FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.

  • 193 Odpowiedzi
  • 116352 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline rowin666

  • *
  • 70
  • Sprzęt: XDA Orbit II O2 ;) udK Syrius R1 - WWE (Build 19971.1.2.6)
No i stalo sie !!!!!!  ;D kolesie z XDA-developers wykombinowali sposob jak wgrywac jakikolwiek rom do MDA compact III BEZ zdjecia CIDa !!!!!!

TU http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=311403 link  posta na XDA-developers

a tu link do fajnego romu w *.HBH http://rapidshare.com/files/36604651/Artemis_wm6_black_blue.zip.html
pozdro
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2007, 10:55:49 wysłana przez rowin666 »

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2007, 19:56:24 »
Chcialbym pobrac te pliczki do armetisa ale nie moge nic sciagnac ciagle wyskakuje mi to samo  okno

macie pomysl dlaczego po zalogowaniu na xda-developers i po kliknieciu na pliki do pobrania pojawia mi sie napis

you do not have permission to access this page. This could be due to one of several reasons:

   1. Your user account may not have sufficient privileges to access this page. Are you trying to edit someone else's post, access administrative features or some other privileged system?
   2. If you are trying to post, the administrator may have disabled your account, or it may be awaiting activation.


utworzylem drugie konto ale nadal to samo :( komukolwiek kto mi to wyjasni bardzo bardzo dziekuje z gory


pozdrawiam


Napisane: Lipiec 12, 2007, 07:14:22
Zabrałem sie do zmiany romu w artemisie i po uruchomieniu start_uspl.exe wszystko idzie cacy aż do momentu gdy progress dochodzi do 100% wtedy activesync (4.5 PL) zrywa połączenie i wyłącza sie, a na ekraniku artemisa pojawia sie na momencik pingwin oraz zielone literki i po chwili ekran robi sie czarny....  pojawia sie na PC okno z programikiem do ładowania romu klikam na next zaznaczam ptaszki ale wychodzi mi błąd z połączeniem... i teraz pytanie do kolegów... : na jak długo plik uspl.exe wyłącza cida ? czy mogę po tym zrobić miękki reset i normalnie juz zacząć ładować nowy rom ? Czy każdorazowo przed wgraniem romu trzeba  użyć start_uspl.exe ? Bo robiąc krok po kroku tak jak podane w pdf`ie to nie wychodzi :(

Chciałbym wgrać rom PDAVIET_Black&Blue_v3_WWE_Full.exe który ma zapleciony własny programik do wgrywania a nie chciałbym cos uwalić...

z góry dziękuje za pomoc

*

Offline Dariusz

  • **
  • 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note; Asus Eee Pad Transformer
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2007, 15:27:18 »
Zobacz to http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=70481.msg479978#msg479978
Miałem podobny problem. Błąd dotyczył komunikacji na USB w kompie

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2007, 11:57:58 »
Witam.Nabyłem niedawno SPV M650 Orange, i po próbie wgrania nowego oprogramowania wg instrukcji tel zatrzymuję się na cyferkach z OS i nie wgrywa nic dalej.Wiem że można postawić go na nowo ale nie mam oprogramowania Orange a przy każdym innym pisze że jest uszkodzone.Może ktoś posiada na to sposób??

*

Offline rowin666

  • *
  • 70
  • Sprzęt: XDA Orbit II O2 ;) udK Syrius R1 - WWE (Build 19971.1.2.6)
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2007, 20:06:16 »
romy WM5 z orange i ery --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=337398
 ale jak stoi na ekranie startowym a nie wgrales USPL to mozesz miec problem 

pozdro

*

Offline d-_-b

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Hero oraz stary SPV M650 B&B 5
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2007, 09:08:04 »
Witam

Probowalem roznych sposobow, wg instrukcji pdf, przeczytalem tez caly watek ale dalej nie moge przeprowadzic tego do konca.

