google Play.

Klienci Orange instalujący AutoMapę po raz pierwszy, przez 14 dni mogą testować ją bezpłatnie. Po upływie okresu próbnego, dalsze używanie nawigacji kosztuje jedynie 14,76 zł (z VAT) miesięcznie. Opłata jest pobierana w postaci abonamentu, za każdy rozpoczęty miesiąc korzystania z usługi. Klient może zrezygnować z niej w dowolnej chwili.

Aby skorzystać z oferty AutoMapa w Orange należy wysłać SMS o treści START AM pod bezpłatny numer 61 205. Jest ona dostępna również dla dotychczasowych użytkowników AutoMapy, będących klientami Orange. Wystarczy, że pobiorą aplikację i potwierdzą w niej chęć skorzystania z oferty specjalnej.

AutoMapa jest najskuteczniejszym połączeniem map w technologii off-line i danych drogowych dostępnych on-line, za pomocą systemu AutoMapaTargeoTrafic. Mapy dostępne są zawsze, niezależnie od tego, czy użytkownik ma włączoną transmisję danych, czy nie. Połączenie z Internetem znacznie zwiększa możliwości nawigacji, pozwalając na wytyczanie najlepszych tras z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej i korków. Ponadto, dzięki technologii LiveDrive!, kierowcy zyskują też dostęp do automatycznie aktualizowanych informacji o czasowych zmianach w organizacji ruchu, takich jak zamkniecie docinka drogi w związku z remontem czy zmiana kierunkowości ulicy.

Klienci korzystający ze specjalnej oferty AutoMapa w Orange nie ponoszą dodatkowych opłat za zużycie mobilnego transferu niezbędnego do działania systemu AutoMapa/TargeoTraffic i korzystania z technologii Live Drive!

Pobranie wersji instalacyjnej aplikacji i jej niezbędnych składników oraz pobieranie aktualizacji map może wiązać się z naliczaniem standardowych opłat za transfer, zgodnie z planem taryfowym klienta. Aby uniknąć zbędnych kosztów zaleca się skorzystanie z połączenia WiFi podczas tego typu operacji.

*

Offline mourning

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II-Orange, HTC HD2,HTC One X
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2013, 19:07:54 »
Smiech na sali ta oferta.Roczny abonament to 177 zl czyli dwa razy drozej niz normalnie.Nie przekonuje mnie nawet to ze za transmisje danych sie nie placi bo te dane to i tak smieszne pieniadze a juz napewno nie tyle aby wyszlo drozej niz abonament w Orange.Szkoda ze juz nie wroca czasy kiedy w Orange przy zakupie Kaisera dostawalo sie roczny abonament gratis.
Nawet na blogu Jabczynskiego napisalem zeby sie zastanowili z cena bo tylko kompletny id...a wezmie ta oferte no chyba ze ktos potrzebuje nawigacji 2 miesiace w roku i to pelne miesiace a nie co pare dni.

*

Offline MonsterLolek

  • **
  • 241
  • Sprzęt: Iphone 6s 64GB
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2013, 20:03:44 »
dokładnie tak, żeby komuś wciskać taka usługę za taką kosmiczną cenę trzeba oczarować klienta funkcjami w programie, a nie tylko brać kasę za sam szkielet programu, który jest betą bez nawet mglistej perspektywy rozwoju, co producent udowadnia nam w każdej nowej odsłonie androidowego programu od kilkunastu miesięcy.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2013, 22:52:59 »
Wartość programu rośnie. Nie w ocenach czy funkcjonalności, ale w złotówkach. Tak trzymać!

*

Offline redi

  • ****
  • 636
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad DUXO, Toshiba Encore
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2013, 10:50:50 »
No wiecie 15 zł to jednak nie 90 zł:-) Większość społeczeństwa tak właśnie myśli - nie przelicza to na rok. Niby technicznie społeczeństwo jest do przodu, ale z logiką odwrotnie. W końcu tak działają promocję, że z promocją drożej niż bez niej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2013, 10:52:23 wysłana przez redi »

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2013, 11:21:21 »
Nawet kupowanie sobie licencji 3-miesięcznych przez sklep Google jest tańsze, niż oferta Orange. To jakiś żart.
2f

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 17, 2013, 11:43:33 »
Nie kupowałeś nigdy napojów w półlitrowych butelkach?
Przecież w przeliczeniu są 2x droższe od tych samych w butelkach 2 litrowych.
Licencja 7 dniowa kosztuje 9.99, w przeliczeniu na rok daje to prawie 520 zł, czy to nie skandal? :ohreally:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 17, 2013, 11:59:37 »
To samo chciałem napisać...
Dużo było pretensji, że nie ma miesięcznej subskrypcji, bo jeśli jedzie się na np. 2 tygodnie na wczasy to nawet dwie "tygodniówki" to mało.
A te dwie kosztują więcej niż 1 miesiąc w ofercie Orange.
Tyle, że już po wakacjach.  :S

Inna bajka, że ta miesięczna subskrypcja powinna być normalnie dostępna a pozostałe, jakby były też w ofercie Orange to nikt by nie marudził.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 17, 2013, 11:59:53 »
nocnyMarku,
nie wszystko, co kuleje jest analogią  :-P
Staram się porównywać jabłka z jabłkami. Subskrypcja z opłatą miesięczną jest z założenia przeznaczona dla użytkowników, którzy zamierzają regularnie korzystać z aplikacji. Tak samo jest z subskrypcją przedpłaconą z góry na rok. Dlatego porównanie cenowe tych opcji jest jak najbardziej uprawnione. Subskrypcja 7-dniowa jest dla tych, którzy albo chcą zrobić try-before-you-buy, albo dla tych, krórzy bardzo rzadko korzystają z aplikacji i nie opłaca im się wydawać kasy na całoroczne użytkowanie, dlatego to porównanie jest bez sensu.
Oczywiście nikomu nie zabraniam uważania, że oferta Orange jest spoko. Myślę. że statystyki sprzedaży zweryfikują kto ma rację. Nie twierdzę , że ja, ale jako klient indywidualny olewam taką ofertę, i, z tego co tu czytam, nie jestem w tym osamotniony.
2f

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 17, 2013, 12:02:48 »
Subskrypcja z opłatą miesięczną jest z założenia przeznaczona dla użytkowników, którzy zamierzają regularnie korzystać z aplikacji.
Raczej o rocznej tak można powiedzieć.

Subskrypcja 7-dniowa jest dla tych, którzy [...] bardzo rzadko korzystają z aplikacji i nie opłaca im się wydawać kasy na całoroczne użytkowanie..
Ale oprócz tych, są tacy co korzystają tylko w wakacje. I dla nich oferta Orange jest jak znalazł.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline redi

  • ****
  • 636
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad DUXO, Toshiba Encore
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2013, 12:55:44 »
a tam jednak wolę licencję pod CE niż Andka, bo ta pierwsza jak nie płacisz to też działa i jest bardzie rozbudowana. Nie wiem tylko jak z szybkością, ale porównując parametry sprzętu to chyba z CE nie jest tak źle. Najszybszy na CE to ma chyba z 800 MHz a na Andku to 1GHz to już nazywają wołem. Pamięć to 128 MB a na Andku to 1 GB to średnio. Coś mi ten Android przypomina Windows, gdzie kod nie jest optymalizowany do sprzętu tyko sprzęt trzeba kupować coraz mocniejszy.

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2013, 13:27:16 »
Ale oprócz tych, są tacy co korzystają tylko w wakacje. I dla nich oferta Orange jest jak znalazł.
Lub też oferta licencji na 3 miesiące.
2f

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2013, 13:39:39 »
Oczywiście nikomu nie zabraniam uważania, że oferta Orange jest spoko. Myślę. że statystyki sprzedaży zweryfikują kto ma rację.
A kto tak uważa? Owszem jest spoko dla chcących skorzystać okazjonalnie,
a AM na tydzień to im za krótko. Dla reszty to opcja niewarta uwagi..
Nie wiem z jakiego powodu założyłeś, że to ma być oferta dla korzystających regularnie,
jeśli w Aquracie też tak myślą, to zapewne niedługo się przekonają jak bardzo są w błędzie.
90zł to nie jest kwota na tyle powalająca finansowo, żeby kombinować rozbijanie jej na raty.
Oferta wypełnia lukę w abonamentach i tyle. Jest przyzwoita tylko w tym segmencie (8-60 dni).
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2013, 13:49:52 »
Po chwili namysłu muszę stwierdzić, że faktycznie to może mieć sens jako uzupełnienie luki między licencją 7d a 3m. Zafiksowałem się na traktowaniu tej oferty jako stałego abonamentu, tymczasem lektura regulaminu usługi dostępnego na stronach Orange uświadomiła mi, że można dość wygodnie włączać i wyłączać usługę z zachowaniem miesięcznych okresów rozliczeniowych. Tak więc macie rację, to nie jest takie bez sensu, jak mi się na początku wydawało.
Przy okazji przepraszam za drobne złośliwostki - mam nadzieję, że emotikony złagodziły ;-)
pozdrawiam

Połączone: Wrzesień 17, 2013, 14:00:28
Przy okazji - w regulaminie usługi w sekcji II Uruchomienie usługi, punkt pierwszy brzmi:
Cytuj
Użytkownik pobiera bezpłatną Aplikację AutoMapa z platformy dystrybucji aplikacji mobilnych dla systemu Android (Google Play), iOS (AppStore) lub ze strony Producenta: www.AutoMapa.pl. W związku z rozwojem Aplikacji, możliwym jest wprowadzenie wersji także dla innych systemów (w szczególności dla Windows Phone oraz Blackberry)
Chyba im się palec omsknął z tym iOS. A Blackberry to już zupełnie kulą w płot - jednym z powodów rezygnacji z tej platformy w moim przypadku był brak jakiejkolwiek offline'owej nawigacji działającej na jeżynkach.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2013, 14:00:28 wysłana przez ffreeze »
2f

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 17, 2013, 14:43:16 »
Na BlackBerry to możliwe bo jest AM na Androida i port dla aplikacji z Androida na BB OS 10
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2013, 15:04:57 »
Cytuj
Wystarczy pobrać i zainstalować aplikacje mobilną AutoMapa, dostępną bezpłatnie w Orange Apps Center
OT, korzystacie z takich wynalazków operatorow?

Cytuj
Klienci Orange instalujący AutoMapę po raz pierwszy, przez 14 dni mogą testować ją bezpłatnie.
Jak już testowałem AM z GP, to ten okres testowy przepadł, czy jest mimo to dostępny?

Cytuj
Klienci korzystający ze specjalnej oferty AutoMapa w Orange nie ponoszą dodatkowych opłat za zużycie mobilnego transferu niezbędnego do działania systemu AutoMapa/TargeoTraffic i korzystania z technologii Live Drive!

Pobranie wersji instalacyjnej aplikacji i jej niezbędnych składników oraz pobieranie aktualizacji map może wiązać się z naliczaniem standardowych opłat za transfer, zgodnie z planem taryfowym klienta.
Że niby mapy nie są potrzebne do działania programu?

Swoją drogą niezła oferta - byle tylko nie zapomnieć wyłączyć, jak już nie jest potrzebne.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2013, 19:36:50 »
..Że niby mapy nie są potrzebne do działania programu?
...
Są ale te instalujesz sobie w McDonald's przez WiFi :E
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2013, 23:05:38 »
A na czas ściągnia map dają jakąś zniżkę na kanapki albo darmowe frytki?  :wink:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline mourning

  • **
  • 221
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II-Orange, HTC HD2,HTC One X
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 18, 2013, 08:55:51 »
Daja.Dwa razy BigMac w cenie jednego,dwie duze porcje frytek w cenie jednej,Nuggetsy tez 2 porcje w cenie jednej itd itp  :)

