Jaka folie na ekran polecacie ?

  • 13 Odpowiedzi
  • 10230 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Jaka folie na ekran polecacie ?
« dnia: Wrzesień 04, 2008, 13:36:35 »
Uzywalem dlugo Brando (matowa) i zastanawiam sie jaka folie zalozyc do x7500. Matowe Brando ma swoje plusy, ale tez nieco pogarsza jakosc.
Jakie macie doswiadczenia i za ile ?   B)

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Jaka folie na ekran polecacie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2008, 14:53:14 »
Jeśli wykorzystujesz palmtopa do nawigacji i np. przy dużym nasłonecznieniu matowa jest 100x lepsza. W FSC n560 miałem błyszczącą i szczerze mówiąc różnica jest minimalna.

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Jaka folie na ekran polecacie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2008, 15:39:54 »
moze testowal ktos inne folie, tansze ? nie zdziwilbym sie, gdyby okazalo sie, ze produkt XXX za 20zl jest rownie dobry jak Brando  :ok:

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Jaka folie na ekran polecacie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2008, 19:44:19 »
ja kiedys miałem jakaś tania folie i była do dupy, teraz na uni mam brando matowa i rewelacja także nie żałuj 20 czy 30zł wiecej i kup brando

*

Offline elektron

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Athena, HTC Blackstone
Odp: Jaka folie na ekran polecacie ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2008, 20:27:37 »
Ja uzywam Brando UltraClear. Rewelacyjna jakość obrazu ale tak jak koledzy piszą w aucie na słońcu przeszkadzają refleksy bo odbija wszystko jak w lustrze ale coś za coś.

*

Offline jackpe

  • **
  • 140
    • Zdrowie psychiczne
  • Sprzęt: Galaxy Tab P1000, SGS i9000, Compaq 8710p
Odp: Jaka folie na ekran polecacie ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2008, 22:20:29 »
Właśnie przez te refleksy i odbicia światła i tak już mało co widać w dzień na ekranie x7500. Dlatego mam pyt. dla kogoś kto używa go z matową folia. Jest jakaś różnica? Czy coś lepiej widać kiedy pada światło na ekran?Używam go często do nawigacji i nawet w samochodzie jest z tym problem.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Jaka folie na ekran polecacie ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2008, 23:03:48 »
ja mam universala i brando portector plus i w samochodzie sprawuje sie rewelacyjnie, wszystko działa jak na nalezy, wiec mysle ze na athenie bedzie to samo

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaka folie na ekran polecacie ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2008, 23:14:08 »
tez mam matowa na obu zabawkach,nie odbija swiatla i nawet w sloneczny dzien widac co tam napisane.
oczywiscie nie daje to 100% widocznosci w kazdym oswietleniu ale poprawia ja w znaczacy sposob...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Jaka folie na ekran polecacie ?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2008, 23:29:31 »
tez mam matowa na obu zabawkach,nie odbija swiatla i nawet w sloneczny dzien widac co tam napisane.
oczywiscie nie daje to 100% widocznosci w kazdym oswietleniu ale poprawia ja w znaczacy sposob...

dokladnie, nie ma co idealizowac Brando matowej. Mialem w Looxie, mam w x7500. Pogarsza jakosc obrazu w porownaniu do "bez folii". Refleksy w aucie przy slonecznej pogodzie tez sa. Wyswietlacz w x7500 jest naprawde niezly i to jest wielki plus.
Cos dla ochrony ekranu warto miec, ale z zachytu nad Brando piac nie bede. Cos za cos
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2008, 23:32:04 wysłana przez JaMi »

*

Offline jackpe

  • **
  • 140
    • Zdrowie psychiczne
  • Sprzęt: Galaxy Tab P1000, SGS i9000, Compaq 8710p
Odp: Jaka folie na ekran polecacie ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 07, 2008, 14:55:45 »
Masz rację Ornitolog co do Universala. Tam te reflesky tak bardzo mi nie przeszkadzają i do dzisiaj użwam go z folią Brando Ultra Clear. Na x7500 może założe matową. Zawsze ją przecież można wymienić:)
A przy okazji zapytam o uchwyt samochodowy jaki używacie do X7500. Stosuje ktoś może jakiś inny niż firmy Herbert Richter? Nic innego nie widzę w necie i dlatego pytam. X500 jest dość ciężki i ciekawi mnie jak na naszych drogach  wytrzymuje długie ramię od takiego uchwytu. Z powodu dość nisko pochylonej przedniej szyby pda na uchwycie  krótkim ramieniem miałbym dość daleko odsunięty od oczu. :)

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Jaka folie na ekran polecacie ?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2008, 19:59:35 »
Masz rację Ornitolog co do Universala. Tam te reflesky tak bardzo mi nie przeszkadzają i do dzisiaj użwam go z folią Brando Ultra Clear. Na x7500 może założe matową. Zawsze ją przecież można wymienić:)
A przy okazji zapytam o uchwyt samochodowy jaki używacie do X7500. Stosuje ktoś może jakiś inny niż firmy Herbert Richter? Nic innego nie widzę w necie i dlatego pytam. X500 jest dość ciężki i ciekawi mnie jak na naszych drogach  wytrzymuje długie ramię od takiego uchwytu. Z powodu dość nisko pochylonej przedniej szyby pda na uchwycie  krótkim ramieniem miałbym dość daleko odsunięty od oczu. :)

do tego uchwytu mozesz dokupic kilkanascie innych ramieni, ta sama zostaje tylko "glowica" czyli uchwyt na PDA. Wszystko znajdziesz na stroniehttp://www.uchwyty-samochodowe.pl/
Odnosnie uchwytu standardowego, czyli takiego jak daje w Polsce Era. Ramie nie jest za dlugie, to fakt. U mnie wystarcza, ale sam myslalem nad zakupem ramienia przedluzonego, znajdziesz na podanej stronie WWW. Ramie jest nad wyraz sztywne, PDA jest calkiem sztywno zamontowany. Jestem generalnie pod wrazeniem tego uchwytu, mialem Rikaline na gietkim ramieniu (inne PDA) i tam byla lipa. Z x7500 jest naprawde dobrze, polecam.

Odnosnie innych uchwytow. Jest Brodit z ladowaniem i Carcomm (tez z ladowaniem). Brodit to klopot z mocowaniem, Carcomm moze miec uchwyt pasujacy do ramieni z podanej wczesniej strony. Mysle o tego typu uchwytach, bo denerwuje mnie podlaczanie kabla do ladowania PDA za kazdym razem. Jezeli ktos znalazl cos jeszcze, niech napisze

*

Offline jackpe

  • **
  • 140
    • Zdrowie psychiczne
  • Sprzęt: Galaxy Tab P1000, SGS i9000, Compaq 8710p
Odp: Jaka folie na ekran polecacie ?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2008, 22:34:42 »
Uchwyt Carkomm pojawil sie wlaśnie na Allegro:) Sam sie nad nim zastaawiałem ale wydaje mi się trochę drogi a do tego chyba nie da się go używać poziomo. Natomiast ładowanie w uchwycie to fajna sprawa.Mnie też zawsze denerwowało dopinanie kabli do pda i to przeważnie w momencie kiedy byl najbardziej potrzebny:)Dzięki za stronke. Zaraz sobie przejrzę.

*

Offline snowcraft

  • **
  • 162
  • Sprzęt: HTC X7500 Orange/BB 8310 Era
Odp: Jaka folie na ekran polecacie ?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 16, 2009, 14:06:36 »
No to czas odgrzebać stary wątek... :)
Czy ktoś robił porównanie obydwu folii na Athenie? Interesuje mnie jak duża róznica jest. Wyżej ktoś pisał, że na Looxie miał minimalną różnicę.
Większość czasu używam w pomieszczeniach, ale conajmniej raz w tygodniu jako nawigacji w aucie i jakieś 20% czasu na zewnątrz. Ten kawałek folii swoje kosztuje, więc nie chcę bez sensu wyrzucać kasy.
Aktualnie mam jeszcze matową dostarczoną przez producenta i to jest porażka :)
-----------------
Saludos

Odp: Jaka folie na ekran polecacie ?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 19, 2011, 01:20:39 »
tez odgrzeje watek, moze komus sie ta informacja przyda :)
na jednym fonie mam brando ultraclear na drugim matowa
moja subjektywny wybor: matowa

wady matowej:
-lekki efekt iskrzenia (cos jak przy amoledach) widoczny tylko na bialym
-nie da sie uzywac telefonu jako lusterka ;)

zalety matowej:
-palec po ekranie przesuwa sie jak po lodzie
-slady palcow nie sa zbyt widoczne i znikaja po przetarciu nawet plastikowa szmatka
-w jasnym otoczeniu obraz widoczny, choc zamglony

wady blyszczacej:
-slady palcow bardzo widoczne
-brudny (potluszczony od palcow) daje kolorowe efekty rozszczepienie swiatla (sporo wieksze niz matowa folia) i nierownomierne, co utrudnia czytanie,
-w jasnym otoczeniu brudny ekran staje sie nieprzezroczysty, czysty robi za lustro
-trudno wyczyscic ekran (potrzeba czystej bawelnianej szmatki i kilku przetarc)
-na czystym ekranie palec stawia opor przy przesuwaniu
-zeby utrzymac ekran w lustrzanej czystosci nalezy go albo nie dotykac albo przecierac wspomniana wyzej szmatka po kazdym dotknieciu palcem

zalety blyszczacej:
-ekran wyglada jakby nie bylo zadnej folii