AutoMapa Android 1.4.2

  • 234 Odpowiedzi
  • 114973 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
AutoMapa Android 1.4.2
« dnia: Grudzień 04, 2012, 08:18:54 »
Zmiany w wesji Android 1.4.2

✓ mapy Polski w wersji 1210
✓ mapy Europy w wersji Navteq Q3/2012
✓ możliwość wyboru licencji mapy (Polska lub Europa) z wewnątrz aplikacji
✓ usprawnienie wyszukiwania po kodach pocztowych i skrzyżowaniach
✓ poprawki w wyszukiwaniu POI
✓ dostosowania programu do urządzeń:
    Modecom: FreeWay AX i FreeWay Tab
    NavRoad: Mobio, Auro And i Vivo And
✓ liczne inne usprawnienia i poprawki
ZAKTUALIZOWANO:
4 grudnia 2012
AKTUALNA WERSJA:
1.4.2
WYMAGA ANDROIDA:
2.2–4.1


Edit: Wygląda na to, że 'Beta' zamieniła się w 'Finał'.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2012, 08:23:04 wysłana przez JD-MM »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2012, 10:05:10 »
Wygląda na to, że 'Beta' zamieniła się w 'Finał'.
Dokładnie ta sama kompilacja.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2012, 11:32:54 »
Ale jakoś nie chce się "sama" uaktualnić. Czyli na razie nie ma wersji ostatecznej. :wink:
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2012, 11:40:57 »
Jeśli zainstalowałeś betę2 to co ma Ci się uaktualniać?
Meldują ludzie (m.in.), że się aktualizuje przez sklep Googla normalnie.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 04, 2012, 11:45:32 »
Nie, nie instalowałem bety. Mam poprzednią wersję aAM 1.4.1 i poprzednią wersję map, chyba 1209.

OK, przez GPlay ruszyło. Sorry za zamieszanie. :shock:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2012, 11:47:30 wysłana przez Jarojaw »
Pozdrawiam - Jarek

Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 04, 2012, 15:36:26 »
No i w końcu pojawiła się wersja EU. Teraz stare wysłużone MIO P560 idzie w odstawkę.

Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2012, 15:52:50 »
Zastanawia mnie, czy jest jakaś możliwość podmiany komunikatów ostrzegania o POI. Przez wiele lat używałem wersji windowsowej, gdzie każde POI miało swój plik dźwiękowy. W wersji na androida jest jeden plik z lektorem zawierajacy także dźwięki POI (jak przypuszczam). Komuś się udało podmienić dźwięki POI?

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:03:54 »
Zaktualizowałem z 1.4.1 do aAM 1.4.2 przez googlePlay.  Jako, że nowa AM daje możliwość instalacji na zewnętrznej karcie SD, wybrałem tę opcje. No i niestety młuci, restartuje, zakłada katalogi na SD, ale nie instaluje mapy (widoczna tylko stara). Z konieczności musiałem wybrać lokalizację na wewnętrznej pamięci (mapa POLSKA) i poszło. Na zewnętrzną pamięć SD przekopiowałem mapy Europy (z wersji beta zainstalowanej na innym urządzeniu). AM widzi tą mapę i można ją wczytać, oczywiście nie ma licencji bo mam tylko Polskę, licencja na Polskę zgodnie z moją subskrypcją. Marzyło mi się, że mając EU z aktywną licencją PL w obszarze PL nawigacja będzie działała, ale to chyba tak nie działa jest licencja na EU albo PL. W sposobie licencjonowanie nie widzę opcji upgrade z PL do EU (tak jak w wAM)

*

Offline pegaziatko

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, S3, BB9700, HTC Touch HD, FS560, N73, VARIO
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:23:12 »
UWAGA! Przed aktualizację trzeba spisać nr licencji. Aktualizacja kasuje licencje i ustawia wersję trial.

*

FISHBONE89

Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:47:00 »
2 pytanka:
Czy w tej wersji jest już typ trasy - bezpieczna?
Da się wgrać własne pliki Icons i Voices jak ma to miejsce w WinCE? Jeżeli tak to gdzie to skopiować?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2012, 19:48:33 wysłana przez FISHBONE89 »

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2012, 19:50:04 »
2 x nie.

*

Androider

Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2012, 20:54:44 »
UWAGA! Przed aktualizację trzeba spisać nr licencji. Aktualizacja kasuje licencje i ustawia wersję trial.
Kolego nie strasz ludzi. Ja dziś aktualizowałem w klasyczny sposób, czyli z googla play i bez problemu program zaktualizowałem i licencja jest nienaruszona. Wiesz android, to nie ios, co smartphone, to inna konfiguracja, a to bolączka nie jednego producenta, a już dla akuku, to szczyt góry lodowej, dlatego tobie wywaliło licencję, a mi nie, co nie oznacza wcale, że następnym razem, czyli pewnie za kolejne parę miesięcy sytuacja się odwróci. Ale pewnie nie znając dnia ani godziny lepiej zrobić sobie screenshota z licencją.

No i na koniec krótka moja opinia o nowym finalu. I tu was zaskoczę, opinii nie będzie, bo program nie wniósł dosłownie niczego od wersji 1.4.1 (o EU nie wspominam), więc nie  ma czego oceniać, bo musiałbym zacząć wytykać babole i podstawowe braki od początku. :)

Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 04, 2012, 21:09:40 »
ma ktoś apk-ę finał

[gmod]Apka jest w Google Play. A jak pytasz o pirata, to pomyliłeś fora. [/gmod]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2012, 22:25:24 wysłana przez vonski »
Samsung PDA: SGH-i900 Omnia 16GB - WM 6.5 - Radio: XXIB2

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 04, 2012, 21:28:04 »
Po instalacji aAM 1.4.2 (na karte SD) rowniez skasowala sie licencja.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:10:53 »
ma ktoś apk-ę finał
No jasne...
ISTQB Certified Tester

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:24:15 »
ma ktoś apk-ę finał
No, w Google Play przecież jest.


Pozdrawiam,
Ł.O.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 04, 2012, 22:48:00 »
I bez żadnej łachy na stronie AutoMapy...
Maila wystarczy podać i się ssie.

Ale niektórzy już zapomnieli, że coś można normalnie, jak biały człowiek pobrać.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline fido2001

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG NEXUS 5 v4.4.3
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 04, 2012, 23:42:25 »
Malduję że na najnowszym Androidzie 4.2.1 (Galaxy Nexus) nie działa..... :(

Instaluje się normalnie, natomiast przy próbie uruchomienia i potwierdzenia adresu e-mail, od razu wyskakuje błąd "Niestety, aplikacja AutoMapa została zatrzymana" i po zabawie. Sprawdziłem na dwóch smartphanach, obydwa to identyczne modele Nexusa, obydwa z najnowszą wersją androida 4.2.1.

Eh :(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2012, 23:45:07 wysłana przez fido2001 »

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2012, 12:55:42 »
Problemem Androida jet jego otwartość i zasada "róbta co chceta" mnogość wersji generuje problem z dopasowaniem, jak zwykle tylko dla AutoMapy jest to problem, bo na innych programach nawigacyjnych to nie występuje, testowałem wiele godzin MapeMap, TomToma i Primo i tylko AM potrafi się zawiesić, zresetować smartfona a czasami nie pozwala się zainstalować.
Pamiętacie skaczący marker na WM u innych też tego nie było, u innych programy działały poprawnie i płynnie.
Przyczyny w AutoMapie dopatrywał bym się w starym archaicznym kodzie programu wielokrotnie poprawianym i przerabianym na potrzeby różnych zmian i udoskonaleń, dopasowanie systemu z Windowsa do Androida też jest tak trudne że wymaga podpierania się dodatkową firmą Javart.
Ograniczanie się do wymiany samych map w tak przez wiele miesięcy ograniczonym funkcjonalnie programie jakim jest aAM też nie daje nadziei na sprawne korzystanie z nawigacji w przyszłości. To co jest obecnie na wielu smartfonach działa w obecnej podstawowej wersji i komunikaty : za 100 metrów skręć w prawo, dla wielu są wystarczające.

*

Offline pegaziatko

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note2, S3, BB9700, HTC Touch HD, FS560, N73, VARIO
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2012, 12:59:19 »
UWAGA! Przed aktualizację trzeba spisać nr licencji. Aktualizacja kasuje licencje i ustawia wersję trial.
Kolego nie strasz ludzi. Ja dziś aktualizowałem w klasyczny sposób, czyli z googla play i bez problemu program zaktualizowałem i licencja jest nienaruszona. Wiesz android, to nie ios, co smartphone, to inna konfiguracja, a to bolączka nie jednego producenta, a już dla akuku, to szczyt góry lodowej, dlatego tobie wywaliło licencję, a mi nie, co nie oznacza wcale, że następnym razem, czyli pewnie za kolejne parę miesięcy sytuacja się odwróci. Ale pewnie nie znając dnia ani godziny lepiej zrobić sobie screenshota z licencją.

No i na koniec krótka moja opinia o nowym finalu. I tu was zaskoczę, opinii nie będzie, bo program nie wniósł dosłownie niczego od wersji 1.4.1 (o EU nie wspominam), więc nie  ma czego oceniać, bo musiałbym zacząć wytykać babole i podstawowe braki od początku. :)

to nawet nie wiesz, że jesteś w połowie aktualizacji. Jak już wgrałeś to co zassałeś ze sklepu to teraz odpal AM. Naciśnij "opcje" potem "aktualizuj program" i dopiero teraz dostaniesz listę "nowości" do zainstalowania. Po tym często pada nr licencji, poczytaj wpisy w komentarzach w sklepie albo pogadaj z infolinią (ja dzwoniłem i powiedzieli że niestety trzeba spisywać nr bo tak jest)

*

Androider

Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 05, 2012, 13:38:32 »
@pegaziątko, ja wiem, że ludziom padają licencje. Ty napisałeś tak jakby to był standard, dlatego tylko odpisałem, że straszysz. Ale oczywiście lepiej licencję spisać na bok i w razie potrzeby "zbić szybkę" . A wracając do mojego aktualizowania, to zrobiłem tak jak ty zasugerowałeś, czyli po zaktualizowaniu samej apk, wszedłem w opcje programu i stamtąd doinstalowałem mapę Polski 1210 (wcześniej wywaliłem katalog z mapą 1209, bo mam złe doświadczenia jak mapę starszą zostawiłem - aktualizowanie mapy się zapętliło i miałem kosmiczne odczyty typu 158%)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 05, 2012, 15:56:50 »
Problemem Androida jet jego otwartość i zasada "róbta co chceta" mnogość wersji generuje problem z dopasowaniem
Dokładnie

jak zwykle tylko dla AutoMapy
Nie tylko.
Bardzo dużo programistów narzeka na dużą fragmentację Androida i dochodzi do tego, że część z nich przestaje pisać prgramy na tę platformę.
A na Omni ja Sygica w ogóle nie odpaliłem.

Pamiętacie skaczący marker na WM u innych też tego nie było, u innych programy działały poprawnie i płynnie.
Na Igo owszem ale na NE czy MM miałem ten problem w takiej samej skali.
Natomiast na Androidzie w moim SGS+, w NE kursor tak skacze, że w życiu takiego skakania nie widziałem.
aAM przy tym to jak film 3D :)

Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 05, 2012, 16:43:23 »
Na pytania kolegów czy kupić aAM odpowiadam sprawdź czy na twoim systemie będzie działać poprawnie z powodów w/w.
U mnie na HTC HD2 z Androidem w NAND który jest protezą bo na ten model nie było tego systemu fabrycznie aAM działa nad spodziewanie poprawnie a ta okrojona wersja bardzo mi odpowiada bo z wielu udogodnień brakujących w aAM nigdy nie korzystałem.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 06, 2012, 09:31:16 »
UWAGA! Przed aktualizację trzeba spisać nr licencji. Aktualizacja kasuje licencje i ustawia wersję trial.
Nic takiego się nie stało. Zaktualizowałem z GPlay i działa, licencję widzi nadal.
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 09, 2012, 15:50:41 »
Czy ktos z Was zauwazyl, ze podczas transmisji danych (status zolty) Automapa 1.4.2 na chwile (kilka sekund) "nieruchomieje", w takim sensie, ze nie pokazuje aktualnej pozycji, tylko zatrzymuje sie np. na minietym wczesniej skrzyzowaniu?
Jesli tak, to jaki macie CPU na pokladzie i ile on ma rdzeni?

Podejrzewam, ze 667Mhz na jednym rdzeniu (mowa o moim Samsung Galaxy 3) to jednak za malo na Automape z LD, stad powyzsze pytanie. Czekam na Wasze odpowiedzi i o ile nie beda sprzeczne z moja teza, zaktualizuje watek o przesiadce z wAM na aAM pod katem tego, co na podstawie moich doswiadczen jest sprzetowym minimum do poprawnej pracy z aAM.


*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 09, 2012, 16:39:32 »
Nic takiego nie zauważyłem ani na jednym (600 MHz), co prawda niska rozdzielczość (240x320), ani na drugim (1.4 GHz).

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 09, 2012, 17:04:46 »
@jd-mm

Jaki masz zasieg LD na obu urzadzeniach? Ja mam DUZY.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 09, 2012, 18:53:37 »
Duży, pobieram tylko dane 'ręcznie' przed wyznaczeniem trasy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2012, 19:07:12 wysłana przez JD-MM »

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 09, 2012, 19:45:39 »
@JD-MM

Przeanalizowałem swoje doświadczenia z tym chwilowymi przerwami pracy nawigacji podczas transmisji danych LD - problem występował tylko w Warszawie. Czy Twoje doświadczenia z poprawną pracą z urządzeniem 600Mhz i wersją aAM 1.4.2 pochodzą z Warszawy lub z jakiegoś dużego miasta?

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: AutoMapa Android 1.4.2
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 09, 2012, 20:27:41 »
80% tras to Wa-wa i okolice. Parę tygodni temu sprawdzałem 'ilość' danych na trasie Wa-wa - Sandomierz. W Wa-wie po 'ręcznym' pobraniu było coś ok. 130 KB, po dojechaniu na miejsce ok. 150 KB. Używam aAM od początku i wstyd się przyznać, ale na pasku widzę tylko kolor niebieski innych kolorków jeszcze nie zauważyłem (starość nie radość). :E
Edit: Używasz 3G?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2012, 20:34:00 wysłana przez JD-MM »