GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test

  • 124 Odpowiedzi
  • 90876 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Witam

Niedawno na naszym rynku pojawiło się ciekawe urządzenie allINone (wszystko w jednym) wyprodukowane w stajni Asus'a, czyli model P535. Mimo, iż jest to bardzo atrakcyjny model i cena jest całkiem przystępna, to brak jakichkolwiek testów tego urządzenia. Ja osobiście znalazłem jedynie dwa i to w dodatku po francusku - jeżeli ktoś zna ten język, to przeczytać możecie je tutaj oraz tutaj. Postanowiłem zatem króciutko przedstawić to cudo, aby ułatwić innym zakup. Niestety nie posiadam talentu literackiego, jak Jakub, ale obiecuję, że będę się starał ;-)

Mam tylko jedną prośbę skierowaną do wszystkich osób, którym nie spodoba się mój styl pisania, bądź słowa, których używam - odpuście sobie proszę wszelkie negatywne komentarze, po prostu przestańcie czytać w połowie ;-). Jest to mój pierwszy test, także jestem jeszcze niedoświadczony w tej dziedzinie, ale poświęciłem kilka godzin swojego wolnego czasu dla Was – nie dla siebie.



      Zaczynamy

Urządzenie napędzane jest procesorem Intel XScale PXA270 z zegarem 520 MHz i posiada 256MB pamięci ROM i 64 RAM. Konstruktorzy wyposażyli go w 2.8-calowy, kolorowy wyświetlacz TFT typu Transflective o rozdzielczości QVGA (240х320 punktów). ASUS P535 ma wymiary 109x59x19 mm i waży 145 gramów. Akumulator o pojemności 1300mAh, według producenta zapewnia czas pracy od 150 do 200 godzin, czas rozmowy 4-5 godzin. Asus ma wbudowany odbiornik GPS na najlepszym chyba obecnie na rynku układzie SiRF Star III. P535 posiada moduł Wi-Fi (802.11b/g), GSM/GPRS (trzyzakresowy). Za łączność z komputerem odpowiada Bluetooth 2.0+EDR, brak natomiast EDGE i radia FM, nie wspominając o 3G ;-( Palmfon został wyposażony w aparat cyfrowy o rozdzielczości 2 MPix z AF (AutoFocusem) i lampą błyskową (która świetnie nadaje się, jako latarka) z możliwością nagrywania filmów i gniazdo na karty miniSD.


[kliknij na zdjęcie, aby uzyskać powiększenie]



      Zawartość pudełka

W skład zestawu wchodzi:
- Urządzenie ASUS P535
- Bateria
- Adapter prądu zmiennego
- Kabel miniUSB
- Słuchawki
- Piórko
- Ładowarka samochodowa
- Uchwyt PDA z przyssawką do mocowania na szybie przedniej (brak go na zdjęciu, gdyż mam go już zamontowanego w aucie)
- Skórzane (?) etui
- 3 płytki CD
- Podręcznik użytkownika
- Instrukcja szybkiego uruchamiania
- Karta gwarancyjna

Uchwyt do samochodu jest dość solidnie wykonany. Niestety brak możliwości montażu PDA w poziomie, nie można również zamontować go na kratce wentylacyjnej.
Skórzane (nie do końca jestem pewny, czy to jest skóra) etui jest bardzo estetyczne i dobrze chroni urządzenie. Klapka etui zatrzaskuje się na magnesy. Minusem jest sposób mocowania – bez paska (i to nie zbyt szerokiego) się nie obejdzie.

 



Na płytkach CD znajduje się m.in. MS Outlook 2002, ActiveSync 4.2, Skype for PocketPC, Remote Presenter oraz pełna wersja Spb Backup.



