Udostępnianie połączenia internetowego (P552)

  • 6 Odpowiedzi
  • 2592 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 0ab0

  • 16
  • Sprzęt: Asus P552
Udostępnianie połączenia internetowego (P552)
« dnia: Marzec 26, 2009, 12:32:54 »
Witam,
Mam takie pytanie, czy istnieje możliwość udostępnienia połączenia internetowego z komputera stacjonarnego (Vista) na Pocket PC (WM 6.1) (Asus P552, ale to chyba nie ma znaczenia) przez bluetooth lub ostatecznie przez USB? Jeśli tak, to jak to zrobić?

*

Offline Vaxon

  • *
  • 91
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://dwarf.com.pl
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S II
Odp: Udostępnianie połączenia internetowego (P552)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2009, 13:06:40 »
Podłącz urządzenie korzystając z Windows Mobile Device Center po prostu i załatwione - reszta jest domyślnie ustawiona (-:
Wojciech 'Vaxon' Miś

*

Offline 0ab0

  • 16
  • Sprzęt: Asus P552
Odp: Udostępnianie połączenia internetowego (P552)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2009, 13:21:27 »
Przeprowadziłem próbę na XP ActiveSync 4.5 (taki miałem dostępny) nie działa, Internet Explorer: "Nie można wyświetlić strony, ponieważ połączenie zostało przerwane. ponów próbę". W domu sprawdzę na Viście.

*

Offline DRIFT-R

  • ****
  • 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie jest tak źle żeby nie mogło być gorzej..
Odp: Udostępnianie połączenia internetowego (P552)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2009, 14:28:38 »
Jeśli komputer ma internet, sprzęt jest zsynchronizowany i do niego podłączony to powinno działać w 100%. Jeśli nie chce działać to możesz jeszcze sprawdzić jakie masz ustawienia w sprzęcie (p552). Wejdź w ustawienia > Połączenia > Połączenia > Zaawansowane > Wybierz sieci
i ustaw tam Sieć w firmie, zrób Soft Reset i powinno być ok
MIO 336/ACER N50/ACER N50P/ASUS A730/MIO A701/HP 6515/SPV E650/HTC TOUCH/ASUS P525/HTC TOUCH/HTC TOUCH DUAL/HTC TyTn II Kaiser/HTC TOUCH PRO/ASUS P552/Asus P750/LG KS20/ASUS M530W/HTC VOX/DIAMOND/HD2/FLYER/DESIRE Z/ONE V/HOX(wkrótce) - moja historia z PDA

*

Offline 0ab0

  • 16
  • Sprzęt: Asus P552
Odp: Udostępnianie połączenia internetowego (P552)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2009, 17:52:29 »
Ok pod XP działa, ale w Viście pomimo połączenia bluetooth (mogę przeglądać zawartość P552 i kopiować pliki) Centrum Obsługi Urządzeń z Systemem Windows Mobile nie widzi sprzętu i nie może nawiązać połącznie i urządzeniem (brak możliwości synchronizacji). W PPC w opcjach bluetooth jest komputer z którym mam połączenie, a w ustawieniach powiązania zaznaczyłem Usługę ActiveSync. Nie wiem co jest grane, przez USB komunikacja była prawidłowa.

*

Offline kermitjr

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Udostępnianie połączenia internetowego (P552)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2009, 09:55:09 »
Ja w P750 również nie opanowałem jeszcze łączenia przez bluetooth, działam na USB. Sprawdzane zarówno na XP, jak i na Viście. Ma to swoje plusy i minusy - zdecydowanie minusem jest konieczność noszenia z laptopem kabla USB i podłączanie się nim, co jest cholernie niewygodne czasem, z drugiej jednak strony mamy pewność, że PDA nie rozładuje się nam w najmniej odpowiednim momencie ;)
iPhone 3G 8GB Black iOS 4.1
Asus P750
Mio MOOV 200

*

Offline 0ab0

  • 16
  • Sprzęt: Asus P552
Odp: Udostępnianie połączenia internetowego (P552)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2009, 14:26:49 »
Opanowałem już połączenie i synchronizację przez bluetooth, a tym samym udostępnianie połączenia internetowego. Było to prostsze niż myślałem trzeba tylko poszukać i poczytać, na urządzeniu PPC (Asus P552 w moim przypadku) uruchomiamy ActiveSync, który znajduje się w programach i z menu w prawym dolnym rogu wybieramy "Połącz przez Bluetooth", reszta to standardowe ustawienia tak jak napisał DRIFT-R. Acha oczywiście w urządzeniu PPC i w komuterze wcześnie włączamy bluetooth, nie musi być wykrywalny. Dzięki wszystkim za pomoc.