Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X

  • 145 Odpowiedzi
  • 78103 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Soovek

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 13, 2007, 20:33:42 »
Chcialbym napisac chyba ostatni post w dziale ASUS. Otoz jutro mam zamiar pozegnac sie z ta firma oddajac swojego juz drugiego zlego pocketa do sklepu. To jak traktuje sie klientow/uzytkownikow pocketow Asus przez Asus Polska to jest moim zdaniem wstyd,wielki wielki wstyd.

Jak moze czytaliscie juz wczesniej moje posty dwa miesiace temu zaupilem A636N. Mimo dwoch napraw w serwisie (wymiana plyty glownej, a pozniej lcd) nic to nie pomoglo, wiec sprzedawca w ramach umowy konsumenckiej wymienil mi sprzet na nowy model A639. Ten model okazal sie rowniez felerny od poczatku (caly czs rozkalibrowywanie sie ekranu) i przez tydzien probowalem telefonicznie zalatwic sprawe z Asus Polska. Po paru wymijajacych odpowiedziach i koniecznosci potwierdzenia przez kogos mozliwosci kolejnej wymiany, dzis jeden z konsultantow powiedzial mi, ze jest to jednak niemozliwe. Myslalem, ze z uwagi na to, ze i tak juz duzo czasu i nerwow stracilem pojda mi na reke, a jednak nie. Konsultant polecil wyslanie tego do serwisu. Jednak na moje pytanie czy juz serwis lub Asus Polska wie co jest powodem ciaglego rozkalibrowywania sie ekranow, powiedzial, ze nie i nie daje mi zadnej gwarancji, ze rowniez po tym pobycie w serwisie sprzet bedzie juz dzialal bez zarzutu. Jak mozna tak pracowac z klientami ? Czy firma Asus zdaje sobie w ogole sprawe jak sami jej pracownicy i ich nieudolnosc zadowolenia klienta dziala przeciwko nim ?

Z uwagi na to, ze nie mam ochoty juz przekonywac rowniez sprzedawcy do wymiany mi na kolejny nowy model bede zmienial calkowicie producenta pocketa. Tak jak potwierdzil mi sprzedawca on nie moze mi powiedziec na 100%, ze kolejny oni zamowia bedzie juz w pelni sprawny, gdyz nawet sam oddzial Asus Polska podchodzi do tego problemu jakby nie mieli zadnych zgloszen tych usterek.

Konczac...nowym osobom, ktore planuja zakup pocketa zdecydowanie i swiadomie odradzam Asusa. Jesli ktos chce poznac wiecej szczegolow prosze o zadawanie pytan. Na pewno bede nadal odwiedzial dzial ASUS na tym forum, jednak tylko w kwestii jakiejs pomocy technicznej.

Teraz czeka mnie kolejna decyzja...na jaki sprzet zmienic, ale to juz inna bajka 

Całkowita racja !!! Asus leci sobie w kulki. Polecam ci FS 560 - będziesz zadowolony.

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 13, 2007, 20:51:54 »

Całkowita racja !!! Asus leci sobie w kulki. Polecam ci FS 560 - będziesz zadowolony.

Dzieki Soovek. Az sie troche zdziwilem, ze mi tak radzisz, bo wiem, ze jestes modem tego dzialu i po przeczytaniu zdania na poczatku myslalem, ze sie nabijasz ... . :)

*

Offline drogi

  • ***
  • 277
  • Sprzęt: HTC Diamond, Samsung I5700
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 13, 2007, 20:54:10 »

Całkowita racja !!! Asus leci sobie w kulki. Polecam ci FS 560 - będziesz zadowolony.

Dzieki Soovek. Az sie troche zdziwilem, ze mi tak radzisz, bo wiem, ze jestes modem tego dzialu i po przeczytaniu zdania na poczatku myslalem, ze sie nabijasz ... . :)

ja też miałem takie wrażenie - wolałem się nie odzywać ;)

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 13, 2007, 21:08:30 »

Całkowita racja !!! Asus leci sobie w kulki. Polecam ci FS 560 - będziesz zadowolony.