      Wygląd zewnętrzny


[kliknij na zdjęcie, aby uzyskać powiększenie]


P535 jest nieduży, w porównaniu do moich wcześniejszych PDA i całkiem nieźle leży w dłoni. Nie posiada klawiaturki QWERTY, jednakże dla kogoś, kto nie wysyła dużo sms’ów, a maile pisze wyłącznie na komputerze, nie powinno to stanowić problemu. Do wstukiwania tematów spotkań i zadań klawiatura ekranowa mi osobiście w zupełności wystarcza. Przepraszam za brzydki wygląd ekranu, ale dostarczona w standardzie folia była nieco za duża, a gdy próbowałem ją przyciąć się poszarpała ;-). Niestety aparat jest na tyle nowy, że nigdzie nie mogę jeszcze dostać do niego dedykowanej folii Brando.


[kliknij na zdjęcie, aby uzyskać powiększenie]

Na spodzie obudowy znajdziemy gniazdo słuchawkowe 2,5 cala, gniazdo mini USB służące do ładowania i synchronizacji danych oraz mikrofon.


[kliknij na zdjęcie, aby uzyskać powiększenie]

Na prawym boku znajduje się przycisk dyktafonu oraz suwak HOLD służący do blokady klawiszy i ekranu. Tutaj uwaga – w moim poprzednim PDA (Acer n311) też był taki suwak, z tymże po jego przesunięciu wyłączał się całkowicie ekran, co wykorzystywałem do oszczędzania baterii np. słuchając mp3. Natomiast tutaj wyłącza się jedynie podświetlenie. Niestety, jak dotąd nie udało mi się znaleźć sposobu na zmianę tego.


[kliknij na zdjęcie, aby uzyskać powiększenie]

Na lewym boku umieszczony został przycisk Aparatu oraz przyciski głośności i Reset.


[kliknij na zdjęcie, aby uzyskać powiększenie]

Na górze obudowy widnieje przycisk Power oraz slot na kartę pamięci miniSD.


[kliknij na zdjęcie, aby uzyskać powiększenie]

Z tyłu zobaczymy aparat z „lusterkiem” i lampą błyskową, głośnik oraz złącze do podłączenia zewnętrznej anteny GPS.

Asus jest nieco gruby – widać to na zamieszczonych zdjęciach (ale sporo cieńszy niż np. Wizard). Poniżej obok Acer’a n311, Sony Ericssona K750i oraz Samsunga SGH-E250:











[kliknij na zdjęcie, aby uzyskać powiększenie]



      Komunikacja

Jak już wcześniej wspomniałem P535 posiada obsługę BlueTooth 2.0 + EDR (Enhanced Data Rate), którego pracą steruje oprogramowanie firmy Broadcom. Na pokładzie też znajdziemy Wi-Fi w standardzie 802.11 b/g, do obsługi którego dołączono dość rozbudowane oprogramowanie umożliwiające m.in. wyszukiwanie dostępnych sieci w pobliżu (SiteSurvey), pingowanie, itp.
Oprócz wymienionej łączności bezprzewodowej z komputerem można się komunikować poprzez złącze mini USB. W tym momencie warto wspomnieć o możliwościach konfiguracji USB. Otóż do wyboru mamy tryb:
- ActiveSync (Tryb Turbo)
- ActiveSync (Tryb Normal)
- Urządzenie pamięci masowej (czytnik kart)
Szczególnie godna uwagi jest ta trzecia opcja, gdyż w celu przegrania jakiegoś dokumentu nie musimy specjalnie instalować ActiveSync’a, dzięki czemu możemy podłączyć naszego palmfona do niemalże każdego komputera. Wiem, że istnieją zewnętrzne aplikacje służące do tego celu, jednakże przykładowo WM5torage nie chciał działać na moim n311, a CardExport jest płatny.


