Ekran po skręceniu działa OK

  • 35 Odpowiedzi
  • 40650 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ekran po skręceniu działa OK
« dnia: Maj 20, 2007, 20:58:16 »
Ahoj :)
Po lekkim skręceniu pocketa (chodzi o wzdłużne "zgięcie") mój lcd działa dobrze.
Czy posiadacze rozkalibrowujacych sie ekranów 636n zauważyli to co ja?  Wskazywałoby to na kiepski montaż - coś gdzieś nie styka.
Pzdr.

*

Soovek

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2007, 22:39:10 »
Ciekawa teoria proszę poprzeć dowodami i testami - to będzie ciekawy temat na upalne wiosenne wieczory.
Pozdrawiam

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2007, 22:12:47 »
Bardzo chętnie tylko jak taki test ma wyglądać? Jak mam udowodnić? Zresztą - po co? Jeśli ktoś to zauważył - proszę o info.
Pzdr.

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2007, 16:26:25 »
Ahoj :)
Po lekkim skręceniu pocketa (chodzi o wzdłużne "zgięcie") mój lcd działa dobrze.
Czy posiadacze rozkalibrowujacych sie ekranów 636n zauważyli to co ja?  Wskazywałoby to na kiepski montaż - coś gdzieś nie styka.
Pzdr.

Witam,

U mnie problem rozkalibrowania tez istnial - po docisnieciu bokow wokol lcd na krotko znikal, po czym wracal, po dokreceniu od kolo tygodnia mam spokoj, takze w moim wypadku (na razie) dziala. Mysle, ze to moze byc przyczyna wszystkich problemow jakie maja uzytkownicy, tym bardziej, ze czytalem opinie, iz niektore palmy po powrocie z serwisu i wymiany plyta+lcd mialy te same problemy - moze serwisanci tez zle dokrecili sprzet?  ;)
Tak, czy tak - warto zainwestowac pare zlotych we wkretak TORX5 i sprobowac. Powodzenia.

pozdrawiam
Macias

*

Offline mctel

  • 28
  • Sprzęt: Asus A636N
Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2007, 11:03:40 »
O które śrubki wam chodzi ?

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2007, 09:54:29 »
O które śrubki wam chodzi ?

cztery z tylu po rogach (pod gumkami) - nie polecam ruszać tej pośrodku z lewej - wygląda jak by tam była plomba a'la serwisowa ;-)

u mnie na razie nadal dziala - zero kalibracji , oby tak dalej  :)

pozdrawiam
Macias

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2007, 14:03:18 »
Działa i u mnie  ;D

*

Offline fugazi

  • 10
  • Sprzęt: Asus 636n vaio fz11m
Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2007, 16:36:30 »
Działa i u mnie właśnie miałem w końcu wysłać go do servisu ale spróbowałem i działa!
   Brawo i wielkie dzięki Bocian 77!
ps.Po dokręceniu od razu nie zadziałał powtórnie poluzowałem śrubki podociskałem obudowę i ponownie dokręciłem.Od ponad tygodnia ani jednej kalibracji :D

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2007, 07:58:18 »
Jak mocno mam dokrecic ? Krece po odrobince ale caly cza da sie jeszcze obracac. Boje sie zeby nie pekla obudowa albo gwint zeby sie nie zerwal.

Pozdrawiam
Misiek

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2007, 12:59:53 »
Jak mocno mam dokrecic ? Krece po odrobince ale caly cza da sie jeszcze obracac. Boje sie zeby nie pekla obudowa albo gwint zeby sie nie zerwal.

Pozdrawiam
Misiek

z czuciem do konca, tak zeby dzialal dobrze :-). Proponuje dobry wkretak i poczujesz opor, wtedy stop.

pozdrawiam
Macias

Od miesiaca spokoj z kalibracja :-)

*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2007, 18:00:24 »
U mnie wszystko działało ale i tak dokręciłem ;)

*

Offline roberts751

  • 1
  • A639+2GB Kingston
Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2007, 15:09:50 »
Witam
 U mnie ekran padał średnio 5 razy dziennie a po skręceniu mam od tygodnia spokój!
Więc polecam i dzięki!!!!

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 15, 2007, 21:38:57 »
u mnie też działa! jaśli to był porblem to cały zespół serwisu powinien zmienic prace  iść do biedronki na magazyn!!

*

Offline forestowy

  • ****
  • 604
  • Płeć: Mężczyzna
    • fotografia makro
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II
Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 15, 2007, 23:36:24 »
Profilaktycznie też sobie skręciłem 2 tygodnie temu i nic się nie chrzani :)

 P.S Proponuje przykleić ten wątek
Mio P550 --> Asus A639 --> HTC TyTN II --> HTC Diamond --> Nokia E52 --> Motorola Milestone --> Samsung Galaxy S II

*

Offline Ziemniaq

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A639
Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 17, 2007, 17:01:44 »
Hej!
Mam A639 i wiadomy problem....
A czy ktoś wykręcił śrubki do końca i zdejmował obudowę ?
Chodzi mi o to że już luzowałem śruby i dokręcałem obudowę ale nie do końca to zadziałało.
Myślałem o zdjęciu tylnego panelu i "po dociskaniu" bebechów.

Ziemniaq
 
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"

*

Offline drogi

  • ***
  • 277
  • Sprzęt: HTC Diamond, Samsung I5700
Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 17, 2007, 19:50:54 »
Hej!
Mam A639 i wiadomy problem....
A czy ktoś wykręcił śrubki do końca i zdejmował obudowę ?
Chodzi mi o to że już luzowałem śruby i dokręcałem obudowę ale nie do końca to zadziałało.
Myślałem o zdjęciu tylnego panelu i "po dociskaniu" bebechów.

Ziemniaq
 

Gdzieś mi się obiło o uszy że dokręca się cztery narożne śrubki, przy piątej jest plomba która pozbawiałaby gwarancji, tym samym zdjęcie tylego panelu byłoby wskazane.

*

Offline kwart

  • 37
Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 31, 2007, 21:08:06 »
mam Asus 636N. dlugo sie zastanawialem nad WM6.
zrobilem Hard Reset, aby wrocic do ustawien fabrycznych WM5, zwolnilem 500 mb na karcie SD
wgralem upgrade i ... poszlo 
wszystko dziala bez zastrzezem,

jedyny mankament tego upgrade, to w WM6 nie ma EXcela oraz WORDA



*

Offline areg

  • 19
Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 31, 2007, 23:16:45 »
w wm6 dla a639 jest excel i word więc i pewnie jest w a636

*

Offline piteron

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: 639
Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 01, 2007, 11:03:03 »
chyba moder się znerwi
do tego jest inny wątek

*

Soovek

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 01, 2007, 16:55:36 »
chyba moder się znerwi
do tego jest inny wątek
:mrgreen:

*

Offline fugazi

  • 10
  • Sprzęt: Asus 636n vaio fz11m
Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 02, 2007, 19:19:12 »
Niestety znów się rozkalibrowuje po 2 tygodniach to samo tym razem wysłałem do servisu i zobaczymy co dalej
                                    pozdrawiam :(

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 07, 2007, 22:12:20 »
I ja potwierdzam po dwu tygodniach testowania, po skręceniu mojego A639 problem rozkalibrowywania ekranu ustał.

Polecam wszystkim: klucz TORX5, cztery narożne śróbki, ja każdą dokręciłem o 1/2 pełnego obrotu.

REWELACJA! bocian77, zdradź tajemnicę, jak na to wpadłeś? 
  :ok:

Pozdrawiam Wszystkich

*

Offline forestowy

  • ****
  • 604
  • Płeć: Mężczyzna
    • fotografia makro
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II
Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 08, 2007, 08:16:00 »
U mnie dupa. :] Profilaktyczne dokręcenie nie pomogło i zaczął się rozkalibrowywać. :| A639 jedzie do serwisu, a co najlepsze na hotline asusa sami zasugerowali powrót do WM5 :)
Mio P550 --> Asus A639 --> HTC TyTN II --> HTC Diamond --> Nokia E52 --> Motorola Milestone --> Samsung Galaxy S II

