ASUS P527 - biały ekran podczas uruchamiania systemu

  • 10 Odpowiedzi
  • 4938 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zapsu

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Wave II
ASUS P527 - biały ekran podczas uruchamiania systemu
« dnia: Czerwiec 10, 2009, 11:09:31 »
Witam.
Dzisiaj stałem się posiadaczem Asusa P527, którego znalazł mój dziadek. W związku z tym, że Jemu się nie przyda pomyślałem, że ja wezmę go na warsztat. Jednak nigdy nie miałem styczności z WM, więc zapytam Was w czym problem. Mianowicie nie posiadam do niego nic, więc ładuje go przez kabel USB. Telefon nie działa.
Objawów jest kilka:
- po włożeniu karty sim i podłączeniu telefonu do PC gdy wciskam klawisz POWER na górze mruga czerwona dioda i delikatnie pomruguje podświetlenie klawiatury.
-gdy telefon nie jest podłączony do PC po przytrzymaniu klawisza POWER nic się nie dzieje.
-gdy karty sim nie ma włożonej po wciśnięciu klawisza power ekran zapala się na biały, czasem mrugnie po czym zaczyna mrugać dioda niebieska, która po dłuższym czasie już nie mruga, ekran jest biały, klawiatura zgaszona.
-po aktualizacja softu oprogramowaniem od Asusa zaistniala pewna ciekawa sytuacja, mianowicie po wlozeniu karty sim i wlaczeniu telefonu ekran byl czaly czas bialy, jednak dioda swiecila na niebieski i telefon raz piknął(takie pyk z głośnika - jakiś komunikat pewnie)

Ktoś mi powie, czemu nie działa?

*

Offline sic-ever

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Geez... What a dumb life...
  • Sprzęt: Nokia 5800, Sansa E260.
Odp: ASUS P527 - biały ekran podczas uruchamiania systemu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2009, 12:26:35 »
Może uszkodzony wyświetlacz albo jakaś szelka? Historia sprzętu nie jest znana, więc różne rzeczy mogły się dziać.
I think that every day the sun rises, it may be the last time I bask in the sun.

Sansa E260 4GB (Rockbox) + SDHC 4GB + Sennheiser CX200 Street II
Nokia 5800. :D
K800i leży w komodzie.

*

Offline zapsu

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Wave II
Odp: ASUS P527 - biały ekran podczas uruchamiania systemu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2009, 12:52:22 »
Historia nie znana, to fakt. Jedyne co wiem, to że leżał na ziemi koło dziadka samochodu na suchym asfalcie w pokrowcu(więc jeśli upadł to się nie uszkodził). Do tego etui nie nosi śladów upadku. Stan wizualny idealny, więc uszkodzenia mechaniczne odpadają raczej. Po znalezieniu Asusa dziadek go trzymał parę tygodni(2-4) i go nie ruszał. Próbował go sprzedać z wujem, jednak żaden komis nie chciał kupić.

Generalnie może to być wina oprogramowania, np przez fakt długiego leżenia na wyładowanej baterii?

*

Offline sic-ever

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Geez... What a dumb life...
  • Sprzęt: Nokia 5800, Sansa E260.
Odp: ASUS P527 - biały ekran podczas uruchamiania systemu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2009, 12:59:02 »
To że komis nie chciał przyjąć to logiczne. Po wyładowanej baterii raczej nic takiego by się nie działo. Wina oprogramowania też nie za bardzo skoro go przeflashowałeś (sorry za słowa, takie przyzwyczajenie z SE). Być może coś przy upadku się stało. Chociaż skoro był w pokrowcu... hmm... dziwne a zarazem interesujące. Biały ekran... no dosłownie jakby coś było z szelką, tak jakby podawała tylko napięcie do podświetlenia i nic więcej. Z drugiej strony nie jestem ani technikiem ani serwisantem, więc mówie tylko z własnego doświadczenia co miałem w K800i :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2009, 13:01:58 wysłana przez sic-ever »
I think that every day the sun rises, it may be the last time I bask in the sun.

Sansa E260 4GB (Rockbox) + SDHC 4GB + Sennheiser CX200 Street II
Nokia 5800. :D
K800i leży w komodzie.

*

Offline zapsu

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Wave II
Odp: ASUS P527 - biały ekran podczas uruchamiania systemu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:02:12 »
Skoro tak Cię to zaciekawiło będę informował na bieżąco, chyba że jakoś sami coś poradzimy. Udam się do komisu o 14 i może znajomy coś wymyśli.

Jeśli odrzucamy usterkę oprogramowania wynika, że albo padła taśma, wyczepiła się wtyczka od ekrany bądź cały wyświetlacz padł.
Albo Asusy są takie słabe, albo taki model, albo inna usterka, gdyż nie jeden telefon mi leciał na beton, czasem z 2 metrów, bez etui... i działały.

*

Offline sic-ever

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Geez... What a dumb life...
  • Sprzęt: Nokia 5800, Sansa E260.
Odp: ASUS P527 - biały ekran podczas uruchamiania systemu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:10:28 »
Wiesz, mój P535 też zleciał z 1,5m na podłogę linoleum i jakoś działa i nie ma żadnych z nim problemów. Jeszcze zależy jak zleciał, bo np. Stara Nokia 6310, jak mój ojciec jechał w busie jako pasażer, poleciała mu i udeżyła w rurę jakąś pod nogi i wyświetlacz do wymiany. co do Asus'a to ma prawie 2 lata (chyba, nie chce mi się zaglądać do karty gwarancyjnej). Podróżował 2 razy do Turcji i przeżył w temperaturach ekstremalnych około 43 stopni. A z uszkodzeń to moim zdaniem taśma, no bo co innego mogło paść...  :-? Takie najbardziej prawdopodobne objawy...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2009, 13:12:28 wysłana przez sic-ever »
I think that every day the sun rises, it may be the last time I bask in the sun.

Sansa E260 4GB (Rockbox) + SDHC 4GB + Sennheiser CX200 Street II
Nokia 5800. :D
K800i leży w komodzie.

*

Offline zapsu

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Wave II
Odp: ASUS P527 - biały ekran podczas uruchamiania systemu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:12:53 »
Powiedz mi jeszcze, jaki może być koszt naprawy takiej usterki?

*

Offline sic-ever

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Geez... What a dumb life...
  • Sprzęt: Nokia 5800, Sansa E260.
Odp: ASUS P527 - biały ekran podczas uruchamiania systemu
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:17:21 »
Na allegro jest gościu co się oferuje za 245 zł. LCD + wymiana. Są tacy, którzy mówią 150. Spektrum cenowe jest zatem rozległe.
I think that every day the sun rises, it may be the last time I bask in the sun.

Sansa E260 4GB (Rockbox) + SDHC 4GB + Sennheiser CX200 Street II
Nokia 5800. :D
K800i leży w komodzie.

*

Offline zapsu

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Wave II
Odp: ASUS P527 - biały ekran podczas uruchamiania systemu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:21:02 »
Sporo. Zastanawiam sie, czy jest sens w takiej sytuacji w niego inwestowac.

*

Offline sic-ever

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Geez... What a dumb life...
  • Sprzęt: Nokia 5800, Sansa E260.
Odp: ASUS P527 - biały ekran podczas uruchamiania systemu
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2009, 13:46:36 »
Jeśli zależy Ci na urządzeniu multi-funkcjonalnym to warto ;) Ja bym go zrobił i użytkował, tyle że jeśli to będą Twoje pierwsze doznania z Windows'em Mobile'm to na początku może być ciężko.
I think that every day the sun rises, it may be the last time I bask in the sun.

Sansa E260 4GB (Rockbox) + SDHC 4GB + Sennheiser CX200 Street II
Nokia 5800. :D
K800i leży w komodzie.

Odp: ASUS P527 - biały ekran podczas uruchamiania systemu
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2010, 13:07:54 »
miałem identycznie jak ty wejdź tu http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=zS3unxhBkLx65N76&content=download ściągnij Pl Firmware i zainstaluj winde od nowa i wszystko bedzie OK :):)