Ameo sim lock

  • 39 Odpowiedzi
  • 7464 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
Odp: Ameo simlock i GPS
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 16, 2007, 06:29:09 »
Hmm, a na co się powoływać w przypadku telefonów ze zdjętym simlockiem, bo miałem sytuację kiedy to telefon brandowany w erze oddawałem do naprawy i odmówiono mi naprawy gwarancyjnej ze względu na zdjętego simlocka.
barek ;-)

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Ameo simlock i GPS
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 16, 2007, 07:14:14 »
W tym momencie podstawę prawną zoobowiązany jest podac na piśmie właściciel salonu.
Do naszej obrony przed takimi nieuprawnionymi działaniami jest wyrok( co prawda w sprawie  przeciwko sieci PLUS :
Cytuj
Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie z powództwa Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Poznaniu przeciwko Polkomtel S.A, za niedozwolone uznał wyłączenie odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową w wyniku zdjęcia blokady SIM-lock w innych punktach niż sieć operatora (wyrok z dnia 2 października 2006 r., sygn akt XVII AmC 110/05, wpis w rejestrze dnia 8 grudnia 2006 r., lp. 965, 966.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2007, 09:52:30 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »
potrzebna zgoda

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
Odp: Ameo sim lock
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 22, 2007, 12:12:29 »
Czy jeśli z dyskusji w innych wątkach dobre wnioski wysnułem, to używając unlockera;
punkt 1 oznacza na pewno utratę gwarancji- zdjęcie CidLocka
punkty 2+3 czyli usunięcie simlocka nie oznacza utraty gwarancji, chyba, że operator/serwis udowodni, że ma na to paragraf :-)
Więc wtedy może zgodnie z przepisami to taki paragraf musiał by się znajdować w umowie pomiędzy operatorem a abonentem?
A co jeśli ja kupiełm legalnie telefon od abonenta na fakturę VAT-ale sam aparat bez numeru, czy mnie takie postanowienie umowne też by dotyczyło?

Bartek
barek ;-)

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Ameo sim lock
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 22, 2007, 12:41:15 »
Dla Ery mniej ważna jest umowa pomiedzy abonentami - dla wazności gwarancji wymagają kopii zakupu urzadzenia od nich ( ich dystrybutora) . Jesli zakup pierwotny tego urzadzenia odbył się bez dotacji ze strony Operatora ( w pełnej cenie bez podpisywania zobowiązań ) to można poprosić operatora o zdjęcie SIMlocka - w przypadku mojego aparatu właśnie tak było.
potrzebna zgoda

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
Odp: Ameo sim lock
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 22, 2007, 13:13:33 »
Hmm, trochę o innej sytuacji piszę- abonent zakupił aparat powiedzmy z nowym numerem; podpisał umowę i dostał fakturę zakupu aparatu-dotowany zakup, oczywiście mam fakturę pierwotną oraz drugą-pomiędzy abonentem i mną, oczywiście nie mam kopi umowy pomiędzy abonentem a operatorem, bo po co? Pewnie nawet nie powinienem znać jej warunków, prawda?
Na fakturze abonent-ja nie ma słowa o dotacji, jest numer seryjny aparatu.
barek ;-)

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Ameo sim lock
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 22, 2007, 14:52:05 »
Jesli faktura jest na pełną kwotę - w moim przypadku 4800 zł to aparat nie jest dofinansowany  :mrgreen:
potrzebna zgoda

*

Offline cudo

  • *
  • 55
Odp: Ameo sim lock
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 14, 2007, 00:51:00 »
witam, sorki jesli powiem cos o czym wszystcy wiedza ale nie czytalem tego watku w calosci ale nie wydaje mi sie zeby ktos tu napisal o athenaUnlocker wykonanego przez olipro z xda-dev. no to jest darmowy programik do sim i cid unloku. dzial bardzo dobrze. wczoraj usuwalem nim 3 simlocki a ameo i wszystko poszlo bez najmniejszego porblemu. program skada sie z 3 etapow i wymaga zainstalowania net framework'a 2.0 no i jeszcze sciag cid'a co pozwolilo mi wgrac wm6 era pl :)

polecam
cudo

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Ameo sim lock
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 14, 2007, 00:58:57 »
@cudo - rzeczywiście nie przeczytałeś - mowa o tym była na poprzedniej stronie : http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=66114.msg500267#msg500267
potrzebna zgoda

*

Offline kroton

  • *
  • 78
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ameo sim lock
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 14, 2007, 22:13:49 »
Tiaa. Ja zwaliłem 2 razy Ameo rewelacyjnym unlockerem Olipro. W sposób zupełny i kompletny. I na forum XDA jest sporo takich luzerów. Więc jeśli ktoś winszuje sobie WM6 to jest oficjalny upgrade.

*

Offline dedopl

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: blackstone/mio-C720/ipaq214
Odp: Ameo sim lock
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 16, 2008, 11:32:43 »
Witam
mam problem CID/SIMlockiem z X7500(branding ery AMEO) a mianowicie
po zciągnięciu paczki z xda-dev kolegi Olipro

AMEO poprzez AS synchronizuje się poprawnie, robi full Backup
lecz po odpaleniu programu unlocked przy flashowaniu SPL wykrywa image version (w moim przypadku 1.12.118.6)
lecz pod podaniu Update ameo nie wchodzi w tryb BL a aplikacja update rom sygnalizuje błąd 202 (connection failed)

// próbowałem ręcznie wprowadzić go w BL lecz też wyświetla błąd w połączaniu //
// zmiana portu USB, jak i kabla - też nic nie zmienia//
// brak żadnych firewalli, antywirusów, etc.//


urządzenie
IPL 2.01
SPL 1.06.0000bie
w trybie BL poprawnie wykrywa połączenie SERIAL / USB

system XP
z innymi serwisowanymi urządzeniami nie miałem ostatnio problemów
zaczęło się z ameo :(

dla pewności wieczorem sprawdzę na stacjonarnym w domu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 11:37:15 wysłana przez dedopl »
każdy ma jakiegoś zajeba!, tylko go inaczej trenuje.