Dzieki Soovek. Az sie troche zdziwilem, ze mi tak radzisz, bo wiem, ze jestes modem tego dzialu i po przeczytaniu zdania na poczatku myslalem, ze sie nabijasz ... . :)

ja też miałem takie wrażenie - wolałem się nie odzywać ;)
Chyba, ze tak jest naprawde...? ;D

*

Soovek

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 13, 2007, 22:20:39 »
Zerknijcie na mój post w wątku: Nie miał człowiek kłopotu .....
Nie nabijam się. Po prostu to jest oszustwo ze strony asusa.
Pozdrawiam

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 06, 2007, 20:10:40 »
a moj Asusik A636N generalnie sie rozkalibrowywal, owszem.  szczegolnie gdy mialem CPU Scalara zainstalowanego, wywalilem i jakos przeszlo, czasem wracalo. 

pare dni temu Asusi zaliczyl ostra kaskaderke, mialem przerabany zionek, wzialem go w pokrowcu i przeskakiwalem plotek. .  asus, jak sie okazalo, byl niestety otworem w dol. . .  przelecial w powietrzu jakies 4-5 metrow, wyladowal, poturlal sie na klinkierze, uznalem go za trupa, ale nie, dziala.  ale fakt, ze sie terz jakby silniej rozjezdza i na dodatek jak wpiety w uchwyt, to brzeczy, co doprowadza mnie do irytacji :) ale fakt, ze sie rozkalibrowywal, teraz robi to czesciaj, zdarza mi sie nawet 2-3x dziennie kalibrowac,a  wczesniej dlugo sie nie zdarzalo. . .

*

Offline miki270

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • nic nie może przecież wiecznie trwać...
  • Sprzęt: A636N
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 17, 2007, 00:05:05 »
witam
dzis dlaczylem do grona "szczesciarzy" ktorzy musieli reklamowac A636n z wiadomego w tym watku powodu
kupilem w sklepie vobis 26. 04. 07 dzis tj.  16. 05 oddalem w sklpie na gwarancji
po 20 dnich oddawac sprzet do naprawy - dramt nawet czlowiek sie nie nacieszyl  >:(
-----------------
zastnawialem sie czy nie powolac sie ustawe o szczegolnych warunkach konsumenta czy jakos tak. .  DZ. U.  z 2002 poz.  1176 art. 8.  ust. 1
czy jakos tak podano mi na info lini 800 800 008 i nie rzadac wymiany sprzetu (ale nie jestem prawnikiem)
a sprzedawca zatrzymuje sprzet i ma 14 dni na odp.  wiec wolalem oddac go do naprawy
----------------
ktos pisal na forum ze wystarczy potrzasac A636n w rece ok 20s.  i wtedy sie rozkalibruje u mnie to nie dzialalo ale jak go zakladalem w aucie i przjechalem sie kawalek bo naszych drogach to po takiej kilku km przejzdzce zawsze byl rozkalibrowany glownie ekran z lewej strony.

nie wiem czy kogos to interesuje ale napewno napisze jak moja historia sie skonczy. . .
pzdr.

*

Offline drogi

  • ***
  • 277
  • Sprzęt: HTC Diamond, Samsung I5700
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 17, 2007, 12:11:26 »
witam
dzis dlaczylem do grona "szczesciarzy" ktorzy musieli reklamowac A636n z wiadomego w tym watku powodu
kupilem w sklepie vobis 26. 04. 07 dzis tj.  16. 05 oddalem w sklpie na gwarancji
po 20 dnich oddawac sprzet do naprawy - dramt nawet czlowiek sie nie nacieszyl  >:(
-----------------
zastnawialem sie czy nie powolac sie ustawe o szczegolnych warunkach konsumenta czy jakos tak. .  DZ. U.  z 2002 poz.  1176 art. 8.  ust. 1
czy jakos tak podano mi na info lini 800 800 008 i nie rzadac wymiany sprzetu (ale nie jestem prawnikiem)
a sprzedawca zatrzymuje sprzet i ma 14 dni na odp.  wiec wolalem oddac go do naprawy
----------------
ktos pisal na forum ze wystarczy potrzasac A636n w rece ok 20s.  i wtedy sie rozkalibruje u mnie to nie dzialalo ale jak go zakladalem w aucie i przjechalem sie kawalek bo naszych drogach to po takiej kilku km przejzdzce zawsze byl rozkalibrowany glownie ekran z lewej strony.

nie wiem czy kogos to interesuje ale napewno napisze jak moja historia sie skonczy. . .
pzdr.

Interesuje na pewno, pisz ;)

Tak na marginesie odnośnie długości naprawy przez serwis to Asus przewiduje max. termin naprawy 2 miesiące.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2007, 14:34:45 wysłana przez drogi »

*

Soovek

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 17, 2007, 20:21:38 »
Pisz pisz

*

gch10

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 18, 2007, 22:17:58 »
Mój A636N jest już jakiś miesiąc po naprawie (wymienili LCD) i ostatni weekend zrobiłem ok 1000km z Automapą, wytrzęsło go porządnie i naszczęście nie zauważyłem problemów z kalibracją. zrobiłem ją tylko raz po odebraniu sprzętu i powiedziałem sprzedawcy, że więcej nie będę kalibrował, jak tylko zauważę problem z kalibracją od razu  przynoszę go spowrotem. Ale na razie jest OK. 

*

Offline miki270

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • nic nie może przecież wiecznie trwać...
  • Sprzęt: A636N
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 19, 2007, 12:30:46 »
zrobiłem ok 1000km z Automapą, wytrzęsło go porządnie i naszczęście nie zauważyłem problemów z kalibracją. zrobiłem ją tylko raz po odebraniu sprzętu. 

no wreszcie troche optymizmu :)

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 21, 2007, 14:38:21 »
Witam,

Co jakis czas mojego asusa tez musze na nowo kalibrowac, raz czesciej raz rzadziej. Ma chyba znaczenie czeste przelaczanie ekranu w pionie i poziomie. W pewnym momencie bylem juz zdesperowany ale po przeczytaniu tego watku doszedlem do wniosku, ze to bez sensu oddawac go do serwisu. Potrzasalem nim i nic sie nie dzieje. Postanowilem zadzwonic do serwisu i wyslalem takze maila do Asusa. Wszedzie dostalem odpowiedz, ze znany jest trwaly sposob na usuniecie tej usterki.
Sam nie wiem co robic, mysle, ze z moim nie jest jeszcze tak zle jak z innymi, a czas naprawy jest zbyt dlugi.

Pozdrawiam
Misiek

*

Offline drogi

  • ***
  • 277
  • Sprzęt: HTC Diamond, Samsung I5700
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 21, 2007, 19:50:08 »
Witam,

Co jakis czas mojego asusa tez musze na nowo kalibrowac, raz czesciej raz rzadziej. Ma chyba znaczenie czeste przelaczanie ekranu w pionie i poziomie. W pewnym momencie bylem juz zdesperowany ale po przeczytaniu tego watku doszedlem do wniosku, ze to bez sensu oddawac go do serwisu. Potrzasalem nim i nic sie nie dzieje. Postanowilem zadzwonic do serwisu i wyslalem takze maila do Asusa. Wszedzie dostalem odpowiedz, ze znany jest trwaly sposob na usuniecie tej usterki.
Sam nie wiem co robic, mysle, ze z moim nie jest jeszcze tak zle jak z innymi, a czas naprawy jest zbyt dlugi.

Pozdrawiam
Misiek

Nie chcę Cię martwić ani denerwować, ale lepiej chyba się na to zdecydować wcześniej nić później, dlaczego? jeżeli wyślesz pod koniec gwarancji to jak to już kilku osobą jedno naprawili drugie zepsuli, jak wyślesz późno możesz nie mieć wiele potem czasu na kolejne odsyłki ;)
Pomijając wszystko, jeżeli wymienią płytę główną na nową gwarancja nie powinna biec od nowa? nigdzie nie doczytałem się takich zapisów, nawet o przedłużeniu gwarancji o czas naprawy. Co o tym myślicie?

