GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test

  • 124 Odpowiedzi
  • 90843 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 24, 2007, 10:46:49 »
Dzięki za świetny tekst. 

Mnie natomiast interesuje jeszcze, jak spisuje się ten Asusik w rozmowach przez skypa?

*

Offline Aniol

  • 23
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 26, 2007, 16:46:14 »
Witam! Czy ktoś testowal na tym modelu czy działają programy nagrywające rozmowy tel. ? Mam SPV M3000 i tam nie działają, żadne programy nagrywające.  Po nagraniu słychać tylko mój głos.  Mam Nokie na Symbianie i tam wszystko jest ok.  Chciałbym przejść na P535 jednak wymagam funkcji nagrywania rozmów.  Czy ktoś może to testował?

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 26, 2007, 20:09:16 »
Witam! Czy ktoś testowal na tym modelu czy działają programy nagrywające rozmowy tel. ? Mam SPV M3000 i tam nie działają, żadne programy nagrywające.  Po nagraniu słychać tylko mój głos.  Mam Nokie na Symbianie i tam wszystko jest ok.  Chciałbym przejść na P535 jednak wymagam funkcji nagrywania rozmów.  Czy ktoś może to testował?

Podaj jakiś przykład takiego programu, to przetestuję.
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline Aniol

  • 23
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 28, 2007, 12:19:24 »
Czytając Forum wychwyciłem takie programy jak:
PMRecorder
LivePVR
Vito Audio Notes

Jednak na części urządzeń nagrywają tylko to co zbiera mikrofon, nie zgrywają z głośnika jeśli jest sprzętowa lub programowa blokada

*

Offline Han

  • 2
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 28, 2007, 15:18:28 »
Zauważyłem w swoim ASUSie pewien problem.  Otóż gdy chcę zadzwonić, czy to wybierając numer z listy kontaktów, czy wpisując ręcznie, aparat łączy się, a po chwili pojawia sie napis POŁĄCZENIE ZAKOŃCZONE.  I tak kilka razy.  Na jeden numer idzie się dodzwonić bez problemu, a na inny nie.  Dzieje sie to zarówno przy numerach na komórki jak i stacjonarne.  Może ktoś się spotkał z czymś takim.  Pzdr.

Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 05, 2007, 10:59:19 »
Mam pytania:
1) czy mógłbyś zainstalować skype i sprawdzić jaka jst jakośc rozmowy i któredy idzie dźwięk - tylnym głośnikiem czy słuchawką od telefonu?
2) to samo co w punkcie 1, tylko że z programmem sippy (hxxp: sourceforge. net/projects/sippyphone/)
3) czy mógłbyś zamieścić screenshota i zaprezentować jak wyglądają strony www na jego ekranie?
Otwórz np.  www. wp. pl w pionie i w poziomie.

Z góry dzięki.

*

Offline Arapaho

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • IF GOD MADE MOTORCYCLES, DEVIL WOULD MAKE THE VMAX
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII + Galaxy Note 10.1 + NR560BF
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 06, 2007, 12:38:38 »
Mam trzy pilne pytania? Pilne, gdyż podczas majówki wpierw zgubiłem telefon, który wypadł mi z kieszeni podczas jazdy motocyklem, a dzień później skradziono mi Asusa A636N ze schowka samochodu, którego NIECHCĄCY pozostawiłem otwartego na 10 minut.... W tej sytuacji musze w poniedziałek zakupić coś nowego i zastanawiam się mocno nad P535.

Jak wygląda uchwyt samochodowy? Chodzi mi o to, czy telefon jest solidnie trzymany w uchwycie taki jak jest np. w ASUSIE A636N? Czasami zakładam nawigację do motocykla i niechciałbym go zgubić na pierwszej lepszej dziurze. Uchwyt z A636N sprawował się doskonale.

Co się dzieje, gdy mamy połączenie przychodzące w trakcie pracy Automapy? Czy automapa się wyłącza, czy tylko mamy sygnał i możemy odebrać w trakcie wyświetlania trasy?

