aAM - czego nie znajdziesz w menu programu[moderowany]

  • 5 Odpowiedzi
  • 32835 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
aAM - czego nie znajdziesz w menu programu[moderowany]
« dnia: Grudzień 17, 2012, 02:10:09 »
Na razie w ogóle nie ma instrukcji ale może w tym wątku uda się zebrać kilka porad dotyczących aAM.
  • Na początek transfer ulubionych z AutoMapy windowsowej:

    billi z innego forum napisał, że:
    Cytuj
    Porównałem pliki z windowsa i androida i zalazłem powód że jednym działa a innym nie.
    Należy w automapie windowsowej usunąć z ulubionych punkty stałe ekstra które w androidzie są zapisane w trochę inny sposób to znaczy musimy usunąć
    -dom
    -praca
    -ostatnia pozycja samochodu
    potem przekopiować pliki default.fav i plik default.fav.bak do androida do pliku AutoMapa/Data
    Teraz już powinno się wszystkim działać
  • Wyłączenie ikon świateł na skrzyżowaniach (niedostępne z poziomu menu).
    W pliku gmv.settings zmienić parametr "AllowTrafficLights=" z 1 na 0.

  • Zmiana kolorów tabliczek z numerem drogi. Identycznie jak w wAM - w pliku mapy (plik *.colors - w folderze /AutoMapa/Colors) znajdujemy konfigurację dla danej kategorii drogi (np. dla dróg wojewódzkich będzie to ";---- DROGA 12: Secondary S3D_Road"
    I poniższe parametry:
    S3D_RoadBoxBkg12=255 235 125
    S3D_RoadBoxOutline12=110 70 10
    S3D_RoadBoxTxt12=120 90 60
    Określają kolory dla tabliczki.
    S3D_RoadBoxBkg - to tło
    S3D_RoadBoxOutline - to kolor obwódki
    S3D_RoadBoxTxt - to kolor tekstu
    Kolor oznaczony jest schematem RGB - bardzo fajnie wybiera się to w zwykłym Panit'cie ;)

  • Jak pobrać mapę i zainstalować/zaktualizować ją z poziomu PC - tutaj.

  • Kliknięcie menu systemowego raz, ukrywa menu AutoMapy po krótkiej chwili. Ponowne kliknięcie przywraca menu.
    Dwuklik (wcale nie taki szybki) normalnie robi zrzut ekranu.

  • Jak "wypompować powietrze" z budynków 3D.
    Trzeba tapnąć na mapę - pojawi się w lewym dolnym rogu przełącznik widoku 2D/3D. Następnie trzeba przejść do widoku 2D, potem tapnąć jeszcze raz ikonkę przełącznika widoku 2D/3D i przytrzymać ją aż z prawej strony mapy pojawi się skala z procentami (normalnie jest w tym miejscu suwak skali mapy).
    Tam suwaczkiem można "wypompować powietrze" z budynków.
    Ja mam ustawione na 9% i jest git  :mrgreen:


Prośbę mam o dopisywanie samych sprawdzonych bądź oczywistych porad oraz nie dyskutowanie w tym wątku a moderację proszę o wyrzynanie bez ostrzeżenia jakichkolwiek dyskusji.
Dyskutować i zadawać pytania możemy w oddzielnym wątku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2014, 00:59:01 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: aAM - czego nie znajdziesz w menu programu[moderowany]
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2016, 13:32:47 »
AD 6. wystarczy przytrzymać przycisk 2D/3D to przełączy się w tryb ustawiania wysokości budynków. Nie ma znaczenia czy aktualny widok to 2D czy 3D.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: aAM - czego nie znajdziesz w menu programu[moderowany]
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2016, 21:07:56 »
Onegdaj tego nie było.

Jakby ktoś miał problem z mapami na karcie (Android 6).
U mnie, po aktualizacji Androida do wersji 6 (a może już wcześniej, po przesiadce na Androida 5? - nie pamiętam) AutoMapa przestała "widzieć" mapy, które były w folderze /SDCard/AutoMapa/Maps.
Zainstalowała sobie nowe w pamięci urządzenia.
I myślałem, że tak musi być ale...


...jednak mapy mogą być na karcie ale nie w folderze /AutoMapa/Maps/  :grin:

Ja poradziłem sobie tak:
Zrobiłem sobie kopię map z pamięci urządzenia i usunąłem je stamtąd.
Potem aAM (po uruchomieniu) zapytała, gdzie zainstalować mapy. Wskazałem kartę SD i zostały zainstalwane w folderze
/Android/obb/pl.aqurat.automapa/AutoMapa/Maps.
Utraciłem informacje o licencji ale kopiując zachowane wcześniej mapy w powyższy folder wszystko wraciło do porządku.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 09:30:18 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

Odp: aAM - czego nie znajdziesz w menu programu[moderowany]
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2017, 08:37:30 »
Wiele osób szukało wiec napisze jak wyłączyć znikanie budynków.

W pliku gmv.settings odnajdujemy linijkę MaxScaleToDrawAddresses=0.500000 i zmieniamy skale na np. 1.500000 od tej chwili nawet jeśli ruszymy i automapa podniesie automatycznie skale do góry nadal będziemy widzieć numery budynków.
Jedyne czego nie mogę znaleźć i walczę z tym od dłuższego czasu to jest wielkość czcionki z numerami budynków jeśli ktoś wie gdzie to jest byłbym wdzięczny.

Jeśli chcemy wyłączyć widok budynków 3d w widoku 2d w pliku gmvgl.settings znajdujemy linijkę Allow3dBldsIn2dView=1 i zmieniamy ja na 0

Należy pamiętać o zrestartowaniu urządzenia przed wgrywaniem zmienionych plików.



« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2017, 08:41:11 wysłana przez Fant0x »

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: aAM - czego nie znajdziesz w menu programu[moderowany]
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2017, 13:34:58 »
Wystarczy zamknąć i ponownie uruchomić AM, nie trzeba restartować urządzenia.
To nie tablica ogłoszeń !

Odp: aAM - czego nie znajdziesz w menu programu[moderowany]
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2018, 14:40:38 »
Odkopuje, jeszcze raz podszedłem do tematu zmiany wielkości czcionek ze wzgledu na zmiane sprzętu dla tych dla których mimo możliwości zmiany tych ustawień w menu numeracja adresów jest nadal za mała odsyłam do strony http://www.likoton.pl/zmiana-rozmiaru-nazw-miast-ulic-rzek-numerow-posesji-oraz-drog-automapie-dla-systemu-android/. Opis dokładny krok po krok nie jest to moja strona ale jeżeli moderacja uzna że link to trochę bezczelność to można post usunąć a samemu wkleić tutaj opis jak to zrobić bo widziałem kilka tematów gdzie ludzie szukali tego samego.