Konfiguracja asusa 535 pod PLAY

  • 17 Odpowiedzi
  • 6276 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« dnia: Kwiecień 19, 2008, 15:57:54 »
Witam poszukuje opisu (najlepiej ze zdjęciami) jak skonfigurować poprawnie 535 pod play

*

Offline BaGRoS

  • ****
  • 641
  • Płeć: Mężczyzna
    • Bielizna damska
  • Sprzęt: HTC Touch PRO + Samsung OMNIA 8GB x2szt
Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2008, 00:11:26 »
Co to znaczy?
Nie możesz dzwonić? Czy coś innego?
Mam ASUSa 535 w Play i wszystko śmiga jak należy.
8) BaGRoS 8)
REGULAMIN!

*

Offline PatiNT

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: p750
Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2008, 00:38:33 »
12rafal moze trafil na ta wersje kart, ktore nie dzialaja w niektorych urzadzeniach (asus p750, niektore SE).
nie, bo nie. i juz. no.

*

Offline M4T

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G S
Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2008, 11:40:20 »
a moim zdaniem kolega chce dane do konfiguracji MMS i GPRS

http://wronek.wikidot.com/system:konfiguracja

<< coś takiego znalazłem, nie sprawdzałem

albo lepiej to:

http://konfiguracja.playmobile.pl/hsconfig/public/service.do

<< jest do wyboru P525, więc w zasadzie to samo
Siemens SL45i -> Motorola A925 -> Motorola A1000 -> ASUS P535 -> TOSHIBA TG01 WHITE -> iPhone 3G S 16GB WHITE

Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2008, 16:33:27 »
Witam po dlugiej przerwie poniewaz mialem asuska w naprawie padlo gniazdo mini usb nie moge ustawic mms i wapu mam wina 6 i za chiny nie mage go zkonfigurowac ani recznie ani ze stronki play po prostu z tych opisów wynika ze jest to konfiguracja pod win 5 jak by miktoś mogl lopatologicznie wytlumaczyc to bede niezmiernie wdzieczny.

Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2008, 17:43:22 »
Nie ma tu nikogo co by wiedział ?? albo jak uruchomic z auto konfiguracji sms dla asusa 525
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2008, 18:41:14 wysłana przez 12rafal »

*

Offline Jookerr

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad NR560BF
Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2008, 20:32:28 »
Witam wszystkich.

To jest moj pierwszy post wiec nie zbluzgajcie mnie za bardzo jak walne jakas glupote  :)

Mam problem z moim ASUSem P535. Mianowicie chodzi o to ze nie moge go skonfigurowac odpowiednio do sieci play.
Caly czas loguje mi sie do sieci PLUSA i takie logo wysfietla wysfietla sie tez caly czas ikonka od ROAMINGU.
Glownym problemem jest to, ze nie moge odbierac ani wysylac zadnych MMSow.
Dostaje MMSa biore pobierz i laczy sie z Plus GSM MMS (mms.plusgsm.pl) i wyskakuje komunikat:
"Modem odbierajacy polaczenie rozlaczyl sie. Aby sprawdzic ustawienia polaczenia i w razie potrzeby ja zmienic, wybierz opcje USTAWIENIA."

W zaden sposob nie moge tego ustawic zeby to dzialalo. Moze sie myle ale chyba powinien laczyc sie z PLAY nie z PLUS. Czemu tak mysle ? Poniewaz jak wkladam ta karte do innego telefonu (k800i) to logo operatora wyswietla PLAY to juz jest inaczej i dostaje smsa do konfiguracji telefonu. Niestety w moim ASUSiku to nie dziala. Jak probowalem skorzystac z autokonfiguracji na stronie PLAY to dostaje smsy w ktorych jest komunikat "Nie mozna wyswietlic zawartosci tej wiadomosci"

Mial ktos taki problem ? Jezeli tak to prosze o pomoc bo niestety nie moge sobie z tym poradzic.

Wersja ROM: V4.7.17 PLK_PL00
Wersja radia: V.4.8.0
Wersja rozszerzonej pamieci ROM V1.4.1 PL00

*

Offline martinii

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3
Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2008, 20:52:55 »
Witam wszystkich.

To jest moj pierwszy post wiec nie zbluzgajcie mnie za bardzo jak walne jakas glupote  :)

Mam problem z moim ASUSem P535. Mianowicie chodzi o to ze nie moge go skonfigurowac odpowiednio do sieci play.
Caly czas loguje mi sie do sieci PLUSA i takie logo wysfietla wysfietla sie tez caly czas ikonka od ROAMINGU.
Glownym problemem jest to, ze nie moge odbierac ani wysylac zadnych MMSow.
Dostaje MMSa biore pobierz i laczy sie z Plus GSM MMS (mms.plusgsm.pl) i wyskakuje komunikat:
"Modem odbierajacy polaczenie rozlaczyl sie. Aby sprawdzic ustawienia polaczenia i w razie potrzeby ja zmienic, wybierz opcje USTAWIENIA."

W zaden sposob nie moge tego ustawic zeby to dzialalo. Moze sie myle ale chyba powinien laczyc sie z PLAY nie z PLUS. Czemu tak mysle ? Poniewaz jak wkladam ta karte do innego telefonu (k800i) to logo operatora wyswietla PLAY to juz jest inaczej i dostaje smsa do konfiguracji telefonu. Niestety w moim ASUSiku to nie dziala. Jak probowalem skorzystac z autokonfiguracji na stronie PLAY to dostaje smsy w ktorych jest komunikat "Nie mozna wyswietlic zawartosci tej wiadomosci"

Mial ktos taki problem ? Jezeli tak to prosze o pomoc bo niestety nie moge sobie z tym poradzic.

Wersja ROM: V4.7.17 PLK_PL00
Wersja radia: V.4.8.0
Wersja rozszerzonej pamieci ROM V1.4.1 PL00

Ja miałem podobny problem żeby skonfigurować swojego P750, podaje te ustawienia które mi zadziałały:

USTAWIENIA INTERNETU GPRS:
Start -> Ustawienia -> Połączenia -> Dodaj nowe połączenie modemowe (w Mój ISP na zakładce "Zadania") -> Nowy:
Wprowadź nazwę połączenia: Internet
Wybierz modem: Łącze kómorkowe (GPRS)
-> Dalej
Nazwa punktu dostępu: Internet
-> Dalej
Nazwa użytkownika: (zostawiam puste)
Hasło: (zostawiam puste)
Domena: (zostawiam puste)
Klikam "Zakończ".



USTAWIENIA MMSÓW:

Start -> Ustawienia -> Połączenia -> Dodaj nowe połączenie modemowe (w Moja sieć służbowa na zakładce "Zadania") -> Nowy:
Wprowadź nazwę połączenia: Play MMS
Wybierz modem: Łącze komórkowe (GPRS)
-> Dalej
Nazwa punktu dostępu: mms
-> Dalej
Nazwa użytkownika: (zostawiam puste)
Hasło: (zostawiam puste)
Domena: (zostawiam puste)
Klikam "Zakończ".

Wybieram "Zarządzaj istniejącymi połączeniami (na zakładce "Zadania") -> przechodzę na zakładkę "ustawienia serwera proxy" -> tutaj nic nie ma być zaznaczone)


Ustawienia -> połączenia -> zakładka "Zaawansowane" -> Wybierz sieci:
w górnym okienku ma być "Mój ISP" a w dolnym "Moja sieć służbowa".


Teraz wchodzę w MMSy -> Nowy -> Menu -> Options -> Ustawienia MMS -> Tworzę nowy profil:
Nazwa profilu: play
MMSC: http://10.10.28.164/mms/wapenc
Data Connection: Moja sieć służbowa
Gateway: Bramka WAP 2.0
Adres IP: 10.10.25.5
Port: 8080

I co najważniejsze to po wpisaniu tych ustawień cały czas wyskakiwała mi ikonka H (HSDPA) no i nie wiedziałem co zrobić, ale na szczęście SR to wyeliminował i wszystko już chodzi,
Pamiętajcie o resecie......
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2008, 20:55:42 wysłana przez martinii »
pdaclub.pl

*

Offline Jookerr

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad NR560BF
Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2008, 21:57:03 »
Dziekuje ci martinii za obszerna i dokladna odpowiedz ale niestety moj problem nadal istnieje. Nadal wyswietla logo operatora PLUS GSM i ikona ROAMINGU tez sie swieci. Co za tym idzie caly czas probuje laczyc sie z mms.plusgsm. Jak ustawie na "sztywno" ten profil ktory opisales, to po kliknieciu "wyslij/odbierz" wyskakuje komunikat "Nie wszystkie wiadomosci mozna wyslac lub odebrac. Aby sprobowac ponownie nacisnij menu, a nastepnie nacisnij Wyslij/Odbierz" i z tego co mi sie wydaje nawet nie probuje sie polaczyc, dlatego wlasnie mysle, ze to jest zwiazane z tym ze nie laczy sie tak naprawde do sieci PLAY tylko do PLUSa i moze ktos wie jak mozna dodac nowa siec, bo jak biore
Start-->Ustawienia-->Telefon (w zakladce osobiste)-->zakadka Siec-->Ustaw sieci
pojawia sie lista sieci i mam tam  ORANGE Plus GSM i Era i jest am cos takiego jak Nowa siec jak to klikne to jest cala lista sieci ktore ma wpisane
i z PL jest
PL Era
PL ORANGE
PL Plus GSM

i nic wiecej z PL
moim zdaniem powinno byc cos wiecej ale moze sie myle.
Jest tez cos takiego jak "okresl kod numeryczny sieci". Oczywiscie ja nie znam takiego kod sieci PLAY i nie moge dodac nowej.
Ten problem naprawde mnie przerasta. Najbardziej wkurza mnie to ze jestem mimo wszystko zadowolony z tego urzadzenia bo jak jeszcze mialem ORANGE to mi wszystko dzialalo wlacznie z MMSami. Juz brakuje mi pomyslow. Prosze jak ktos ma jeszcze jakies to ja chetnie poslucham.

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2008, 22:03:53 »
W wielu miejscach masz Playa w roamingu Plusa.

Zobacz ustawienia transmisji danych, bo standardowo masz ustawione, że sieć macierzysta: automatycznie się łączy, a w roamingu masz ręcznie. Przed sprawdzeniem wpisz też nowe konto transmisji danych z parametrami Playa i dodaj jak masz wyżej opisane konto do MMSów.

Wszystko powinno działać, a możesz też wysłać sobie konfigurację ze strony Playa, mają tam zdaje się Asusa P525 czy jakiegoś podobnego. To ten sam sms konfiguracyjny, powinno zadziałąć.


*

Offline Jookerr

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad NR560BF
Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2008, 13:17:06 »
W wielu miejscach masz Playa w roamingu Plusa.

Zobacz ustawienia transmisji danych, bo standardowo masz ustawione, że sieć macierzysta: automatycznie się łączy, a w roamingu masz ręcznie. Przed sprawdzeniem wpisz też nowe konto transmisji danych z parametrami Playa i dodaj jak masz wyżej opisane konto do MMSów.

Wszystko powinno działać, a możesz też wysłać sobie konfigurację ze strony Playa, mają tam zdaje się Asusa P525 czy jakiegoś podobnego. To ten sam sms konfiguracyjny, powinno zadziałąć.


Tak wiem ze w wielu miejscach mam PLAYA w roamingu PLUSA, ale dziwne jest to ze jak przeloze ta karte do innego telefonu to wyswietla logo PLAY a w moim ASUSIE wyswietla PLUS GSM.
Wiec niestety moj problem nadal istnieje. Transmisje danych mam ustawione na AUTO.
Powyslaniu kinfiguracji ze strony PLAYa (oczywiscie nie maja P535, maja P525) przychodza mi smsy ktorej zawartosci nie mozna wyswietlic.

 :( juz nie wiem co mam zrobic.
Moze za duzo wymagam, ale byc moze jest ktos kto ma ASUSa P535 w PLAY'u w warszawie lub okolicach ?


*

Offline martinii

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3
Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2008, 14:43:44 »
Zrób hard reseta i użyj moich ustawień, następnie po wpisaniu moich ustawień zrób Soft reseta....
Powinno pomóc....
pdaclub.pl

*

Offline Jookerr

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad NR560BF
Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2008, 15:32:31 »
Ok dziekuje za kolejna podpowiedz jak wroce do domu to tak zrobie i napisze czy pomoglo.

*

Offline Jookerr

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad NR560BF
Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 01, 2008, 18:50:28 »
Zrób hard reseta i użyj moich ustawień, następnie po wpisaniu moich ustawień zrób Soft reseta....
Powinno pomóc....

No w koncu dziala jak nalezy wlacznie z MMSami  :) Dzieki wielkie martinii bez Ciebie i twoich podpowiedzi pewnie bym sam tego nie usawil.
Masz u mnie piwo albo nie jedno  :wink:

Widze ze bede czesciej tutaj zagladac i czytac bo jeszcze wiele rzeczy nie wiem ale jestem happy ze udalo sie uporac z pierwszym na tyle powaznym problemem z ktorym nie moglem sobie poradzic.

Z tego co tutaj ogolnie czytam to widze wiekszosc ludzi piszacych tutaj jest bardzo pomocnych i uczynnych.

Jeszcze raz wielkie dzieki FOR @LL  :ok:

*

Offline martinii

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3
Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2008, 17:31:31 »


No w koncu dziala jak nalezy wlacznie z MMSami  :) Dzieki wielkie martinii bez Ciebie i twoich podpowiedzi pewnie bym sam tego nie usawil.
Masz u mnie piwo albo nie jedno  :wink:


A nie mówiłem.... To kiedy się umawiamy na to piwo   B)
pdaclub.pl

Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 04, 2008, 08:30:09 »
Witam,

mam Asusa p750 przed Hard Resetem miałem wpisaną konfigurację dla Playa, przy której działały mi mms i internet via GPRS, natomiast przy połączeniach z sieciami bezprzewodowymi za każdym razem telefon wybierał połączenie GPRS a nie bezprzewodowy Internet.

Po Hard Resecie wpisałem ustawienia podane przez martinii, różnią się one od poprzednich i stwierdzam że działają więc dziękuję bardzo martinii  :ok:

Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić czy działa Internet bezprzewodowy może napiszecie czy w waszych telefonach działa internet bezprzewodowy.

Pozdrawiam

*

Offline СП4УБВ

  • *****
  • 1106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Atrix
Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 04, 2008, 10:06:13 »
Działa :)

*

Offline Jookerr

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad NR560BF
Odp: Konfiguracja asusa 535 pod PLAY
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 09, 2008, 12:29:24 »

No w koncu dziala jak nalezy wlacznie z MMSami  :) Dzieki wielkie martinii bez Ciebie i twoich podpowiedzi pewnie bym sam tego nie usawil.
Masz u mnie piwo albo nie jedno  :wink:


A nie mówiłem.... To kiedy się umawiamy na to piwo   B)

Nie wiem skad jestes ale jak bys byl jakos w warszawie to daj znac to sie jakos zgadamy i wypijemy pare browarkow.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2008, 12:30:57 wysłana przez Jookerr »