Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X

  • 145 Odpowiedzi
  • 78065 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 4ever

  • ***
  • 378
    • http://dione.cc/~forever
  • Sprzęt: SF N560
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 03, 2007, 15:56:15 »
Moje doświadczenie jest zgoła chyba nowe... Nie czytałem całego wątku ale ciekaw jestem czy komuś zdarza się w tym modelu coś takiego:

pisząc na tej elektronicznej klawiaturze (stukając rysikiem w klawisze na ekranie) zdarza mi się że zamiast małej literki wyskakuje duża pomimo że kliknąłem tylko na nią nie wciskając "shift"...

test można zrobić klikając w jedną literkę bez przerwy przez powiedzmy parę linijek i w moim przypadku parę znaków jest "dużych" wśród reszty małych....

No a ja rozwiązałem mój problem drastycznie dla kieszeni. Podejrzewałem że powyższa "funkcjonalność" to nie problem mechaniczny/sprzętowy tylko zasranego Windowsa (WM5) w edycji/kompilacji ASUS'a i kupiłem Interwrite Small za całe 15 dolców.
Efekt - jak ręką odjął - żadnych "złych trafień", żadnego wpisywania się dużych liter bez powodu... wszystko działa TIP TOP. Jeśli ktoś zaobserwuje podobny efekt, a nie szkoda mu tych 40 PLN aż tak bardzo to polecam to rozwiązanie. (interWrite small to aplikacja dodająca tylko bardzo dopracowaną funkcjonalność różnych lokalizowanych klawiatur. Graficznie wypasiona, a w dodatku działa).

*

Offline drogi

  • ***
  • 277
  • Sprzęt: HTC Diamond, Samsung I5700
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 03, 2007, 17:47:23 »
Moje doświadczenie jest zgoła chyba nowe... Nie czytałem całego wątku ale ciekaw jestem czy komuś zdarza się w tym modelu coś takiego:

pisząc na tej elektronicznej klawiaturze (stukając rysikiem w klawisze na ekranie) zdarza mi się że zamiast małej literki wyskakuje duża pomimo że kliknąłem tylko na nią nie wciskając "shift"...

test można zrobić klikając w jedną literkę bez przerwy przez powiedzmy parę linijek i w moim przypadku parę znaków jest "dużych" wśród reszty małych....

No a ja rozwiązałem mój problem drastycznie dla kieszeni. Podejrzewałem że powyższa "funkcjonalność" to nie problem mechaniczny/sprzętowy tylko zasranego Windowsa (WM5) w edycji/kompilacji ASUS'a i kupiłem Interwrite Small za całe 15 dolców.
Efekt - jak ręką odjął - żadnych "złych trafień", żadnego wpisywania się dużych liter bez powodu... wszystko działa TIP TOP. Jeśli ktoś zaobserwuje podobny efekt, a nie szkoda mu tych 40 PLN aż tak bardzo to polecam to rozwiązanie. (interWrite small to aplikacja dodająca tylko bardzo dopracowaną funkcjonalność różnych lokalizowanych klawiatur. Graficznie wypasiona, a w dodatku działa).

Wydaje mi się że chodzi Ci o funkcję "gesty" jak piszesz daną literkę z przesunięciem lekkim (lub mocnym ;) ) w górę wpisuje dużą literę. Gesty działają we wszystkie 4 kierunki:  prawo - spacja, lewo - backspace, dół - Enter, i wspomniana góra - Shift + klawisz.
Opcje w Start/Ustawienia/Wprowadzanie danych.

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 04, 2007, 19:51:14 »
Hmmm...od 24h jestem posiadaczem nowego A639 i jakos nie wiem.

Wczoraj w czasie instalacji wszystko bylo bdb, zadnego przesuniecia przy klikaniu rysikiem. Rano sprawdzalem tez ok, dzis w pracy jednak klikajac w klawiature na ekranie, w lewej dolnej cwiartce ekranu mialem przesuniecie jakies 1.5-2mm - ale to juz maks. Telefon do Asusa, wyjasniam co i jak i w trakcie rozmowy sprawa sie poprawia !. Moze nie idealnie, lecz jest mniej. Po poludniu na spotkaniu widze tak samo mniej, teraz wracajac do domu stojac na swiatlach w aucie jest znow idealnie i tak do teraz w domu.
Jest duzo lepiej niz w poprzednim modelu A636N, jednak czemu to sie zmienia tak i czemu nie jest dobrze ?

Na prosbe konsultanta z Asusa zrobilem szybkie szkice z wyjasnieniem w Wordzie i wyslalem do niego. Maja popytac serwis i centrale w Tajwanie czemu sie tak dzieje.

Mozecie mi powiedziec czy u Was tez to sie zmienia tak delikatnie czy tez zawsze jest tak samo ? Zwroccie prosze uwage szczegolnie na lewy dolny rog ekranu. Ja sprawdzam to na dwa sposoby: w Eksploratorze probuje cos zaznaczyc zeby pojawilo mi sie to niebiesko kolko i widze czy punkt styku jest srodkiem kolka lub mozna sprawdzic to rysujac linie w notatce na calym ekranie i wtedy widac jak rysujaca biegnie wzdluz koncowki rysika. Pytanie kieruje glownie do osob, ktore nie zauwazyly u siebie problemu rozkalibrowywania sie ekranu, gdyz oni moga wyczuc roznice jesli takiej nie zauwazyli do tej pory.

*

Soovek

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 04, 2007, 20:53:23 »
Panowie dowiedziałem się z nieoficjalnych źródeł ciekawej rzeczy.
1. Robimy kalibrację ekranu
2. Wchodzimy do notatek i rysujemy krzyż na cały ekran
3. Zapisujemy
4. Wtrząsamy porządnie pda
5. Wchodziny we wcześniej zapisany krzyż
6. Próbujemy nanieść rysikeim na niego nowy krzyż
i co ........... ?????

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 04, 2007, 20:57:40 »
Panowie dowiedziałem się z nieoficjalnych źródeł ciekawej rzeczy.
1. Robimy kalibrację ekranu
2. Wchodzimy do notatek i rysujemy krzyż na cały ekran
3. Zapisujemy
4. Wtrząsamy porządnie pda
5. Wchodziny we wcześniej zapisany krzyż
6. Próbujemy nanieść rysikeim na niego nowy krzyż
i co ........... ?????

Jesli mamy to powaznie przetestowac, to co dalej z tym ? Czy nie powinno byc przesuniecia ? Ile czasu trzasac pda ? Rozumiem, ze wystarczy trzachac w reku przez 10 sekund w gore i dol ... ;)?

*

Soovek

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 04, 2007, 21:27:38 »
No nie powinno być tylko przetestowałem tak 10 sztuk + moja jedna. TRZY NA 11 było dobrych. W tym mój - na szczęście !!!!!!!!!!
Testowane to 5 A636N i 5 A639 !!!
Chyba asus jescze nie wie że sprzedaje fabrycznie uszkodzone PDA

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 04, 2007, 21:42:26 »
Opisz wiec dokladnie jak nim trzasac i ile czasu tak robic.

Czy ta metoda to wynaleziona przez Ciebie czy ktos fachowy podpowiedzial, ze tak mozna sprawdzic ?

Czy po zapisaniu mam wylaczyc pda lub wprowadzic go w uspienie przed tym powaznym wstrzasaniem czy tez nie ma to znaczenia ?

PS. Zrobilem wstepnie probe u siebie i nie zauwazylem roznic w rysowaniu tego krzyzyka.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2007, 21:45:44 wysłana przez gregorb »

*

Offline Stacja1

  • 29
  • Sprzęt: Asus A636N
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 04, 2007, 22:56:40 »
Kalibracje robiłem raz jedyny jak kupiłem Asusa pół roku temu .  Intensywnie używam ,testuje programy .  Pierwsze słyszę o powtórnej potrzebie kalibracji.  Trzącham , upadł mi i działa bez problemów. 

*

Offline drogi

  • ***
  • 277
  • Sprzęt: HTC Diamond, Samsung I5700
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 05, 2007, 07:31:18 »
Kalibracje robiłem raz jedyny jak kupiłem Asusa pół roku temu .  Intensywnie używam ,testuje programy .  Pierwsze słyszę o powtórnej potrzebie kalibracji.  Trzącham , upadł mi i działa bez problemów. 

Mam nadzieje że upadek nie był punktem testów ;)

*

Soovek

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 05, 2007, 19:47:21 »
Opisz wiec dokladnie jak nim trzasac i ile czasu tak robic.

Czy ta metoda to wynaleziona przez Ciebie czy ktos fachowy podpowiedzial, ze tak mozna sprawdzic ?

Czy po zapisaniu mam wylaczyc pda lub wprowadzic go w uspienie przed tym powaznym wstrzasaniem czy tez nie ma to znaczenia ?

PS. Zrobilem wstepnie probe u siebie i nie zauwazylem roznic w rysowaniu tego krzyzyka.
Metoda jest wzięta z forum asusa - nieoficjalnie się doweidziałem, że tak SERWIS sprawdza czy w pda klienta jest problem z kalibracją.
Cały czas robi się to na włączonym pda.
Wtrząsamy ze 15-20 sec szybko i w każdą stronę.
Po tym teście jeśli wszystko jest ok to wchodzimy spowrotem do zapisanego krzyżyka i rysujemy jeden na drugim. Jeśli rysuje nam z przesunięciem - krzyże sie nie pokrywają to znaczy że jest problem z kalibracją.
Pozdrawiam

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 06, 2007, 09:56:16 »
Mi dzialal teraz przez dwa dni bardzo dobrze, jednak dzis mialem przymusowy spacer na dworze (8 stopni na zewnatrz) i po okolo 30 minutach spaceru w trakcie musialem zapisac sobie notatke i co ? Widze w lewym dolnm rogu ekranu przesuniecie jakies 5mm. Punkt dotkniecia rysika znajdowal sie na krawedzi niebieskiego okregu, czyli bardzo zle. Wsiadlem do autobusu, wracam do domu i w domu jest wszystko juz bdb. Siedzac juz w autobusie sprawdzalem co jakis czas, ze sie poprawia. Co to moze byc w takim czasie ? Czy to moze miec zwiazek z temperatura, ze lcd jest jakos dziwnie wrazliwe ?

Przed chwila rowniez zrobilem sobie test zaproponowany przez Soovek i co ciekawe. Przed samym testem wszystko bylo bdb, ale po tym trzachaniu mam przesuniecie jakies 1.5mm (lewa strona ekranu, lecz bardziej lewy dolny rog). Zobacze teraz czy samo sie poprawi.

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 07, 2007, 07:50:50 »
Mi dzialal teraz przez dwa dni bardzo dobrze, jednak dzis mialem przymusowy spacer na dworze (8 stopni na zewnatrz) i po okolo 30 minutach spaceru w trakcie musialem zapisac sobie notatke i co ? Widze w lewym dolnm rogu ekranu przesuniecie jakies 5mm. Punkt dotkniecia rysika znajdowal sie na krawedzi niebieskiego okregu, czyli bardzo zle. Wsiadlem do autobusu, wracam do domu i w domu jest wszystko juz bdb. Siedzac juz w autobusie sprawdzalem co jakis czas, ze sie poprawia. Co to moze byc w takim czasie ? Czy to moze miec zwiazek z temperatura, ze lcd jest jakos dziwnie wrazliwe ?

Przed chwila rowniez zrobilem sobie test zaproponowany przez Soovek i co ciekawe. Przed samym testem wszystko bylo bdb, ale po tym trzachaniu mam przesuniecie jakies 1.5mm (lewa strona ekranu, lecz bardziej lewy dolny rog). Zobacze teraz czy samo sie poprawi.

Hey, guys !

Mozecie pomoc ? Naprawde trace juz wiare w marke Asus jak widze znow na nowym sprzecie te przesuniecia tego niebieskiego kolka. Raz lepiej, raz gorzej. Zrobnilem juz wieczorem kalibracje ekranu, ale dalo to efekt na niezbyt dlugi czas. Czy Wy macie na swoich asusach tez tak ?

*

Soovek

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 07, 2007, 10:47:50 »
Jakiego niebieskiego kółka ????

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 07, 2007, 12:13:58 »
Jakiego niebieskiego kółka ????
Te kolko, ktore pojawia sie po przytrzymaniu rysika w jakims miejscu na ekranie. Wlasnie ono w roznych miejscach na ekranie oraz w rozym czasie jest przesuniete wzgledem punktu dotkniecia. Czy macie tez tak ?

*

Offline awatar

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: P750, SE XPERIA Arc
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 07, 2007, 18:12:39 »
Kalibracje robiłem raz jedyny jak kupiłem Asusa pół roku temu .  Intensywnie używam ,testuje programy .  Pierwsze słyszę o powtórnej potrzebie kalibracji.  Trzącham , upadł mi i działa bez problemów. 

Też tak miałem, do czasu aż kilka dni temu pochwaliłem się tym na forum. Zapeszyłem. W od czwartku musiałem robić kalibrację już 3 razy. Dodatkowo w niektórych programach, po włączeniu klawiatury nie mam jej czym wyłączyć - nie widać softkeyów.

*

Offline ejek

  • **
  • 199
  • Sprzęt: Asus 636, Fujitsu-Siemens LOOX T830
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 08, 2007, 00:22:09 »
Na szczęście na moim A 636(bez N) wszystko oki :)

*

Soovek

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 08, 2007, 00:31:44 »
Jakiego niebieskiego kółka ????
Te kolko, ktore pojawia sie po przytrzymaniu rysika w jakims miejscu na ekranie. Wlasnie ono w roznych miejscach na ekranie oraz w rozym czasie jest przesuniete wzgledem punktu dotkniecia. Czy macie tez tak ?

A te kółko. NIE MAM ŻADNEGO PRZESUNIECIA - na szczęście :)

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 08, 2007, 08:21:48 »
Jakiego niebieskiego kółka ????
Te kolko, ktore pojawia sie po przytrzymaniu rysika w jakims miejscu na ekranie. Wlasnie ono w roznych miejscach na ekranie oraz w rozym czasie jest przesuniete wzgledem punktu dotkniecia. Czy macie tez tak ?

A te kółko. NIE MAM ŻADNEGO PRZESUNIECIA - na szczęście :)

I tak jest zawsze, niezaleznie od tego czy sie przemieszczacie czy tez uzywacie sprzetu na dworzu, w ruchu, w aucie ? Ja juz mialem dwa razy naprawiany poprzedni sprzet 636N, teraz mam nowke 639 i znow problem istnieje. Co to moze byc w koncu ?

*

Soovek

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 09, 2007, 19:34:43 »
Jakiego niebieskiego kółka ????
Te kolko, ktore pojawia sie po przytrzymaniu rysika w jakims miejscu na ekranie. Wlasnie ono w roznych miejscach na ekranie oraz w rozym czasie jest przesuniete wzgledem punktu dotkniecia. Czy macie tez tak ?

A te kółko. NIE MAM ŻADNEGO PRZESUNIECIA - na szczęście :)

I tak jest zawsze, niezaleznie od tego czy sie przemieszczacie czy tez uzywacie sprzetu na dworzu, w ruchu, w aucie ? Ja juz mialem dwa razy naprawiany poprzedni sprzet 636N, teraz mam nowke 639 i znow problem istnieje. Co to moze byc w koncu ?

DRGANIA

*

Offline awatar

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: P750, SE XPERIA Arc
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 09, 2007, 21:14:00 »
Wykluczam drgania jako główną przyczynę.
Dotychczas używałem sprzęt ostrożnie, ale bez przesady - w samochodzie nie można uniknąć drgań. Przez pół roku tylko kalibracja na początku. Od kilku dni oszalał, rozkalibrowuje się nawet jak leży nieużywany.
Może to tylko przypadek, ale zaczęło się tak dziać odkąd zainstalowałem minimozillę (którą wywaliłem bo i tak nie działała).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2007, 21:15:57 wysłana przez awatar »

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 09, 2007, 22:56:30 »
Wykluczam drgania jako główną przyczynę.
Dotychczas używałem sprzęt ostrożnie, ale bez przesady - w samochodzie nie można uniknąć drgań. Przez pół roku tylko kalibracja na początku. Od kilku dni oszalał, rozkalibrowuje się nawet jak leży nieużywany.
Może to tylko przypadek, ale zaczęło się tak dziać odkąd zainstalowałem minimozillę (którą wywaliłem bo i tak nie działała).
Mi tez jakos sie nie wydaje zeby to byla sprawa drgan, gdyz problem u mnie teraz powstaje jak sprzet lezy nieuzywany. Wychodzilby na to, ze osoby ktore nie maja problem z tym rozkalibrowywaniem sie ekranu to korzystaja caly czas z pocketa lezacego na biurku, w ogole go nie przemieszczajac, nie przypinajac do paska u spodni, nie noszac w kieszeni kurtki...nie chce mi sie w to wierzyc.

*

Offline mctel

  • 28
  • Sprzęt: Asus A636N
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 10, 2007, 09:37:37 »
moj ma 1 mies i tez sie rozkalibrowuje conajmniej 1 dziennie o 2mm. . .  ;/ Do serwisu chyba nie ma co oddacawć jak i tak nie naprawią.  Mozna jakoś zrobić skrót na pulpicie do kalibracji ?

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 10, 2007, 10:51:50 »
moj ma 1 mies i tez sie rozkalibrowuje conajmniej 1 dziennie o 2mm. . .  ;/ Do serwisu chyba nie ma co oddacawć jak i tak nie naprawią.  Mozna jakoś zrobić skrót na pulpicie do kalibracji ?

Nie chce tak do tego podchodzic, bo za sprzet placi sie duza kase i wszystko powinno byc w porzadku.

PS. czy to moze byc sprawa jakiego zainstalowanego softu ?

*

Offline Jarek001

  • 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS 636N + microSD 1GB + miniSD 2 GB
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 10, 2007, 11:06:14 »
Nie chce tak do tego podchodzic, bo za sprzet placi sie duza kase i wszystko powinno byc w porzadku.

PS. czy to moze byc sprawa jakiego zainstalowanego softu ?

I prawidłowo. W końcu za coś płacimy.
Co do softu to może to jakis złośliwy wirusik np. o nazwie rozkalibrowator.w32 ? ;)

Jarek

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 10, 2007, 15:12:38 »
Wlasnie dzwonilem do oriki i poradzono mi jeszcze zrobic HR i sprawdzic jak będzie się zachowywal sprzet bez instalowania zadnych nakladek i innego sortu. Ja mam u siebie na ta chwile SPB Mobile Shell, SPB Diary, Automapa i inne male programiki malo wazne. Może to ktorys z tych programow głównych cos miesza ? Co o tym myslicie ?

Zaraz zrobie HR i będę informowal o postępach. Nie potrzebuje pilnie zadnego z programow powyżej, wiec mogę to sprawdzic.

*

Soovek

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 10, 2007, 15:34:41 »
Jak wyminiają raz płytę główną a raz ekran LCD to soft tu bruździć nie będzie - ale testuj - zobaczymy.

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu 636N
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 10, 2007, 17:09:39 »
Jak wyminiają raz płytę główną a raz ekran LCD to soft tu bruździć nie będzie - ale testuj - zobaczymy.

Tez mi sie tak wydaje...ale sprobowac nie zaszkodzi. Ja mialem wymieniane w poprzednim sprzecie obie rzeczy i nadal nic nie daly. Teraz mam nowego A639 i znow to samo. Dlaatego sobie postanowilem sprawdzic to wersje z softe, aczkolwiek jestem sceptycznie nastawiony do tej opcji, gdyz poprzedni moj A636N jak przyjechal z serwisu po wymianie plyty glownej i po zrobionym przez nich HR, mial rowniez od razu ten blad.

