Garmin ASUS Nuvifone M10

  • 67 Odpowiedzi
  • 58965 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Godbole

  • 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS P750/Garmin Asus M10
Garmin ASUS Nuvifone M10
« dnia: Październik 28, 2010, 16:32:07 »
Witam,
Chciałbym sie dowiedziec jak wyłączyć w ww urządzonku nakładki wrzucone przez producenta, tudzież jak przeinstalować system no i skąd taki wziąć.

Z gory dzieki za pomoc.

Już znalazłem część odpowiedzi, wystarczyło jedynie poszukac. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2010, 20:54:31 wysłana przez Godbole »

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2010, 12:17:36 »
Już znalazłem część odpowiedzi, wystarczyło jedynie poszukac. :)

Może w takim razie się podzielisz tymi informacjami?
Coś ciekawego odkryłeś?
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Offline Godbole

  • 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS P750/Garmin Asus M10
Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2010, 20:07:44 »
Ciekawego nic nie odkryłem, raczej to, że na stronie asusa jest jakiś "soft" ale chyba do wersji chińskiej? :)

Co do ekranu, to po zainstalowaniu SPB Mobile Shell przełącza sie na ten drugi automatycznie i jest ok. Natomiast ten domyślny można wyłączyć w menu ekranu DZISIAJ.

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2010, 11:06:07 »
Co do ekranu, to po zainstalowaniu SPB Mobile Shell przełącza sie na ten drugi automatycznie i jest ok. Natomiast ten domyślny można wyłączyć w menu ekranu DZISIAJ.


Z ekranu Dzisiaj wyłączyć możesz tylko te skróty do aplikacji. Natomiast zawsze pozostają przyciski Połącz, Szukaj i Mapa. Żeby je wyłączyć trzeba się bawić już rejestrem.
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2010, 08:36:14 »
Od pewnego czasu zauważyłem , że jak nie ma zasięgu 3g  i telefon działa tylko w trybie  gsm to jest problem z połączeniami tj. ja słyszę dobrze natomiast rozmówca mówi że mój głos słyszy niezrozumiały  jakby przepuszczony przez syntezator mowy , w trakcie dalszej rozmowy  ten problem ustępuje. Problem pojawia się sporadycznie bo u mnie w mieście raczej zawsze jest zasięg 3g. Ale kiedy w ustawieniach przełącze z auto na gsm to się pojawia często. Dzwoniłem do suportu i powiedzieli żebym przywrócił ustawienia fabryczne a jak to nie pomoże to trzeba im  wysłać telefon. Niestety to nie pomogło . Pomimo bardzo pozytywnych doświadczeń z serwisem asus (rewelacja nie sądziłem że w Polsce jest taki serwis) nie chcę wysyłać ponieważ cały czas go używam -może ktoś ma jakieś rozwiązanie. Sprawdzałem na stronie asusa i jest tam nowe fimware ale nie ma do niego opisu, bardziej by mnie interesował nowy radiorom bo pewnie tu jest problem.

*

notosiup

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2010, 13:57:46 »
podobny problem miałem w testowanym przeze mnie na potrzeby recenzji egzemplarzu. Z tą różnicą, że tam bez przerwy taki problem występował. Widocznie taki urok m10... a szkoda, bo to bardzo dobre pda.

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2010, 10:21:51 »
Sprawdzałem na stronie asusa i jest tam nowe fimware ale nie ma do niego opisu, bardziej by mnie interesował nowy radiorom bo pewnie tu jest problem.

Nowy ROM w wersji Polskiej? Gdzie taki znalazłeś?
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2010, 15:21:05 »
znalazlem na stronie asusa ale w opisie nic nie ma a zawsze podaja jaka to wersja . Jest w zakladce dowland /fimware

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2010, 16:11:48 »
znalazlem na stronie asusa ale w opisie nic nie ma a zawsze podaja jaka to wersja . Jest w zakladce dowland /fimware

Mówisz o pliku: M10_V6200_CHS_app_CHN00.zip, który jest do pobrania z: http://support.asus.com/download/download.aspx?product=12&model=M10&SLanguage=en-us&os=8 ?
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2010, 17:54:52 »
tak dokladnie ale to chyba angielskie ,czy u was tez jest problem z polaczeniami?