Rozumiem, że gdy chcemy zadzwonić, to albo wpisujemy numer rysikiem na klawiaturze, albo wybieramy numer z listy kontaktów. Czy można to zrobić nie używając rysika, używając dosłownie jednej ręki?
BYŁO: Compaq ipaq 3650, 3950, Mio A201, Asus A636, Asus P535, HTC Diamond, Samsung GALAXY SII, jest Samsung ACE4 + Galaxy Note 10.1 + GALAXY S 10.5 oraz NR560BF

*

Offline kowal510

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 06, 2007, 18:50:42 »
1)Uchwyt który jest na wyposażeniu jest typu uchwytu do telefonu komórkowego czyli sciskane boczne skrzydełka trzyma solidnie, ale do motocykla może nie wystarczyć.Można zaopatrzyć sie w taki uchwyt dydykowany do P535 widziałem  na aledrogo.
2)Ja mam autopilota i wczasie jego pracy kiedy przychodzi połączenie odbiera się normalnie jak w telefonie a po zakończeniu rozmowy sam wraca dalej do autopilota.
3)Numery można wybierać z książki lub palcem z klawiatury która pojawia sie na ekranie jedno i drugie można wykonać jedną ręką.Polecam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2007, 23:44:39 wysłana przez Soovek »

*

slotwik

Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 07, 2007, 09:00:53 »
Mam P535 już ponad miesiąc i jestem całkiem zadowolony tylko to stukanie w takie drobne klawisze na ekranie dobija troche. Skorzystałem z forum xda-developers i zainstalowałem sobie orginalny rom dla ruskich tyle że po angielsku i mam w końcu moduł rozpoznawania tekstu. Działa całkiem dobrze.

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 13, 2007, 17:29:18 »
Mam P535 już ponad miesiąc i jestem całkiem zadowolony tylko to stukanie w takie drobne klawisze na ekranie dobija troche.
Na małe klawisze przy wybieraniu numeru polecam skórkę etena ze smartdialem (ułatwia znacząco wybieranie kontaktów).
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=263579
Wygląda tak:

Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

slotwik

Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 13, 2007, 18:08:52 »
Dzięki. Wypróbuje.

*

Offline Arapaho

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • IF GOD MADE MOTORCYCLES, DEVIL WOULD MAKE THE VMAX
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII + Galaxy Note 10.1 + NR560BF
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 14, 2007, 17:35:23 »
Dzięki za odpowiedź. Od dziś jestem kolejnym posiadaczem P535. Faktycznie, klawiaturka do wklepywania numerów jest zbyt mała, ale jakoś daję radę, pewnie trzeba się bedzie przyzwyczaić. Co do uchwytu samochodowego, faktycznie jest typu "zaciskające się kleszcze z gąbki", ale na allegro już znalazłem dedykowana głowicę, w którą wsuwa się urzadzenie. Na motocykl bedzie jak znalazł.
BYŁO: Compaq ipaq 3650, 3950, Mio A201, Asus A636, Asus P535, HTC Diamond, Samsung GALAXY SII, jest Samsung ACE4 + Galaxy Note 10.1 + GALAXY S 10.5 oraz NR560BF

*

slotwik

Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 14, 2007, 17:40:13 »
Właśnie dostałem wiadomość od Asusa. Nie będzie WM6 na P535. A mogłem pomyśleć nad modelami konkurencji.

*

Offline mech1977

  • *
  • 65
    • http://wap.doktorek.civ.pl
  • Sprzęt: FS loox720
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 15, 2007, 14:30:24 »
Witam! Czy ktoś testowal na tym modelu czy działają programy nagrywające rozmowy tel. ? [ciach] Chciałbym przejść na P535 jednak wymagam funkcji nagrywania rozmów.  Czy ktoś może to testował?

testowalem program NoteM
http://pdaclub.pl/dl/file_view.php?f_cat=17&sortby=t&sort=asc&f_id=115
dziala :)
---
tam gdzie kończy się logika zaczynają się kobiety

*

Offline toktom

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus p535
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 15, 2007, 18:03:25 »
Cytat: Han link=topic=64089.    msg435798#msg435798 date=1177766308
Zauważyłem w swoim ASUSie pewien problem.      Otóż gdy chcę zadzwonić, czy to wybierając numer z listy kontaktów, czy wpisując ręcznie, aparat łączy się, a po chwili pojawia sie napis POŁĄCZENIE ZAKOŃCZONE.      I tak kilka razy.      Na jeden numer idzie się dodzwonić bez problemu, a na inny nie.      Dzieje sie to zarówno przy numerach na komórki jak i stacjonarne.      Może ktoś się spotkał z czymś takim.      Pzdr.     
Mam ten sam problem :( (coś namieszane w sofcie) poza tym jak nawet dojdzie do połączenia to słyszę osobę po drugiej stronie 2 s - cisza kilka razy sprawdzam i to samo (mam kartę heyah - używałem kreatora na ERE - zrobię HR może coś sie zmieni :)
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2007, 18:47:48 wysłana przez toktom »

Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 20, 2007, 23:33:17 »
witajcie

szukam modelu PDA, ktory bedzie mial czytelniejszy wyswietlacz przy ogladaniu w warunkach z duzym naslonecznieniem niz moj mio A701
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=68203.0

prosilbym uzytkownikow Asusa P535 o wykonanie zdjecia wyswietlacza przy duzym naslonecznieniu - bylbym bardzo wdzieczny

PS: jezeli wlasciciel zdjecia zgodzi sie, to umieszcze wskazane zdjecia w swoim watku - mam zamiar podpytac wlascicieli innych modeli asusa, mio, etenow czy htc - moze wyjdzie z tego ciekawe porownanie wyswietlaczy w warunkach duzego naslonecznienia (czyli typowo outdoorowych)
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2007, 23:38:03 wysłana przez kgajda »

*

Offline fama13

  • 20
  • Sprzęt: Clarion MAP770
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 06, 2007, 10:30:40 »
Czy może mi ktoś odpowiedzieć ?
1. Czy jest w nim word i excel w opisach na necie, są sprzeczne informacje
2. Jak włączona jest mapa to mogę zadzwonić oraz czy mogę odbierać połączenie.
3. Czy pracuje z kartą od iPlusa i czy jak jestem w Internecie mogę dzwonić i odbierać połączenia.
4. Czy mogę z niego drukować, czy istnieje sterownik na drukarke HP po kabelku i sieci radiowej.

*

Offline Arapaho

  • **
  • 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • IF GOD MADE MOTORCYCLES, DEVIL WOULD MAKE THE VMAX
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII + Galaxy Note 10.1 + NR560BF
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 06, 2007, 12:55:36 »
1) Jest i Word i Excel.
2) Możesz, jednak ekran przełacza się na ten czas na ekran telefonu. mapa pracuje w tle i po zakończeniu rozmowy powraca.
3) Nie wiem, czy pracuje z karta Iplusa, ale będąc w internecie poprzez polączenie GPRS swobodnie mozna dzwonić i odbierać połączenia.
4) Niemam pojęcia.
BYŁO: Compaq ipaq 3650, 3950, Mio A201, Asus A636, Asus P535, HTC Diamond, Samsung GALAXY SII, jest Samsung ACE4 + Galaxy Note 10.1 + GALAXY S 10.5 oraz NR560BF

*

Offline fama13

  • 20
  • Sprzęt: Clarion MAP770
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 06, 2007, 13:10:36 »
Dzięki.

*

Offline fama13

  • 20
  • Sprzęt: Clarion MAP770
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 09, 2007, 22:40:44 »
Dzisiaj pytałam w Vobisie ( tam kupowałam karte iPlus), pan powiedział że powinno zadziałać, włożyć karte do teko telefony i skonfigurować połączenie, podobnież jak w zwykłym telefonie z modemem, można na tej karcie telefonować tylko drogie rozmowy 72 gr za minutę.
Widziałam dzisiaj ten telefon w akcji w czasie rozmowy przerywa dziwnie, w tym samym miejscu na moim telefonie OK ( w obu ta sama karta).

Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 11, 2007, 17:34:03 »
Zadam tu to pytanie może szybciej dostane odpowiedz niż w osobnym temacie
Witam
Dziś kupiłem Asusa P535
Wszystko jest niby ok ale....
1) Jak nagrywam video do pliku mp4 to cholernie piszczy coś w tle przy odtwarzaniu  ( w 3gp tego nie ma )
2) Podobno trochę trzeszczy jak rozmawiam przez zestaw słuchawkowy

pyt1 .co jest grane ??
pyt2. cos z zestawem słuch.. ?? czy to normalne ( w SEk750i tego nie ma )



btw zastanawia mnie jeszcze jedno , brat ma Sony ericsson K750i i u niego jest lepszy dźwięk przy odtwarzaniu mp3 ( słuchawki ) , cholera u mnie nie ma głębi , trafiłem na jakiś trefny sprzęt ?

Plik do podglądu
http://rapidshare.com/files/36419142/MOV029.mp4

a i wyszły dzis dwa nowe problemy
1)jak nagram coś na telefon w mp4 to dźwięk i obraz ida tak jak trzeba a jak przegram plik na PC ( testowane na 3 innych komputerach 2 x XP i OS X ) to dzwięk i obraz sa rozjechane ( właśnie zobaczyłem ze jak przegram plik mp4 na Pocketa obraz i dzwiek ok a po przegraniu tego samego pliku na pc jest wszystko rozjechane )
2)Odtwarzam plik mp4 w Windows Media Player to dzwiek trzeszczy w TCPMP nie ma tego problemu

Widzę ze ogólnie problem kręci się wokół MP4 ,może jakiś codec jest walniety czy co ??

Zaczyna mnie wpieniać te asus   >:( >:( >:(

mam 5 dni że by go oddać
POMOCY
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2007, 17:38:47 wysłana przez Adam_OS »

Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 18, 2007, 12:58:29 »
Cytuj
   Jedyne, co mogę napisać, to fakt, że w ciągu nocy wskaźnik naładowania spada średnio o 1-2%, natomiast w ciągu dnia ok. 12-13%. W tym czasie przeprowadzam kilkanaście minut rozmów, odbieram kilka SMS-ów, czytam trochę Redfisha i oczywiście nieco zabawy samym urządzeniem. Procesor przez cały czas jest ustawiony na tryb Turbo, a BT i Wifi wyłączone.
To ciekawe bo mnie spada w nocy ok 13-15 % tryb Auto
a jak innym trzyma bateria ??

*

Offline AndiC

  • *
  • 77
  • Sprzęt: ASUS P535/Omnia
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 18, 2007, 14:04:19 »
Jesli chodzi o baterie to z moich obserwacji wynika ze jak laduje ladowarka stacjonarna to bat. trzyma dlugo i spadek naładowania jest 1-2 % w nocy w dzien róznie zalezy co i jak długo robie.A jak ładuje przez usb badz ładowarka samochodowa to spadek jest szybki

*

Offline Baseciq

  • 24
  • Sprzęt: Asus P535 / MDA Vario
ASUS P535 - moje 3 grosze
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 26, 2007, 20:40:23 »
Witam szanowne koleżeństwo.

Na wstępie krótkie intro nt. mojej przygody z PDA, gdyż jest to mój pierwszy post na PDAclub.pl.

W sumie, na PDA zachorowałem po tym jak otrzymałem na stan Era MDA Vario i ASUS P535 jest moim pierwszym PDA na własność. Jako że do tej pory wiele się z forum dzięki wam dowiedziałem, postaram się napisać co nieco nt. P535 okiem nowicjusza.

W wielu wypadkach będę nieobiektywnie odnosił się do wspomnianego MDA Vario, którego cały czas męczę.

Pierwsze wrażenie

Ładne pudełko, solidnie wykonany palm i... Na tym chyba niestety koniec. Brak zapasowego rysika, uchwyt, nie ukrywajmy, średniej jakości (chociaż przyssawka naprawdę solidnie się trzyma szyby, o co najbardziej się obawiałem) uchwyt w którym sprężyny w łapkach przestały odbijać już pierwszego dnia. Wszystko to, powoduje że człowiek czuje się trochę rozczarowany wydatkiem.

Drugie wrażenie ;)

Włączam, czekam, działa! Trochę poklikania i kolejne rozczarowanie: brak jakiegokolwiek rozpoznawania tekstu. Dopiero później się uczę że to nie wina Asusa a speców z Microsoftu. Oczywiście palm działa potwornie szybko. I tutaj po prostu miód na duszę umęczoną MDA Vario się leje. Aplikacje działają błyskawicznie, a upragniona Automapa z "ksysiem" powoduje że wreszcie na drodze czuję się kimś ;)

I parę dni później...