Odpalam programik start_uspl.exe, uruchamia sie okienko dosowe, wszystko idzie cacy, dochodzi do 100% potem pojawia sie pingwinek i ekran jest bialy. Activesync traci polaczenie, odpala sie programik ROMUpdateUtility ale Activesync nie lapie dalej polaczenia z Artemisem i cala operacja bierze w lep. Mial ktos podobny problem?
Napisane: Grudzień 02, 2007, 21:41:33
Witajcie
To nikt nie mial takich komedi przy odpaleniu start_uspl.exe jakie opisalem powyzej?  :|


Info dla posiadaczy Artemisa sprzedawanego przez Erę (MDA Compact III)
Jest już przygotowany update z WM 5 do WM 6 (oczywiście spolszczone). Obecnie trwają ostateczne testy.
Update prawdopodobnie zostanie udostępniony poprzez przekierowanie ze strony PTC.

Podobnie zresztą dzieje się w przypadku Hermesa

Moze to napisz tutaj http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=83659.0
Pozdrawiam
-------------------------------------------------------------------------------
Czasami wychodzi lepiej niż planujesz - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w żonę

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2007, 23:53:05 »
Poniższe FAQ ma za zadanie wyjaśnić w jasny i przejrzysty sposób proces upgradu/wgrywania ROMu do pocketphona HTC ARTEMIS,

Potrzebne rzeczy:
1. Komputer PC z ActiveSync 4.5 (zalecany system Windows XP)
2. HTC Artemis (np. SPV M650)
3. Kabel USB
4. Plik Artemis_USPL.zip (należy go rozpakować na twardy dysk komputera)
5. ROM który chcemy wgrać.

Przygotowanie Artemisa i komputera do operacji:
1. Komputer powinien gwarantować stabilne i nieprzerwane działanie na czas wgrywania ROMu
(Zaleca się utworzenie nowego, czystego profilu i zamknięcie wszystkich aplikacji które mogą się przyczynić do zakłóceń pracy systemu np. antywirusy, firewalle itp. Jedyną aplikacją uruchomioną w trakcie upgradeu powinien być Active Sync 4.5). Najlepiej to robić na laptopie z naładowaną baterią.
2. Wszelkie potrzebne dane należy zarchiwizować (może być przydatny programik PPCPimBackup.exe - jest łatwy w obsłudze) w przeciwnym razie stracimy zawartość np. kontaktów.
3. Przed przystąpieniem do dalszych czynności należy przeprowadzić SoftReset i po ponownym uruchomieniu Artemisa zadbać aby w tle nie działała żadna aplikacja.

Teraz właściwa operacja:
1. Podłączamy Artemisa do komputera za pomocą kabla USB - ikonka ActivSync powinna się zrobić zielona - jeżeli tak nie jest należy zadbać aby Artemis prawidłowo łczył się z komputerem.
2. Teraz w folderze Artemis_USPL (powstał po rozpakowaniu Artemis_USPL.zip) uruchamiamy aplikację start_uspl.exe (pojawi się okno DOSowe, należy odczekać 5-10 min).
3. Kiedy okno się zamknie a wyświetlacz Artemisa zaświeci na czarno lub biało uruchomi się aplikacja umożliwiająca wgranie nowego ROMu.
4. W oknie PDA Phone ROM Update Utility zaznaczamy (o ile nie jest zaznaczone) "I understand the caution..." i klikamy NEXT.
5. Dalej postępujemy zgodnie ze wskazówkami ww programu (komunikaty są po angielsku ale całość ogranicza się do wskazania pliku z nowym ROMem i klikaniu NEXT).

Proste i raczej bezpieczne aczkolwiek tylko osoba przeprowadzającą upgrade jest odpowiedzialna za ewentualne uszkodzenie urządzenia.

Mam nadzieję, że powyższe mini FAQ (napisane na podstawie Artemis_USPL_Manual) okaże się pomocne.

Jeżeli coś pominąłem/pomyliłem proszę moderatorów o poprawienie.
Sam nigdy tego nie robiłem ;).

