XDA ZEST - chyba błedne wskazanie pojemności baterii

  • 5 Odpowiedzi
  • 2541 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline marcin.slask

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BenQ Siemens EL71, Siemens SXG75, XDA Zest
XDA ZEST - chyba błedne wskazanie pojemności baterii
« dnia: Kwiecień 12, 2010, 17:57:28 »
Witam.

Na początku roku zakupiłem ten sprzęt. Soft był oryginalny i od razu wgrałem inny (wersja ROM V7.7.0S.WWE20, Data ROM 23 stycznia 2009), Soft jest Asusa P565, ściągnięty z tego forum, nie pamiętam kto go stworzył.
Ogólnie to testowałem 5 lub 6 różnych softów, ale żaden nie przypadł mi tak do gustów jak ten. Tu jest to co mi potrzeba. nie potrzeba mi ładnego wyglądu, przewijania palcami jak w innych ROMach.

Nie tak dawno, byłem w trasie (pieszo) i około 1.5 godziny używałem Automapy 5.5 (jeszcze pozostałość z poprzedniego urządzenia na karcie pamięci - dostałem razem z urządzeniem ale nie sprzedałem). Kilka razy przesyłałem pliki przez Bluetooth, parę minut łączności WiFi i codzienne zmagania w Pasjansa wieczorem (średnio godzinę dziennie). Podświetlenie w połowie. W między czasie słuchanie paru piosenek, oglądanie teledysków. Bateria wytrzymała tydzień bez paru godzin, przy czym telefon wyłączył się przy stanie baterii 15%. Czyli wynik aż nadto zadawalający dla mnie.
I to na tyle dobrych rzeczy.
Wczoraj ładowałem urządzenie około 5 godzin. Po odłączeniu miało stan aku 100%. Pasjans się znudził, więc Kevtris. No i po pół godzinie grania miałem już 72% naładowania akumulatorka. Czyli bardzo zmalało. A tryb procesora mam ustawiony na ekonomiczny.
Po dobie czuwania spadło o kolejne 10%.

Bardzo mi się to nie podoba. Czyżby wskaźnik źle pokazywał stan akumulatora?


*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: XDA ZEST - chyba błedne wskazanie pojemności baterii
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2010, 18:09:34 »
Cytuj
Bardzo mi się to nie podoba. Czyżby wskaźnik źle pokazywał stan akumulatora?
Ano, czasem można się zdziwić. Po pełnym rozładowaniu i naładowaniu na ładowarce do pełna na jakiś czas efekt mija.

Jest też bug rzadko występujący, ale objawiający się w następujący sposób -> radio dostaje zawieszki, brak możliwości wykonywania połączeń, bateria zostaje wysysana.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline marcin.slask

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BenQ Siemens EL71, Siemens SXG75, XDA Zest
Odp: XDA ZEST - chyba błedne wskazanie pojemności baterii
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2010, 18:46:13 »
"Radio dostaje zawieszki" - co masz na myśli? Moduł GSM mam wyłączony, bo nawet nie mam karty SIM.
Ten błąd, to błąd sprzętowy czy oprogramowania?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: XDA ZEST - chyba błedne wskazanie pojemności baterii
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2010, 18:59:10 »
Cytuj
Ten błąd, to błąd sprzętowy czy oprogramowania?
Cholera wie, na początku występował mi dość często, wnerwiłem się, zacząłem coś kombinować i przestało. Ostatnio miałem tak z miesiąc temu. Przy wyłączonym radio ze względów oczywistych nie występuje.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline marx

  • ****
  • 640
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note II
Odp: XDA ZEST - chyba błedne wskazanie pojemności baterii
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2010, 10:28:50 »
tez mi sie juz 2x zdarzylo ze zawiesil sie modul radiowy - poznac to po tym ze caly palmtop jest mocno cieply. Wtedy podejrzewam cos pracuje na full mocy i szybciej zjada baterie.

*

Offline marcin.slask

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BenQ Siemens EL71, Siemens SXG75, XDA Zest
Odp: XDA ZEST - chyba błedne wskazanie pojemności baterii
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2010, 19:53:18 »
Koledzy, co to te radio? Tunera FM w tym modelu nie ma, więc pewnie chodzi o któryś nadajnik - GSM, UMTS, WiFi, Bluetooth...
Z reguły mam tryb samolotu. Jak coś potrzebuję przesłać to włączam na chwilę WiFi lub Bluetooth.
Zauważyłem, że nagrzewa się bateria podczas oglądania teledysków, przy grze w Kevtris, podczas działania Automapy...

Co do zwieszania, to kiedyś zauważyłem, że Bluetooth mam wyłączony, a niebieska kontrolka dalej miga. Po restarcie wróciło do normy.

Jeszcze jedno pytanie, dlaczego AutoSynth nie zamyka się samo po przerwaniu połączenia z komputerem lub to zamknięciu Automapy, tylko trzeba wejść krzyżykiem aplikację zamknąć?