Bateria w A730W

  • 19 Odpowiedzi
  • 4545 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Jarecki_B12

  • **
  • 122
    • Motopod
  • Sprzęt: SGS 3
Bateria w A730W
« dnia: Grudzień 27, 2005, 16:26:25 »
Cześć,
też macie taką tragedię z trzymaniem baterii w tym pockecie? Strasznie krótko trzyma przy włączonym, nie mówiąc o BT albo WiFi. WiFi, to chyba tylko 0,5h wytrzymuje i nawet przy ładowniu mi krzyczy o większym poborze prądu niż otrzymuje. Normalnie porażka.
Druga sprawa, ktoś kupował dodatkową baterię, 1800mAh:

http://www.x1.pl/pda/products3.php?id_products=1690

Dużo daje?

Jarecki

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Bateria w A730W
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2005, 04:24:31 »
no ten model slynie z fatalnej standardowej baterii 1100mAh - do 20% schodzi w ok 3h a max to ok 4-5h - jednak 0.5h przy wlaczonym WiFi wydaje mi sie troche za malo - byc moze bateria juz jest zuzyta?

*

Offline MietasM

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia P, Ipaq 316, Phantom NaviBox HD
Re: Bateria w A730W
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2005, 09:21:36 »
Cytat: "Jarecki_B12"
Cześć,
też macie taką tragedię z trzymaniem baterii w tym pockecie? Strasznie krótko trzyma przy włączonym, nie mówiąc o BT albo WiFi. WiFi, to chyba tylko 0,5h wytrzymuje i nawet przy ładowniu mi krzyczy o większym poborze prądu niż otrzymuje. Normalnie porażka.


To, że przy Wi-Fi trzyma 0,5 h to normalka i też mnie to wkurza. Ale przy samym BT chodzi co najmniej 1,5h lub więcej. Przy czytaniu lub wprowadzaniu tekstu około 2,5-3 h, a słuchanie muzyki z wyłączonym ekranem nawet do 8 h. Ratuje mnie tylko battery extender z czterema akumulatorkami AA. Kupiłem takowy i przerobiłem tak, żeby jednocześnie dało się ładować PDA i GPSa. Dlatego mogę jeździć nawet na dłuższe wycieczki rowerowe z dwoma kompletami AA. Działa wtedy nawigacja (OZI) i mp3.

Też mnie kusi ta bateria 1800 mAh, ale po pierwsze pewnie pogrubione plecki nie wlezą mi do etui Krussela, a po drugie gdyby to było 3000 mAh, to może miałoby to jakiś sens.

I na koniec. Największym problemem tego PDA, a właściwie jego baterii jest to, że nie ma do nich zewnętrznej ładowarki. Zamienniki zasadniczej baterii 1100 można kupić już po 40 złotych, ale nie da się ich naładować poza PDA i w związku z tym są praktycznie bezużyteczne.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Bateria w A730W
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2005, 09:37:09 »
Cytat: "MietasM"
To, że przy Wi-Fi trzyma 0,5 h to normalka i też mnie to wkurza.

mowicie serio? raaaaany.... nie sadzilem, ze moze byc az tak zle :(

Bateria w A730W
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2005, 13:07:27 »
Bez przesady

Niedawno kupiłem Asus-a i bateria jeszcze jakoś się trzyma.

Może ten wyświetlacz tyle prądu ciągnie?

*

Offline Jarecki_B12

  • **
  • 122
    • Motopod
  • Sprzęt: SGS 3
Bateria w A730W
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2005, 13:46:20 »
A jakiego masz ASUSa? Próbowałeś z WiFi? Jak pisałem wcześniej, to jak włączę WiFi gdy PDA jest na zasilaczu, to wtedy mi krzyczy, że urządzenie pobiera więcej prądu niż dostaje.

Jarecki

Bateria w A730W
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2005, 21:16:45 »
Jedynie Magneto zmieniłoby moje zdanie na temat A730W. Choć i tak nie osuszy łez rozpaczy jakie wylałem przeklinając dzień jego zakupu... Dwie, trzy godziny pracy i koniec. Spowalnianie i podświetlenie na minimum daje niczym pompy na Titanicu - niewiele. Dla mnie optimum to osiem godzin pracy i tyle będę oczekiwał od następnego PDA. Ciekawe jak do tego doszło że wogóle Asus pozwolił sobie na taki bubel. Zna ktoś PDA który pracuje krócej (oczywiście nowy)?

Bateria w A730W
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2005, 11:51:19 »
Mój, Asus jest nowy (bateria też jest nowa o pojemności 1100mAh) i może, dlatego trzyma mi jakieś 4-5 godzin na włączanym Wi-Fi. Zobaczymy, co będzie za parę miesięcy.

*

Offline Jarecki_B12

  • **
  • 122
    • Motopod
  • Sprzęt: SGS 3
Bateria w A730W
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 30, 2005, 12:02:34 »
??!! A kiedy kupiłeś? Niedawno? Może szuje coś poprawili w międzyczasie. Tak to jest, kurna, jak się nowości kupuje.

Jarecki

Bateria w A730W
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2005, 12:14:40 »
Jakieś dwa może dwa i pół tygodnia temu.

A może jest tak, że dostałeś jakąś trefną baterie.

*

Offline Reptil3

  • ****
  • 695
  • Dell x50v, HTC Wizard
Bateria w A730W
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2005, 12:25:22 »
albo to, albo złe ustawienia pocketa (praca ciągle na maksymalnej prędkości, jasność ekranu na max) itp.

Bateria w A730W
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 30, 2005, 12:42:20 »
Właśnie teraz zobaczyłem, że procka mam ustawionego na minimum i pewnie, dlatego tyle trzyma.

Jest jeszcze jedno. Do takich urządzeń i tak trzeba kupować baterie o większej pojemności, bo te dostarczone przez producenta po prostu są za małe. Ja ma w planach zakup nowej baterii o większej pojemności.

*

Offline Jarecki_B12

  • **
  • 122
    • Motopod
  • Sprzęt: SGS 3
Bateria w A730W
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2005, 13:28:11 »
To jak znajdziesz inną (czytaj większą) niż ta z początku wątka, to daj znać :-)

A co do ustawień - procek chodzi na maksa, jasność w połowie. Czyli co, podawane przez producentów i użytkowników czasy to na minimum? Przeciez wtedy nic nie da się zrobic, o AM nie wspominając (chodzi jako tako w "średnim" trybie).

Jarecki

*

Offline Reptil3

  • ****
  • 695
  • Dell x50v, HTC Wizard
Bateria w A730W
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2005, 13:40:26 »
A nie możesz ustawić procesora w pozycji auto?
Poza tym, nie wiem jak ekran w Asusie, ale w dellu jasność ustawiona na połowę skali to dla mnie za dużo.

*

Offline Jarecki_B12

  • **
  • 122
    • Motopod
  • Sprzęt: SGS 3
Bateria w A730W
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2005, 14:55:44 »
A jak działa automatic? Wskakuje w ogóle na turbo?

Co do podświetlenia, to przesadziłem. Mam gdzieś na 1/3

Jarecki

*

Offline Reptil3

  • ****
  • 695
  • Dell x50v, HTC Wizard
Bateria w A730W
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2005, 15:37:12 »
Tak, wskakuje. Przynajmniej w dellu, więc w asusie też powinno.

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
Bateria w A730W
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2005, 17:09:17 »
Jarecki - sprawdz jeszcze czy na stronie producenta nie ma jakiegos nowego firmware'u do niego - czasami poprawiaja wlasnie takie krzaczki jak te twoje 0.5h

jakas aktualizacja byla
http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=9363
wiec sprawdz

*

Offline MietasM

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia P, Ipaq 316, Phantom NaviBox HD
Bateria w A730W
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 31, 2005, 10:17:37 »
Cytat: "lipciopda"
Jarecki - sprawdz jeszcze czy na stronie producenta nie ma jakiegos nowego firmware'u do niego - czasami poprawiaja wlasnie takie krzaczki jak te twoje 0.5h

jakas aktualizacja byla
http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=9363
wiec sprawdz


Wgrałem najnowszy firmware już jakiś czas temu i jedyne, co się zmieniło, to wyłączyli automatyczną zmianę prędkości zegara. Już się tego nie da włączyć. Ponoć były jakieś problemy przy Wi-Fi. I jak trzymało 0.5 godziny tak dalej trzyma. Zdecydowanie nie polecam.

*

Offline Jarecki_B12

  • **
  • 122
    • Motopod
  • Sprzęt: SGS 3
Bateria w A730W
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 31, 2005, 15:18:50 »
Dzięki Lipciopda (dobrze, że nie muszę tego wymawiać, skąd taka ksywka? :-) ).
Jak się okazało ja mam firmware z października, na stronie jest z grudnia, ale oba mają ten sam numer co do kropki. Nie mogę także włączyć automatycznej szybkości (już miałem się o to pytać). Tak więc warto w ogóle zabierać się za zmianę tego firmware'u? Zwłaszacza, ze trzeba twardy reset i nie uśmiecha mi się instalacja wszystkiego od nowa.

Jarecki

*

Offline MietasM

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia P, Ipaq 316, Phantom NaviBox HD
Bateria w A730W
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2006, 08:14:00 »
Cytat: "Jarecki_B12"
Jak się okazało ja mam firmware z października, na stronie jest z grudnia, ale oba mają ten sam numer co do kropki. Nie mogę także włączyć automatycznej szybkości (już miałem się o to pytać). Tak więc warto w ogóle zabierać się za zmianę tego firmware'u? Zwłaszacza, ze trzeba twardy reset i nie uśmiecha mi się instalacja wszystkiego od nowa.


Tzn., że masz już najnowszy firmware załadowany. Ja załadowałem właśnie ten z grudnia, ale on tak naprawdę ma datę 22 października :D i jedyna widoczna zmiana, to zablokowana automatyczna zmiana taktowania zegara. Podobno poprawiona jest aplikacja do aparatu fot. ale wg mnie to takie samo g... jak przedtem.

Pozdrawiam,

MM