      Oprogramowanie

Wersja, którą zakupiłem posiada standardowo wgrany Polski ROM


Przyzwyczajony raczej byłem już do angielskiego systemu i ciężko było się na początku przestawić, ależ w końcu jest to nasz ojczysty język – przynajmniej mamy słownik podpowiedzi z polskimi słowami w standardzie. Tłumaczenie momentami wydaje się być niedokończone i gdzie niegdzie można się natknąć na tego efekty:


Z ciekawszych programów znajdujących się w ROMie na uwagę na pewno zasługują:
- WorldCard Mobile – wystarczy zrobić zdjęcie dowolnej wizytówki i program sam rozpozna tekst (ORC) i doda automatycznie ją do kontaktów. Co tu dużo mówić – po prostu działa! Wziąłem 2 pierwsze z brzegu wizytówki i bez problemów sobie z nimi poradził. Warunek jest jeden, aby zdjęcie było w miarę czytelne. Na szczęście aparat posiada tryb macro dzięki czemu przy odpowiednim świetle nie stanowi to problemu.


- Java – wbudowana aplikacja do uruchamiania midletów Javy


- My secrets – tworzy ukryty, szyfrowany katalog, w którym możemy przechowywać różnego rodzaju tajne dokumenty – nie dostaniemy się do niego bez podania wcześniej ustalonego hasła
- Asus Status – pozwalająca z poziomu ekranu Today zmienić poszczególne parametry urządzenia (patrz zdjęcie)


- Remote Presenter – umożliwia zdalne sterowanie (poprzez BT) prezentacjami programu PowerPoint uruchomionymi na komputerze. Możliwe jest przeglądanie notatek dotyczących slajdów bez zakłócania widoku slajdów uczestnikom pokazu. Niestety piszę to tylko w teorii, gdyż w praktyce nie udało mi się jeszcze połączyć z moim laptopem ;-(.
- Udostępnianie Internetu – nie wiem, czy to jest standard, w każdym bądź razie jest taka aplikacja – do czego ona służy, chyba nie muszę tłumaczyć ;-)


- Przełącznik trybów – taki Windowsowy Alt-Tab – pozwala na przełączanie się pomiędzy uruchomionymi aplikacjami. Domyślnie jest przypisany do klawisza sprzętowego, co ułatwia jego obsługę.


      Aparat

Nie będę się tutaj zbytnio rozpisywał. Jak już wcześniej wspomniałem – posiada 2 Mpix matrycę, Auto Focus, tryb macro oraz lampę błyskową w postaci diody. Jak przystało na aparat wbudowany w telefon komórkowy nie robi rewelacyjnych zdjęć – powiedziałbym, że jakość ich jest nieco gorsza niż zrobione przez aparat Sony Ericssona K750i (który też ma 2 Mpix i AF). Z pewnością nie będę go używał do uwieczniania pamiątek z wakacji, natomiast w zupełności wystarczy do zrobienia chociażby zdjęcia wizytówki ;-).


      Telefon

Nie miałem jak dotąd problemów z modułem telefonicznym. Bardzo dobrze słychać osobę z którą się rozmawia. Nie zauważyłem efektu, o którym pisał jeden z forumowiczów, że ma co jakiś czas pół sekundowe przerwy. Natomiast raz mi się zdarzyła sytuacja, w której mój rozmówca uskarżał się, że mnie źle słuchać – nie wiem tylko, czy to nie była przypadkiem wina sieci.
Nie można narzekać również na zasięg – łapie go tak samo, jak inne moje telefony (SE K750i oraz Samsung E250). Wibracja jest cicha, ale jednocześnie mocno wyczuwalna – nawet, gdy aparat jest schowany w etui.


      GPS

Tutaj również nie mam dużo do powiedzenia – po prostu działa – w końcu nawigacja jest oparta na chipsecie Sirf Star III. Testowałem ją w Automapie oraz iGo 2006 i w oba te programy bez problemu wykryły wbudowany odbiornik i prowadziły mnie do celu. Komunikaty głosowe są dobrze słyszalne mimo, iż głośnik umieszczony jest z tyłu urządzenia a uchwyt samochodowy jest tak skonstruowany, że go nie zasłania.