Mineło kilka dni. W międzyczasie wyszło parę kwiatków o których napiszę od siebie.

- bateria trzyma zbyt krótko, koło półtora dnia, no ale dobrze, teraz bawię się nim jak głupi, zobaczymy co będzie później
- czasami podczas soft-resetu Windows staje dęba na zielonym ekranie i trzeba znowu soft-reset (tym razem rysikiem w dziurkę)
- przycisk 'hold', czyli blokady PDA, włącza się czasami zbyt łatwo, przez co nie raz się wściekałem że PDA mi znowu się zawiesiło :)
- o ile zestaw głośnomówiący sprawdza się rewelacyjnie w domu czy biurze, o tyle w moim samochodzie zupełnie nie słyszę co do mnie ludzie mówią

Dorzuciłbym tutaj jeszcze od cholery wad, ale po ich wstępnej analizie winić za nie trzeba Windows Mobile 5.0.

Kwestia jasności i nasłonecznienia - P535 nie wyróżnia się niczym od współczesnych telefonów czy MDA Vario. Ja chyba mam nawyk zasłaniania słońca głową, więc nie mogę narzekać. Zresztą, większość życia spędzam albo w ciemnym zakładzie pracy, albo w samochodzie, więc nie mogę szczerze się wypowiedzieć.

Faktycznie, brakuje mi strasznie phonepada znanego mi z Vario, a np. do korzystania z Gadu-Gadu klawiatura ekranowa średnio się nadaje.

Brak IRDA, mimo jego popularności, jest praktycznie nie zauważalny. W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko ma niebieskiego kła więc nie odczuwam braku okienka z diodą ;)

SPB backup, o którym tutaj pisał że nie jest za darmo, de facto jest, bo link zawarty na płycie CD prowadzi do strony gdzie kupując SPB backup automatycznie dostajemy ulgę na całą wartość SPB backup.

Co do Windows Mobile 6.0 - według oficjalnego maila z Asustek, ROMy będą w połowie lata, czyli pewnie na przełomie lipca i sierpnia. Trzymam ich za słowo (tak, pytałem się o polskie, a nie o jakiekolwiek).

A na plus?

+ jakość połączeń jest super, a ci którzy narzekają że im coś przerywa powinni pomyśleć o przyciszeniu głośności
+ odbiornik GPS sprawuje się bardzo dobrze i w sumie zasięg ma porównywalny do położonego pod szybą odbiornika Nki
+ ładna ilość pamięci "on-board" (dla użytkownika zostaje grubo ponad 100MB) pozwala na zabawę bez karty SD do następnej wypłaty i chwilowe wytchnienie dla kieszeni
+ wydajność - nie wiem jak autor wątku robił test tcpmp, ale mi się udało uzyskać wynik 403.78% (odtwarzanie wideo na buforze ramki, plik wideo w pamięci PDA, nie na karcie)


Podsumowując, jest dobrze, ale nie jest super. Z drugiej jednak strony, jak by coś było do wszystkiego, to byłoby do niczego :) Jestem zadowolony z wyboru (pierwotnie chciałem kupić Mitaca Mio A701).

Pozdrawiam!

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 27, 2007, 18:09:06 »
Witam szanowne koleżeństwo.

Na wstępie krótkie intro nt. mojej przygody z PDA, gdyż jest to mój pierwszy post na PDAclub.pl.

Witamy nowego ;-))


SPB backup, o którym tutaj pisał że nie jest za darmo, de facto jest, bo link zawarty na płycie CD prowadzi do strony gdzie kupując SPB backup automatycznie dostajemy ulgę na całą wartość SPB backup.

Nie wiem, kto pisał, że nie jest za darmo, ale na pewno to nie byłem ja ;-)

Co do Windows Mobile 6.0 - według oficjalnego maila z Asustek, ROMy będą w połowie lata, czyli pewnie na przełomie lipca i sierpnia. Trzymam ich za słowo (tak, pytałem się o polskie, a nie o jakiekolwiek).