Link do pobrania potrzebnych plików (Artemis_USPL i program do wykonania kopii zapasowej danych):
http://rapidshare.com/files/77293570/Artemis_USPL.zip

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2007, 16:23:41 »
Sorry jeżeli było:
Czy powinienim wyjąć kartę sim przed wgraniem USPL? Czy wyjąć kartę sim po wgraniu uspl? Rom który chce wgrać to ten erowy WM6.
Posiada instalator w postacji exe, czy powinieniem wskazać go w programie uspl? Czy jak zakończy się flashowanie uspl, uruchomić ręcznie rom "RUU_Artemis_TMO_PL_3.15.118.1_4.1.13.50_03.06.90_Ship.exe".?
Dzięki za info
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2007, 16:25:16 wysłana przez jmahorow »

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2007, 19:31:06 »
cuda dzisiaj juz robie
start_uspl idzie, po 70 pojawia mi sie pingwin na telefonie i wskaznik na pc skacze do 100
odpala sie program do wgrania romu i blad polaczenia

po wielu probach wylaczylem zaawansowane funkcje sieci i poszlo
pojawil mi sie ekran z procentami wgrywanego romu i nagle komunikat brak polaczenia i zatrzymal sie na ekronie bootloadera

reset fona i dalej jest wm5 orange

kombinuje juz z sterownikami usb ale nadal brak komunikacji programu od wgrywania roma

moze (tak jak wyzej pisze) musie byc karta pamieci wsadzona

za ktoryms razem poszlo ale z zaznaczonym zaawansowanymi funkcjami sieciowymi
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2007, 19:38:54 wysłana przez gruniu »

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2007, 20:03:45 »
a karte pamieci i sim miales w telefonie?

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2007, 20:05:29 »
nie
i nie sadze zeby musiala byc, dlatego wyzej pytam

poszlo, a zrobilem, to tak:
po podlaczeniu tel do kompa, active sync wykrywa tel
nastepnie wchodze  w polaczenia i zaznaczam lub odznaczam (zalezy co jest wczesniej) ptaszek przy zaawansowane fumkce sieci
active sync restartuje polaczenie i dalej wedlug opisu
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2007, 21:03:24 wysłana przez gruniu »

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2007, 20:09:48 »
ty pytales czy musi byc wsadzona, wiec w domysle bylo ze masz ja wyjeta. :)

*

Offline d-_-b

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Hero oraz stary SPV M650 B&B 5
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2007, 09:05:06 »
Sorry jeżeli było:
Czy powinienim wyjąć kartę sim przed wgraniem USPL? Czy wyjąć kartę sim po wgraniu uspl? Rom który chce wgrać to ten erowy WM6.
Posiada instalator w postacji exe, czy powinieniem wskazać go w programie uspl? Czy jak zakończy się flashowanie uspl, uruchomić ręcznie rom "RUU_Artemis_TMO_PL_3.15.118.1_4.1.13.50_03.06.90_Ship.exe".?
Dzięki za info

RUU_Artemis_TMO_PL_3.15.118.1_4.1.13.50_03.06.90_Ship.exe to instalator ale mozesz go rozpakowac winrarem a po rozpakowaniu bedziesz mial pliki takie jak ponizej, wiec omzesz spokojnie wskazac rom.

EnterBootloader.exe
Microsoft Office2003.txt
rapitool.exe
README.doc
ROMUpdateUtility.exe
RUU_signed.nbh
RUUGetInfo.exe
RUUResource.dll
WM6 Professional What's New_Polish_A.pdf.pdf
Pozdrawiam
-------------------------------------------------------------------------------
Czasami wychodzi lepiej niż planujesz - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w żonę

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2007, 17:13:40 »
sorry za pytanie ;) który plik należy wskazać, ROMUpdateUtility.exe?

*

Offline robfra

  • **
  • 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2 Turkbey
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2007, 20:47:41 »
sorry za pytanie ;) który plik należy wskazać, ROMUpdateUtility.exe?