      Wydajność

Niestety tutaj się trochę rozczarowałem. Mimo zastosowania szybkiego procesora (520 MHz - Intel XScale PXA270) P535 pracujący w trybie auto jest tak samo wolny, jak mój Acer n311. Właśnie głównie ze względu na wydajność (plus kilka innych czynników) wymieniłem go na nowego Asusa. Dopiero po przestawieniu procesora w tryb Turbo nie odczuwam dyskomfortu – oczywiście odbywa się to kosztem baterii. Pozwoliłem sobie wyciągnąć następujący wniosek – Acer n311 nie jest wcale taki powolny, jak na niego niektórzy narzekają. Ma on przecież (podobno) szybki procesor Samsunga z zegarem 400 MHz, ale ekran VGA (do obsłużenia jest zatem 4x więcej pikseli). Wydaje mi się po prostu, że słabym punktem tych urządzeń jest mułowaty system operacyjny WM 5.0, dlatego modlę się po cichu, aby producent (bądź jacyś zapaleńcy) wypuścił na niego WM 6.0 ;-).
Oczywiście nie ma problemu z działaniem programów dedykowanych do PDA (Automapa, iGo, czy gry) chodzą zadowalająco szybko.
Przeprowadziłem również benchmark na słynnym już trailerze Matrixa (RL_MQB_320x240_512_128.avi) . Plik uruchomiony z karty pamięci z wyłączonym modułem telefonicznym dał wynik 294,83%, natomiast ten sam plik uruchomiony z pamięci ROM: 311.11%, co jest raczej świetnym wynikiem i plasuje go w pierwszej 10 testowanych przez Jakuba urządzeń. Wynik ten jest dużo lepszy od okrzykniętego przez Kubę „Króla benchmarków” poprzednika P535 – czyli Asusa P525.


[kliknij na zdjęcie, aby uzyskać powiększenie]

Uruchomiłem również dla testów emulator – PocketGBA – na romie Baldur’s Gate prędkość działania była w zupełności wystarczająca do płynnego grania (FPS=~35). Przekonałem się również, że joypad zamontowany w Asusie jest 8-mio kierunkowy, pozwalający poruszać postacią również na ukos. Niestety momentami jest mało wygodny.


      Bateria

Testu pracy na bateriach nie miałem okazji przeprowadzić – codziennie podłączam PDA w celu synchronizacji danych, a on się sam wtedy ładuje. Jedyne, co mogę napisać, to fakt, że w ciągu nocy wskaźnik naładowania spada średnio o 1-2%, natomiast w ciągu dnia ok. 12-13%. W tym czasie przeprowadzam kilkanaście minut rozmów, odbieram kilka SMS-ów, czytam trochę Redfisha i oczywiście nieco zabawy samym urządzeniem. Procesor przez cały czas jest ustawiony na tryb Turbo, a BT i Wifi wyłączone.


      Ciekawostki

Opiszę kilka rzeczy godnych uwagi:
- Asus daje możliwość całkowitego wyłączenia urządzenia (wystarczy przytrzymać dłużej klawisz Power). Piszę o tym, gdyż wiem, że nie wszystkie PDA są wyposażone w tę funkcjonalność (w tym mój poprzedni Acer n311). Pozwala to oczywiście znacznie zaoszczędzić baterię, gdy nie potrzebujemy go używać, a brak jest w pobliżu swobodnego dostępu do źródła prądu (np. pod namiotami). Po ponownym włączeniu P535 zachowuje się, jakby był wykonany Softreset (bootuje się od początku).
- Kolejną ciekawą rzeczą, jest możliwość programowego zablokowania wszystkich klawiszy sprzętowych (poza przyciskiem Power) oraz ekranu przy przechodzenia w stan uśpienia. Dzięki czemu nasza zabawka nie włączy się niepotrzebnie sama. Ponownie – nie wszystkie urządzenia są wzbogacone taką funkcjonalnością (trzeba wtedy instalować dodatkowe oprogramowanie).
- Poziom baterii spada co 1% - wspominam o tym, gdyż wiem, że Jakub zwracał na to dość często uwagę przy testach niektórych urządzeń, w których spadało to stopniowo, co 5 czy nawet 10%
- Po HardResecie pamięć prezentuje się następująco:

   ROM:
   dostępne:    189.51 MB
   wolne:        185.26 MB
   RAM:
   dostępne:   50.98 MB
   wolne:      33,98 MB

- Uprzedzę od razu pytania. W tym „prawie wszystkomającym” urządzeniu brak jest portu podczerwieni (IR), Radia FM oraz Hosta USB (ale kto by z tego korzystał ;-))).
- Zauważyłem (nie tylko z resztą ja, gdyż to samo ma inny użytkownik forum), że mój Asus od czasu do czasu samoczynnie przestawia sobie strefę czasową na Stany Zjednoczone. Jak dotąd nie udało mi się ustalić tego przyczyny. - okazuje się, że jest to znany problem i jest na niego rozwiązanie. Wyczytałem na stronie ASUSA, że strefę czasową należy ustawić taką samą w pozycji Dom i Podróż

      Krótkie podsumowanie

Wnioski wyciągnijcie proszę sobie sami. Ja po ponad tygodniu używania z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z dokonanego zakupu.


Uff, miał to być micro Test, a wyszła mi z tego niezła kobyła (7 stron czystego tekstu w Wordzie – bez obrazków). Ostatni raz tyle tekstu za jednym razem napisałem chyba podczas pisemnej matury z języka polskiego (co było daaawno temu ;-)

Jak chcecie się o coś dopytać, to śmiało – chętnie odpowiem na pytania (jeżeli oczywiście będę w stanie).

Pozdrowionka.

« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2007, 09:45:22 wysłana przez longu »
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2007, 08:33:04 »
Czemu nie podeslales tego Kubie , tylko ukrywasz na forum ;). Test calkiem przyzwoity i wystawilo by sie na glownej oczywiscie z pelnymi prawami autorskimi.
pozdrawiam
Jachu

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2007, 09:02:43 »
Czemu nie podeslales tego Kubie , tylko ukrywasz na forum ;). Test calkiem przyzwoity i wystawilo by sie na glownej oczywiscie z pelnymi prawami autorskimi.

Podesłałem info ;-) - już umieścił wzmiankę o teście na stronie głównej.
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline khak

  • *****
  • 768
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2007, 10:14:37 »
Bardzo dobry test. Istotnie powinien pojsc na strone glowna i popieram , o ile dobrze  zrozumialem intencje *jachu*

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2007, 10:15:12 »
Czemu nie podeslales tego Kubie , tylko ukrywasz na forum ;). Test calkiem przyzwoity i wystawilo by sie na glownej oczywiscie z pelnymi prawami autorskimi.

Podesłałem info ;-) - już umieścił wzmiankę o teście na stronie głównej.
Pozdrowionka.

wiem ze umiescil :) ale mino wszystko to nie to samo :) Ale to twoja decyzja :)
pozdrawiam
Jachu

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2007, 10:21:38 »
jaka cena tego urzadzenia?

*

Offline mrnikt

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • KFF / Knive SHADOW
  • Sprzęt: Galaxy S + Avila GPS
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2007, 10:58:49 »
Brawo za test....
Szkoda ze sprzecik nie ma chocby EDGE .. bo tak to calkiem laaddny
Moj telefon jest  Galaxy-S-tyczny :)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2007, 12:28:06 »
jaka cena tego urzadzenia?

use google, skąpiec or ceneo

*

Offline adamms

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
    • Laboratorium Techniki Budowlanej
  • Sprzęt: MIO P560, HTC TOUCH PRO2, NOKIA E90, NOKIA 6310i
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2007, 14:19:02 »
Witam
Gratuluje, bardzo fajny test. Właśnie się przymierzałem do zakupu Artemisa ale po tym teście wyposażenie i procek przeważyły chyba na p535. Nawet nie wiedziałem, że jest taka alternatywa.

