HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?

  • 185 Odpowiedzi
  • 39956 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Super_Ghost

  • ****
  • 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Pre|GC5066HD
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 08, 2007, 21:17:35 »
ja chyba poczekam, aż ludziska opracują ściagnaie Simlocków i kupię za 2,3tys od jakiegoś niemca.. ;]

Bo Era standardowo klientów nie chce.. :( > jak zwykle dali mi taką opcję na przedłuzęnie, że bardziej opłącałoby mi się rozwiązać umowę i zawiazać nową na promocji teraz dostępnej.


> tak poza tematem. W Erze zaoferowali mi 4 pakiety Nowy Komfort za 80zł/mies, gdy nowi mają 7 takich pakietów za tylko 20zł więcej.. :|   - oczywiście mówimy o ofercie BEZ telefonu, z telefonem jest droższy abonament  >:(

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 08, 2007, 21:34:28 »
Dlatego numer przeniosłem do Plusa. Poza tym teraz znów mam służbowy telefon, więc prywatny służy mi głównie do GPRS.

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 08, 2007, 22:13:43 »
A tak przez ciekawość, czy do rozmów pozostaje jedynie słuchawka na BT ; czy też może być słuchawka na kablu  ::) ( Taka jak np. dołączana do telefonów komórkowych )
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 08, 2007, 22:17:28 »
standardowo jest dołączana słuchawka po kabelku...
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Goompie

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA AMEO - (HTCX7500)
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 08, 2007, 23:15:20 »
Tomko nie kupuj MDA PRO :)
Miałem MDA PRO i mam MDA AMEO
To ciężkie i to ciężkie :)
MDA PRO nie ma GPSu więc dodatkowo musisz nosić odbiornik. Zamiast nosić i pamiętać o dwóch pudełkach wolę jedno nieco większe :)
MDA PRO nie ma dysku i musisz inwestować w karty. 8 GB to troche będzie Cie kosztowało :)
No i chyba jeszcze nie ma SD o takiej pojemności, więc musiałbyś kupić kilka i znowu nosić :)
Na ekranie MDA w czasie jazdy trudno odczytać jest nazwę bocznej ulicy. Na AMEO nawet pasażerowie z tyłu mogą Ci dyktować :)

Ciekawy jest system VueFLO
Włączając strone internetową kiedy chcemy przejśc niżej (do czego w windowsie służy boczny pasek) tutaj wystarczy lekko przechylić samo MDA podobnie jak czasem robimy to ze zwykłą gazetą i obraz na ekranie sam się przesunie żebyśmy mogli przeglądać dalszą część strony.
Przy ekranie 5 cali widzimy podobny obraz jak na zwykłym monitorze. Na szerokość bez problemy mieści się np ONET, jedynie na długość trzeba sobie przesunąć, zresztą podobnie jak w windowsie XP i standardowym monitorze.

Żeby nie było że tylko chwalę :)
Wydaje mi się, że sprzęt noszony w fabrycznym etui może się łatwo dorobić otarć.
Po zamknięciu etui obudowa ekranu dotyka obudowy klawiatury. Tarcie metalu o metal łatwo może zostawić ślady. Ponieważ na początku takie zabawki traktuje się jak dzieci to ja pomiędzy klawiaturą a ekranem przy zamykaniu etui wkładam sobie mały pasek tkaniny który chroni przed taką sytyacją.
Folia ochronna dodawana przez producenta jak zwykle jest marnej jakości dlatego z niecierpliwością czekam na odpowiedni model brando.
Średnio PDA zmieniam co 3 miesiące więc jak pojawi się coś nowego i będę sprzedawał AMEO to chciałbym oddać go w stanie idealnym :)

Wydaje mi się jednak że ciężko będzie w najbliższych trzech miesiącach znaleźć urządzenie bardziej zaawansowane technicznie od MDA AMEO (HTC x7500)
Może więc zwiąże się na nieco dłużej ;)

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 08, 2007, 23:22:11 »
Goompie... nie pisz tak, bo rzeczywiście zaraz kupię... Żartuję. Naprawdę dzięki za opisy - pisz dalej. Jak na razie to dla mnie ideał (nie narzekam na rozmiar, bo nie jest on dla mnie aż tak istotny w swoich minusach, jak w plusach). Widziałem też niezłe etui w którymś ze sklepów internetowych, z osobną "kieszonką" na klawiaturkę - może to by było rozwiązanie? Niestety, nie pamiętam gdzie to widziałem. Napisz jeszcze, proszę, co standardowo dostałeś w opakowaniu? Wiem już, że średniej klasy etui, słuchawkę na kablu i kiepskie folie. Coś jeszcze? Np. uchwyt do auta czy cóś? Ładowarkę kablową, samochodową?

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 08, 2007, 23:33:28 »
 Dzięki Goompie  ;D Teraz pozostaje mi polować na okazję i oczywiście czekam na test AMEO na PDAClubie  ;D
JAKUB  ;D JAKUB ;D JAKUB ;D - kto się przyłącza  ;D ;D ;D ;D ;D do wołania
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 09, 2007, 01:42:15 »
Dzięki Goompie  ;D Teraz pozostaje mi polować na okazję i oczywiście czekam na test AMEO na PDAClubie  ;D
JAKUB  ;D JAKUB ;D JAKUB ;D - kto się przyłącza  ;D ;D ;D ;D ;D do wołania

nie Jakub tylko Goompie .... Jakub nie jest cudotworca i jak Mu nikt nie pozyczy takiego sprzetu to nie moze przeciez wziac ze sklepu ;-)
wiec jak chcesz miec review pisz do Goompie niech tak nie pieje nad swoim sprzetem tylko niech lepiej pozyczy Jakubowi ... end of story ... Jakub jak Go ladnie poprosisz zrobi review  :P
Napisane: Maj 09, 2007, 01:31:02
Tomko nie kupuj MDA PRO :)
Miałem MDA PRO i mam MDA AMEO
To ciężkie i to ciężkie :)
MDA PRO nie ma GPSu więc dodatkowo musisz nosić odbiornik. Zamiast nosić i pamiętać o dwóch pudełkach wolę jedno nieco większe :)
MDA PRO nie ma dysku i musisz inwestować w karty. 8 GB to troche będzie Cie kosztowało :)
No i chyba jeszcze nie ma SD o takiej pojemności, więc musiałbyś kupić kilka i znowu nosić :)
Na ekranie MDA w czasie jazdy trudno odczytać jest nazwę bocznej ulicy. Na AMEO nawet pasażerowie z tyłu mogą Ci dyktować :)

Przy ekranie 5 cali widzimy podobny obraz jak na zwykłym monitorze. Na szerokość bez problemy mieści się np ONET, jedynie na długość trzeba sobie przesunąć, zresztą podobnie jak w windowsie XP i standardowym monitorze.


czytam i czytam .... i oczom nie wierze .... musialem kilka razy to przeczytac bo
1. mda pro + gps + karta 4GB bo wiekszych nie ma ktore pro obluguje to jest nadal DUZO MNIEJ CENOWO NIZ ameo
2. na ekranie MDA PRO trudno odczytac nazwe ulicy ? nigdy nie mialem takiego problemu
3. "Na AMEO nawet pasażerowie z tyłu mogą Ci dyktować" bo narazie nie dzialaja stabilnie aplikacje przelaczajace QVGA na VGA ... wiec nie masz zapewne tam zadnej VGA tylko 320*240  ;D
4. "Przy ekranie 5 cali widzimy podobny obraz jak na zwykłym monitorze" - to jest chyba joke jakowys ... ja uzywam 10cali i wiecej bo na 5 cali raczej srednio sie pracuje jak na codzien
5. "Na szerokość bez problemy mieści się np ONET" przeciez i MDA PRO i AMEO maja TE SAMA ROZDZIELCZOSC .... wiec jak na ameo moze byc widac wiecej niz na mda pro ?
swoja droga u mnie najmniejszy tablet ma ekran 6,6 cala i 800*600 i tam to jako tako wyglada kazda strona .... jednak i tak duzo gorzej niz na wyzszych rozdzielczosciach

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 09, 2007, 02:39:40 »
Co do przełaczania rozdzielczości to stabilnie pracuje MvRTrueVGA_v1.3.cab co prawda zrobiony na x51v .
A różnica ekranu jest tylko w wielkości  3,6" a 5" to sporo ale obraz jest dokladnie taki sam pod względem rozdzielczości VGA.
Ja raczej mogę to porównywać bardziej do hx4700 z dobrym telefonem HSDPA i microdrivem 8GB.
Cenowo taki zestaw nawet używany na Allegro nie bedzie tańszy:
hx4700 to okolo 1000 zł
tel z HSDPA         1200 zł
klawiatura BT        300 zł
Microdrive  8GB     450 zł
GPS BT                  300 zł
TomTom  PL+.. .    450 zł
---------------------------------
Total to prawie jak nowe  AMEO ( a mówimy o używanym sprzęcie kupowanym okazyjnie i w wiekszości bez gwarancji)
 ;D w przypadku hx 4700 mamy jeszcze jedną zaletę to mozliwość uzywania WM2k3 - czyli potworna szybkość Windowsa.     
potrzebna zgoda

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 09, 2007, 08:08:04 »

hx4700 to okolo 1000 zł
tel z HSDPA         1200 zł
klawiatura BT        300 zł
Microdrive  8GB     450 zł
GPS BT                  300 zł
TomTom  PL+.. .    450 zł
---------------------------------
Total to prawie jak nowe  AMEO ( a mówimy o używanym sprzęcie kupowanym okazyjnie i w wiekszości bez gwarancji)
 

""Prawie" robi wielka różnicę" - różnica w tym przypadku polega m. in. na tym, że w Ameo masz to wszystko w jednym urządzeniu i nie musisz nosić plecaka po brzegi wyładowanego takim smietnikiem...

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 09, 2007, 09:09:31 »
 ;D
Zgadza się.
Dlatego też wybrałem Athenę  ;D
A żę miałem to wszystko już wcześniej to dlatego zakupiłem aby nie nosić tego wszsykiego.
potrzebna zgoda

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 09, 2007, 11:21:44 »
@jas_pik : MvRTrueVGA_v1.3.cab - z jakiej lokalizacji można to pociągnąć  ??? - zanlazłem  ;D ;D

@andy...: co do testu na PDAClubie, to mam nadzieję że firma która dotąd udostępniała sprzęt do testów i tym
razem stanie na wysokości zadania  ;D
 Znaczy brać Ameo a nie MDA PRO ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2007, 11:32:14 wysłana przez Tomko »
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline toja

  • ***
  • 343
  • Płeć: Mężczyzna
  • POZNAŃ
  • Sprzęt: iPhone4S, iPad3
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 09, 2007, 11:51:21 »
Znaczy brać Ameo a nie MDA PRO ;D

Tego nikt Ci w taki sposób nie powie! Decyzja zawsze należy do Ciebie!
Jednemu podoba się córka innemu teściowa  ;D
A tak na poważnie... na szczęście mamy różne gusta i potrzeby dzięki czemu niektórzy będą używać UNI i będą nadal bardzo zadowoleni.

A tak przy okazji... mam UNI, jestem zadowolony, ale ... czekam na spadek cen Ameo  ;D

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 09, 2007, 13:04:27 »
Co do cen to chyba niezły b...l mają w Erze  :-X Skuszony ofertą z tej strony http://www1.era.pl/phones/phones.php?type=1&subtype=0&firm=18
już miałem udać się do slonu Ery by podpisać umowę, ale wysłałem maila z pytaniem o szczegóły . I wiecie co mi odpwiedzieli  :o - że Ameo jest jedynie w wolnej sprzedaży w abonamencie go NIE MA   ??? Najwyraźniej szefostwo Ery nad niczym nie panuje - żeby nie wiedzieć co jest na firmowej stronie  :o ;D
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline Goompie

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA AMEO - (HTCX7500)
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 09, 2007, 13:09:15 »
Na poczatek odpowiedź dla 6nt
ERA daje więcej akceriów niż T-Mobile, ale też trzeba więcej zapłacić za zabawkę z logo ERY :)

W T-Mobile masz
-2 rysiki
-1 długopis/rysik
-kabel USB
-ładowarkę sieciową
-baterię
-etui
-etui na akcesoria.
-kabel VGA
-słuchawki z kabelkiem
-2CD Romy
-folie na akran
-instrukcje obsługi

Od ERY dodatkowo dostajesz
-uchwyt samochodowy (ja kupiłem moim zdaniem lepszy za 40zł)
-mapy TOM TOM (ale tylko na 4 kraje)
-ładowarkę samochodową (kupiłem za 15zł bo AMEO ładuje się przez wejście USB)

Kolejna ciekawostka na temat AMEO
Można go bez problemu podłączyć np do monitora lub TV. W zestawie jest nawet specjalny kabel

Co do testów - nigdy nie zrobie ich tak profesjonalnie jak Kuba więc te działkę zostawiam jemu. Ja natomiast w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.
Oczywiście mógłbym spotkać się z Kubą i popracować nad solidnym opisem, ale ja jestem z Krakowa a on chyba nie :(
Sam się nie podejmę bo potem ktoś mi zarzuci, że "pieję" ;)

A teraz odpowiedzi dla Andy_bez_wandy:

Może przykład:
Na przedniej szybie samochodu przyklejamy kartkę papieru o wymiarach 4x4cm na której piszemy wiersz Tuwima "Lokomotywa" takimi literami aby zapełnić całą kartkę. Obok przyklejamy kartkę o wymiarach 10x10cm i wpisujemy ten sam wiersz z odpowiednio większymi literami bo mamy więcej miejsca. Teraz siadamy na tylnym siedzeniu i czytamy.
Z której kartki będzie nam łatwiej ?? :)
Owszem sprawa rozdzielczości jest istotna ale sama wielkośc robi swoje.
Oczywiście kiedy będę miał do wyboru pracę w mieszkaniu przed PC z monitorem 19 cali i AMEO to wybiorę PC, ale np. w samochodzie nie mam takiej możliwości i wtedy pomiędzy AMEO a MDA PRO zdecydowanie wybiorę AMEO
To jednak tylko moje odczucia. Każdy (np. Andy-bez-wandy) może mieć inne

Ja nie "pieje" nad AMEO bo nie jestem jego dystrybutorem i nie zależy mi na zwiększeniu sprzedaży w Polsce :)
Może tylko kiedy więcej osób go kupi to będę miał więcej możliwości do wymiany doświadczeń i zadawania pytań :)

Tomko - ja pytałem w salonie ERY i też mi powiedzieli że tylko bez abonamentu za 4499zł mogą mi sprzedać... więc podziękowałem :)

A tak przy okazji na XDA pojawiły się kolejne dwa nowe romy do Atheny.
Jaś - może uda Ci się któryś wgrać do AMEO ? ;)
To potem i ja spróbuje ;)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2007, 13:11:05 wysłana przez Goompie »

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 09, 2007, 13:31:26 »
To ja mam pytanie do szczęśliwców mających porównanie Universala i Ameo  :) Jeśli sprzęt ma być wykorzystany do AM; czasem przejrzenie netu, rozmowy telefoniczne + smsy, program finansowy (cashorganizer) , kalendarz, prosty excel, no i non stop noszony - to czy przewaga Ameo jest na tyle duża że warto w niego inwestować czy też przy tak przeciętnym używaniu jego zalety nie mają większego znaczenia ?
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 09, 2007, 14:00:42 »
chyba nie odważę się byc pierwszym do zmiany ROM-u .
Porownanie z Universalem :
-jednak Universal jest wygodniejszy jako telefon( zapomnijcie o możliwosci normalnej rozmowy telefonicznej bez zestawu słuchawkowego) a do tego Universal - na styk miešci się w kieszeni koszuli a Athena nie :o na szczęšcie będzie używany wyłącznie z taryfą data - odpada koniecznošć pamiętania o słuchawce.
Zaš jako podstawowy telefon do usług glosowych zostanie E61
Dla mnie glówną przewage ma to że jest HSDPA oraz wyjscie VGA a z tego powodu na prezentacje mogę zabrać wyłącznie Athenę. Może przestaną okrešlać mnie jako gagdzieciarza  ;D
Wynika to też z polityki ERY nie można logicznie dokupić do standardowej taryfy glosowej o tanim planie połączeniowym taryfy data .
Niby Plus ma to fajnie rozwiązane ale 1GB za 60 zł to za drogo, bo w ERze za 4GB place 79 zł ale na osobnej karcie.
potrzebna zgoda

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 09, 2007, 19:22:30 »
Może przestaną okrešlać mnie jako gagdzieciarza  ;D

A ja jestem gadżeciarzem i jestem z tego dumny!  8)

Niby Plus ma to fajnie rozwiązane ale 1GB za 60 zł to za drogo, bo w ERze za 4GB place 79 zł ale na osobnej karcie.

To nie tak - w Plusie za 60 zł masz bez ograniczeń, ale teoretycznie jak przekroczysz 2GB (na mobilnym? :o), to mogą Ci spowolnić transfer. W praktyce odzywają się z tym dopiero jak totalnie przegniesz (mnie facet w Plusie opowiadał o gostku z 13GB transferem, który się mocno dziwił, że mu się internet spowolnił i jakim prawem). Informacje pewne - ja kupiłem właśnie Plusa z tego powodu, że Era oferowała mi wyłącznie pakiety.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 09, 2007, 20:05:53 »
Pokłóciłem się już kilka lat temu z FrancKomuną i walczę z nimi  do dziś - teraz w sądzie. Internet mam wyłącznie komórkowy - bo inni dostawcy nie działają/ nie opłaca im się  w centrum Warszawy.
To prawda - w Plusie do 09/06 nie mieli kontroli transferu a w Erze do 11/06 - od tego czasu wyłączają prawie natychmiast transmisję po przekroczeniu o 5% limitu  .
Dla mnie PDA  jest  jednocześnie modemem/kartą sieciową internetu w domu. 1 GB - wystarcza mi na tydzień  - dużo pracuję zdalnie - w szczególności na serwerach mapowych . 
Dlatego wybrałem Athenę i obecnie korzystam z ERY
A najważniejsze :
W Erze transfer spada do 1,8kbps
W Plusie 2,2 kbps
Znajdzie takie zapisy w umowie  :P
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2007, 20:10:28 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
potrzebna zgoda

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 09, 2007, 20:32:34 »
Ja mam umowę sprzed roku, więc chyba dlatego takiego zapisu nie mam (przed chwilą dla pewności sprawdziłem). Oczywiście jeżeli tak korzystasz z tego połączenia, to jasne, że potrzebujesz więcej. Dla mnie to jest tylko mobilny dodatek do standardowych 2Mb, które mam w Asterze (mierzone na www.numion.com daje od 1,8 nawet do 3,6 w zależności od dnia - czyli nieźle), bez limitu transferu (zapisane w umowie). Tak więc mnie ta Plusowa 60-tka wystarcza aż nadto. Zobaczymy jak to będzie z tym 3G w HTC - na razie nie mam nawet EDGE...

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 09, 2007, 21:30:09 »
Takiego zapisu nie znajdziesz - bo go nie ma ani w Plusie ani w Erze o szybkości po przekroczeniu - zapis jest taki iż operator ma prawo zmienić parametry transmisji ( to się nadaje do UOKiK-u).
Ja sobie radzilem w ten spsób że średnio co tydzień skladalem reklamację na parametry transmisji - i z zasady jako odszkodowanie dostawałem powiekszenie limitu . Niestety po jakimś czasie połapali się w czy rzecz  8)
Dla mnie szybkość  - szczególnie przy obróbce map jest kluczowa - dlatego HSDPA to jest to wlaśnie w Athenie
potrzebna zgoda

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 09, 2007, 21:39:33 »
HSDPA to jest to wlaśnie w Athenie


I to jest prawda. Jest to jedna z ogromnych zalet tego sprzętu. Już nie mogę się doczekać kiedy go kupię.

*

Offline toja

  • ***
  • 343
  • Płeć: Mężczyzna
  • POZNAŃ
  • Sprzęt: iPhone4S, iPad3
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 09, 2007, 22:12:05 »
Jas_pik i Goompie,
napiszcie, proszę jak sprawuje się w użytkowaniu klawiatura Ameo?

W moim Uni bardzo cenię sobie wygodę trzymania cięższej części sprzętu w rękach, i pisania kciukami - pozycja stabilna, poręczna, ekran mogę sobie ustawić pod dowolnym kątem.
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić czy wygodnie jest pisać na klawiaturce Ameo gdy znacznie cięższa część stoi przyklejona do cienkiej, (nie)-wygodnej klawiaturki???
Czy można porównać wygodę pisania na Uni i Ameo trzymanych w dłoniach?


*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 09, 2007, 22:41:51 »
A propos zakupu.AMEO a TMobile UK - bez SIMlocka ..
Czy ktoś ma ochotę na nóweczkę bez simlocka z TMobile UK - komplet z papierami ( gwarancja też ale do zrealizowania w UK)?
Pod warunkiem odbioru osobistego w Warszawie około 22 maja za 3150 ?
Właśnie został dla mnie zakupiony .... a ja już mam  ;D

A propos Universala : http://www.imatephonestore.com/product.asp?itemMDL=IMATE_JASJAR&ref=adwords
przeczytajcie specyfikację i opis na samym dole  ;D ( wysłałem do Jakuba)
Klawiatura Atheny - ma jedną podstawową wadę - musi stać ( magnesy) i nie ma podświetlenia  :(
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2007, 00:14:08 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
potrzebna zgoda

*

Offline Tomko

  • ***
  • 330
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XdaExec, Omnia, BB Bold.
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 10, 2007, 00:21:01 »
Ech szkoda że to nie Uni za rozsądną cenę  :'(
Broń - To prawo wolnego człowieka, nie przywilej nadany przez urzędnika.

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 10, 2007, 02:43:37 »
A propos zakupu.AMEO a TMobile UK - bez SIMlocka ..
Czy ktoś ma ochotę na nóweczkę bez simlocka z TMobile UK - komplet z papierami ( gwarancja też ale do zrealizowania w UK)?
Pod warunkiem odbioru osobistego w Warszawie około 22 maja za 3150 ?

kolor czarny czy srebrny ?
Napisane: Maj 10, 2007, 02:23:42
Niby Plus ma to fajnie rozwiązane ale 1GB za 60 zł to za drogo, bo w ERze za 4GB place 79 zł ale na osobnej karcie.

To nie tak - w Plusie za 60 zł masz bez ograniczeń, ale teoretycznie jak przekroczysz 2GB (na mobilnym? :o), to mogą Ci spowolnić transfer. W praktyce odzywają się z tym dopiero jak totalnie przegniesz (mnie facet w Plusie opowiadał o gostku z 13GB transferem, który się mocno dziwił, że mu się internet spowolnił i jakim prawem). Informacje pewne - ja kupiłem właśnie Plusa z tego powodu, że Era oferowała mi wyłącznie pakiety.

u mnie w PLUSie w warszawie, po przekroczeniu 1GB obcinaja do GPRS .... i bo bardzo kiepskiej jakosci GPRS, ktory notorycznie sie zrywa ..... walka z PLUSem to jak walka z wiatrakami .... totalne dno .... tylko jak przejde do ERY to bede mial tylko DATA wiec po co mi telefon skoro zwykla karta UMTS to obsluzy a voice nie bedzie i tak i tak ....

zalety ery w tym przypadku oczywiste - pln 122 za 4GB, w plusie 1GB za pln60
Napisane: Maj 10, 2007, 02:26:57
Niby Plus ma to fajnie rozwiązane ale 1GB za 60 zł to za drogo, bo w ERze za 4GB place 79 zł ale na osobnej karcie.

czy mozesz kilka slow o tym jak to pln79 data 4GB era ale na osobnej karcie ... czyli masz dwa abonamenty w erze, jeden voice i jeden data ?  .... i ameo jest tylko data ? czy to pln79 jest ogolnie dostepne czy tylko dla specjalnych klientow ...
Napisane: Maj 10, 2007, 02:29:55
A teraz odpowiedzi dla Andy_bez_wandy:
Owszem sprawa rozdzielczości jest istotna ale sama wielkośc robi swoje.
Oczywiście kiedy będę miał do wyboru pracę w mieszkaniu przed PC z monitorem 19 cali i AMEO to wybiorę PC, ale np. w samochodzie nie mam takiej możliwości i wtedy pomiędzy AMEO a MDA PRO zdecydowanie wybiorę AMEO

mi chodzilo o to ze i jeden i drugi ma TO SAMO vga ... a ze wielkosc pixela jest inna i wielkosc liter jest inna to juz inna sprawa, jednak VGA 640*480 jest ta sama rodzielczoscia w obydwu maszynach i strony czy onetu czy innych widac tak samo  ;)


Napisane: Maj 10, 2007, 02:35:49

Klawiatura Atheny - ma jedną podstawową wadę - musi stać ( magnesy) i nie ma podświetlenia  :(

BTW jak wyglada kwestia wibracji przy .... ameo wlozonym w klawiature ? czy wibruje wraz z kbrd czy tez nie wibruje w obawie o wypadniecie z kbrd .... i jak ma sie wibracja odbieranego polaczenia na pracujacy hdd = jak wiadomo polaczenie tych elementow nie do konca jest porzadane  :P
Napisane: Maj 10, 2007, 02:38:35
i na koniec rzecz o ktora juz chcialem juz dawno zapytac .... uzytkownikow sieci ERA .... zakladajac iz kupie ameo .... i abonament data w erze .... to z tego co czytalem i tak nie bede mogl wykorzystywac ameo jako telefonu bo abonament data w erze nie wykorzystuje polaczen voice tylko wlasnie DATA i tylko DATA

zatem jak ktos do mnie bedzie chcial zadzwonic na numer ery to .... ja nie bede w stanie odebrac tego polaczenia ?!

prosze o mozliwie jasna odpowiedz ;-)

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 10, 2007, 07:56:21 »
Era data 79 zl bez sprzetu 4GB standardowa oferta - podobno ma nie działac voice ale jest - działa.
z mojej wiedzy w ciagu najbliższego czasu inny nie zaproponuje takiej ceny ( poza wgrażającymi Tele2 ale tym nie wierzę jak psom)
Ameo z Tmobila są wyłącznie srebrne, widziałem czarny po miesiącu eksploatacji w narożnikach srebrzy się - jak Exec ;)
Jeszcz o dziwnych promocjach w erze - wg cennika Ameo jest tansze niz Universal - na stronce ale pracownicy nie maja dostępu do tabeli promocyjnej w ktorej są takie niskie ceny a sprzęt jest wyłącznie w magazynie wysyłkowym oraz na Złotej ????
Dziwne.....
No coż trzeba chyba będzie czekać na zmianę nazwy może wtedy się zmieni na lepsze.....
Zobaczymy co Anna Sterżynska wskóra....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2007, 00:16:28 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
potrzebna zgoda

*

Offline Super_Ghost

  • ****
  • 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Pre|GC5066HD
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 10, 2007, 08:10:16 »
czyli nie da rady pisać na tej klawiaturze trzymając sprzęt w ręce i np. podczas spaceru?

*

mpbc

Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 10, 2007, 08:17:37 »
Witam,
A jest możliwość zobaczenia sprzętu "na żywo"? Na razie widziałm go w sklepie na lotnisku i wydawał mi się trochę duży.

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Odp: HTC Ameo / HTC X7500 w ERA GSM - od kiedy ? czy z simlock ?
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 10, 2007, 08:19:43 »
Wibracje - bez problemu - magnesy trzymają jak przymurowane ,jaki wpływ na HD - zobaczymy.

Hmmm... wydawało mi się, że HD w tym sprzęcie jest dyskiem flashowym (jak penndrive). Jeżeli tak jest, to wibracje go nie ruszają, bo nie ma elementów ruchomych (talerzy, głowic itp.). W przeciwnym wypadku chyba bardzo ryzykowne byłoby noszenie nawet tego sprzętu z pracującym systemem. Chyba, że coś popieprzyłem, albo jestem bardzo do tyłu (a to się może zdarzyć).