Wyjaśnienie masz pod koniec tego tematu: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=86294.30

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 23, 2007, 18:02:20 »
Odnośnie nowego romu ery 6.0 nic nie ma w podanym przez ciebie watku. Dlatego draze temat dalej. Czy konieczne jest uspl zanim sie odpali instalator romu ? Posiadam artrmisa w Orange PL. Czy uspl mozna zamknac i dopiero potem odpalic plik exe romu tj.RUU_Artemis_TMO_PL_3.15.118.1_4.1.13.50_03.06.90_Ship.exe?

*

Offline robfra

  • **
  • 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS2 Turkbey
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 23, 2007, 20:48:23 »
Odnośnie nowego romu ery 6.0 nic nie ma w podanym przez ciebie watku. Dlatego draze temat dalej. Czy konieczne jest uspl zanim sie odpali instalator romu ? Posiadam artrmisa w Orange PL. Czy uspl mozna zamknac i dopiero potem odpalic plik exe romu tj.RUU_Artemis_TMO_PL_3.15.118.1_4.1.13.50_03.06.90_Ship.exe?

Tam nic nie było o ROMie ERY - pytałeś o coś innego co zostało zacytowane w moim poście.
W tamtym wątku była też odpowiedź na pytanie zadane przez Ciebie przed i po jego przeczytaniu  :-|

Odnośnie nowego ROMu ERY masz go tutaj: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=85524.0

W czym jeszcze mogę pomóc?

*

Offline m1chul

  • **
  • 102
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 27, 2007, 18:51:39 »
U mnie po zakonczeniu aplikacji start_uspl.exe wyskakuje okienko PDA Phone ROM Update Utility  klikam next 2 razy, wyskakuje pasek i za chwile okienko error brak połaczenia z pc.




Przeczytałem kilka tematów na forum i wyprobowalem wszystkie porady
system vista zaktualizowany centrum synchronizacji tez
Po włączeniu sie czarnego ekranu dograł sie sterownik ale to nic nie dało nadal wyskakuje ten sam bład

A moze uruchomić Rom ERY  jak ekran bedzie czarny  ? bo ja juz nie mam pomysłów....


-----------------------------------------------------------

EDIT
Poddałem sie viscie :) i zrobilem to na XP
Najpierw włączając upsal.exe a pozniej osobno rom ery
Czy zdjałem CIDA ? czy nie ? :P

« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2007, 00:33:24 wysłana przez m1chul »

*

Offline Damass

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB Black :)
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 28, 2007, 12:06:35 »

Najpierw włączając upsal.exe a pozniej osobno rom ery
Czy zdjałem CIDA ? czy nie ? :P

Po wgraniu ROM Ery masz znowu CID sprawdz podczas botowania wartość SPL na 100% jest 3.15.0000
Pozdrawiam
Damass
-------------------------------------------------------------------------------------------
"Zanim skorzystałem z Internetu nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów..."
Stanisław Lem

*

Offline m1chul

  • **
  • 102
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 28, 2007, 20:02:42 »
Tak mam, chodzi mi o to czy zmieniając rom spowrotem na orginalny serwis wiedzial by czy cos było wgrywane ?

*

Offline Damass

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB Black :)
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 28, 2007, 21:53:58 »
Tak mam, chodzi mi o to czy zmieniając rom spowrotem na orginalny serwis wiedzial by czy cos było wgrywane ?

Wydaje mi się że nikt nie będzie tego sprawdzał jeśli przed oddaniem do serwisu wgrasz oryginalny ROM Orange.
Pozdrawiam
Damass
-------------------------------------------------------------------------------------------
"Zanim skorzystałem z Internetu nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów..."
Stanisław Lem

*

Offline Masta_J

  • ***
  • 309
  • Sprzęt: HD2
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 29, 2007, 12:30:59 »
Serwis MOŻE sprawdzić czy była ingerencja w oprogramowanie.
To co się komuś wydaje niech zostawi dla siebie.

Pozdrawiam,
Masta_J

*

Offline Damass

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G 16GB Black :)
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 29, 2007, 22:04:08 »
Serwis MOŻE sprawdzić czy była ingerencja w oprogramowanie.
To co się komuś wydaje niech zostawi dla siebie.

Pozdrawiam,

Ok niech ci będzie.
Wgrywając przed oddaniem oryginalny ROM operatora (o ile jest to możliwe)
zwiększasz prawdopodobieństwo, że nikt nie będzie tego sprawdzał.
Skoro jesteś taki pewien swego to, dlaczego krzyczysz "MOŻE" ?

Podaj, w jaki sposób serwis może sprawdzić, że wcześniej był wgrany inny ROM
Pozdrawiam
Damass
-------------------------------------------------------------------------------------------
"Zanim skorzystałem z Internetu nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów..."
Stanisław Lem

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 29, 2007, 22:13:44 »
O ile oddasz z Romem  instalowanym standardowo , z własciwymi parametrami daty oraz wersjami protokołu a także poprawnymi ipl/spl , to bez przeprowadzenia kosztownej procedury  ( w specjalistycznym labolatorium) nie ma możliwości powierdzenia iż były przezs uzytkownika wprowadzane zmiany - ingerencje w ROM. Standardowo serwisy nie mają możliwości zrobienia takich testów . Polecam lekturę manuali serwisowych. :)
potrzebna zgoda

*

Offline m1chul

  • **
  • 102
  • Sprzęt: SPV M650
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 30, 2007, 00:44:52 »
Czyli jak wyjdzie orginalny WM6 orange (jesli wogole wyjdzie :D ) i zmienimy na niego to chyba teoretcznie się nie "kapną" ze była jakas ingerencja ? :D
Pozostaje czekac ;)

*

Offline mmmaciek

  • 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Artemis
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 10, 2008, 14:31:54 »
mam problem z PPCPimBackup -
nie chce sie uruchomic - PPCPimBackup is not a valid Win 32 application
Win XP HE - sp2

wie ktos moze o co chodzi ?

*

Offline bazi22

  • ****
  • 913
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR411 | iPhone 3GS 16GB
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 10, 2008, 15:02:01 »
mam problem z PPCPimBackup -
nie chce sie uruchomic - PPCPimBackup is not a valid Win 32 application
Win XP HE - sp2

wie ktos moze o co chodzi ?

Oczywiście, że wiemy - PIMBackup to program dla PPC, to dlaczego uruchamiasz go na PC. Po prostu skopiuj plik do pocketa  :mad:
Bartek Chyba :: bazi22
Dell X30=>HTC Wizard=>HTC Hermes=>iPhone 3GS

Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 14, 2008, 19:58:38 »
A ja ma taki problem. Klikam start_uspl wszytsko pieknia ladnie robie po kolei wyskakuje mi pase procentów 1%, 2%, 3% i od razu 100% i wyświetla komunikat konczoncy instalacje o tresci ERROR [270]: UPDATE ERROR.The image file is corrupted. Peas chech update utility. Czy wie ktos moze o co chodzi?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 14, 2008, 22:56:47 »
Być może uszkodził sie plik przy ściąganiu - wyeliminuj tą przyczynę
potrzebna zgoda

*

Offline ghty

  • 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Htc Artemis (O2 XDA ORBIT) England.
Odp: FAQ - upgrade/wgrywanie nowego romu do Artemisa bez zdejmowania CIDa.
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 16, 2008, 23:55:29 »
Witam.

     Mój "problem" jest następujący. Używając sposobu o którym mowa w tym temacie do upgrade'u ROM'u, najpierw wsadziłem do swojego telefnu Rom Ery_WM6 po czym wszystko fajnie działało, a teraz aktualnie mam w swoim Artemisie ROM HTC Touch Flo. Jak uruchamiam telefon to przez kilka sekund na starcie pokazuje się jednak logo Ery (?) I przy SPL mam 1.11.0000, potem dopiero wskakuje logo Touch Flo.

   Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego tak się stało i czy to że jest 1.11.0000 oznacza że mogę następnym razem wgrać rom'a poprosu uruchamiając rom_utlity czy tak czy inaczej muszę najpierw dać start-uspl

Pozdrawiam.
Ghty.