*

Offline miki270

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • nic nie może przecież wiecznie trwać...
  • Sprzęt: A636N
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 24, 2007, 19:20:09 »
16.05. oddalem 636n do vobisa (kalibracja)

dzis w asus polska powiedzieli ze czekaja na wyswietlacz
zadzwonilem do orika (kiedy beda wyswietlacze) powiedzieli ze wyswietlacz juz wymieniony
teraz czekaja na plyte gl. bo mieli jakas partie plyt glownych 23szt. uszkodzone
niby, gdyby nie ta seria uszkodzonych plyt gl. to sprzet byl by juz u mnie...
w polowie przyszego tyg. powinienem miec sprzet chodz nie obiecuja. (czekaja na dostawe)

lipa na maxa  >:(

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 24, 2007, 22:14:11 »
Widze, ze Asus nadal ma klopoty ze swoimi pda. Ludzie, ja po 3 akcjach z ekranem 2 roznych asusach mialem dosc i wymienilem definitywnie sprzet na konkurencje - od tamtej pory mam pda, a nie mowie ze jest w serwisie. To Wam wlasnie polecam, bo szkoda nerwow.

*

Offline drogi

  • ***
  • 277
  • Sprzęt: HTC Diamond, Samsung I5700
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 25, 2007, 09:21:42 »
Widze, ze Asus nadal ma klopoty ze swoimi pda. Ludzie, ja po 3 akcjach z ekranem 2 roznych asusach mialem dosc i wymienilem definitywnie sprzet na konkurencje - od tamtej pory mam pda, a nie mowie ze jest w serwisie. To Wam wlasnie polecam, bo szkoda nerwow.

A na co zmieniłeś?

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 25, 2007, 10:07:31 »
Mam w podpisie...Fujitsu Siemens N560

*

Offline drogi

  • ***
  • 277
  • Sprzęt: HTC Diamond, Samsung I5700
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 25, 2007, 11:39:16 »
Mam w podpisie...Fujitsu Siemens N560

Jakoś Twojego podpisu nie widzę, innych owszem. Też myślałem o tym modelu, napisz więcej jakie są odczucia po przejściu z Asusa, pomińmy fakt serwisu chodzi mi o walory użytkowe/estetyczne.

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 26, 2007, 20:02:11 »
drogi - chyba wykrakales :(
Zaczelo mi tak fiksowac, ze jestem juz zdesperowany i musze go oddac do serwisu :(
Zrobie kalibracje i po kilku sekundach polowa ekranu np. jest o.k., a druga, dolna polowa, kompletnie poprzesuwana, tak mocno, ze nic nie da sie zrobic :(

Powiedzcie mi teraz co musze zrobic, musze najpierw telefonicznie zrobic zgloszenie ?
Czy musze zarejestrowac sie na stronie asusa zeby gwarancja dzialala ?
Co dolaczyc do zestawu, tylko gwarancje czy musze tez dowod zakupu ?

Z gory dzieki

Pozdrawiam


*

Offline drogi

  • ***
  • 277
  • Sprzęt: HTC Diamond, Samsung I5700
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 27, 2007, 11:18:41 »
drogi - chyba wykrakales :(
Zaczelo mi tak fiksowac, ze jestem juz zdesperowany i musze go oddac do serwisu :(
Zrobie kalibracje i po kilku sekundach polowa ekranu np. jest o.k., a druga, dolna polowa, kompletnie poprzesuwana, tak mocno, ze nic nie da sie zrobic :(

Powiedzcie mi teraz co musze zrobic, musze najpierw telefonicznie zrobic zgloszenie ?
Czy musze zarejestrowac sie na stronie asusa zeby gwarancja dzialala ?
Co dolaczyc do zestawu, tylko gwarancje czy musze tez dowod zakupu ?

Z gory dzieki

Pozdrawiam



Jeżeli to moja wina to przepraszam, nie miałem takiego zamiaru....
Najpierw musisz zadzwonić do Asusa w Warszawie tel. 022 571 80 40 podasz im maila na który wyślą Ci formularz RMA, po jego wypełnieniu odeślesz zwrotnie mailem. Następnie otrzymasz nadany numer RMA mailem, dzwonisz do DHL i wysyłasz do Oriki na ich koszt.
Z tym co należy wysłać to dziwna sprawa, ponieważ inaczej pisze w formularzu RMA a inaczej w mailu z Asusa. Jest też zapis że jeżeli wyślesz więcej niż chcieli to te dodatkowe elementy będą traktować jako wypełnienie paczki ;(
Ja wysłałem PDA,zasilacz z kablem USB, dowód zakupu (o gwarancji nie pisali więc nie wysyłałem) jeżeli wyślesz gwarancję bez dowodu zakupu Asus będzie liczył gwarancje od momentu wysłania sprzętu do sprzedaży a nie od chwili jego zakupu przez Ciebie.

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 28, 2007, 19:30:12 »
drogi - bez zartow :) Jesli ktos jest tutaj winny to tylko Asus.
Dostalem od nich maila i powiem, ze nie podoba mi sie to co czytam :(
Jak sie czyta te warunki to Asus za nic nie odpowiada, no to za co odpowiada ?
Pisze np., ze gwarancja nie dotyczy darmowych akcesoriow takich jak myszka dodawanch do notebooka. Cos mam wrazenie, ze nie jest to zgodne z przepisami PL lub UE, a moze to tylko moje subiektywne odczucie. Wydaje mi sie, ze w kwestii gwarancji to oszukuje sie klientow jak tylko mozna :(


Pozdrawiam
Misiek

*

Offline drogi

  • ***
  • 277
  • Sprzęt: HTC Diamond, Samsung I5700
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 28, 2007, 20:50:13 »
Mam w podpisie...Fujitsu Siemens N560

Szkoda że nie odpisałeś, coraz więcej o nim czytam i wiele jest też problemów (np łapanie GPS), co najgorsze to to że użytkownicy piszą o złym serwisie FS, więc Asus chyba nie odbiega. Nawet nie wiem czy Asus nie ma lepszego ponieważ jak sie wyśle do serwisu to chociaż coś wymienią, a FS robi HR i mówi że działa i trzeba przekonywać że HR umie się samemu robić ;) - oczywiście HR nie w każdym przypadku im się uda...

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 28, 2007, 21:05:59 »
Co do serwisu FS to nie tak do konca sie zgodze. Plus serwisow CSS jest taki, ze jest kilkanascie w Polsce. Ten fakt powoduje, ze przyspiesza to i ulatwia bezposredni przeplyw informacji na temat Twojego sprzetu. Nie trzeba za kazdym razem udowadniac telefonicznie, ze problem znow wystapil tylko mozesz sam zajechac do kazdego wiekszego miasta i zalatwic to sam. Niektorzy wola zalatwic taka sprawe przez telefon i wyslac sprzet kurierem...dla mnie bezposredni kontakt z serwisem jest duza zaleta.
Odnosnie lapania GPSu to ja nie mam zadnego problemu. Jedyna roznica w porownaniu z Asusem jest taka, ze dluzej lapie fixa jesli sie nie poczeka stojac w miejscu tylko od razu sie ruszy i fix lapany jest w ruchu. Odnosnie lapania fixa na postoju widze moze roznice jakies 5-20sekund na korzysc Asusa, ale taki czas to zadna roznica, to tylko efekt wbudowanej anteny w FS.

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 31, 2007, 20:35:14 »
Witam,

A powiedzcie mi jeszcze jedno. Dzisiaj oddalem swojego asusa do serwisu. Przed samym oddaniem zrobilem hard reset, po co ktos ma mi grzebac w sofcie. No i po resecie z kalibracja bylo znacznie lepiej, nie wiem oczywiscie na jak dlugo ale bylo. Czy mozliwe jest, ze duza ilosc softu lub jakis specyficzny soft powoduje te problemy z kalibracja ? Zreszta nawet jesli to i tak chyba wina jest samego urzadzenia, ze mimo wszystko to sie dzieje. Czy jest szansa, ze dzialo sie to tylko z wgranym softem i teraz nie bedzie sie dzialo i serwis mi go odda bez naprawy bo nie stwierdzi usterki ? Z drugiej strony to tak nagminny problem, ze chyba martwie sie niepotrzebnie :)

Pozdrawiam
Misiek

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 01, 2007, 11:44:22 »
Witam

Ja wysłałem swojego A636N do serwisu przedwczoraj. Przed wysyłką zrobiłem hard reset, no i oczywiście po kalibracji było O.K., więc pobawiłem się nim z godzinkę i problem wrócił  ;) Tak więc ze spokojnym sumieniem  ;D oddałem go kurierowi z TNT (po ciężkich bojach z Asus Nordic i Asus Polska pojechał do serwisu do Holandii) i czekam.

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 01, 2007, 13:51:10 »
Pavels1, a czemu do Holandii ? Myslisz, ze tam maja inne czesci niz te w Polsce ? Problem jest jak widac globalny i rozwiazanie powinno byc uniwersalne obojetnie gdzie naprawiaja sprzet.


Pozdrawiam
Misiek

*

Offline drogi

  • ***
  • 277
  • Sprzęt: HTC Diamond, Samsung I5700
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 01, 2007, 14:52:20 »
Pavels1, a czemu do Holandii ? Myslisz, ze tam maja inne czesci niz te w Polsce ? Problem jest jak widac globalny i rozwiazanie powinno byc uniwersalne obojetnie gdzie naprawiaja sprzet.


Pozdrawiam
Misiek

To chyba dość oczywiste, zakupił w Polsce mieszka w Holandii i mając gwarancje międzynarodową ma problemy i musi walczyć z serwisami ;)

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 01, 2007, 20:50:21 »
Pavels1, a czemu do Holandii ? Myslisz, ze tam maja inne czesci niz te w Polsce ? Problem jest jak widac globalny i rozwiazanie powinno byc uniwersalne obojetnie gdzie naprawiaja sprzet.


Pozdrawiam
Misiek

To chyba dość oczywiste, zakupił w Polsce mieszka w Holandii i mając gwarancje międzynarodową ma problemy i musi walczyć z serwisami ;)


Hmmm, sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, ale wcześniej nie chciało mi się rozpisywać. Asusa kupiłem w Polsce, mieszkam póki co w Finlandii, po walce z serwisem lokalnym w Finlandii (Asus Nordic) i wieeelu mailach z serwisem w Polsce skontaktował się ze mną gość z serwisu z Holandii  :D
Tak więc przedwczoraj wziąl go kurier, a dziś już trafił do serwisu holenderskiego w Emmen. Teraz czekam aż naprawią, ciekawe ile to potrwa i co wymienią? Płytę czy LCD czy to i to?

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwiec 05, 2007, 21:23:24 »
Proponuje przed wysyłką do serwisu metodę, którą podał bocian77 - dokręcenie śrub - u niego pomogło, u mnie też, więc może i innym się uda....

pozdrawiam
hsolo

*

Offline pajakgdynia

  • 17
  • Sprzęt: a925 / a639 / n560 / Xperia X1
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 12, 2007, 21:11:47 »
Jutro jadę do serwisu (NL na szczęście).
Nowy a639 i oczywiście problemy z kalibracją (raz nawet nie mogłem skalibrować.. bo nie mogłem dostać się do menu systemowego!). Ale co gorsza. Dziś rano chcę odpalić GPS'a, a tu.. pęknięty dolny narożnik wyświetlacza!
Czyżby ktoś w fabryce za mocno dokręcił obudowe? Czy może w A639 wyświetlacz jest przykręcany?!?
ps. Dla wyjaśnienia. PDA nie wypadł, nie uderzył o nic, nic na niego nie spadło (poza paroma drobinkami kurzu na stole).