konfiguracja MMS, GPRS w SPV M650 dla sieci ERA GSM

  • 4 Odpowiedzi
  • 4987 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline soko

  • *
  • 60
  • Sprzęt: Spv M650, SE X1
konfiguracja MMS, GPRS w SPV M650 dla sieci ERA GSM
« dnia: Wrzesień 09, 2007, 16:15:06 »
witam serdecznie,
niestety moja szanowna siec plikow konfiguracyjnych wysylanych sms`em dla tego modelu nie ma, a reczne jest jedynie dla MDA I (czy to bedzie pasowalo?) konfiguracja ta jednak dostepna jest tylko dla GPRS

czy jest ktos w stanie mi podac co wpisac, i w ktorym miejscu aby MMS i GPRS uruchomic??

uzywalem szukania, znalazlem pewien watek z sierpnia gdzie ktos szukal podobnej instrukcji ktora podobno istniala, jednak nikt nie odpowiedzial.

bylbym wdzieczny za pomoc

pozdrawiam
soko

Odp: konfiguracja MMS, GPRS w SPV M650 dla sieci ERA GSM
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2007, 17:13:14 »
Na stronie Ery lub ( http://pclab.pl/forum/lofiversion/index.php/t209940.html ) poszukaj manualnych ustawien MMS i GPRS. Pozniej zajrzyj kilka watkow ponizej i znajdziesz Łopatologiczny opis dla ORANGE. Wystarczy, ze podsatwisz swoje ustawienia i bedzie dzialac. Ja tak rozwiazalem moj problem z Play-em.

*

Offline soko

  • *
  • 60
  • Sprzęt: Spv M650, SE X1
Odp: konfiguracja MMS, GPRS w SPV M650 dla sieci ERA GSM
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2007, 20:20:59 »
witam,
napisałem do Ery, ponieważ moje ręczne ustawienia na podstawie instrukcji podanych w innym poscie nie dzialaly. Te jak narazie wygladaja ze jest wszystko OK, takze dla zainteresowanych konfiguracja net`u i MMS dla SPV w ERA GSM

Konfiguracja konta danych do przeglądania stron www przy uzyciu APN: erainternet:

"1. Wybierz Start, Settings, zakładkę Connections, ikonę Connections, zakładkę Advanced, Select Networks.
2. Z rozwijanego okna Programs that automatically connect to the Internet should connect using, należy wybrać z rozwijalnej listy My ISP a następnie New. W polu Enter a name for... należy wpisać dowolną nazwę (np. Internet). Następnie wybierz zakładkę Modem. Dalej Modem, New. W polu Enter a name for... należy wpisać dowolną nazwę (np. Era Internet). W polu Select z modem wybierz Celular Line (GPRS). Dalej Next.
3. W polu Accses point name wpisz: erainternet i wybierz Next.
4. W polu User Name i Password należy wpisać erainternet.
Konfiguracja jest zakończona".

Usługa MMS:

"1. Wybierz Start, Settings, zakładkę Connections, ikonę Connections, zakładkę Advanced, Select Networks, wybierz New.
2. W polu Enter a name for these settings wpisz dowolna nazwę (np. MMS).
3. Wybierz zakładkę Modem, New, jako Modem należy wybrać Celular Line (GPRS) i zatwierdzić Next.
4. W polu Accses point name wpisz: eramms i potwierdź Next.
5. W polu User Name i Password wpisz: eramms, pole Domain zostaje puste. Wybiez Next.
6. Z rozwijanego okna Programs that automatically connect to the Internet should connect using, należy wybrać z rozwijalnej listy stworzony profil Internet (ten który wcześniej skonfigurowalismy na podstawie poprzedniego punktu) i potwierdzić ok.
7. Okno Connections należy potwierdzić ok. i wychodzący z poszczególnych okien akceptować ok (w prawym górnym rogu).
8. Wybierz Start, Messaging, Tools, MMS Settings - w polu Connect Via należy wybrać utworzone wcześniej konto MMS. Z rozwijalnej listy po wyborze konta MMS należy wybrac zakładkę serwery i wypełnić:
- Server name: Era MMS Server,
- Gateway: 213.158.194.57,
- Port Number: 9201,
- Server adress: http://mms.era.pl/servlets/mms
- sending size: 300. należy potwierdzić ok".
Konfiguracjaa MMS jest zakończona.

u mnie poki co dziala
pozdrawiam
soko


*

Offline zygzag

  • ****
  • 808
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Polaris>OMNIA II i8000>Wave II S8530>SGS II
Odp: konfiguracja MMS, GPRS w SPV M650 dla sieci ERA GSM
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2009, 21:37:03 »
pół roku z tym walczyłem na "oranżadowym" SPV M650 z wgranym romem erowskim i w końcu sie udało  :grin: wg powyższego schematu. Dzięki

Odp: konfiguracja MMS, GPRS w SPV M650 dla sieci ERA GSM
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2009, 10:16:47 »
próbowałem różnych ustawień i programów
HTC Network Settings Wizard też nie zadziałał.
Zaczęło działać, kiedy w zrobionych przez niego ustawieniach zmieniłem adres serwera MMS na 213.158.194.57, port na 9201 i SOFT RESTART.
Wcześniej miałem już taką konfigurację, ale nie chodziła.
Roboczo zakładam, że miałem już wcześniej, podczas prób ustawione dobrze, ale nie robiłem restartu urządzenia.
Wygląda na to, że aby nowe ustawienia zaczęły obowiązywać NALEŻY ZROBIĆ RESTART.




« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2009, 12:26:05 wysłana przez panhrabia »