AM na Androida?

  • 79 Odpowiedzi
  • 47952 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2011, 21:38:58 »
Musieli coś pokazać (kontrolowany przeciek) tak aby przytrzymać na haczyku tych którzy pobudzeni komunikatem MapaMap już zaczęli oswajać się z myślą o zmianie softu.

Czekam zatem, bo już mam dosyć WM, a ceny Iphone'a i sposób licencjonowania odstrasza...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2011, 21:49:32 »
Nie Ty jeden czekasz.... ;)

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2011, 22:07:41 »
Jak umożliwią migrację licencji z WM, WCE do Andka to mogą rozwalić konkurencję w pierwszych dniach po opublikowaniu, kasę i tak ściągną z subskrypcji... Oczywiście o ile aplikacja będzie działać  :mrgreen:

I się może okazać, że nie ma alternatywy dla AM  :proud:

Porównanie Aury (Android) i AM (WM)
http://pdaclub.pl/forum/nawigacja-gps-android/hd2-wmandroid-podczas-wakacyjnej-podrozy/
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 22:14:19 wysłana przez jachraniak »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2011, 23:52:27 »
"Trwają pracę nad AutoMapą na Androida. 1. kwietnia opublikowaliśmy zdjęcia bardzo wczesnej wersji, teraz przyszła pora na film, który pokazuje ją w działaniu. "

Nic tylko boki zrywać.  :E
PR mają dobry, ale na tym chyba koniec na chwilę obecną.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 20, 2011, 08:45:25 »
Otóż kupiłem w moim Plusie pakiet Data Roaming na tę okoliczność. Ruszyliśmy rano, ładnie nas poprowadził wokół zatłoczonego w środku Rennes ale potem wyskoczył mi jakiś SMS i Traffic najwyraźniej przestał działać. Na autostradzie trudno było czytać ale w końcu na postoju przeczytałem zupełnie absurdalną informację rodem z humoru zeszytów: "Zużyto 40% przyjętego limitera DATA w roamingu". I żeby wysłać SMS "odblokuj" na jakiś tam numer, za 53gr. W tym momencie z mojego pakietu 5MB miałem zużyte 700 kB więc ta informacja była kompletnie bez sensu.

Skąd wiesz, że miałeś zużyte 700 kB? Jeśli z rejestru połączeń w telefonie to niestety może to być informacja mocno zaniżona. Jeśli urządzenie zamyka sesję po pobraniu kilku kB danych to i tak będziesz miał zaliczone 100 kB (dane rozliczane są w paczkach po 50 kB, osobno wysłane i odebrane). Dlatego w telefonie widzisz że pobrałeś 700 kB a z pakietu ubywa znacznie więcej.

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2011, 09:50:47 »
http://www.telepolis.pl/news.php?id=22235
Cytuj
Na filmie, do którego udało nam się dotrzeć, pokazana jest AutoMapa najprawdopodobniej z nową wersją interfejsu, który powinien pokazać się także w wersji na Windows CE i Windows Mobile oraz - zapewne - na iOS.
Jeśli to prawda, to manewry są oddzielone od pilota  :ok: .
Wygląda to fatalnie, ale jakie daje możliwości  :))

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2011, 14:18:39 »
Mam nadzieję że nadal bedzie możliwość edycji i dogrywania wlasnych skórek.
Z tego co widzę program pisany jest od nowa bo możliwości "starej wersji" w moim przekonaniu juz dawno się skończyły.

*

Konrad4x

Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2011, 14:24:30 »
Wygląda to fatalnie, ale jakie daje możliwości  :))
Faktycznie koszmar, no i zobaczcie, że chyba filozofia dolnej belki, czyli brzydka, nieergonomiczna i obawiam się, że dalej wyświetlająca bzdety w szarej smutnej kolorystyce i czcionką "8" pozostała. Oby to nie była wersja 7.0 na WM, tylko jakieś "jaja" sprytnego animatora  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2011, 14:31:39 wysłana przez Konrad4x »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2011, 14:33:06 »
Przechwyciłem co się dało... Kondrad4x - chyba masz rację co dolnej belki  :-|

*

Konrad4x

Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 20, 2011, 15:33:02 »
Przechwyciłem co się dało... Kondrad4x - chyba masz rację co dolnej belki  :-|
Widać z tego screena, ze jezeli tak to ma wygladac, to rewolucji nie bedzie, tylko dalej praktycznie to samo, tylko klocki na ekranie poukladane inaczej. Klienci to nie idioci i szybko wyczuja, ze ktos ich zwyczajnie robi w balona. Powtorze wiec, oby to co zobaczylismy to byl jakis zart, a nie przyszla 7-ka. Zaryzykuje teze, ze to co mamy na ekranie obecnie jest "ladniejsze" od tego co było na tym filmiku i screenie od kolegi Jachraniaka.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2011, 15:36:43 wysłana przez Konrad4x »

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 20, 2011, 18:26:32 »
Przechwyciłem co się dało...
Pola z oznaczeniami manewrów na środku ekranu - rewelacja  :E
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 20, 2011, 21:05:04 »
Powtorze wiec, oby to co zobaczylismy to byl jakis zart, a nie przyszla 7-ka. Zaryzykuje teze, ze to co mamy na ekranie obecnie jest "ladniejsze" od tego co było na tym filmiku i screenie od kolegi Jachraniaka.
To rzeczywiście jakiś żart. Taki interface bym zrobił w pół godziny i to na kolanie, jednak nie opublikowałbym, bo wstyd coś takiego pokazywać.

*

Offline maryszek

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: S. GALAXY S5 Neo+aAMPL
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2011, 21:08:10 »
iceneon masz rację!
Pozdrawiam
Leszek

*

Offline ererce

  • **
  • 175
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2011, 21:49:21 »
Niestety gonia w pietke... Czy google navi czy tez car panel albo HTC locations wygladaja o niebo lepiej :(

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 21, 2011, 14:57:32 »
Odsyłam zainteresowanych do działu news
http://pdaclub.pl/forum/nowosci-ze-swiata-mobilnych-technologii/%28news%29-automapa-na-android/

Z ciekawości podam, że jak wrzuciłem tego linka na fanpage AM na FB to szybko został usunięty. A ciekawi mnie czy to już naprawdę blisko premiery.

pozdrawiam

*

Offline felixb

  • ***
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
  • MapaMap 6.6.2 TOP i Automapa 6.10
  • Sprzęt: Mio 500 v2, Omnia II, ROM 23123_Normal od Ryrzego
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 22, 2011, 07:40:21 »
felix

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 23, 2011, 18:09:52 »
Przyjrzałem się jeszcze raz temu interfejsowi. Dolna belka nie jest zła, tylko nie mogę dojrzeć czy litery mają obwódkę, jeśli nie to nie ma większego sensu za bardzo dodawać przezroczystość, chyba że delikatną. Ciekaw też jestem, czy przyciski na dole można dowolnie zmieniać z poziomu programu, jeśli tak to można by było fajnie je narysować nad dolną belką wg pomysłu Darka. Nie wiem czy dobrze widzę, ale w pilocie są chyba piktogramy. Fajnie by było. Chyba już czas by zabrać się za rzeźbienie grafik do siódemki. Jak znajdę trochę czasu, to spróbuję zrobić jakiś mały projekcik i chętnych zaproszę do dyskusji w dziale modyfikacji. Oby tylko nie zablokowali możliwości zmiany interfejsu, bo byłoby nieciekawie. Mam na myśli oczywiście AM na Windowsy.

*

Offline darek.sko

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note 4 + Google Maps
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 20, 2011, 22:09:25 »
Jakieś szanse żeby am pojawiła się na andka w ciągu najbliższego miesiąca? Pod koniec września muszę jechać do polski i pojeździć trochę między innymi po warszawie. A tt nie za bardzo wierzę patrząc na mapy znanych mi miejsc.

*

don.kamillo

Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 20, 2011, 23:33:47 »
Będzie sukces, jeśli pojawi się w ciągu najbliższego półrocza :)

*

Offline lchmiel

  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • www
  • Sprzęt: Nokia / Symbian
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 25, 2011, 19:21:00 »
Czy poza przeciekiem w postaci filmiku i wiadomością z 1 kwietnia pojawiła się jakakolwiek inna informacja?
lchmiel

*

Offline ererce

  • **
  • 175
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 12, 2011, 23:33:49 »
Coraz bardziej przymierzam sie do porzucenia AM na rzecz produktu, ktory wspiera Androida. Nie chce juz inwestowac w nowe urzadzenie z WM, a stare juz traci funkcjonalnosc.
Dodatkowo jest sporo fajnych gadzetow, ktore moga chodzic w tle typu speedalarm. Nawet konkurencja ma juz cos podobnego na iphona i grozi wersja na andka. Jak 2 lata temu proponowalem AM zeby zrobili taki ostrzegacz ala CB w AM to olali, a konkurencja nie. Trudno... Dam AM szanse do lutego, a pozniej robie wypad. Niestety brak wiadomosci to dla mnie zla wiadomosc...

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2011, 11:59:47 »
Wersja z Androidem zadebiutuje zapewne wraz z premierą AM 7. Daty zapewne nie poznamy szybko. Sam mam Telefon z Androidem i AM którą opłacam od 6 lat na WM, co gorsza w ogóle z niej nie korzystam bo na starym urządzeniu WM program już mocno zamula. Dobrze by było jakby wersja na androida wykorzystywała także akceleratory grafiki wbudowane w troszkę droższe urządzenia. Moja licencja jest ważna do końca lipca 2012r Tyle będę czekał. Tylko czy w ogóle jest szansa na przeniesienie licencji (nawet za małą opłatą) a WM na Androida? Jak znam życie trzeba będzie kupić osobną wersję  :S

Jeszcze pozostaje kwestia beta-testów czy w ogóle takowe będą dla Androida? Urządzeń jest całe mnóstwo (nie to co platforma Apple'a, która w zasadzie sprowadza się do 3-4 urządzeń).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 12:23:05 wysłana przez radoskur »

Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 13, 2011, 12:30:36 »
Będzie sukces, jeśli pojawi się w ciągu najbliższego półrocza :)

W kontekście tego jak długo trwają prace przy becie 6.9 nie liczyłbym na ten rok

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 13, 2011, 14:29:04 »
A mnie już od dawna jest kompletnie wszystko jedno ile trwają testy.  :E

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 13, 2011, 14:32:02 »
A wg mnie każda Automapa jest wersją beta :P

*

Offline bler

  • **
  • 111
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 16, 2011, 22:53:40 »
Zaraz, a AM na ajfona działa? Bo z tego co pamiętam to była jakaś kompletna porażka na starcie i potem coś przycichło. Pytam w tym sensie, że jak jedno nie skończone to nie ma sie chyba co napalać na Androida. Szczególnie, jak można mieć jakiegoś Sygica za 50 ojro na cała Europe bez łachy i permanentnego stanu betatestów na userach.

Ja bym raczej zalecał PNA a nie czekanie aż świnie zaczną latać, sczególnie, że może się okazać, że te świnie owszem będą latać, ale jak się będzie zrzucać z mostu (vide ajfon). Nie jest to doskonałe rozwiązanie - mnie osobiście strasznie drażni konieczność używania drugiego pudła z mapą, ale wyjścia nie ma.

*

Offline redi

  • ****
  • 636
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad DUXO, Toshiba Encore
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 17, 2011, 01:39:37 »
A ja kiedyś miałem telefon i nawigację i nie żałuję, że już tego nie mam. Telefon jako nawigacja to za małe urządzenie a z drugiej strony na dotykowcu ciezko pisze sie sms. Teraz mam telefon i navi oddzielnie i jest ok.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 17, 2011, 09:05:36 »
Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki.  ;)
Ja uważam, ze smartphone to bardzo dobra sprawa.  :ok:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline pasza_sadyka

  • ***
  • 366
  • Sprzęt: Xperia Neo
Odp: AM na Androida?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 20, 2011, 10:38:25 »
Cześć.

Czy coś w temacie się ruszyło? W firmie trzeba zmienić kilkanaście słuchawek a na WM6.5 /ze względu na AM/ operator zaproponował naprawdę leciwe telefony bo innych nie ma, albo właśnie coś na androidzie. I nie wiem czy przedłużać licencje czy trzeba kupić coś pod googla.

Pozdrawiam, M.