SPV M650 vs MDA compact 3 i inne odmiany

  • 7 Odpowiedzi
  • 6569 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SPV M650 vs MDA compact 3 i inne odmiany
« dnia: Marzec 29, 2013, 18:32:26 »
Witam.

Szukałem ostro w necie informacji na temat tego czym się roznią poszczególne odmiany P3300 i nie znalażłem wiele.
Chciałem zapytac WAS drodzy koledzy, otóż po przygodach z wieloma modelami HTc z których najlepszy był chyba LEO postanowiłem wrócic do mojego starego i dobrego smartfona artemisa
w tym celu kupiłem dwa modele: SPV M650 i MDA Compact 3 aby zobaczyć jakie pomiędzy nimi sa różnice.
Ostatio miałem go w rękach w 2007 roku, sprzedałem po czym znów go zapragnołem, w szczególności genialnego elementu którego brakuje wszystkim urzadzeniom......
....czyli trackballa z tym kółeczkiem. CO ZA FANTASTYCZNA sprawa. W innych modelach takiego udogodnienia nie ma, prawda zajmuje troche miejsca ale jest niezwykle przydatne, z reszta każdy chyba wie jak to jest pojezdzić kólkiem a potem wskoczyc na bezklawiszowy inny smartfon w którym w chwilach zapomnienia ''nie wiadomo jak przeskoczyć element czy literkę w bok''. Dla togo zostaje przy tym modelu na dłuzej, myslę że do momentu aż nie wyjdzie jakiś ultra smartfon rodem z SF. ( i prosze nie pomysleć że mysle tu o jakims samsungu  :sleepy:)

A więc różnice jakie zauważyłem sa potężne i wygladają tak:
*LCD w MDA jest znacznie ładniejszy kolorami nawet kąt widzenia mda ma lepszy, natomiast w SPV wyswietlacz jest jakis niemrawy, żółtawy (patrząc na białe tła w obydwu) i zblaknięty, pozatym mój nawet piszcze cichutko w SPV'ale
* Aparat w SPV to tragedia posejdona, natomiast w MDA całkiem sobie radzi jak na 2MPx
* Obudowa w MDA także wydaje się jakos ladniejsza, w spvle uroku dodaje sam napis S V P  :)

Początkowo myślałem że SPV jest lepszy ponieważ jego miałem jako pierwszego niestety się zawiodłem.
Plusem jaki zauwazyłem jest TYLKO moduł Wifii.

Czy ktoś może dodac coś na temat LCD i innych róznic w waszych artkach ?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SPV M650 vs MDA compact 3 i inne odmiany
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2013, 18:50:07 »
Witam.


A więc różnice jakie zauważyłem sa potężne i wygladają tak:
*LCD w MDA jest znacznie ładniejszy kolorami nawet kąt widzenia mda ma lepszy, natomiast w SPV wyswietlacz jest jakis niemrawy, żółtawy (patrząc na białe tła w obydwu) i zblaknięty, pozatym mój nawet piszcze cichutko w SPV'ale
* Aparat w SPV to tragedia posejdona, natomiast w MDA całkiem sobie radzi jak na 2MPx
* Obudowa w MDA także wydaje się jakos ladniejsza, w spvle uroku dodaje sam napis S V P  :)

1)fake, wszystko zależy od stopnia zużycia LCD
2) fake,są takie same
3) obudowy są takie same, różnią się tylko nadrukiem, co innego jeśli porównasz Orbit do M650

Różnica to tylko WiFi.
ROM są zamienne, trzeba tylko uzupełnić o sterownik WiFi.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: SPV M650 vs MDA compact 3 i inne odmiany
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2013, 19:09:23 »
Dokładnie tak jak pisał Antej, rożnica tylko w module WiFi.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: SPV M650 vs MDA compact 3 i inne odmiany
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2013, 00:26:42 »
Dzięki za odpowiedź ale jesteście w błędzie :)
Spotkajcie się z kumplem który ma inny odłam artemisa np. mda i spv, obudowy takie same ale kolory juz inne (odcienie) poza tym aparat naprawde działa znacznie gorzej w SPV niz w MDA - wgrałem na obydwa identyczne romy, radia, programy więc sa identyczne a jednak SPV robi badziewne zdięcia.
Wyświetlacz miałem okazje sprawdzic na 2 modelach SPV'a i jednym MDA, gdzie widać prawdziwą różnicę w odcieniach. SPV ma kolor biały ciepły a MDA Biały zimny dzięki czemu biel wydaje się być bielsza (masło maślane ;).....

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SPV M650 vs MDA compact 3 i inne odmiany
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2013, 00:54:59 »
Dzięki za odpowiedź ale jesteście w błędzie :)
Spotkajcie się z kumplem który ma inny odłam artemisa np. mda i spv, obudowy takie same ale kolory juz inne (odcienie) poza tym aparat naprawde działa znacznie gorzej w SPV niz w MDA - wgrałem na obydwa identyczne romy, radia, programy więc sa identyczne a jednak SPV robi badziewne zdięcia.
Wyświetlacz miałem okazje sprawdzic na 2 modelach SPV'a i jednym MDA.

Typowe podejście laika, ale z koniem kopać się nie będę.

Dla jasności, nie muszę szukać "kumpli" do takich porównań, wystarcza mi moja kolekcja, przy czym moja wiedza nie opiera się na "uczuciach" tylko na grzebactwie w podzespołach.
Przy czym mam dostęp do PDA w stanie "fabrycznym" więc nie muszę uwzględniać stanu zużycia.

Jeśli musisz już upierać się przy swoim że korpus SPV jest w innym odcieniu szarości od tego w MDA to już naprawdę "kobiece" podejście. Forma z wtryskarki jest jedna i ta sama.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2013, 01:00:10 wysłana przez Antej »

Odp: SPV M650 vs MDA compact 3 i inne odmiany
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2013, 01:38:00 »
Wreszcie ktoś konkretny.
Dzięki za ''kobiece podejście'' ale taka prawda że lubię kiedy kolor mi odpowiada, chodź nie jestem kobieta ani PD :)

W takim razie napisz prosze co z wyswietlaczami w tych dwóch modelach ? Nie ma naprawdę różnicy w wyświetlaczach (odcieniach), kolorach itd ?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: SPV M650 vs MDA compact 3 i inne odmiany
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2013, 01:49:34 »
Moje Artki wyglądają tak samo, mimo że jeden to nówka a drugi używka.

Czasem HTC wypuszczało serie na LCD z innej firmy, zmiana mogła dotyczyć konkretnego brandu, ale zdarzało się że nawet wśród jednego brandu szły różne serie. Czasem produkty firm były zamienne a czasem jak w przypadku BlueAngel i Wizarda nie można było mieszać części.

Wszystko zależy od stopnia zużycia, przerabiałem coś takiego na Wizardach, mając 5   LCD w ręku, wszystkie tej samej firmy, każdy świecił inaczej. To samo miałem w BA (uściślam w obrębie jednego producenta LCD)

W kwestii aparatu foto: otwierasz oba PDA,przekładasz aparat i porównujesz cztery zdjęcia, dopiero wtedy możesz powiedzieć że są jakieś różnice.
Jeśli w testach wykluczysz feler jednego z aparatów, lub po prostu stopień zmatowienia szybki obiektywów to wtedy można dyskutować o różnicach.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2013, 02:06:52 wysłana przez Antej »

Odp: SPV M650 vs MDA compact 3 i inne odmiany
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2013, 22:26:46 »
Dzięki za ''przesyłkę'' o LCD, coś takiego własnie podejrzewałem.
Jeżeli chodzi o aparat to.... chyba felerny mi się trafił w spv'le ponieważ foty wychodzą jakies ''perłowe'' z takim rozbłyskiem albo z paskami.
Jeszcze zapytam, czy obudowa od HTC P3300 bedzie pasowała idealnie do MDA compact III ?

Tak czy inaczej pomoże mi to przy wyborze odpowiedniego modelu.