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 10, 2007, 22:14:09 »
Znowu kicha...blad wrocil kilka razy (i kilka razy sam sie rowniez naprawil w mniejszym lub wiekszym stopniu) po zrobionym HR. Zainstalowalem po tym tylko Automape i ze 4 razy juz widzialem przesuniecie ponad 4-5mm, dwa razy jakies 2mm, a rowniez blad rozkalibrowywania ekranu sam sie naprawil. Co to sie dzieje ludzie w moim sprzecie ?

*

Soovek

Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 10, 2007, 22:28:15 »
Znowu kicha...blad wrocil kilka razy (i kilka razy sam sie rowniez naprawil w mniejszym lub wiekszym stopniu) po zrobionym HR. Zainstalowalem po tym tylko Automape i ze 4 razy juz widzialem przesuniecie ponad 4-5mm, dwa razy jakies 2mm, a rowniez blad rozkalibrowywania ekranu sam sie naprawil. Co to sie dzieje ludzie w moim sprzecie ?
Sprzęt jest USZKODZONY - SERWIS

*

Offline gregorb

  • ***
  • 360
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Częstotliwość kalibracji ekranu w seriach A63X
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 12, 2007, 20:16:41 »
Chcialbym napisac chyba ostatni post w dziale ASUS. Otoz jutro mam zamiar pozegnac sie z ta firma oddajac swojego juz drugiego zlego pocketa do sklepu. To jak traktuje sie klientow/uzytkownikow pocketow Asus przez Asus Polska to jest moim zdaniem wstyd,wielki wielki wstyd.

Jak moze czytaliscie juz wczesniej moje posty dwa miesiace temu zaupilem A636N. Mimo dwoch napraw w serwisie (wymiana plyty glownej, a pozniej lcd) nic to nie pomoglo, wiec sprzedawca w ramach umowy konsumenckiej wymienil mi sprzet na nowy model A639. Ten model okazal sie rowniez felerny od poczatku (caly czs rozkalibrowywanie sie ekranu) i przez tydzien probowalem telefonicznie zalatwic sprawe z Asus Polska. Po paru wymijajacych odpowiedziach i koniecznosci potwierdzenia przez kogos mozliwosci kolejnej wymiany, dzis jeden z konsultantow powiedzial mi, ze jest to jednak niemozliwe. Myslalem, ze z uwagi na to, ze i tak juz duzo czasu i nerwow stracilem pojda mi na reke, a jednak nie. Konsultant polecil wyslanie tego do serwisu. Jednak na moje pytanie czy juz serwis lub Asus Polska wie co jest powodem ciaglego rozkalibrowywania sie ekranow, powiedzial, ze nie i nie daje mi zadnej gwarancji, ze rowniez po tym pobycie w serwisie sprzet bedzie juz dzialal bez zarzutu. Jak mozna tak pracowac z klientami ? Czy firma Asus zdaje sobie w ogole sprawe jak sami jej pracownicy i ich nieudolnosc zadowolenia klienta dziala przeciwko nim ?

Z uwagi na to, ze nie mam ochoty juz przekonywac rowniez sprzedawcy do wymiany mi na kolejny nowy model bede zmienial calkowicie producenta pocketa. Tak jak potwierdzil mi sprzedawca on nie moze mi powiedziec na 100%, ze kolejny oni zamowia bedzie juz w pelni sprawny, gdyz nawet sam oddzial Asus Polska podchodzi do tego problemu jakby nie mieli zadnych zgloszen tych usterek.

Konczac...nowym osobom, ktore planuja zakup pocketa zdecydowanie i swiadomie odradzam Asusa. Jesli ktos chce poznac wiecej szczegolow prosze o zadawanie pytan. Na pewno bede nadal odwiedzial dzial ASUS na tym forum, jednak tylko w kwestii jakiejs pomocy technicznej.

Teraz czeka mnie kolejna decyzja...na jaki sprzet zmienic, ale to juz inna bajka