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2010, 20:40:16 »
tak dokladnie ale to chyba angielskie ,czy u was tez jest problem z polaczeniami?

To nawet nie angielski ROM, ale zdaje się, że chiński.
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2010, 06:26:39 »
Właśnie telefon wrócił z servisu asus i nie znaleziono usterki. Podczas rozmowy w trybie gsm ja słyszę dobrze natomiast rozmowca slyszy mój glos znieksztalcony jak przez syntezator mowy . Problem nie występuje w trybie 3g. Nie ma znaczenia czy jest to tryb auto czy na sztywno gsm.jak telefon przejdzie w tryb gsm to problem występuje. Nieraz zdarza się ze rozmowca powie mi ze już mnie slyszy dobrze. Najdziwniejsze jest to że w sieci plus, play w trybie gsm jest ok, natomiast w era pomimo wymiany kary sim na inne jest źle . ciekawe co moze być przyczyną takiego zachowania się telefonu

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2010, 00:58:26 »
Bardzo dziwne, mam 2 takie telefony w sieci ERA (plus 1 inny miałem przez tydzień) i problemów ze słyszalnością nie zaobserwowałem a nawet jestem zdumiony jakością połączeń. O ile wcześniej dzwoniąc z mojej zapadłej (pod względem zasięgu sieci Era) wsi z telefonów Nokia E63, Samsung Avila a już w szczególności E71 miałem ogromny problem z połączeniami to teraz kiepska słyszalność, błędy połączeń i rozłączenia prawie nie występują.

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2010, 21:29:27 »
Ja z szasięgiem nie mam problemu . To tak jakby mój m10 nie cierpial ery. Druga dziwna sprawa to że po zgłoszeniu do operatora od 5dni informują mnie , że naprawiają tan błąd , jeszcze dziwniejsze jest to że ta sama karta w innym telefonie działa dobrze no powiedzmy dobrze -może być. Inna karta sim z ery  w asus m 10 oczywiście też ma takie same problemy . Kiedy się skontaktowałem z pdaserwis to mi odpisał: Bardzo ciężko będzie mi pomóc Panu, na pewno wymagało by to diagnozy na miejscu w serwisie, ale nie spodziewał bym się tutaj wielkich sukcesów - takie problemy są najczęściej ciężko wykrywalne a ich istnieje jest uzależnione od indywidualnej interpretacji użytkownika.
Jeśli jednak zdecydował by się Pan na pomoc z naszej strony to możemy postarać się Panu pomóc
To nie zmienia jednak tego ,że w sieci play i plus ten telefon chodzi dobrze tak samo w zakresie 3g jak i gsm. Już sam nie wiem czy to wina sieci czy telefonu?
I jeszcze jedno serwis asusa odpisał mi , że wymienili płytę główną i spełniała te same parametry co zamontowana i przysłali telefon z tą starą. Nie wiem na ile można wierzyć w ten serwis no ale na testach byl i powinno być dobrze . Na przyszłość przestrzegam przed wysylaniem do serwisu kożystając z praw gwaranta lepiej zanieść do sklepu i tam niech wysyłają przynajmniej są terminy 14 i 21 dni a w gwarancji nie ma żadnego terminu naprawy.
Już sprawa się wyjaśniła wgrałem nowy rom na stronie producenta(nowy dopiero co wyszedł) i nagle wszystko zaczęło chodzić .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2010, 16:24:51 wysłana przez epkchmiele »

*

Zachu

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2010, 10:07:55 »

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 15, 2010, 16:05:41 »
epkchmiele donosi ;)
http://www.garminasus.com/pl_PL/support/m10-software-updates.html

Dzięki! Wgrywał już ktoś? Jakieś zauważalne zmiany?
Pozdrowionka.
P.S.
Nie sądziłem, że się doczekam nowej polskiej wersji po tym, jak ogłosili koniec współpracy Garmin-Asus ;]
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

*

Zachu

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 15, 2010, 16:19:52 »

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 15, 2010, 19:31:54 »
Ja też nie spodziewałem się . Zaraz po powrocie z naprawy mojego m10 pojawiła się porawka. Oczywiście servis stwierdził , że jest wszystko ok. Ale ja zarządałem wymiany telefonu na nowy. Jeszcze przed wyłaniem go ponownie do servisu wgrałem nowy rom i szok. Jakby inny telefon karta sim z ery zaczęła mi normalnie współpracować , dotyk też lepiej chodzi no i system śmiga jak ta lala(lepiej, płynniej nie ma problemów z rozmowami tel.). Teraz to wiem na co wydałem te 1350 zl . Po wgraniu tego romu mogę powiedzieć , że mój asus to nareszcie asus a nie chińska podróba jak to było do tej pory. Ja przesiadłem się z asus p750 i wydawało mi się(a raczej przyjąłem to na klatę )  że te niedoróbki w m10 wynikają z systemu wm6.5 . Co jescze zauważyłem , ano to że wczesniej jakiekolwiek programy wgrywałem na m10 to zawsze coś było nie tak , coś się gryzło . Nie wiedzialem w czym leży problem raczej stawiałem na garmina ze coś namieszał .  Z nowym romem nie ma już takich problemów , wszystkie chodzą  :ok:

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 17, 2010, 14:21:17 »
O kurcze to super, zaraz ściągam. A czy jest jakiś program którym można by zrobić backup wszystkich kontaktów i programów z garmina? Bo tak to znowu muszę wszystko ustawiać i wgrywać.

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 17, 2010, 14:56:45 »
O kurcze to super, zaraz ściągam. A czy jest jakiś program którym można by zrobić backup wszystkich kontaktów i programów z garmina? Bo tak to znowu muszę wszystko ustawiać i wgrywać.

Niby w Asusie masz Kopia zapasowa, ale nie korzystałem z tego narzędzia, także się nie wypowiem. Co do kontaktów to polecam PIMBackup. Programy, to Spb Backup, ale polecam od nowa instalować.

Ja wczoraj zainstalowałem nowy ROM. Wielkich rewolucji nie widzę. Może zbyt krótko jeszcze na ocenę. Zauważyłem, że dodali Office 2010.
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 18, 2010, 16:52:16 »
Tak, jest Office 2010, to cieszy  :mrgreen: oraz wydaje mi się, że jednak sam ekran jest trochę bardziej czuły niż wcześniej. Jak na razie chodzi ładnie na obu M10. Można tez odnieść wrażenie, że chodzi płynniej niż wcześniej. No i zdaje się, że TCPMP będzie na tym chodził.
Co do Kopi zapasowej to trzeba wykonać przed instalacją backup kontaktów, wiadomości i emalii bo inaczej wszystko przepadnie. Co do SPB Backup to niestety po instalacji nowej wersji systemu przywrócenie kopii zapasowej z tego programu kończyło by się nadpisaniem ROMU.  :(

*

Offline Godbole

  • 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS P750/Garmin Asus M10
Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 19, 2010, 12:42:06 »
Witam,
SPB Bacuk 2.1 ma trzy opcje przywracania ustawień. Jedną z nich jest upgrade ROMU. Wtedy po zmianie ROMU na tym samym urządzeniu. Wted  mamy ustawienia na nowym ROMIE.

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 19, 2010, 19:15:34 »
Ja również zauważyłem , że system i ekran lepiej chodzi . Ogólnie czuć stabilność całości . Mapa ump-pcpl chodzi dobrze i nie wywala ją kiedy była ze skórką jak mapa wgrana(poprzednio tak miałem ogólnie mój telefon miał problem z tą mapą ) no i doszedł dodatkowa opcja mapy po prawej stronie gdzie pokazuje czas do celu można zmienić na kilometry itp. Gps łapie natychmiast tzn łapał tak ale były miejsca gdzie trzeba było poczekać a teraz nawet w tych miejscach łapie natychmiast. Acha dla nie wtajemniczonych mapa ump-pcpl to darmowa mapa polski i nie tylko , można się o niej dowiedzieć na forum garniak.

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 20, 2010, 10:59:05 »
Zauważyłem kolejne, ciekawe zmiany w nowej wersji ROM:
W konfiguracji zegara doszły nowe opcje:
1. Możliwość ustawienia synchronizacji czasu: z satelit lub sieci gsm
2. Ustawienie czasu letniego.
Bardzo dobre zmiany, gdyż na poprzednim romie miałem z tym problem. Jak mi w AM czas się zsynchronizował z GPS, to o godzinę do przodu się przesuwał ;/
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 27, 2010, 01:15:12 »
Witam,

Również posiadam m10. wymieniłem ROM na wersję M10_ALL_V6.22.0_Modem_V4.7.10_Ship_PLK_app_POL00_V5.2.2 z wersji V4... Co się zmieniło:
- telefon na pewno trochę lepiej reaguje na przyciskanie ikon.
niestety pojawił się problem z mapami. Po przeinstalowaniu na nowy ROM, ściągnąłem również mapę:City Navigator Europe NT 2011.30, Deluxe All Regions - nuvifone, Oct 10

W momencie kiedy chcę wpisać adres aby włączyć mapę wyskakuje mi komunikat: "ta funkcja wymaga obecności map szczegółowych" Mapy są niedostępne, gdy urządzenie pracuje w trybie Pamięć masowa USB". W takim trybie pracuje tylko jak jest podłączony na kablu do kompa.

Teraz trochę żałuję że zrobiłem ten upgrade bo się mapy wysypały. Jeżeli ktoś już rozwiązał ten problem proszę o pomoc.

 

*

Zachu

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 27, 2010, 09:02:33 »
Prawdopodobnie uszkodził się plik z mapą przy wgrywaniu.
Mapa powinna być w katalogu ukrytym. Najlepiej usunąć plik /gmapprom.img około 2G/ i ściągnąć jeszcze raz. Tym bardziej że wyszła poprawka do mapy oznaczona 2011.32.

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 27, 2010, 23:58:08 »
Dziękuję za podpowiedź.

Na dzień dzisiejszy już 4 razy ściągałem nową wersję mapy. Każde ściąganie to jakieś 3h. Raz na cztery przypadki program zapytał się o klucz zaraz na początku. Przy końcu, krok 3, instalowanie map wyskakuje komunikat o błędzie i informacja aby skontaktował się z biurem obsługi. Super!!!

Będę walczył dalej.

*

Zachu

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 28, 2010, 09:22:02 »
To zadzwoń. http://www.garmin.com/pl/support/
Po nieudanym ściąganiu wyczyściłeś TEMP?
Warto przeczytać: CNE 2011.32

Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 28, 2010, 09:44:23 »
Dziękuję za wsparcie, "Dopadłem dziada". Dla wszystkich użytkowników informuję: nie ściągać oprogramowania ze strony garmin asus wersja v620! Dzisiaj dzwoniłem do wsparcia asusa i ściągnąłem nowsze oprogramowanie dla WM6.5:

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl

i przy tym ROM mapa 2011.32 działa

Zachu dziękuję za "światełko w tunelu".

Pozdr
Wojtek


*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
Odp: Garmin ASUS Nuvifone M10
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 29, 2010, 11:17:25 »
O! Tutaj też pojawiła się nowa wersja (6.26): http://www.garminasus.com/pl_PL/support/m10-software-updates.html

Instalował to już ktoś po wersji 6.22? Jakieś zauważalne zmiany? Nie chce mi się od nowa wszystkiego instalować ;/
Pozdrowionka.
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray