Wyłączający się SPV m650

  • 8 Odpowiedzi
  • 5228 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyłączający się SPV m650
« dnia: Październik 24, 2013, 20:59:59 »
Witam :)

Mam problem z HTC Artemis (w sumie to SPV m650, ale to jedno i to samo).

Otóż PDA leżał podobno nieużywany przez rok. Po tym czasie wiadomo, bateria była rozładowana. Naładowałem ją ładowarką do 100%. Po odłączeniu wszystko wyglądało okej, lecz po około 5 minutach od odłączenia, przy najbliższym "przymuleniu" telefonu, zmuszony byłem go zrestartować. Niestety nie chciał się już uruchomić :/ Podłączyłem go pod ładowarkę, wystartował od razu. Jednakże wskaźnik naładowania wskazywał zaledwie 20%. A jeszcze 5 minut temu odłączałem go od ładowania do 100%. Pomyślałem, że może ładowarka jest wadliwa (ktoś dorabiał ją, bo jest od samsunga, z kablem od samochodowej ładowarki), więc podłączyłem PDA do laptopa przez kabel USB. Tam ładowanie przebiegało dziwnie wolno, bowiem po 20 minutach poziom naładowania wzrastał zaledwie o 4% (np. z 20% do 24%). Uruchomiłem telefon ponownie, nagle dziwnym trafem z np. 24% robiło się już około 50%. Uznałem to za bug systemu, który źle wyświetlał poziom naładowania i po ponownym uruchomieniu odświeżało stan baterii do poprawnej wartości. Podczas tego ładowania robiłem jeszcze tak kilka razy aż w końcu osiągnąłem 100% naładowania. Po tym odłączyłem PDA i zostawiłem je uruchomione (aczkolwiek wygaszone) na noc. Rano było wyłączone... Odpaliłem je i sprawdziłem stan baterii. Wykazał on około 85%. Uruchomiłem sobie grę, lecz po około 2 minutach grania, telefon po prostu na moich oczach zgasł i nie chciał się ponownie uruchomić. Odpalił dopiero po tym jak przeleżał około 20 minut. Wtedy stan baterii wskazywał około 20% mniej. I znów zdarzyło się to samo. Po odpaleniu dowolnej aplikacji/pliku po ok. 2 minutach tel padał, lecz znów wstawał po 20 minutach, ponownie wskazując o około 20% mniej energii w baterii. Dodam, że gdy odpalę PDA i nic nie będę robił, to zdarza się, że nie pada tak szybko, tylko dopiero gdy zacznę go używać. Gdy używam go podłączonego pod kabel USB lub ładowarkę, to wszystko pracuje poprawnie.

Niby objaw padniętej baterii jest ewidentny, ale dziwi mnie ta kwestia, którą wyżej pogrubiłem.

Dane baterii:

SANYO
Model: ARTE160
Rating: 3.7VDC === 1200mAh


Czy to może być problem z PDA, Windowsem czy to jednak bateria? Jest jakiś sposób aby to sprawdzić, poza wymianą baterii?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyłączający się SPV m650
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2013, 21:23:58 »
Duża rezystancja wewnętrzna ogniwa, a po chłopsku, aku do wymiany bo pod obciążeniem leci w oczach.

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Wyłączający się SPV m650
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2013, 21:40:26 »
Artemis pewnie jest sprawny, ale bateria padła i bez nowej nie masz co walczyć.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Wyłączający się SPV m650
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2013, 22:15:13 »
Cóż, czyli jednak to bateria... W sumie to zawsze można się pocieszyć tym, że PDA jest prawdopodobnie sprawne ;)

Swoją drogą, ile może kosztować taka bateria? I jak jest z dostępnością, bo widzę że jest ona dość specyficzna (6 pinów) ? I czy idzie dopasować baterię z innego telefonu/PDA? Bo wydaje mi się, że jakaś starsza motorola miała podobną baterię, aczkolwiek mogę się mylić.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyłączający się SPV m650
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2013, 22:22:19 »
W Artkach lubią padać płyty główne,tak same z siebie, więc równie za chwilę może zdechnąć.
Aku pasuje z Wizarda i tylko między tymi dwoma modelami można je wymieniać (po obróceniu o 180st), reszta ma inne ząbki w korpusie. Swoją drogą można wymieniać same ogniwo, tam nie ma żadnej filozofii.

Odp: Wyłączający się SPV m650
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2013, 22:27:53 »
Wymiana samego ogniwa? :] Możesz to jakoś przybliżyć?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyłączający się SPV m650
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2013, 22:55:45 »
Ten co umie nie pyta, ten co pyta nie zrobi.

Odp: Wyłączający się SPV m650
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2013, 23:10:34 »
Okej, skoro tak uważasz ;) W sumie to baterie widzę też nie są drogie, a mnie wystarczy nawet słabsza, byle wytrzymywała od rana do wieczora, bo conocne ładowanie to dla mnie żaden problem ;)

*

Offline malylysy

  • *****
  • 2921
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Wyłączający się SPV m650
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 24, 2013, 23:38:21 »
Nawet nowe ogniwo wymaga codziennego ładowania.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.