Też czekam z niecierpliwością na nowego WM do Asuska.  ;D

+ jakość połączeń jest super, a ci którzy narzekają że im coś przerywa powinni pomyśleć o przyciszeniu głośności

U mnie poprawiła się jakość połączeń (nie ma już tego defektu, że osoba mnie nie słyszała przez pierwszą sekundę rozmowy) po przeprowadzeniu upgrade radia do wersji V.4.5.0

+ wydajność - nie wiem jak autor wątku robił test tcpmp, ale mi się udało uzyskać wynik 403.78% (odtwarzanie wideo na buforze ramki, plik wideo w pamięci PDA, nie na karcie)

To ciekawe. A test przeprowadzałeś na tym słynnym trailerze Matrixa, czy na jakimś innym filmie? I co to znaczy "odtwarzanie wideo na buforze ramki"?
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline Baseciq

  • 24
  • Sprzęt: Asus P535 / MDA Vario
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 27, 2007, 22:29:36 »
416.59%

Procesor w trybie turbo, w pełni naładowana bateria, nie podłączony po USB, wyłączone wi-fi/bt, włączony GSM, Opcje->Wideo->Czysty bufor ramki. Na direct-draw jest około 310%.

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 28, 2007, 18:04:05 »
Teraz już wiem, o co chodzi z tym czystym buforem ramki ;-) Zastanawia mnie tylko fakt, jaka jest właściwa "procedura testowa"? Czy zmienia się sterownik, czy zostawia domyślny ("DirectDraw"). Szukam na forum - jest nawet cały wątek o tym testowaniu, ale nie mogę się doszukać tej informacji - http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=9212
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline toktom

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus p535
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 04, 2007, 18:21:25 »
Znowu to samo /połączenie zakończone oraz rozłączanie po ok. 2s/  pomaga reset - telefon w pda p535 jakiś czas działa i tak chwile jest ok (10min. do 3 godzin) (aktualizacja softu radia do v4.7.0 nic nie pomogła poza tym ze teraz czasem mam informacje o biednym pinie karty sim - ciekawe nigdy nie miałem  założonego pinu na kartę sim ) W starym aparacie wszystko dział jak należy.
Czekam na WM 6.0 - jak nie pomoże to pda idzie do serwisu :(

*

Offline _Marcin_S_

  • *
  • 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus p535 / 716 / HTC HD2
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 10, 2007, 15:20:57 »
widzialem go 2 dni temu w Galerii Krakowskiej w jednym ze sklepów z telefonami (tych małych) ale Vobis i inne (na pewno nie w Saturnie ;) ..sorry ze nie pamiętam w ktorym ale były te sklepy koło siebie taka czesc alejki telefoniczna ...:)

*

Offline Wojtek-P

  • *
  • 53
  • Sprzęt: Asus p535
Odp: GSM/GPS/BT2.0/WIFI/256MB ROM/PXA270 520 MHz - czyli ASUS P535 - mini test
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 11, 2007, 04:49:42 »
Po pierwsze witam wszystkich serdecznie - to jest mój pierwszy post ;D
Przeglądam forum od kilku miesięcy.

@longu: Widzę, że jesteś guru jeżeli chodzi o asusa p535. Dzięki wielkie za zaangażowanie, gdyż Twój wkład przyczynił się znacznie do mojego właściwego wyboru - p535 ;D

No nic. Tyle słodzenia na dzień dobry 8)
Napiszę parę słów o p535 i moich wrażeniach odnośnie tego urządzenia.



Moja przygoda z PDA jest krótka. Dwa miesiące temu sprzedałem MDA III - a miałem to cudo przez jakieś 3 tygodnie. Dlaczego tak krótko? Psychicznie nie wytrzymałem 200Mhz na pokładzie. Nie chcę za bardzo tutaj oczerniać sprzętu ale dziwi mnie ktoś, kto uważa, że np. Automapa dobrze na tym śmiga. Owszem, złapiemy sygnał, ustalimy trasę  i dojedziemy do celu.. jednak po drodze parę k**** się wyrwie. Przynajmniej w moim przypadku :-X.
Zaaaaa wooooollllnooooo!!! Już nie wspominam o przeglądaniu 20 fotek w folderze....
To był powód dla którego postanowiłem pozbyć się HTC...

Zacząłem szukać czegoś koniecznie z GSM, GPS i conajmniej 400Mhz. Po lekturze PDAclub i konsultacji z google doszedłem do wniosku, że będzie to ASUS p535. Nie ukrywam, że czekałem na newsa dot. upgreade'u do WM6... aż wreszcie się pojawił ;D



Dzisiaj odebrałem przesyłkę z p535 + minisd 2GB kingstona. Niewiele zdążyłem zrobić bo wiedza na to na razie nie pozwala hehe, ale tutaj przedstawię moje uwagi dotyczące tegoż modelu:
- cholernie szybka praca w porównaniu z MDA III, wszystko szybko się przełącza, nawet kilkadziesiąt zdjęć na karcie w formie miniatur migiem się wyświetla  - tak ma być, jak na razie jadę w trybie turbo ale automatyczny też jest niczego sobie
- wifi działa dobrze - nie miałem problemów z połączeniem z router'em linksysa (g)
- aparat robi ładne fotki, przydatny autofocus i dioda - latarka ;D
- dobra jakość dźwięku podczas rozmowy - w zupełności wystarczy, aczkolwiek nowe telefony oferują lepszą
- design i wykonanie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło - spodziewałem się taniego i szorstkiego plastiku a spotkałem 'twarty, całkiem śliski materiał :). P535 ma bardziej męski wygląd w porównaniu z HTC oraz sprawia wrażenie bardziej solidnego; miły w dotyku, poręczny, pomimo 19mm grubości i nadaje się do noszenia w kieszeni (obawiałem się grubości).
- futerał z uchwytem na pasek jest dla mnie plusem - nikt go nie wyrwie na szybko tak jak to ma miejsce z klamrami
- duży plus dla wejścia karty minisd umieszczonego na zewnątrz (w HTC było pod baterią i pod kartą sim - miło nie? ;))
- uchwyt i ładowarka samochodowa w komplecie - nie trzeba szukać po necie zamienników
- jeszcze raz - jest bardzo szybki ;D

- w aparaciku jest jedynie GPRS. Mi w zupełności wystarczy, gdyż w terenie jedynie sprawdzam pocztę, czasem fora czy jakieś info. Na pewno nie będę przeglądał  otomoto... Jeżeli się uprę i chcę koniecznie oglądać neta w rozdziałce QVGA, to wifi w domu czy hotspocie wystarczy. Natomiast jeżeli ktoś potrzebuje szybszej łączności to odsyłam do p735, o którym jak na razie cicho jest.
- hmmm... brak radia FM. W HTC ani razu go nie użyłem, gdyż preferuję własne mp3. To jest kolejny świadomy wybór. 

Ogólnie, gorąco polecam p535. Jeżeli komuś wystarczy GPRS, a brak radia nie spowoduje depresji to śmiało można brać :). Sam zastanawiałem się nad etenem x500 ale... no właśnie. Proponuję poczytać dział eten. Nie jestem doświadczony, jednak nie jestem pewien czy 400Mhz wystarczy. Testy pokazały, że 'w zasadzie' wystarczy, natomiast asus ma sporo w zapasie i w razie podłączenia słuchawki BT podczas oglądania filmu nie będę na granicy 'zwiechy' (ok 104% dla etena: film plus sł. BT). Miałem m700 w rękach i jakość wykonania znacznie lepsza w p535 - takie jest moje odczucie. Przebłyskiwał mi też HTC Keiser, ale GPS oparty na Qualcomie mnie odstraszył... Przeważył  SiRF Star III i 520Mhz. Dla mnie liczy się szybkość działania systemu w codziennym użytkowaniu, dlatego wybrałem asusa. Do tego, tak jak mówiłem, dochodzi miłe zaskoczenie odnośnie wrażeń organoleptycznych  ;D - fotki tego nie oddają.


To tyle. W przyszłości będę Was męczył wieloma pytaniami  i zagadkami ;D
Ale też dorzucę coś więcej o asusie.
Pozdrawiam
Wojtek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2007, 04:51:33 wysłana przez Wojtek-P »