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 28, 2007, 15:03:10 »
świetny test, tak trzymać!
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 28, 2007, 16:29:45 »
podoba mnie sie  :)

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 28, 2007, 18:22:07 »
ciekawy jestem dokladnego testu baterii - napisz przy okazji.,

jak pracuje automapa na tych 33 mb pamieci?

dzieki za test :)

Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 28, 2007, 19:18:36 »
Witam , ja mama takie urządzonko od miesiąca i je intesywnie testuje w każdej opcji Jak ktoś ma jakieś pytania odnosnie go to chetnie odpowiem jak bede mógł.  Pozdrawiam.

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 28, 2007, 19:32:26 »
jak pracuje automapa na tych 33 mb pamieci?

A jak się ma sprawować? Bez żadnych problemów. 33 MB, to jest wolnego RAMu po hard resecie. Jak poinstalowałem dodatkowe wtyczki do ekranu Today, to jej ilość spadła do 30 MB (po softresecie). W chwili obecnej mam np. 24 MB wolnego i AM się uruchamia i działa normalnie.
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Soovek

Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 28, 2007, 20:22:11 »
Gratuluje testu :)

*

Offline kowal510

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 28, 2007, 22:15:17 »
A mnie interesuje jak to jest z polską wersja romu czy występuje we wszystkich P535 sprzedawanych u nas czy jest też import prywatny z wersją angielską, również gdzieś już było odnośnie uchwytu do samochodu,w jednych wersjach jest a w innych nie ma i czy uchwyt który jest na wyposażeniu się sprawdza czy trzeba kupić inny?

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 28, 2007, 23:22:43 »
A mnie interesuje jak to jest z polską wersja romu czy występuje we wszystkich P535 sprzedawanych u nas czy jest też import prywatny z wersją angielską, również gdzieś już było odnośnie uchwytu do samochodu,w jednych wersjach jest a w innych nie ma i
To zapewne zależy od dystrybutora/sprzedawcy - myślę, że warto zapytać przed kupnem

Cytat: kowal510
czy uchwyt który jest na wyposażeniu się sprawdza czy trzeba kupić inny?
Być może jestem mało wymagający, ale ja go po prostu używam - nie mogę mu nic zarzucić.
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline m2o2

  • 12
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 29, 2007, 11:13:45 »
Męcze Asusa już 1. 5 miesiąca.  Co do wydajności - raczej nie zgodzę się, że P535 jest wolny - ale to kwestia indywidualnych odczuć.  Ja osobiście aktywuję tryb turbo tylko przy dużym obciążeniu proca.  A jak potrzebuję bardzo dużej wydajności to -> Pocket Hack Master i 624 MHz ( polecam przy emulatorach - smiga aż miło ).
Co do baterii - przy średnim obciążeniu i ładowaniu z sieci trzyma 3-4 dni, przy ładowaniu z zasilacza samochodowego 2-3.  Przy pernamentnym graniu w trybie 624 MHz - kilka godzin ( to zależy jakie podświetlenie, czy dźwięk aktywny itp.  )
BTW - Gratulacje - w końcu chciało się komuś zrobić test !

*

Offline niepokorny666

  • **
  • 227
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy SII
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 29, 2007, 13:56:22 »
Tresciwie, zgrabnie i na temat.BRAWO!!
Prosze o wiecej takich testów, lepsze niz Jakuba.

Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 02, 2007, 11:09:51 »
witam.

ja mam takie male pytanko dotyczace irdy.  piszesz, ze ten model go nie posiada, na wielu stronach w opisie znalazlem ze jest.  orientujesz sie moze czy to typowy blad czy jest kilka modeli.

pozdrawiam

*

Offline lux4

  • **
  • 225
  • Sprzęt: symb>bb>andro
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 02, 2007, 18:59:08 »
a czy ten Asus ma polski T9 do pisania smsów?
chodzi mi o to,czy na ekranie wyświetla się PhonePad, klawiaturka telefoniczna do pisania palcem smsa?

 ::)

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 02, 2007, 22:17:35 »
witam.

ja mam takie male pytanko dotyczace irdy.  piszesz, ze ten model go nie posiada, na wielu stronach w opisie znalazlem ze jest.  orientujesz sie moze czy to typowy blad czy jest kilka modeli.

pozdrawiam

Ciężko mi powiedzieć, dlaczego tak piszą - obstawiam, że z rozpędu się im tak napisało.

a czy ten Asus ma polski T9 do pisania smsów?
chodzi mi o to,czy na ekranie wyświetla się PhonePad, klawiaturka telefoniczna do pisania palcem smsa?

 ::)

Nie ma takiej klawiaturki. SMS'a piszesz na klawiaturce ekranowej.
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline areg

  • 19
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 08, 2007, 17:45:40 »
Witajcie!
Dzięki za test!
Właśnie jestem na etapie wyboru urządzenia tego typu i interesuje mnie jeszcze jak działa jako zestaw głośnomówiący w samochodzie tzn czy mikrofon jest dość czuły a głośnik dość głośny kiedy jest w uchwycie samochodowym aby swobodnie rozmawiać.


Pozdrawiam


*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 08, 2007, 22:11:23 »
areg
Osobiście nie korzystam z tej funkcjonalności, ale wcześniej pytał mnie o to ktoś inny. Próbowałem zatem przeprowadzić rozmowę testową z wykorzystaniem wbudowanego głośnika. Istnieje możliwość przełączenie rozmowy na zewnętrzny głosnik (ulokowany z tyłu urządzenia). Rozmówcę wtedy słychać głośno i wyraźnie, natomiast on narzekał, że mnie słabo bardzo słychać. Niestety nie doszukałem się jakichś specyficznych ustawień mikrofonu pozwalających wzmocnić jego sygnał, więc wróciłem do normalnej rozmowy.
Być może coś źle robiłem, ale nie zgłębiałem później już tego tematu. W razie czego można przecież rozmawiać przez słuchawkę BT, bądź od biedy poprzez dołączone słuchawki.
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 10, 2007, 13:44:21 »
mam dwa pytania:

1. jaka jest czytelnosc ekranu w swietle dziennym oraz przy silnym sloncu (pod katem czytelnosci map, np. automapy)?
2. ile trzyma bateria z wlaczonym GPSem?

dzieki

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 10, 2007, 22:27:00 »
mam dwa pytania:

1. jaka jest czytelnosc ekranu w swietle dziennym oraz przy silnym sloncu (pod katem czytelnosci map, np. automapy)?
2. ile trzyma bateria z wlaczonym GPSem?

dzieki

Ad. 1 Przy silnym słońcu nic praktycznie nie widać, ale wystarczy przysłonić nieco ręką i można już coś się doczytać. Ale wydaje mi się, że to przypadłość ekranów TFT. Zastanawiam się, czy zastosowanie folii Brando (szczególnie Ultra Clear by tutaj nie pomogło).
Ad. 2 Niestety nie miałem okazji zrobić testu baterii z prawdziwego zdarzenia. Jedyne, co mogę powiedzieć to, że jechałem trasę 2h z włączonym GPSem. Zawsze można przecież podłączyć go do dołączonej do zestawu ładowarki samochodowej.
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline sdsi

  • ****
  • 807
  • Sprzęt: Dell x30 High 2GB, GPS Wintec WBT-201, iOMNIA 8GB Black
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 11, 2007, 21:04:33 »
dzieki za info

*

Offline areg

  • 19
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 11, 2007, 23:07:42 »
Dzięki za informacje dotyczące zest głośnomówiącego.
Pozdrawiam

Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 12, 2007, 12:05:42 »
Witam serdecznie wszystkich.  Stałem się szczęśliwym posiadaczem, tego urządzenia.  Z racji zawodu dokupiłem bluetootha Nokii BH-900 efekt jest taki że Asus widzi to urządzenie jako urządzenie do rozmów wychodzących.  Automatyczne odbieranie nie działa, mimo, że jest zaznaczone w systemie.  Czy to przypadłość tego sprzętu, czy błąd w konfiguracji?

*

Offline areg

  • 19
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 20, 2007, 08:16:10 »
Wiecie może gdzie w Krakowie  można zobaczyć/wypróbować/kupić P535?