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2013, 09:25:41 »
No i już OT :S  A ja chciałem tylko (dowcipnie  :P ) zaznaczyć że co innego instalacja a co innego korzystanie z programu  :-|  . Tu "Orange" zadecydowało że w promocji :-?  da transmisję tylko do używania programu a instalację trzeba zrobić sobie jak wszyscy inni użytkownicy AM

ps . No ale rzeczywiście-" Sie szarpneli "

ps2. Chyba że to również w roamingu to wtedy  :ok:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 09:34:47 wysłana przez RUKAT »
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 18, 2013, 10:01:47 »
A ja chciałem tylko (dowcipnie  :P ) zaznaczyć że co innego instalacja a co innego korzystanie z programu  :-| 
Propozycja spedzenia min.3h w McDonalds (vide ochkarol http://pdaclub.pl/forum/automapa-android/automapa-android-1-6-0/msg1632602/#msg1632602)  brzmi raczej jak nienajlepszy dowcip ;).

ps2. Chyba że to również w roamingu to wtedy
No, to byłoby coś. Niestety, regulamin mówi: "20. W przypadku skorzystania przez Użytkownika z usługi roamingu, transmisja przesyłanych danych rozliczana jest zgodnie odrębnymi regulaminami i umowami łączącymi Użytkownika z PTK Centertel"


Pozdrawiam,
Ł.O.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2013, 10:06:48 wysłana przez lola »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 18, 2013, 10:44:38 »
Propozycja spedzenia min.3h w McDonalds (vide ochkarol http://pdaclub.pl/forum/automapa-android/automapa-android-1-6-0/msg1632602/#msg1632602)  brzmi raczej jak nienajlepszy dowcip ;).
I oby się w 3h udało :)
Ja mam w domu łącze 30Mbps - nie podejrzewam o takowe w McDonaldzie  :mrgreen:
Tyle, że zazwyczaj pobieranie map PL trwa góra 30 minut.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline mif4

  • **
  • 208
  • Sprzęt: SG Advance poprzednio: BLOW Sirrocco. Modecom AX
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 01, 2013, 21:58:48 »
No to pobrałem aAM 1.6. Przy instalacji, nie czytając, potwierdziłem tak.. tak, ptica na nie pokazuj,,,i zaczęły się jaja.
Pierwsze uruchomienie i pokazało się pole do wpisania licencji. Wpisałem swoją. wykupioną w marcu. Pokazał się dymek "ORANGE STANDARD Masz zablokowane sms o podwyższonej opłacie. Wejdź na swoje konto i odblokuj. Otrzymasz kod, co może potrwać 24 godziny." (nie tak dosłownie, ale taki sens dymka). Nacisnąłem PRZEJDŹ DO MAPY i ... zainstalowana aAM z moją licencją.  :D.
Wyłączyłem aAM i włączyłem ponownie i znów pole do wpisania kodu, potem przejdź do mapy i można używać nawigacji.
Zadzwoniłem do suportu z zapytaniem, jak się pozbyć tego g... Podali mi bezpłatny numer 61205 z treścią sms STOP AM. Wysłałem.
Po otwarciu aAM pokazał się dodatkowy dymek: ORANGE STANDARD Usługa nie może być zatrzymana, bo nie została zarejestrowana... więc klawisz PRZEJDŹ DO MAPY.
Odinstalowałem aAM, wywaliłem katalog AUTOMAPA i zainstalowałem od początku. Wtedy przeczytałem pierwszą planszę ORANGE STANDARD Czy chcesz włączyć usługę....
2 wnioski przy instalacji:
1- Czytaj wszystko zanim klikniesz, bo AM może czymś zaskoczyć,
2- Najpierw odblokuj wysokopłatne smsy, a potem instaluj wspólny produkt AQuarta i Orangutana
................
Zgłosiłem do suportu, żeby dali ostrzeżenie/instrukcję przy nowej instalacji aAM

*

Offline ffreeze

  • **
  • 132
  • Sprzęt: 6 z iAM EU
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 01, 2013, 22:14:45 »
Najpierw odblokuj wysokopłatne smsy, a potem
...się módl, żeby dziecko nie dorwało się do twojego telefonu.
2f

*

Offline mif4

  • **
  • 208
  • Sprzęt: SG Advance poprzednio: BLOW Sirrocco. Modecom AX
Odp: Automapa w Orange
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 01, 2013, 23:42:48 »
 :E  :ok: