AM 1.7.1 (0546) Mapa Europe 1409 i HTC One M7 - fatalne przycinananie.

  • 7 Odpowiedzi
  • 12977 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ttwardela

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One(M7)
Postanowiłem wrócić do Automapy po przygodach z Sygic-em i jakie jest moje ździwienie kiedy odkryłem, że obecna wersja automapy tnie (klatkuje) animacje tak bardzo, że przykro jest na to patrzeć. Włączyłem już wymuszenie akceleracji GPU (HTC One M7, oryginalny Android 4.4.3 HTC Sense 6.0), niestety w menu zarządzania aplikacjami dostępne tylko dla trybu 2D - ale różnicy nie widzę. Dajcie znać czy to tylko przypadłość tej kombinacji, którą mam czy można (coś, gdzieś) poustawiać aby animacja działała płynnie. Z żadną inną aplikacja nie mam problemu. Mam na razie wersję darmową - 7-mio dniową i zastanawiam się czy zakup licencjiw takim wypadku mam sens. Sygic po ostatniej aktualizacji u mnie przestał działac stabilnie i jest nie do użytku.
Asus P535 > Asus P750 > HTC HD2> HTC One(M7)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 1.7.1 (0546) Mapa Europe 1409 i HTC One M7 - fatalne przycinananie.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2014, 17:11:39 »
Wyrzuciłbym mapy do pamięci wewnętrznej a jeśli się nie da, to zrobiłbym format karty.
Program też do pamięci wewnętrznej.
Jak nie pomoże to do supportu.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM 1.7.1 (0546) Mapa Europe 1409 i HTC One M7 - fatalne przycinananie.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2014, 20:24:06 »
Najpierw ustalmy czy to co kol. nazywa klatkowaniem to naprawdę coś więcej niż to co AM ma w standardzie. Już paru kolegów zgłaszało że AM nie chodzi jak gra 3D. AM tak ma że pokazuje te pozycje które dostaje od modułu GPS a dostaje 1 na sekundę (do 5-ciu jak sobie ktoś włączy) .  1-5 fps to w grze masakra w nawigacji to tylko estetyka . Sygnic animuje płynnie a AM skacze co nie znaczy że pokazuje mniej dokładnie (Sygnic też pokazuje dokładnie raz na sekundę a to co pomiędzy to tylko interpolacja)
Tak więc kolego "skacze"  Ci co sekundę czy co 10 ?  W pierwszym wypadku "ten typ tak ma"
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 1.7.1 (0546) Mapa Europe 1409 i HTC One M7 - fatalne przycinananie.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2014, 20:56:52 »
Chyba piszesz o wAM.
W aAM nie ma takich ustawień a po drugie nie klatkuje tak. Ja nie mam tego efektu i na androidowym forum nie słychać.
Wiadomo, że ideału nie ma (tak, jak w Sygic czy ostatniej wersji beta NE) ale nie jest źle.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2014, 23:15:54 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jacman

  • **
  • 167
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Iphone SE (2016)
Odp: AM 1.7.1 (0546) Mapa Europe 1409 i HTC One M7 - fatalne przycinananie.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2014, 22:51:30 »
Wyrzuciłbym mapy do pamięci wewnętrznej a jeśli się nie da, to zrobiłbym format karty.
Program też do pamięci wewnętrznej.
Jak nie pomoże to do supportu.

Witam,
Chcialem kolego przypomniec ze M7 ma tylko pamiec wewnetrzna
a nie ma slotu na karte pamieci.
Poza tym tez mi tak klatkuje i chyba to jest jakis defekt bo wersje ok 1.5 tak nie klatkowaly.
Pozdrawiam
Moje przejścia GSM:
Sagem MC912->Nokia:3210->3310->Siemens: C35->M35->S35->S45->SL45i->S55->Nokia 6610->Siemens SX1->Nokia: E50->E61->SPV M3000->HTC: TyTN II->Touch Pro->HD2->HTC One->Iphone SE

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM 1.7.1 (0546) Mapa Europe 1409 i HTC One M7 - fatalne przycinananie.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2014, 23:18:36 »
Piszę o aAM . Mi aAM skacze   B)   odczuwalnie mniej niż miałem w wAM ale jednak skacze . Z tym że tak naprawdę to widać to tylko na dużym powiększeniu mapy.
Ustawienia?  w andku nie ma ale ja używam modułu zewnętrznego i w nim można sobie ustawić żeby dawał pozycję 5x/s  :E
wszystko jedno AM skacze i pamiętam że już były dyskusje że komuś klatkuje a potem wychodziło że chodzi jak wszystkim tylko user był nieprzyzwyczajony .
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline ttwardela

  • 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One(M7)
Odp: AM 1.7.1 (0546) Mapa Europe 1409 i HTC One M7 - fatalne przycinananie.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2014, 10:05:35 »
Dziekuję wszystkim za komentarze. Co do hipotezy z GPS-em to się nie zgodzę z uwagi na to, że podobne klatkowanie występuje również w przypadku symulacji trasy (podglądu) gdzie sygnal z GPS-u nie jest wykorzystywany. Tak czy inaczej postanowiłem zrezygnować z Automapy tym bardziej, że Sygic na którego mam licencję usunął błedy i obecnie nawigacja działa tak płynnie jak poprzednio.
Pozdrawiam TT
Asus P535 > Asus P750 > HTC HD2> HTC One(M7)

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: AM 1.7.1 (0546) Mapa Europe 1409 i HTC One M7 - fatalne przycinananie.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2014, 11:26:21 »
Jak GPS jest symulowany tzn. że jest  programowo udawane działanie modułu GPS.  Co robi GPG - Raz na sekundę podaje aktualną pozycję. Symulowany GPS robi dokładnie to samo, raz na sekundę podaje pozycję tyle że jest to pozycja wirtualna a nie prawdziwa ale nie ma to o wpływu na działanie AM. Po prostu AM nie wyświetla pozycji pośrednich. TTTM i może się to nie podobać albo można się przyzwyczaić. Ja nie jeżdżę na max powiększeniu i po prostu wtedy tego nie widzę.
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)