SPL 1.2 vs SPL 3.5 ?

  • 11 Odpowiedzi
  • 7380 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Artquad

  • 40
  • Fresh Meat... :>
SPL 1.2 vs SPL 3.5 ?
« dnia: Sierpień 06, 2008, 18:45:59 »
Witam. Mam pytanie na czym głównie polega różnica między nimi? Czy opłaca się przesiadać na 3.5? Czy robi się to identycznie jak upgrade wszystkiego ( radia,romu itp )... Właśnie zacząłem zabawę z X7500 jeśli chodzi o upgrady... Mam za sobą radyjko i romy na 1.20. Dziękuję za odpowiedzi... Pozdrawiam
HTC X7500 WM 6.1 MichyPrima 5.1 SPL 1.2 + 16GB MiniSD, 

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: SPL 1.2 vs SPL 3.5 ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2008, 18:59:00 »
A dlaczego nie wgrałeś do tej pory oficjalnego WM6 bo przecież cały czas jesteś na WM5.
Przesiadka na gotowane AP3/AP4 jest przesiadką w jedną stronę bez możliwości powrotu do oficjalnego WM6. Sprawdź WM6 najpierw  Ja jestem na WM6 z Ery i jestem zadowolony :))
potrzebna zgoda

*

Offline Artquad

  • 40
  • Fresh Meat... :>
Odp: SPL 1.2 vs SPL 3.5 ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2008, 20:05:55 »
Ja kupiłem Atenkę z WM6 od razu od kolesia. Mieszkam w Anglii. Nie będzie problemu z ustawieniem sieci na angielską?
HTC X7500 WM 6.1 MichyPrima 5.1 SPL 1.2 + 16GB MiniSD, 

*

Offline Padi

  • ****
  • 904
  • Płeć: Mężczyzna
    • To co lubię...
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Odp: SPL 1.2 vs SPL 3.5 ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2008, 17:01:57 »
Witam. Mam pytanie na czym głównie polega różnica między nimi? Czy opłaca się przesiadać na 3.5? Czy robi się to identycznie jak upgrade wszystkiego ( radia,romu itp )... Właśnie zacząłem zabawę z X7500 jeśli chodzi o upgrady... Mam za sobą radyjko i romy na 1.20. Dziękuję za odpowiedzi... Pozdrawiam

Przyłączam się do pytania jakie SPL i czemu w jedną stronę???
Historia PDA... BlueAngel, Wizard, Universal, Ameo, Kaiser, Touch Pro, Blackstone, Leo... co dalej czas pokaże.

*

Offline kgx

  • **
  • 199
Odp: SPL 1.2 vs SPL 3.5 ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2008, 13:20:40 »
od pewnego czasu jest juz chyba mozliwosc powrotu do starego spla.

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: SPL 1.2 vs SPL 3.5 ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2009, 00:35:10 »
Ok... Postanawiam wskrzesić wątek, bo jak uprzejmie zamonitował sam skrypt nie napisano tu nic od ponad 120dni... 120 dni NIKT kto wie czym jest SPL oraz jakie są różnice między wersją 1.2 a 3.5 nie dał rady tu nic napisać...! Czy to jest jakiś temat TABU?? Bo sorki, szukam szczegółowych info o tym zagadnieniu od dłuższego czasu, pojawiają się inne wątki o tym, powielają pytania - ale wszędzie głucho... To naprawde takie trudne dla kogoś kto wie co i jak, żeby to napisać...?? To może chociaż jakieś KONKRETNE linki do tej wiedzy, bez zbędnego narzekania "że to już było miliardtryliard razy mówione", bo... nie było:/

Z góry dzięki za WYJAŚNIENIA...:)

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: SPL 1.2 vs SPL 3.5 ?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2009, 21:50:38 »
ja miałem 1.2 szczerze nie wiem do czego to służy ;P
Ale fajnie sie nazywa ^_^ ważne że PDA działa ^_^
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

*

Offline mrkaczor

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC x7500 Advantage (BLACK) & Mio P550m
Odp: SPL 1.2 vs SPL 3.5 ?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2009, 23:49:17 »
Z tego co udało mi się dowiedzieć na xda-developers jest to oprogramowanie bezpośrednio odpowiedzialne za wczytanie aktualnego systemu operacyjnego (Secondary Program Loader), a różnica między SPL 1.2 i SPL 3.5 polega na przydzielaniu pamięci operacyjnej odpowiednio dla OS i reszty programów, tj. SPL 1.2 rezerwuje mniej RAM'u dla systemu, zostawiająć więcej dla użytkownika, zaś SPL 3.5 rezerwuje więcej pamięci dla OS kosztem RAM'u dostępnego dla pozostałych aplikacji (przy czym mówiąc mniej/więcej mam na myśli względne wartości :) )...

Jeśli się myle (czyli sam coś źle zrozumiałem :P ) proszę o sprostowanie (już nie wyjaśnianie - może więc komuś się "zechce")...

[edit:] A przy okazji odsyłam do wątku na xda:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=496743
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2009, 23:50:56 wysłana przez mrkaczor »

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: SPL 1.2 vs SPL 3.5 ?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2009, 19:34:17 »
Z tego co udało mi się dowiedzieć na xda-developers jest to oprogramowanie bezpośrednio odpowiedzialne za wczytanie aktualnego systemu operacyjnego (Secondary Program Loader), a różnica między SPL 1.2 i SPL 3.5 polega na przydzielaniu pamięci operacyjnej odpowiednio dla OS i reszty programów, tj. SPL 1.2 rezerwuje mniej RAM'u dla systemu, zostawiająć więcej dla użytkownika, zaś SPL 3.5 rezerwuje więcej pamięci dla OS kosztem RAM'u dostępnego dla pozostałych aplikacji (przy czym mówiąc mniej/więcej mam na myśli względne wartości :) )...

Jeśli się myle (czyli sam coś źle zrozumiałem :P ) proszę o sprostowanie (już nie wyjaśnianie - może więc komuś się "zechce")...

[edit:] A przy okazji odsyłam do wątku na xda:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=496743


Dzieki wielkie. Przydalo sie :)

Odp: SPL 1.2 vs SPL 3.5 ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2009, 22:50:14 »
Tak by dopowiedzieć, by ktoś sobie nie popsuł zabawki:
Jeśli masz SPL1.20 to instaluj romy które to obsługują - zawsze jest podane dla którego SPL dany rom się nadaje, jeśli zainstalujesz na SPL1.20 rom dla 3.5 możesz sobie popsuć zabawkę (ale jeśli bootloader się ładuje to za pomocą karty mini SD i odpowiedniego romu przywrócisz ją do życia)
Ogólnie rzecz ujmując SPL 3.5 jest wymagany dla nowszych systemów które mają więcej wodotrysków jak WM6.5 i niektóre 6.1

*

Offline Goompie

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA AMEO - (HTCX7500)
Odp: SPL 1.2 vs SPL 3.5 ?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2010, 14:27:55 »
"ale jeśli bootloader się ładuje to za pomocą karty mini SD i odpowiedniego romu przywrócisz ją do życia"

Bardzo proszę o opis jak to zrobić

*

Dżeju

Odp: SPL 1.2 vs SPL 3.5 ?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2010, 19:54:21 »
Musisz mieć na karcie dobry ROM z dobrym SPL. W plikach musi występować plik: ATHEIMG.nbh. Wkładasz kartę > tryb BL > powinien wystartować