Asus P320 - wgrywanie polskiego WM 6.1 (lub każdego innego)

  • 10 Odpowiedzi
  • 29527 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asus P320 - wgrywanie polskiego WM 6.1 (lub każdego innego)
« dnia: Styczeń 07, 2009, 13:31:01 »
Ostatnio dostałem Asus'a P320 - dość ciekawe urządzonko, jeden z mniejszych pda jakie widziałem. Problem polegał na tym że wgrany był tam jezyk czeski czy słowacki, sprawa więc prosta - ściągnąć oryginalny rom i podegrać, jednak problem okazał się bardziej rozległy niż myślałem. Po wrzuceniu do katalogu autoruna i pliku z romem pocket powiedział mi że to nie zadziała (błędna ID LANG). Co więc zrobiłem ?
Pierwsze: ściągnięcie polskiego romu ze stronki asusa:
ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/Mobile_Phone/P320

Postępujemy w zasadzie zgodnie z instrukcjami jednak aby ominąć problem ID Langa musiałem sięgnąć po porade do dobrego wujka google, jednak ten mnie zawiódł odrobinkę. Więc zacząłem kombinować jak na polaka przystało. Co było przyczyną ? Plik autorun.exe, wiec potrzebny był taki który by nie sprawdzał ID Langa. I znalazłem taki, w dodatku na oficjalnym ftp asus'a :)

Wrzucam wiec ten magiczny pliczek:

http://[serwis zabroniony]/pokaz/1275106---622d.html

Pliczek ten wgrywamy do folderu 2577 na karte pamięci, tam gdzie mamy nasz rom który chcemy wgrać do telefonu.

Ot voila :) Dalej wrzucany kartę pamieci do pocketa i jeżeli pojawi się autorun to postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie, jak się nie pojawi to uruchamiamy go ręcznie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 13:36:52 wysłana przez Borat »

*

Offline matusz82

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P320 + SDHC 4GB SanDisk
Odp: Asus P320 - wgrywanie polskiego WM 6.1 (lub każdego innego)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2009, 16:03:57 »
Witam.
Mam problem z wgraniem ROMu do Asusa P320.
Wyświetla mi się:

BTLR 3.1
Init SD control
IPL:Insert SD CARD
Start SD init
Get MBR succes
start find images
can't find galaxymini-ond.raw!
can't find 850_GAX_SD.bin!
can't find FLASH.BIN!
can't find GSM.BIN!
can't find GSM.RAW!
can't ffind EXT_ROM.NBO!
Init SD download fail!

Wiem, że był już taki problem na forum ale nikt nie wyjaśnił co z tym zrobić. Dlatego proszę o pomoc. Sytuacja u mnie wygląda tak, że po sofst resecie zaczyna wgrywać się ROM i po ok 30 sekundach znika wszystko z ekranu (w momencie gdy przy normalnym soft resecie pojawiał się ekran z Windowsem). Zaczeło się od tego, że wyładowała mi się bateria i telefon się wyłączył. Od tego czasu nie mogę uruchomić telefonu. Nie pomaga soft reset ani wyciąganie baterii. Przy próbie wgrania nowego ROMu pojawia mi się komunikat jak powyżej. Bardzo proszę o pomoc co mam z tym zrobić.

Odp: Asus P320 - wgrywanie polskiego WM 6.1 (lub każdego innego)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2009, 15:21:38 »
Miałem te same komunikaty podczas próby wgrania nowego romu.
Katalog z romem ( 2577) - taką miałem nazwę nagrałem na karcie 4GB kingstona- sformatowanej na kompie  w partycję FAT
wgrywać chciałem wg opisu podanego gdzieś tam wcześniej w innym poście- nie poszło,pokazywał te same komunikaty które opisujesz,więc zrezygnowany wyciągnąłem kartę z tel,po jakimś czasie po prostu włożyłem tę kartę do tel - i po prostu sam zaczął procedurę - pojawił się biały ekran z opisem starego romu i że będzie wgrywał nowy , później już poszło z górki .

Odp: Asus P320 - wgrywanie polskiego WM 6.1 (lub każdego innego)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2009, 10:18:08 »
...ja też miałem podobny problem że nie chciał się instalować nowy soft...okazało się że bateria musi być naładowana conajmniej 60%..wcześniej próbowałem na mniejszym stanie baterii i niestety nie poszło...

*

Offline plesniak

  • ***
  • 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: smart Media-System TomTom
Odp: Asus P320 - wgrywanie polskiego WM 6.1 (lub każdego innego)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:48:17 »
Co do problemu  to Asus zaleca tylko najlepsze karty (kingston) na marnych kartach nie pozwala rozpakować plików. Testowałem kingstona i sandisk, na jakiejs krzakowej karcie nie poszło. Sprawdzałem to kilka razy na różnych kartach i zawsze na kingstonie i san disku przechodziło.
Paweł

Odp: Asus P320 - wgrywanie polskiego WM 6.1 (lub każdego innego)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2010, 21:59:10 »
itam.
\ ...
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2010, 11:30:31 wysłana przez pakerps »

*

miki666643

Odp: Asus P320 - wgrywanie polskiego WM 6.1 (lub każdego innego)x
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2010, 21:37:26 »
xxxxxxxxx
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2018, 23:15:49 wysłana przez miki666643 »

Odp: Asus P320 - wgrywanie polskiego WM 6.1 (lub każdego innego)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2010, 23:46:31 »
Witam, temat stary ale od tego czasu serwis odsiebie przestal dzialac a potrzebuje ten plik exe aby "ożywić" asusa p320, poniewaz na zadnej karcie nie wstaje a mam kilkanascie sandiskow i kingstonow do testow.

Z gory dzieki.

pozdrawiam.

lukasz

Odp: Asus P320 - wgrywanie polskiego WM 6.1 (lub każdego innego)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2010, 21:02:08 »
Prosił bym o dokładny link do tego autorun.exe z dobre 3 miechy zepsutego p320 i wątpię czy coś da się z nim zrobić, chyba tylko na części !!! :(

Odp: Asus P320 - wgrywanie polskiego WM 6.1 (lub każdego innego)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2010, 19:08:17 »
Witam
wgrałem ten nowy rom 6.5 i wszystko mi sie podobało gdyby nie ten minusik ze niema pl.
Stwierdziłem jednak ze powróce do 6.1
wgrywam na sd bin'a i exe  z 6.1 ze str asusa
reset sciszam zaczyna sie instalować i po czym sie zawiesza
po nastepnym uruchomieniu pokazuje sie tylko pierwszy ekran i nic sie dalej niedzieje
boootowanie działa ale jakiego roma bym chciał niewgrać to wyskakuje bład lub instalacja staje na 62% po czym  sie resetuje
i uruchamia pierwszy ekrani i stoji
hard reset tez niepomagał
2 tyg. szukałem rozwiązania (próba instalacji róznych romów i exe znalezionych w sieci i to samo)
zasmucony przeprosiłem starą nokie i p320  na szafe poszedł :worried:
znajomy mi polecił informatyka który mi wgrał ten rom co prawda niezadarmo
ale mój asusik nadal smiga jak nowy z wm6.1 PL
DLATEGO PROSZE UWAZAĆ !!!

*

Offline igotit4free

  • 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P320
Odp: Asus P320 - wgrywanie polskiego WM 6.1 (lub każdego innego)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2010, 14:10:04 »
Postępujemy w zasadzie zgodnie z instrukcjami jednak aby ominąć problem ID Langa musiałem sięgnąć po porade do dobrego wujka google, jednak ten mnie zawiódł odrobinkę. Więc zacząłem kombinować jak na polaka przystało. Co było przyczyną ? Plik autorun.exe, wiec potrzebny był taki który by nie sprawdzał ID Langa. I znalazłem taki, w dodatku na oficjalnym ftp asus'a

Wrzucam wiec ten magiczny pliczek:

http://[serwis zabroniony]/pokaz/1275106---622d.html

Pliczek ten wgrywamy do folderu 2577 na karte pamięci, tam gdzie mamy nasz rom który chcemy wgrać do telefonu.

Panowie, mam prośbę ... potrzebuję autoruna co nie sprawdza ID langa ... ten temat albo do kosza, albo ujawnić co jest pod "serwis zabroniony". :ohreally: