Automapa 1.4.1 - wersja finalna.

  • 308 Odpowiedzi
  • 108329 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cichyq

  • **
  • 141
  • Sprzęt: HTC HD2; AM EU; HTC Sensation XE
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 22, 2012, 08:19:41 »
Na bogato. Dodatkowo na AM możesz jeździć nawet do emerytury, tylko nie zaktualizujesz. Na aAM po wygaśnięciu licencji masz androidową wersję Targeo...
No to stracą mnie jako użytkownika aAM, wolę używać wAM, chociaż będzie to nie tak czesto jakbym używał aAM.
Po prostu nie chce mi się parować telefonu na andku z nawigacją, będę tylko używał jak będzie mi potrzebne, czyli dużo rzadziej :)
Póki mam licencję na aAM, to wkładam telefon w stojak z ładowarką i klikam już aAM, mimo, że znam drogę (a niech sobie chodzi :)).
Tak to by przynajmniej zbierali dane LD, a po skończonej licencji i braku obniżki cen - urwie im się to :)
Pewnie dużo użytkowników zrobi podobnie i spadnie im ranking TOP :)
Nie kłóć się z głupim, bo zniży cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

*

Offline Marcellus

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S3
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 22, 2012, 08:24:47 »
no właśnie, nie dość, że drożej to jeszcze produkt końcowy nie do końca finalny, nie przedłużyłem subskrypcji w wAM (czas sprzedać HD2), nie mam także zamiaru kupować wersji beta aAM (skorzystałem z 7 dni darmowych) - poczekam aż dopracują aplikację i obniżą ceny. Na chwilę obecną nie mam ciśnienia do jazdy na nawigacji, w tych małych wyjątkach mogę się posiłkować wersją beta1 bo zauważyłem, że działa z mapami z wersji beta3  :cool:
T10s->T65->V300->MDA Compact2->MDA Pro->HD2->Galaxy S3

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 22, 2012, 11:21:11 »
Na bogato. Dodatkowo na AM możesz jeździć nawet do emerytury, tylko nie zaktualizujesz. Na aAM po wygaśnięciu licencji masz androidową wersję Targeo...
No to stracą mnie jako użytkownika aAM, wolę używać wAM, chociaż będzie to nie tak czesto jakbym używał aAM.
Po prostu nie chce mi się parować telefonu na andku z nawigacją, będę tylko używał jak będzie mi potrzebne, czyli dużo rzadziej :)
Póki mam licencję na aAM, to wkładam telefon w stojak z ładowarką i klikam już aAM, mimo, że znam drogę (a niech sobie chodzi :)).
Tak to by przynajmniej zbierali dane LD, a po skończonej licencji i braku obniżki cen - urwie im się to :)
Pewnie dużo użytkowników zrobi podobnie i spadnie im ranking TOP :)

To własnie wyżej napisałem, że automapa odpowiedziała na moje pytanie: mapy i POI będą się aktualizować nawet na tym pakiecie za 5 pln po wygaśnięciu subskrypcji. Wygaśnięcie subskrypcji powoduje powoduje zablokowanie możliwości nawigowania (prowadzenia do celu) a livedrive i inne rzeczy chodzą. U mnie cały czas przesyła dane
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 22, 2012, 11:39:47 »
Jest też plus w nowej wersji – błyskawiczny i stabilny sygnał GPS, kursor nie zgubił pozycji ani razu podczas jazdy.
Ja niestety nie zasłużyłem widać na stabilny sygnał GPS...
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 22, 2012, 11:52:25 »
Sorry za mały off-top

Czy płacąc w sklepie GP oprócz podanej ceny za program Google dolicza dodatkowe opłaty - mi zablokowało na koncie 1$ extra?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 22, 2012, 11:55:38 »
Nigdy się nie spotkałem z jakimiś dodatkowymi płatnościami.

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 22, 2012, 12:00:00 »
Dzięki za odpowiedź - myślałem że to aktywacja karty płatniczej w systemie lub jakaś opłata manipulacyjna.

*

Offline cichyq

  • **
  • 141
  • Sprzęt: HTC HD2; AM EU; HTC Sensation XE
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 22, 2012, 12:38:26 »
Na bogato. Dodatkowo na AM możesz jeździć nawet do emerytury, tylko nie zaktualizujesz. Na aAM po wygaśnięciu licencji masz androidową wersję Targeo...
No to stracą mnie jako użytkownika aAM, wolę używać wAM, chociaż będzie to nie tak czesto jakbym używał aAM.
Po prostu nie chce mi się parować telefonu na andku z nawigacją, będę tylko używał jak będzie mi potrzebne, czyli dużo rzadziej :)
Póki mam licencję na aAM, to wkładam telefon w stojak z ładowarką i klikam już aAM, mimo, że znam drogę (a niech sobie chodzi :)).
Tak to by przynajmniej zbierali dane LD, a po skończonej licencji i braku obniżki cen - urwie im się to :)
Pewnie dużo użytkowników zrobi podobnie i spadnie im ranking TOP :)

To własnie wyżej napisałem, że automapa odpowiedziała na moje pytanie: mapy i POI będą się aktualizować nawet na tym pakiecie za 5 pln po wygaśnięciu subskrypcji. Wygaśnięcie subskrypcji powoduje powoduje zablokowanie możliwości nawigowania (prowadzenia do celu) a livedrive i inne rzeczy chodzą. U mnie cały czas przesyła dane
Tylko co Ci po danych LD, skoro i tak z nich nie jesteś w stanie skorzystać bo nawigacja nie działa ? :)
Nie kłóć się z głupim, bo zniży cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 22, 2012, 14:09:43 »
Nic, napisałem tylko co dokładnie się aktualizuje po wygaśnięciu wykupionej subskrypcji.
Mnie najbardziej denerwuje rozbieżna polityka w poszczególnych systemach. Nikt by się zbytnio nie rzucał gdyby zasady wszędzie były takie same. Rozumiem, że aqurat tą różnicą 119-79 oddaje ją googlowi ale mimo wszystko cena wydaje mi się mocno zawyżona ze względu na to, że sprzedaż moim zdaniem będzie dużo wyższa niż na WM. Trudno taka polityka. Zobaczymy co będzie za rok (za 119 pln). Na ceny będą zawsze narzekania a realnej konkurencji jeszcze pewnie trochę brakuje w mapach więc trzeba wyjść z założenia, że to tylko 119 a nie aż.
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 22, 2012, 14:13:55 »
Dzięki za odpowiedź - myślałem że to aktywacja karty płatniczej w systemie lub jakaś opłata manipulacyjna.
Raczej właśnie tak, bo mnie przy pierwszym zakupie w sklepiku Google też pobrało opłatę 1$, potem przy następnych już nie.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 22, 2012, 17:16:26 »
Dzięki za odpowiedź - myślałem że to aktywacja karty płatniczej w systemie lub jakaś opłata manipulacyjna.
Raczej właśnie tak, bo mnie przy pierwszym zakupie w sklepiku Google też pobrało opłatę 1$, potem przy następnych już nie.
W AppStore i MarketPlace też tak jest. I wielu innych, gdzie zakładana jest stała lub wysoka częstotliwość zakupów z automatycznym logowaniem. Przy zakładaniu/aktywizacji konta oraz przy zmianie obsługującej transakcje karty płatniczej/kredytowej.

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 22, 2012, 20:15:43 »
1 - Za licencje na WM trzeba było najpierw zapłacić kilka stówek, w aAM i iAM tego nie ma.
2 - iAM na starcie też była tylko na jedno urządzenie, potem to zmienili

Jak będzie na 2-3 urządzenia to za tę kasę mogę kupić i nie marudzić - będzie i tablet i telefon z nawigacją :)
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 22, 2012, 20:25:16 »
Ja miałem 2 licencje na WM i za żadną nie płaciłem- dostałem w pakiecie z telefonami.

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 22, 2012, 20:35:29 »
To własnie wyżej napisałem, że automapa odpowiedziała na moje pytanie: mapy i POI będą się aktualizować nawet na tym pakiecie za 5 pln po wygaśnięciu subskrypcji. Wygaśnięcie subskrypcji powoduje powoduje zablokowanie możliwości nawigowania (prowadzenia do celu) a livedrive i inne rzeczy chodzą. U mnie cały czas przesyła dane
Tylko co Ci po danych LD, skoro i tak z nich nie jesteś w stanie skorzystać bo nawigacja nie działa ? :)
Nam nic (chyba, że byłby podgląd LD na mapie - to daje jakąś informację). Za to Aququ bardzo się nasze dane do LD przydadzą. Operator telefonii też nie będzie protestował ;)

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 22, 2012, 20:44:06 »
Hmmm, dlaczego final aAM (1.4.1) ma dane SR (Opcje/AM'Traffic/Statystyka system Traffic/"Prognozy z", dla niewtajemniczonych - to właśnie te dane decydują w głównej mierze o wyznaczaniu tras dłuższych niż ok. 30-40km, krótsze odcinki są wyznaczane w oparciu o dane LD) datowane 2012-07-26? Kurde, z lekka stare. Dla porównania beta 6.11 wAM ma dane z 18 sierpnia 2012, czyli nowsze dane są opracowane. Może chodzi o to, że dane SR zostały też potraktowane jako beta? No nic, wkrótce się dowiemy.

BTW: Czyżby aAM od pierwszego dnia finala miał coś, czego wg mojego rozeznania nie ma iAM do dziś, czyli automatycznej aktualizacji danych SR co kilka tygodni? Trzymam kciuki, żeby tak było.

*

Offline msz1959

  • ****
  • 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD/AM6.15 EU, iP4/iAM5.0, NavigonEU+TL
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 22, 2012, 21:09:47 »
Przed chwilą uruchomiłem AMCenter z moją wAM 6.10 i też się ściągnęły dane z 26 lipca. Przypuszczam, że te "sierpniowe" w 6.11beta są te same tylko datę mają taką, jak sama beta.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 23, 2012, 16:37:35 »
Miałem przez chwilę Androida, z powrotem położę na nim łapy być może jutro, ale w przelocie zauważyłem, iż w opcji AM'Traffic nie ma DWÓCH przycisków do ręcznego zaciągania danych (osobno do danych LD i Zdarzeń'AM Traffic z określonego zasięgiem LD obszaru [ok. 30km]) i osobno do zaciągania tylko Zdarzeń Am'Traffic na terenie całego kraju, jak to jest w wAM, tylko jest jeden przycisk - wg mojego dotychczasowego rozeznania odpowiadający ręcznemu zaciąganiu danych LD i Zdarzeń AM'Traffic z określonego zasięgiem LD obszaru [ok. 30km].

Czyżby w takim razie chcący zaciągnąć ręcznie przed podróżą Zdarzenia AM'Traffic, np. po to, by aAM 1.4.1 prowadziła od razu po nowo oddanym odcinku autostrady 100km od miejsca startu , nie mieli takiej możliwości w stosunku do wAM?

Sprawdzę to niedługo.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 23, 2012, 19:42:09 »
Blokady ściąga chyba z całej Polski na zrzucie kursor postawiony w Kołobrzegu i ściąga blokady w Warszawie.
LD 'świeci' (w okolicach Wa-wy) ok. 40 km.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2012, 19:46:21 wysłana przez JD-MM »

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 23, 2012, 20:25:54 »
@JD-MM

Zgadza się, zweryfikowałem sprawę ponownie i przycisk Opcje/AM'Traffic/Zdarzenia AM'Traffic/"Pobierz dane" pobiera blokady z całej Polski (tak jak w wAM Przycisk do pobierania samych zdarzeń) + dane LD w zasięgu ok. 25km (w okolicach Poznania - korek na Hetmańskiej w centrum Poznania jest widoczny przy pobraniu danych z Kostrzyna Wlkp [ok. 25km od Poznania], ale już nie z Brzeźna, które jest 5k dalej niż Kostrzyn od Poznania [w kierunku miej. Nekla]). BTW: Zasięg "Duży" identyczny jak w wAM, czyli bez strat w przekładzie ;)

Uznaję to jako postęp, bo obecna funkcjonalność tego przycisku łączy dwa odrębne w wAM. :)

Niestety, dalej przezorni użytkownicy aAM powinni recznie zaciągnąć blokady przed dłuższą trasą, dokłądnie tak jak użytkownicy wAM... Inaczej Automapa jest ślepa i głucha na wszystkie blokady na drogach lub oddanie nowych dróg na drodze poza 25-30km od momentu startu. Niemniej, może w kolejnej wersji aAM producent  włączy wreszcie  jednorazowe zaciąganie wszystkich blokad przy starcie programu? Już pisaliśmy na ten temat do producenta nie raz, może to kiedyś uwzględni. Przy możliwości automatycznego ściągania aktualizacji map (rząd 300MB) wożenie się z tym, by program pobrał dodatkowo 50-100KB przy starcie, nie jest zabawne...

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 24, 2012, 13:10:06 »
Niestety, dalej przezorni użytkownicy aAM powinni recznie zaciągnąć blokady przed dłuższą trasą, dokłądnie tak jak użytkownicy wAM
Po zaciągnięciu blokad powinni również pamiętać o nie wyłączaniu AM bo po ponownym włączeniu muszą je pobrać ponownie.

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 24, 2012, 21:39:45 »
Sprawdziłem przed chwilą, że ręczna aktualizacja map i programu nie pobiera niestety nowych danych SR z 23 sierpnia 2012 - takie dane są dostępne na platformę wAM.

Zapytałem się supportu, czy tak ma zostać, że aAM nie będzie miała aktualizacji danych SR. Nie ukrywam, że byłbym zaskoczony, gdyby tak było, bo aktualizator zaszyty w programie ma sobie radzić z aktualizacjami 300MB+ (co średnio 2 miesiące), a dane SR to ok. 30MB (co średnio 2 tygodnie). Jestem ponadto zaskoczony, bo przecież dane SR to integralna część mapy.

Na pocieszenie dla użytkowników aAM - ręczna aktualizacja programu i map TEŻ nie wykrywa nowych danych SR i mimo wbudowania w wAM (6.11 beta) podobnego aktualizatora jak w aAM 1.4.1, wymagane jest użycie specjalistycznego narzędzia na PC (AMCenter).

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 24, 2012, 22:22:26 »
@spinnek daj znać, co ci support odpowie, jak w ogóle odpowie :) Ja na razie przekopiuję sobie pliki speeds.a oraz events.a z wersji windowsowej do androida. Robię tak od bety2 i chyba to działa dobrze. :)
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 24, 2012, 22:37:30 »
Nie zawsze hubnet.a pasuje...
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline spinnek

  • ***
  • 396
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Tab (GT-P1000)
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 25, 2012, 11:45:02 »
@SpokoKoko, ALL

Odpowiedź z supportu jest taka, że na razie automatyczne pobieranie SR w aAM nie działa, prawdopodobnie będzie działać w przyszłych wersjach.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 25, 2012, 13:46:55 »
Czyli w wersji 6.x  :P
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline SpokoKoko

  • **
  • 220
  • Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
  • Sprzęt: SE Live (android GB 2.3.4) | HTC HD2
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 25, 2012, 20:12:43 »
w zasadzie to po co pisać do supportu jak wiadomo co odpiszą ignoranci.
A tak z innej beczki w wersji finalnej jak zaznaczymy przy wyświetlaniu/ostrzeganiu np o fotoradarach, żeby nie pokazywało opisu punktu to fakt poprawili (w becie3 był babol) i opisu już nie ma, ale również nie wyświetla się odległość do tego punktu jak w wersji wAM. Jest tylko sam komunikat, że za np 500 metrów radar. Szkoda, bo te info o odległości na ekranie, to pożyteczna informacja. Oj ileż rzeczy brakuje w tym navi programiku jeszcze :(

Połączone: [time]Sierpień 26, 2012, 16:09:49[/time]
Jest też plus w nowej wersji – błyskawiczny i stabilny sygnał GPS, kursor nie zgubił pozycji ani razu podczas jazdy.
Ja niestety nie zasłużyłem widać na stabilny sygnał GPS...
to samo u mnie, zerwanie sygnału już po kilku minutach nawigowania. Szkoda dalszego szarpania się i oceny reakcji producenta na zgłoszone błędy do bety3, a nie na ubogość funkcji w programie (tego się teraz nie czepiam) :( . Zawsze jak wychodziła, czy to beta, czy final wAM, to producent pisał na stronie z jakimi problemami muszą się jeszcze zmierzyć. Przy wersji finalnej aAM zero takiego komentarza na stronie, po prostu mamy wersję idealną. Już nawet nie spytam jak wam telefon współpracuje z naszym nowym cudeńkiem. Ja już żonie zapowiedziałem, że jak jestem w trasie, to ma telefonować na mój drugi aparat. Wczoraj telefon nieopacznie zadzwonił i aAM się zamknęła całkowicie i trasę po ponownym odpaleniu musiałem na poboczu ustawiać od nowa, a miałem kilka punktów przelotowych, więc rozumiecie co sobie nuciłem pod nosem %&^$%#$@. Uprzedzając kontry typu zmień sobie program na "lepszy" jak ci nie pasuje odpowiadam kolego mapa i jeszcze raz mapa ....... i niestety przywiązanie do automapy od x lat :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 16:14:44 wysłana przez SpokoKoko »
android: aAM 1.4.1 (mapa 1209 PL) ; naviexpert 8.x

*

Offline smutny

  • **
  • 113
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 26, 2012, 18:35:57 »
Zwracam się z prośbą do bardziej rozgarnietych dlaczego w tej wersji nie ma możliwości wyboru typu pojazdu , nie można zablokować odcinka np wiaduktu , nie można skasować wyznaczonej trasy inaczej niż np poprzez wyznaczenie nowej , dlaczego gubi tzn nie zapamiętuje punktów poi do wyświetlania , nie można z pozycji programu wyłączyć gps Używam automapy od paru lat , natomiast problemy te dotyczą wersji startowej zakupionej za niespełna 5 zł a próbuje używać na samsungu tablecie 8.9 lte , może to jest problem ,a i jeszcze jedno czy jest możliwe aby wyznaczał trasy bez użycia Ld ,sr ale żebym miał dane o np robotach drogowych , czy innych utrudnieniach Pozdrawiam i liczę ze znajdzie się ktoś kto mnie oświeci
Polecam regulamin odnośnie avatarów, reklamy i stron www.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 26, 2012, 18:45:01 »
nie można skasować wyznaczonej trasy inaczej niż np poprzez wyznaczenie nowej
Można. Użyj systemowego przycisku "menu"

dlaczego gubi tzn nie zapamiętuje punktów poi do wyświetlania
U mnie zapamiętało. Kilka kategorii co prawda włączyło się samo (albo nie zauważyłem, że były włączone) ale po korekcie mam dokładnie to co chciałem.

nie można z pozycji programu wyłączyć gps
Rozwiń sobie pasek systemowy i tam wyłącz.

czy jest możliwe aby wyznaczał trasy bez użycia Ld
Tak.
Wyłącz LiveDrive  :mrgreen:
Na pewno znajdziesz w menu  :P

...sr ale żebym miał dane o np robotach drogowych , czy innych utrudnieniach Pozdrawiam
Tzn samego Poznania nie wybierzesz  :E
Podobno usunięcie pliku speeds.a wycina SmartRoutes ale wtedy ETA jest z kosmosu.

Ale ja bym tak drastycznych kroków nie podejmował.
Ale Twoja wola. ;)  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline smutny

  • **
  • 113
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 26, 2012, 18:57:24 »
Nie ma czegoś takiego jak menu ,u mnie , na dole ekranu po lewej mam trasy , po prawej opcje i to wszystko , ale tam nie ma nic takiego jak możliwość wyłączenia ld lub gps
Polecam regulamin odnośnie avatarów, reklamy i stron www.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Automapa 1.4.1 - wersja finalna.
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 26, 2012, 19:00:20 »
Nie ma czegoś takiego jak menu ,u mnie , na dole ekranu po lewej mam trasy
To wejdź w te Trasy i tam usuwaj.
W urządzeniu masz ten przycisk a nie w AutoMapie...  :D
(a propos kasowania trasy)

, po prawej opcje i to wszystko
Nieprawda.
Nawet się nie pokusiłeś, żeby sobie poklikac wszystko.
A jak klikniesz trybiki to nie ma Menu AutoMapy?

ale tam nie ma nic takiego jak możliwość wyłączenia ld
Jak już sobie te trybiki klikniesz i wejdziesz do Menu/Trasa to opcję do LiveDrive znajdziesz.

lub gps
Nie rób sobie jaj i może przeczytaj co Ci napisałem.
Rozwiń sobie pasek systemowy i tam wyłącz/
aAM nie wyłącza GPS. Funkcja jest ale jej działanie sprowadza się do nie włączania systemowej obsługi GPSu przy starcie.
Jeśli w systemie będziesz miał włączoną obsługę lokalizacji przez odbiornik GPS, to aAM przy starcie i tak odbiornik uruchomi.

Kurcze, nawet RTFM nie można napisać, bo producentowi się nie chce instrukcji zrobić  :-| ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2012, 19:10:32 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .