Automapa Android 5.0.5 (1784) do pobrania w Google Play

  • 1 Odpowiedzi
  • 20036 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline PioMul

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: 5,2" Honor 9; tablety 7" Lenovo, Overmax, Archos
Automapa Android 5.0.5 (1784) do pobrania w Google Play
« dnia: Kwiecień 22, 2018, 02:53:41 »
Automapa Android zaktualizowana 10 kwietnia 2018
wersja 5.0.5 (1784)

Nowości wg producenta:
- Poprawa działania lokalizacji przy słabym sygnale GPS
- Poprawa działania wyszukiwania głosowego
- Korekta komunikatów dotyczących licencji
- Poprawa działania gestu skalowania mapy
- Korekty interfejsu użytkownika
- Poprawa działania przełączenia w tryb 3D
- Poprawa ukrywania paska systemowego podczas pobierania map
- Poprawki stabilności
- Poprawki zauważonych i zgłoszonych błędów

Niestety od wersji 5.xx Automapa preferuje ustawienie urządzenia pionowe, i to w zasadzie tylko smartfonów, wiszących blisko kierowcy.
Tablety odsunięte w aucie dalej od oczu kierowcy, np. nad konsolę auta (osobowego), są dyskryminowane. Na tę odległość nie widać na nich tekstów, liczb. To dziwne, bo przecież ekran mają po to dużo większy, żeby było widać lepiej niż na smartfonie.
Wypróbowaliśmy w niemałym gronie kilka tabletów 6 i 7-calowych, wszystkie z Androidem w wersji ponad 4, zgodnie z zaleceniami AM.
Trudno pojąć taką politykę Automapy sp. z o.o. Można odnieść wrażenie, że poprawki w programie są robione pospiesznie i pobieżnie, na odczepnego. Firma chyba nie wykonuje odpowiednich testów na różnych urządzeniach. Zapewne skupia się na realizacji jednostkowych uwag zawartych w komentarzach użytkowników w Google Play. Mój komentarz, dość łagodny, ale z postulatem w sprawie uruchomienia funkcjonowania wielkości tekstu w pilocie, w ogóle się tam nie pojawił, a jeśli był, to b. krótko, bo ja go nie zauważyłem. Wpisałem go po raz drugi i znowu znikł. To wiele mówi. Teraz nie ma go na pewno. U mnie nastąpił więc przerzut do innej mapy na Androida... [tu nazwa firmy, całkiem niezłej, niestety nie polskiej]. I nie żałuję, choć byłem przyzwyczajony do AM, z której korzystałem niemal od początku jej istnienia. Wolałbym Automapę, ale działającą poprawnie.

Problemem jest to, że panel pilota nie reaguje na ustawienia w menu (małe, średnie, duże), mimo że nie tylko na tym forum proszono producenta o przywrócenie działania tej funkcji (bo w ustawieniach jest ona jak najbardziej, tyle że martwa).
Napisy na listwach są mikroskopijne, to samo dotyczy strzałek w asystencie pasa ruchu.
Dla dalekowidzów pilot i asystent pasa są bezużyteczne, nie widać prędkości auta, ograniczeń prędkości, godziny przyjazdu, strzałek ruchu, postępu trasy etc.
Do wszelkich zmian w ustawieniach, a także do wyboru i ustawienia trasy itp. trzeba zakładać okulary do bliży oraz dobrego rysika (palcem trudno trafić, takie to malutkie wszystko), no i w czasie jazdy takie działanie jest raczej wykluczone.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2018, 02:57:43 wysłana przez PioMul »

Odp: Automapa Android 5.0.5 (1784) do pobrania w Google Play
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2018, 22:51:27 »
Wszystko się zgadza  od wersji 5.xxx nie reaguje na ustawienia menu wielkość czcionki. Dodam, że mam dwa tablety LG Pad V490  8"full HD  i Samsung GALAXY  Tab S SM-T705 8,4"  1600x2560.
W LG poziomo trochę jakby pasek się poszerzył w Samsungu nie widać różnicy, tak jakby było to zależne od rozdzielczości. Zgłosiłem do suportu (5.03)zwrotka, że uwzględnią ale w obecnej tego nie ma.