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 29, 2007, 10:36:45 »
u mnie też działa, ciekawe czy to jest długotwałe. a autor postu powinien dostać jakąś kase od asusa  :ok:

*

Offline mctel

  • 28
  • Sprzęt: Asus A636N
Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 02, 2007, 17:54:15 »
Na moim A636N rownizez pomoglo. Dzieki

*

toma11

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 12, 2007, 19:07:23 »
  B)
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2007, 16:39:55 wysłana przez toma11 »

*

Soovek

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 12, 2007, 19:25:03 »
Witam!
Dokręcenie śrubek nie jest rozwiązaniem tego problemu.
Na dzień dzisiejszy jedynym rozwiązaniem jest wymiana płyty głównej oraz wyświetlacza LCD.

Chyba się jednak pomyliłeś i to bardzo .....
Rozkalibrowanie jest powodowane przesuwaniem się ekranu dotykowego. Te głąby z asusa też do tego doszły .... szkoda, że dopiero teraz.
Servis orika - nie radzę oddawaćtam pda - oni nie wiedzą co robią z asusami i mio.

*

toma11

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 12, 2007, 21:14:29 »
 :)
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2007, 16:38:23 wysłana przez toma11 »

*

Soovek

Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2007, 09:02:19 »
Kolego tak się składa że jestem serwisantem tych pda  i tak jak napisałem na dzień dzisiejszy jedynym rozwiązaniem jest wymiana tych komponentów, Asus zaprojektował już nowy wyświetlacz mający poradzić sobie z tym problemem jednak ciągle przychodzą jeszcze starsze wersje LCD.   
1. Przeczytaj wszystko od początku
2. Mój prywatny test: dwa A636N Takie same partie wyswietlacza. Jeden problem z kalibracją drugi nie. Po rozkręceniu tego wadliwego i docieciu specjalnej podkladki oraz powtórnym skręceniu pda działa IDEALNIE do dziś od ponad roku.
Jeżeli jesteś servisantem to pewnie też nie wiesz o samo odkręcających się srubkach w serii A63X(N).
Czy lcd użyty w A636 oraz A636N jest ten sam ??? W A636 ta usterka nie występowała.
 
Chyba kolega z serwisu uciekł hehe albo był z Oriki i się wreszcie z naszego forum dowiedział co za banialuki wyprawiają i jaki z nich marny serwis. :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2007, 11:35:15 wysłana przez Soovek »

*

Offline fool

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N
Odp: Ekran po skręceniu działa OK
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 31, 2007, 17:36:14 »
Kolego tak się składa że jestem serwisantem tych pda  i tak jak napisałem na dzień dzisiejszy jedynym rozwiązaniem jest wymiana tych komponentów, Asus zaprojektował już nowy wyświetlacz mający poradzić sobie z tym problemem jednak ciągle przychodzą jeszcze starsze wersje LCD.   
1. Przeczytaj wszystko od początku
2. Mój prywatny test: dwa A636N Takie same partie wyswietlacza. Jeden problem z kalibracją drugi nie. Po rozkręceniu tego wadliwego i docieciu specjalnej podkladki oraz powtórnym skręceniu pda działa IDEALNIE do dziś od ponad roku.
Jeżeli jesteś servisantem to pewnie też nie wiesz o samo odkręcających się srubkach w serii A63X(N).
Czy lcd użyty w A636 oraz A636N jest ten sam ??? W A636 ta usterka nie występowała.
 
Chyba kolega z serwisu uciekł hehe albo był z Oriki i się wreszcie z naszego forum dowiedział co za banialuki wyprawiają i jaki z nich marny serwis. :P

U mnie po dwóch miechach intensywnego używania zaczęły sie szopki z rozkalibrowywaniem - wczesniej było idealnie. Kupiłem klucze, dokręciłem śrubki z wyczuciem i niestety nie pomogło. Piszesz w swoim poscie że dociąłeś specjalną podkładke i ponownie skręciłeś - czy możesz coś więcej o tym napisać?