A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.

  • 14 Odpowiedzi
  • 9259 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tak... to taka konkluzja po 3 albo i 4 (już dokładnie nie pamiętam) latach użytkowania A696.

Przez te lata niestety... 3 razy zapomniałem "nakarmić" i Asusik "zdechł" :( 
Po "prądowej reanimacji" zachłysnęło się chyba biedaczysko ta elektrycznością. Oszalał... włączał się i wyłączał samodzielnie.
W zależności chyba od wiatrów słonecznych. Po podłączeniu do ładowarki potrafił się ładować następnym razem już się nie ładował. A to znowu innym razem bez podpiętej ładowarki oznajmia ze się jednak zdecydował na ładowanie i pokazuje to wszem i wobec, rozpalając wszelkie ikonki i kontrolki.
Do tego dochodził jeszcze jakiś konflikt z plikiem StatusAsus.exe (coś w tym rodzaju)
Generalnie Asusik po takim szoku "maksymalnego rozładowania" zaczynał żyć swoim życiem.

I zalecane przez wszystkich (łącznie z serwisem i instrukcja) HR nie pomagały. Żadne HR nawet w najmniejszym stopniu nie przywracały sprawności mojemu A696 (powtarzam ŻADNE HardReset'y - czyżby firma ASUS zakpiła sobie z nas? Myślę ze w pewnym stopniu tak. Jedynie tłumaczy ich świadomość ze bezrobocie na rynku i o każda złotówkę warto powalczyć. Dlatego nie dziwcie się ze nawet gdy nasz A696 trochę się przybrudzi na obudowie tez usłyszymy - TYLKO SERWIS)

Nie liczcie wiec na uczciwa pomoc SERWISU. Nie ma dla nich znaczenia ze sprzęt jest użytkowany tak jak należny (w instrukcji nie ma nawet wzmianki o kłopotach po max rozładowaniu) nie ma tez informacji o przymusowym codziennym podtrzymywaniu naszego A696 pod "respiratorem w postaci ładowarki", wiec mamy prawo czuć się oszukanymi. :(

Po wstępnym rozeznaniu i podpowiedziach mniej wtajemniczonych użytkowników - wyjście jedno - ZOSTAJE mi tylko SERWIS. :(
Bieda i wizja głodu przez lat kilka (bo przecież tanio tego Oni nie zrobią) obudziły we mnie wojownika.
Postanowiłem zawalczyć ;)
Nie poddałem się... nie zostawia się przecież tak bliskich przyjaciół... postanowiłem ze dam mu następne życie, zresztą co tu się oszukiwać jest mi potrzebny. I tak zapadła decyzja o patch-owaniu ROM'u.

Co przywracało mojego A696 do żywych?
No... nie serwis...., pewnie tez by pomogli... w końcu każda złotówka się liczy. ;)
(choć uważam powinni to robić gratis  bo bubel pod tym względem jest straszny).

A wiec A696 podrywał na nogi dopiero nowy system (ROM) (jak po łyku magicznego eliksiru)
... tak, to znowu On... Mój przyjaciel A696 (bo przez te lata naprawdę w niczym innym mnie nie zawiódł)

I ta historia powtarzała się 3 razy. Az do teraz.
Znów zapomniałem "nakarmić". Moja wina. :(
Biedaczysko pogubił się gdzieś w środku do tego stopnia ze nie wie o posiadaniu własnego gniazdo USB.  :(
Dwa niepokojące objawy... nie idzie wgrać świeżego ROM'u i nie ładuje się z samochodowej ładowarki (co go eliminuje z najbliższego kręgu przyjaciół) W ogóle dziwna sprawa bo po USB z kompa "pije jak z matki" ;) Ładuje się aż miło.

A696 po 7-10 HR i nieudanych próbach wgrania przez USB nowego ROM'u, chyba zmuszony będzie jednak odwiedzić tych co go tak często zapraszali za moje złotówki :(.

I się wreszcie wyżaliłem... będzie mi teraz łatwiej ;)

Pozdrawiam Wojtek.

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2011, 09:12:19 »
Witam

Pisałeś do mnie także na PW, jednak odpowiem tutaj, niech wszyscy wiedzą ;-)
Skoro kilkakrotnie wcześniej robiłeś wgrywanie ROM-u i skutkowało, a teraz w ogóle nie da się Asuska przeflashować, niestety nie pomogę. Nie miałem (odpukać) takiej sytuacji.
Proponuję ewentualnie spróbować zapytać jeszcze tutaj:
http://asuspda.pl/forum/

Tak przy okazji: jak zauważyłem w podobnych wątkach, przyczyną takich problemów jest długotrwałe nieużytkowanie PDA, mocne rozładowanie baterii. U mnie taka sytuacja nie ma miejsca, ponieważ prawie codziennie z Asuska słucham muzy w dojazdach do pracy.
Zauważyłem jednak stosunkowo niedawno, może z pare m-cy temu, taką rzecz: jeśli wyjmę baterię nawet na 10s, zegar systemowy zostaje zrestowany, trzeba od nowa ustawiać datę, godzinę. Wydaje mi się, że kiedyś tego nie było (?). Jeśli tak, to być może w Asusku jest druga, wewnętrzna bateryjka podtrzymująca np. zegar (i może nie tylko?) i jej "głębokie" rozładowanie (i/lub utrata parametrów po kilku latach) + głębokie rozładowanie baterii głównej powoduje właśnie rozmaite problemy z firmware? Oczywiście tylko gdybam. Jeżeli macie chwilkę sprawdźcie w swoich PDA, czy po wyjęciu baterii zegar jest resetowany. U mnie wystarczy pozbawić Asusa na 10-15s, aczkolwiek jeżeli baterię wyjmę i natychmiast włożę z powrotem (przerwa może max 2-3s) - zegar zachowuje ustawienia.

Pozdrawiam -

Stanley

EDIT

Dla upewnienia: flashowałeś wg. tej instrukcji:
http://asuspda.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=198&Itemid=30
?
System XP? W ActiveSync odhaczone "Zezwalaj na połączenia USB" - czII, pkt.2 ?

I jeszcze jedno mi przychodzi do głowy: czy system ogólnie żyje, startuje, czyta karty? Jeśli tak, to może zamiast przez USB spróbować przeflashować za użyciem karty SD, tak jak wymieniało się ROMy, dostarczane oryginalnie przez przez producenta? Przy czym być może trzeba będzie ciut "oszukać" - zmodyfikować za pomocą hexedytora. Chodzi o to, że Asus nie pozwalał na zmianę wersji jezykowej, np, nie można było zmienić WM6.0eng, na WM6.0pl. Również - choć nie dam głowy - nie dało się w ten sposób ponownie przeflashować tą samą wersją (np. WM6.0pl jeszcze raz WM6.0pl), albo niższą. Było omawiane w tym wątku:
http://pdaclub.pl/forum/asus/a696-wm-6-0-en-gt-wm-6-0-pl-jak-to-zrobic/
może Cię na coś naprowadzi.
Oryginalne ROM-y , przeznaczone do flashownia za pomocą karty SD znajdziesz na stronach Asusa (chyba? dawno tam nie byłem ;-)). Również tutaj na moim Chomiku, oraz ROM-y do wgrywania przez USB. Juzer stanley_p, katalog nawiga.

EDIT2

Przed chwilą trzochę przypadkiem znalazłem serwisówkę do Asus Cannes. O istnieniu bądź nie wewnętrznej bateryjki co prawda nie piszą, ale jest tam dokument o flashowaniu/zmianie języka chyba bez konieczności modyfikacji pliku hexedytorem (przejrzałem pobieżnie). Trochę dziwne, że używają kartę mini-SD + adapter - hm, czy to ma jakieś znaczenie? Niemniej możesz spróbować się przyjrzeć. Linku nie podaję, bo jak widzę Pdaclub namiętnie gwiazdkuje. Ale plik już zachomikowałem, namiary są akapit wyżej.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 11:26:52 wysłana przez stanley_p »

Odp: A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:59:33 »
Tak... tak... jak najbardziej jestem zainteresowany tym sposobem posadzenia z karty.
A696 jak najbardziej dziala moze nie w 100% ale dziala. Karty czyta.
Zassalem tez ten oryginal ze strony asusa ale jest z tym klopot ze ten soft zachowuje sie jak Update. Czyli nie chce nadpisac tej samej wersji oprogramowania. :(

Szukalem... ale chyba slabo szukalem bo nigdzie nie znalazlem metody o ktorej mowisz czyli sadzania z SD.
Dzis juz nie dam rady... ale jutro usiade i poczytam. Dzieki za pomoc i za linka z info.

O efektach i wynikach - opowiem.
Pozdrawiam Wojtek

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2011, 22:16:37 »
<...>
Szukalem... ale chyba slabo szukalem bo nigdzie nie znalazlem metody o ktorej mowisz czyli sadzania z SD.

Jeszcze raz: metoda z EDIT2 leży u mnie na Chomiku. Wpisujesz w Google chomikuj stanley_p - i w wynikach masz pierwszy link. Katalog nawiga, hasło w nazwie katalogu. Jeśli nie masz konta na Chomiku, będziesz musiał założyć (za darmo), plik przekracza 1MB. Paczka nazywa się ASUS Cannes Service Manual.7z, a w niej jest m.in. plik ASUS Cannes FW Renew SOP.pdf.
Przy czym zastrzegam: tej metody nie próbowałem, nie słyszałem wcześniej o niej, zobaczyłem ją dziś pierwszy raz, gdy ściągnęłem tę serwisówkę. Zadziwia mnie tylko w niej - powtarzam się - użycie karty miniSD i adaptera zamiast po prostu wgrania firmware na zwykłą kartę SD - czyżby to było niezbedne do przepowadzenia całej procedury?

Natomiast użyłem  kiedyś metody z topicu podanego w pierwszym EDIT , tzn. podmieniłem z karty SD w Asusku fabryczny ROM WM6 angielski na polski (daaawno temu, zaraz po zakupie PDA ;-)). Lecz nie stosowałem hexedytora (choć ogólnie wiem o co chodzi: podmianę kilku bajtów w nagłówku pliku, aby "oszukać", że jest inna wersja) i użyłem wtedy ROMu już gotowego, spreparowanego przez jednego z forumowiczów. Notabene ten ROM też leży na moim Chomiku i ewentualnie możesz go spróbować, a nuż pójdzie bez żadnych kombinacji - update_PL_WM6_zmieniona_wersja_na_736.zip.

Cytuj
O efektach i wynikach - opowiem.
Pozdrawiam Wojtek

ok, na pewno niejeden forumowicz będzie dźwięczny ;-)

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 22:40:57 wysłana przez stanley_p »

Odp: A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2011, 22:25:41 »
No... wlasnie utknelem na tym punkcie. :(
Bo krzyczy ze zla wersja jezykowa.  :|
Wychodzi na to ze powinienem miec EN i by poszlo. Ale ze ja mam PL i klopt... bo trzeba by miec spreparowana Wersje PL na PL ze zmiana wersji (oszukac update) ze na Asusie jest starsza niz jest.

:( za slaby jestem w te klocki. A na asusku jest jakis hexedit... czy trzeba szukac?

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2011, 23:08:02 »
Nie, niee, chodziło o hexedytor na pececie. Robisz zmiany w plikuROM.img na pececie, a potem nagrywasz na kartę - wkładasz - updatujesz. Być może na PDA też są hexedytory, ale primo nigdy się tym nie interesowałem, secundo przypuszczam użycie jest w porównaniu do peceta bardzo niewygodne.
Może tak, jesli chodzi o wątek:
http://pdaclub.pl/forum/asus/a696-wm-6-0-en-gt-wm-6-0-pl-jak-to-zrobic/
jeszcze raz podkreślam: osobiscie tej modyfikacji nie robiłem, skorzystałem z gotowca by Alferek. Widzę też, że pisali tam też o jakimś patcherze. Chodziło mi o to, zeby ogólnie pójść tym tropem, tzn. tak zmodyfikować odpowiednie bajty w pliku .img, aby "oszukać" Asuska, żeby dało się ponownie wgrać firmware. Dokładnej metody jednak Ci nie podam, ponieważ tego nie robiłem i... sorry, ale to Ty masz problem. Próbuję Cie jednak naprowadzić tak jak ja bym próbował rozwiązać. Czy w 100% słusznie - tego nie wiem.

A czy próbowałeś już metody z serwisówki na moim chomiku? Wygląda na to, że nie potrzeba żadnych hexedytorów, patcherów, itp. Jakkolwiek być może wymaga karty miniSD z przejściówką. Kto wie, a może można użyć także kartę microSD+adapter - chyba obecnie o wiele bardziej popularne?

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 23:11:27 wysłana przez stanley_p »

Odp: A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2011, 23:19:49 »
Tak... testowalem. Ale to chyba trzeba tez miec i odpowiednia zawaertosc tej karty. Bo plik Update.img go nie rusza ani UpTool.
Lub potrzebna przejscowka na mini... do tego nie wiem czy to nie spacjalna ASUSA bo takie logo na niej widnieje.
Asusek sie przestawia tylko w tryb "nasluchiwania USB"
Ale niewatpliwie karta cos ma do tego bo pokazuje na poczatku info o niej, ze jest w FAT16.

Odp: A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2011, 21:59:04 »
Temat zamkniety. UDALO SIE
Pozdrawiam i dzieki wszystkim za pomoc.

*

Offline Skareb89

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2011, 20:19:13 »
Mam niestety podobny problem z moim Asus A696, był nie używany przez dłuższy okres i teraz nie da sie go uruchomić wyświetla tylko niebieski ekran z logo Asus, próbowałem wgrać nowy Rom ale chyba cos robie źle ponieważ proces instalacji jak by sie zawieszał i nie wiem co dalej zrobić czy czekac czy cos nacisnac, na fotkach pokaże o co chodzi:


Odp: A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2011, 21:05:35 »
Jak nie dasz rady przez usbloadera to napisz maila lub na prw. Podpowiem.

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2011, 22:22:40 »
Temat zamkniety. UDALO SIE
Pozdrawiam i dzieki wszystkim za pomoc.

Jak ja to lubie, tzn. bez słowa wyjaśnienia co zostało zrobione... :-(

Jak nie dasz rady przez usbloadera to napisz maila lub na prw. Podpowiem.

A nie mógłbyś - skoro przyszedleś z problemem na  na forum - również podpowiedzieć na forum? Udało Ci się przeflashować ROM z karty? Albo wynalazles jakąś inną magiczną sztuczkę? Taka awaria może się przecież przydarzyć każdemu z nas, tzn. użytkownikom A696 - póki te PDA jeszcze żyją.

Pozdrawiam -

Stanley
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2011, 22:27:23 wysłana przez stanley_p »

Odp: A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 26, 2011, 22:33:19 »
:) swiete slowa. Przepraszam.
Udalo sie ale wiecej w tym szczescia niz wiedzy i umiejetnosci.
Tzn. Znalazlem gdzies Upgrade ROM'u ktory ktos nadpisywal z wersji EN do PL.
Udalo mu sie to grzebiac gdzies w hexedycie aby UpgradeTools nie krzyczal o konflikcie wersji.
A na innym forum znowu znalazlem programik do patchowania wersji jezykowej.  Ta jego wersje niby EN zamienilem na PL tym programikiem i ruszylo.
Nadpisal sie system z karty SD. Bez zbednych pytan i klopotow. NAdpisal ostatnia wrsje WM6 PL ta sama wersja WM6 PL.

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2011, 07:49:47 »
Witam

@wojtekawm: czyli zrobiłeś mniej więcej tak jak sugerowalem, dzięki za info. Może kiedyś też się pobawię. Chociaż z drugiej strony nie mam potrzeby - po primo mój Asusek wciąż hula odpukać w sumie tak samo jak był nowy - no, może bateria trzyma trochę krócej ;-). Secundo zabawy z flashowaniem zawsze potencjalnie noszą niebezpieczeństwo uwalenia sprzętu.

@Skareb89: u Ciebie, jak zrozumiałem w ogóle nie startuje system, zatem metoda przeflashowania z karty raczej odpada. Kiedyś był opisywany podobny przypadek (upgradowanie przez USB dochodziło do 100%, ale potem nic), chyba na forum asuspda.pl, lecz chyba nie znaleziono konkretnego rozwiązania. Ale spróbuj tam poszukać, było parę topiców o flashowaniu.

Pozdrawiam -

Stanley

*

Offline Skareb89

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:40:55 »
Tak dochodzi do 100% i nic dalej sie nie dzieje, ale po HR asus uruchamia sie i udało mi sie wgrać ten Rom ale zauważyłem ze i to nie pomogło ponieważ gdy wsadzę kartę 8GB sdhc po wyłączeniu nie chce sie znowu właczyc tzn wyświetla tylko logo asus, natomiast z karta 1GB SD FAT16 uruchamia sie. Probowałem dograc patch sdhc ale po tym w ogóle wariuje i trzeba znowu robić HR.
Dodam ze kiedyś normlanie używałem tej karty i działał bez problemu.

*

Offline stanley_p

  • **
  • 234
  • Sprzęt: Asus A696, 16GB SDHC
Odp: A696 czyli tamagotchi ze stajni ASUSA. Karm prądem, bo jak zdechnie to SERWIS.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2011, 21:26:55 »
@Skareb89: ostatnia wersja ROM wypuszczona przez Asusa, Windows Mobile 6.0, na 100% obsługuje karty SDHC bez konieczności wgrywania patcha. Mialem 8GB, teraz 16GB - śmiga bez problemu. Sprawdź i napisz jaką masz wersję (ROM, IPL):
Start->Ustawienia->zakł. System->Informacje o systemie->zakł. Wersja.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 21:29:51 wysłana przez stanley_p »