Błąd 244 oraz 300 podczas aktualizacji ROM-u oraz problem z WiFi - Rozwiązanie !

  • 2 Odpowiedzi
  • 5512 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Dżeju

Przepis na rozwiązanie problemu występującego podczas aktualizacji ROM-u dla błędu 244 i 300 ale nie tylko zresztą. Jest to schemat rozwiązania zarówno dla zepsutego „Model ID”, jak i zepsutego „WiFi” oraz dla obu przypadków równocześnie.

Rozwiązanie jest opracowane przez użytkownika Cmonex z forum xda-developers.com w watku:  
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=387454&page=4

Ja podaję tylko tłumaczenie i rozwinięcie o własne doświadczenia.

W przypadku wystąpienia problemów z tytułu wątku oraz z BL w stanie jak na zdjęciu poniżej,



postępujemy następująco:

Wchodzimy poprzez łącze: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=387454&page=4, a następnie:

1. Pobrać załącznik mac1.zip i rozpakować na PC – wymagane jest .net 2.0 na PC

2. Pobrać i rozpakować załącznik mtty_0513_Test.zip,

3. Połączyć X7500 z PC. Wejść ręcznie do trybu BootLoader (BL) (ekran flagi trójbarwnej), nacisnąć i przytrzymać klawisz aparatu fotograficznego i nacisnąć Reset. Trzymać naciśnięty klawisz aparatu fotograficznego, dopóki nie pojawi się flaga trójbarwna.

4. Odłączy się wówczas USB w AS – Uwaga: należy całkowicie „ubić/zakończyć” proces wcescomm.exe (np. w Taskmgr.exe), gdyż inaczej w oknie mtty (w następnym kroku), nie uzyskamy opcji USB.

5. Uruchomić mtty i wybrać opcje USB lub \\.\ WCEUSB..., USB000 ...

6. Nacisnąć OK i przejdziemy do głównego okna programu, wciskamy „Enter” i sprawdzamy czy pokazuje się nam Cmd > w oknie programu

7. Powinno być wyświetlone w oknie: Cmd > , jeśli tego nie ma, to należy powtórzyć powyższe kroki, aż do momentu wyświetlenia się Cmd > ( być może należy zmienić kabel USB, nie łączyć z PC poprzez żadne rozgałęziacze, przedłużacze, itp.).

8. Jeśli jest już powyższe Cmd >, to uruchom mac1.exe i podaj nr MAC dla swego sprzętu.
- Jeśli masz SPL3.XX, to klikaj na Create bin for SPL 3.XX
- Jeśli masz SPL1.XX, to klikaj na Create bin for SPL 1.XX
Jaki masz SPL, to widać na ekranie BL.

Adres MAC – gdzie i jak ?
• jeżeli możesz, znajdź oryginalny adres MAC Athena (na pokrywie baterii lub „router log”, itd.)
• jeżeli to nie jest możliwe, wybierz MAC jakiegoś nieużywanego urządzenia WiFi / Karty i użyj go
• jeżeli urządzenie WiFi jest nadal w użyciu, wtedy zmień nieco adres MAC, będzie to wystarczająco nadal unikalne. Punkty z dwoma identycznymi adresami MAC w sieci powodują problemy

Osobiście podałem byle jaki, tzn. taki jaki wyszedł mi z klawiatury numerycznej „na chybił trafił” i jest OK !

9. Powyższe powinno utworzyć plik *.bin, utworzony plik należy skopiować do katalogu z programem mtty

10. Następnie w mtty należy wpisać ( wpisać – nie wklejać ! ): task 32

11. Zapis ten powinien zwrócić zapis: Level = 0

12. Teraz pozostaje wykonać jedno z poniższych poleceń:

• jeżeli masz SPL 3.XX, należy wpisać ( wpisać – nie wklejać ! ):
Lnb filename.bin 76508000
( filename.bin – to plik, który został wygenerowany w kroku 9)

• jeżeli masz SPL 1.XX, należy wpisać ( wpisać – nie wklejać ! ):
Lnbs filename.bin 75108000
( filename.bin – to plik, który został wygenerowany w kroku 9)

Uwaga:
 
• komenda zaczynana się literą „L” jak Lampa, a nie literą „I” jak Irena
• dla SPL 1.XX jest Lnbs – czyli z „s” na końcu !

13. Po wpisaniu powyższego klikamy „Enter” i pojawia się okno, klikasz „OK”


 
A. Jeśli pojawi się hasło „Fail to synchronize with the host (1)” -  to upewnij się, że wykonałeś wszystkie powyższe kroki. Jeśli nadal występuje błąd, to spróbuj przenieść mtty, mac1.exe oraz plik filename.bin, bezpośrednio na dysk C:\


 
B. Teraz nastąpi pobieranie pliku, jeżeli mtty fleszuje plik i na końcu jeśli pojawi się hasło „code entrypoint unknown” ( nieznany kod ... ), to znaczy, że wszystko przebiegło poprawnie i z sukcesem.

Jeśli wystąpi „B”, to wychodzimy z programu (zamykając go), wchodzimy na X7500 ponownie w BL
to widzimy efekty, tj. wyświetlają się cztery linie zapisu (przed naprawą były dwie):

1. ATHE 100
2. IPL v2.02
3. ATHE 100
4. SPL 1.20 Olipro

Teraz można wgrać nowy ROM - pamiętając o tym samym SPL.

Jeszcze raz dziękuję Koledze Cmonex   :ok:  z Węgier za pomoc oraz program umożliwiający rozwiązanie przedmiotowego problemu. Myślę, że posłuży następnym użytkownikom X7500, szczególnie tym, którzy z angielskim nie są na TY  :wink:
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2009, 19:07:58 wysłana przez Dżeju »

*

Offline kgx

  • **
  • 199
Jeszcze raz dziękuję Koledze Cmonex
raczej kolezance cmonex

U mnie niestety nie pomogło.. Nie mogę uruchomić wifi - bluetooth działa.

Jak zdiagnozować usterkę karty?

SPL 1.x.x olipro